MojaLekáreň.sk

MIG-400 tablety 400 mg 30 ks

Liek
MIG-400 tablety 400 mg 30 ks MIG-400 tablety 400 mg 30 ks

Liek na symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, horúčky. Obsahuje ibuprofén.

Viac informácií

Na sklade viac ako 5 kusov V pondelok 15. 4. odosielame, u vás v utorok 16. 4.

Bežná cena: 4,28 €
4,19 €
Ušetríte: 2 % (0,09 €)
Doprava od 1,80 € 97 % spokojných zákazníkov

Potrebujem poradiť

4,19 €

Pridajte ešte

Do košíka
Do košíka

MIG-400 tablety 400 mg 30 ks

MIG-400 je protizápalový a bolesť utišujúci liek (nesteroidové protizápalové liečivo, NSAID) s horúčku znižujúcimi (antipyretickými) vlastnosťami.

Použitie MIG-400:

Symptomatická liečba

  • miernej až stredne silnej bolesti
  • horúčky

Lieková forma

400 mg filmom obalené tablety

Biele až takmer biele oválne filmom obalené tablety s deliacou ryhou na oboch stranách, s obojstranne vytlačeným písmenom E nad aj pod deliacou ryhou.

Liečivá látka a jej množstvo

  • Liečivo je ibuprofén. Každá filmom obalená tableta obsahuje 400 mg ibuprofénu.
  • Ďalšie zložky sú:
    Jadro tablety
    kukuričný škrob, bezvodý koloidný oxid kremičitý, sodná soľ karboxymetylškrobu A, stearát horečnatý.
    Filmový obal
    hypromelóza, makrogol 4000, povidón K 30, oxid titaničitý (E 171).

Ako užívať

Vždy užívajte MIG-400 presne tak, ako je to uvedené v písomnej informácii alebo ako vám povedal váš lekár. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Dávkovanie

Odporúčaná dávka je:

Telesná hmotnosť
(vek)
Jednotlivá dávka Celková denná dávka
(24 hodín)
20 kg-29 kg
(6-9 rokov)
 
1/2 filmom obalenej tablety
(zodpovedajúca 200 mg ibuprofénu)
11/2 filmom obalenej tablety (zodpovedajúce 600 mg ibuprofénu)
30 kg-39 kg
(10-12 rokov)
1/2 filmom obalenej tablety
(zodpovedajúca 200 mg ibuprofénu)
2 filmom obalené tablety
(zodpovedajúce  800 mg ibuprofénu)
≥ 40 kg
Dospievajúci nad 12 rokov
a dospelí
1/2-1 filmom obalená tableta
(zodpovedajúca 200-400 mg ibuprofénu)
3 filmom obalené tablety
(zodpovedajúce 1200 mg ibuprofénu)

Ak ste užili maximálnu jednotlivú dávku, ďalšiu dávku užite až po 6 hodinách.

Ľudia v staršom veku a pacienti, ktorí v minulosti mali žalúdočný alebo dvanástnikový vred: 

Takíto pacienti majú začať užívať najnižšie možné dávky (pozri časť 2 „Upozornenia a opatrenia”).

Porucha funkcie obličiek alebo pečene: 

Pri miernej alebo stredne ťažkej poruche funkcie obličiek alebo pečene nie je potrebná žiadna zvláštna úprava dávkovania.

Použitie u detí a dospievajúcich

Ak je u detí starších ako 6 rokov a dospievajúcich potrebné použitie tohto lieku dlhšie ako 3 dni alebo ak sa príznaky zhoršujú, je potrebné sa poradiť s lekárom.

Spôsob a cesta podávania

Perorálne (ústami) používanie.

Prehltnite celé filmom obalené tablety a zapite dostatočným množstvom tekutiny (napr. pohár vody) počas jedla alebo po jedle.

Poznámka k rozdeleniu tablety:

Tableta sa môže rozdeliť na rovnaké polovice.

Držte tabletu medzi ukazovákmi a palcami obidvoch rúk so smerovaním deliacej ryhy nadol a tlakom palcov prelomte tabletu na dve polovice pozdĺž tejto ryhy.

Trvanie liečby 

Iba na krátkodobé užívanie.

Neužívajte MIG-400 dlhšie ako 3 dni u detí a dospievajúcich a u dospelých dlhšie ako 3 dni na liečbu horúčky a 4 dni na liečbu bolesti bez pokynov vášho lekára.

Ak máte pocit, že účinok MIG-400 je príliš silný alebo príliš slabý, oznámte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Na čo si dať pozor

Podanie tohto lieku v tehotenstve je možné iba v 1. a 2. trimestri, ale vždy by malo byť podanie konzultované s lekárom. Prípravok môžu užívať dojčiace ženy.

Prečítajte si pozorne príbalovú informáciu, ktorá je súčasťou každého balenia.

Obsah balenia

Balenie obsahuje 30 tabliet.

Nežiaduce účinky

Podobne ako všetky lieky, môže mať aj tento prípravok nežiaduce účinky, ktoré sa ale nemusia vyskytnúť u každého - nežiaduce účinky nájdete v príbalovom letáku. 

Nežiaduce účinky môžete hlásiť priamo na adresu:

  • ŠÚKL, Oddelenie farmakovigilancie, Kvetná 11, 825 08 Bratislava 26

  • alebo e-mailom: neziaduce.ucinky@sukl.sk 

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Informácie o produkte

Značka:
Kód výrobku:
397105
Kód EAN:
397105
Kód ŠUKL:
49851
ATC kód:
M01AE01
ATC názov:
Ibuprofén
Farmakoterapeutická skupina:
antiflogistiká a antireumatiká | nesteroidové antiflogistiká a antireumatiká | deriváty kyseliny propiónovej | ibuprofén
Držiteľ rozhodnutia:

Oznámiť nežiaduce účinky

Súvisiace produkty

MIG-400 tablety 400 mg 10 kusov

MIG-400 tablety 400 mg 10 kusov

Liek

MIG-400 tablety 400 mg 10 kusov MIG-400 tablety 400 mg 10 kusov

Liek patrí medzi protizápalové a bolesť utišujúce lieky (nesteroidové…

Na sklade

2,59 €

Mohlo by vás zaujímať

Do košíka
Do košíka

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.