MojaLekáreň.sk

KoronaINDEX MojaLekáreň.sk

KoronaINDEX MojaLekáreň.sk ukazuje trend nákupov, ktoré reagujú na vývoj nákazy COVID-19. Jednoducho povedané: ako pod vplyvom rôznych informácií a opatrení týkajúcich sa COVID-19 ľudia nakupujú špecifický sortiment pre svoje zdravie. Index priebežne vyhodnocuje údaje o týchto nákupoch na MojaLekáreň.sk a porovnáva celkové denné tržby v kategóriách dezinfekcií a antibakteriálnych gélov, voľne predajných liekov na chrípku a bolesť a zdravotníckych prostriedkov (rúšok, respirátorov). 

V grafe potom koronaINDEX ukazuje vývoj tržieb od začiatku roka 2020 do aktuálneho dňa v roku v jednoduchom semaforovom farebnom rozlíšení. Hodnota 100 je najvyššia dosiahnutá hodnota, na ktorú sa vzťahujú všetky ostatné predchádzajúce hodnoty. Šípka s číslom potom vyjadruje, ako rýchlo index rastie oproti predchádzajúcemu dňu.

Pre jednoduchšiu orientáciu pripomíname pdo grafom aj hlavné časové míľniky, ktoré sú pre pohyby obratov lekárskeho sortimentu dôležité.

Aktuálne má koronaINDEX MojaLekáreň.sk hodnotu/trend/% zmeny oproti predchádzajúcemu dňu:

9,62 2% zmena

Komentár:

PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel MojaLekáreň.sk

Čo hovorí KoronaINDEX 

Po priblížení myšou na jednotlivé stĺpčeky sa v grafe zobrazí hodnota KoronaINDEXu k uvedenému dátumu. Vývoj napovedajú aj farby: 

  • zelená = nákupy pandemického sortimentu sú úmerné, pohybujú sa do hodnoty indexu 15 (táto hranica vyjadruje štandardný nárast obratu oproti minulému roku);
  • žltá = ľudia sa zásobujú špecifickým sortimentom viac ako zvyčajne, tržby v špecifickom sortimente rastú nad hodnoty priemerného rastu (rozsah indexu 15 − 40);
  • červená = nákupy pandemického sortimentu sú vysoké (index prevyšuje hodnotu 40).

 

Chránte seba a svojich blízkych

Aj v našom e-shope nakúpite ochranné pomôcky proti vírusom − máme pre vás rúška, dezinfekciu a veľa ďalšieho − presvedčte sa sami!

 

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.