Obľúbené položky

Úvodná strana » Starostlivosť pre krásu a osobnú hygienu » Pleťová kozmetika » Pleťové séra a emulzie

HYDROCEUTICAL MIX EXT 30ML

Kód výrobku: 189447
Biotechnologické sérum na intenzívnu hĺbkovú hydratáciu pokožky.

Viac informácií

22,89
Ušetríte: 8 % (2,00 €) Bežná cena: 24,89 €

Skladom do 24 hodín

Odosielame pozajtra, u vás v piatok 22. 3.

Odosielame pozajtra, u vás v piatok 22. 3.

Doprava už od 1,50 €, nad 30 € zadarmo

Pridajte ešte


Načítavam
Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie HYDROCEUTICAL MIX EXT 30ML

Biotechnologické sérum na intenzívnu hĺbkovú hydratáciu pokožky.

Informácie o produkte

Výrobca: HERB-PHARMA AG
Značka: FC
Kód výrobku: 189447
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: HERB-PHARMA AG

Charakteristika:
Hydratácia je jednou zo základných súčastí správnej starostlivosti o pleť. Pre pokožku má rovnaký význam ako jej čistenie. Od množstva vody v epiderme a v samotnej pokožke závisí nielen jej vzhľad, ale aj celkový stav. Vysušená epiderma je drsná, má tmavšiu farbu a zvrásnený povrch. Nedostatok vody v pokožke je jednou z hlavných príčin urýchlenia procesu jej starnutia. Hydratácia pokožky nespočíva len v jej nasycovaní vodou zvonku, ale tiež v zabraňovaní úniku vlhkosti zvnútra. Pôsobením moderných hydratačných krémov, ktoré sú založené na prítomnosti špeciálnych hygroskopických častíc a osmolytických procesoch sa predchádza „úniku“ vody prirodzene prítomnej v epiderme.

či je pleť mastná, alebo suchá je určená činnosťou mazových žliaz. Mazové žľazy tvoria s vlasom zvláštnu entitu: pilosebaceóznu jednotku. Vylučovaním mazu do vlasových kanálikov sa tieto podieľajú na tvorbe hydrolipidického filmu. Pre zmiešanú pleť je dôležitá regulácia prúdenia mazu, t.j. jej normalizácia. Suché oblasti by mali byť stimulované tak, aby produkovali viac mazu, a mastné oblasti, aby ho produkovali menej. Reguláciu prúdenia vody nazývame osmózou. Látky, ktoré sú schopné tento proces regulovať sa nazývajú osmolyty. Osmolyty sa vyskytujú v mnohých biologických systémoch, a obsahuje ich aj naša pokožka.
ďalším z najviditeľnejších príznakov starnutia pokožky je zvýšená tvorba vrások na tvári. Starnutie je prirodzený jav, spojený s určitými biochemickými, histologickými a fyziologickými zmenami, ktoré podporuje aj vystavenie pokožky vonkajšiemu prostrediu. Existujú aj ďalšie sekundárne faktory, ktoré môžu spôsobiť vznik charakteristických vrások a rýh na tvári.
Kolagén a elastín sú základnými bielkovinami štruktúry pokožky, ktoré zabezpečujú jej správnu pevnosť a hydratáciu a tvoria až 70% hmoty bielkovín kože. Pokožka každý deň stráca prirodzené zásoby kolagénu, a s postupujúcim vekom je jeho nedostatok príčinou zdravotných problémov ako aj zmien na našom vonkajšom vzhľade. Nasleduje nevyhnutný proces starnutia – strata elasticity pokožky, jej ochabnutie a tvorba vrások.
Prípravok Hydroceutical biotechnologické sérum na intenzívnu hĺbkovú hydratáciu pokožky je účinný biotechnologický komplex s minerálmi z Màtveho mora, zabezpečujúci intenzívnu hĺbkovú hydratáciu buniek, pôsobí proti vráskam, podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu v pokožke. Naviac je obohatený o účinný UV filter. Prípravok je určený pre ženy aj mužov.
Výrobok výrazne ovplyvňuje stav a vzhľad pokožky, a preto predstavuje najvyššiu kategóriu starostlivosti o pleť – cosmeceutical.

Použitie a dávkovanie:
Odstráňte viečko z prípravku. Jemným stláčaním dávkovača vytlačte potrebné množstvo séra. Pozor - pri rýchlom stlačení dávkovača, môže dôjsť k nasiaknutiu vzduchových bubliniek, čo by sťažilo ďalšiu prácu!
Sérum Hydroceutical naneste na ukazovák, ktorým budete prípravok aplikovať. Na čistú a suchú pokožku naneste potrebné množstvo prípravku, približne vo veľkosti hrášku a krúživou masážou aplikujte na pokožku celej tváre. Nakoľko je prípravok veľmi jemný a šetrný, možno ho aplikovať aj na okolie očí. Prípravok je vhodný na každodenné použitie. Prípravok sa odporúča používať 1 - 2x denne podľa potreby. Na udržanie priaznivého stavu pokožky sa odporúča aplikovať prípravok 1x denne. Prípravok môže slúžiť aj ako podklad pod make-up. Biotechnologické sérum obsahuje účinný UV filter a je určené na všetky typy pleti.

Upozornenie:
Výrobok je veľmi dobre znášaný a používa sa na všetky typy pleti. Napriek tomu sa pre jeho vysokú účinnosť doporučuje pred použitím prípravku biotechnologické sérum Hydroceutical otestovať na kúsku pokožky. Používaním prípravku sa môže prejaviť mierne pnutie pokožky, ktoré je prejavom rýchleho nástupu účinku pôsobenia prípravku. Otestujte reakciu pokožky nanesením prípravku na malú časť ošetrenej oblasti a pred úplným nanesením počkajte 24 hodín. Ak pocítite podráždenie alebo zvýšenú citlivosť, prestaňte prípravok používať. Zabráňte styku s očami. Ak sa výrobok dostane do očí, vypláchnite ich dôkladne vodou a jemne ich osušte.
Len na vonkajšie použitie. Skladujte pri teplote do 30 °C.

Popis:
Predstavujeme Vám prípravok Hydroceutical biotechnologické sérum na intenzívnu hĺbkovú hydratáciu pokožky, ktorý sa skladá z nasledovných účinných látok:

Základnou účinnou látkou sú dva prirodzene vyskytujúce sa osmolyty a to Homarin HCl a Erythritol, ktoré sú skombinované v účinnej látke. Proces regulácie prúdenia vody nazývame osmózou. Látky, ktoré sú schopné tento proces regulovať sa nazývajú osmolyty. Osmolyty sa vyskytujú v mnohých biologických systémoch, dokonca ich obsahuje aj naša pokožka.
Štúdie účinnej látky odhalili potenciál obnoviť optimálnu rovnováhu medzi prúdením vody dovnútra a von. Táto rovnováha chráni proti hyper- a hypotonickému stresu, t.j. prúdeniu vody a je regulovaná podľa podmienok buniek. Chráni bunky proti vysušovaniu pri vysokom stupni UV žiarenia. Hydratačný účinok bol u účinnej látky overovaný nielen vo vrchných vrstvách pokožky, ale aj v bazálnej membráne a tiež hlbšie v škáre. Bolo pozorované zvlhčovanie v 3 stupňoch. Dokonca aj v škáre bolo po jednom dni pozorované výrazné zvýšenie obsahu vody. Hydroceutical biotechnologické sérum poskytuje rýchlu hydratáciu s postupným prenikaním až do úrovne škáry a umožňuje pokožke reagovať na meniace sa podmienky.
Príroda nás učí, ako najvhodnejšie udržovať úroveň hydratácie buniek. Množstvo mikroorganizmov žije v drsných podmienkach a musí sa veľmi rýchlo prispôsobovať zmenám okolia, napríklad ústia riek, ktoré vedú do mora sú pre mikroorganizmy skutočnou výzvou v zmysle udržania úrovne hydratácie vo vnútri buniek, nakoľko sa vo vonkajšom prostredí rýchlo mení koncentrácia soli.

Zhrnutie vlastností:

  • vysoko účinná hydratačná látka založená na osmolytoch,
  • inšpirované prírodou, tieto osmolyty zaisťujú optimálnu vodnú bilanciu,
  • obnovuje schopnosť pokožky viazať vodu,
  • priťahuje do buniek vodu a udržuje jej optimálny obsah,
  • 3-stupňová hydratácia na povrchu pokožky, hlbšie v pokožke a v škáre,
  • doplňuje zásoby vody v pokožke.

ďalšou účinnou látkou prípravku je hydrolyzovaný mliečny proteín, ktorý je produktom biokonverzie, je bohatý na kyselinu glutamovú, methionine, cystín, vitamín B6 a vitamín H. Podiel aminokyselín v účinnej látke prispieva k vytváraniu vhodných podmienok pre metabolickú rovnováhu mazových buniek. Účinná látka pôsobí ako na tvorbu mazu, tak aj na počet aktívnych žliaz. Toto umožňuje pokožke vytvoriť prirodzený hydrolipidický film a pomáha suchej aj mastnej pleti obnoviť rovnovážnu sekréciu mazu.

Zhrnutie vlastností hydrolizovaného mliečneho proteínu:

  • poskytuje pokožke kombináciu aminokyselín a vitamínov, ktoré sú schopné vyrovnať produkciu kožného mazu,
  • pôsobí na mastné aj suché oblasti pleti,
  • reguluje produkciu kožného mazu a počet aktívnych mazových žliaz,
  • pomáha pokožke obnovovať prirodzený hydrolipidický film.

Hydroceutical biotechnologické sérum obsahuje kyselinu hyaluronovú v lipozómovej forme - lipozómy sú guľaté mechúriky zložené zo špecifických lipidov. Môžu obsahovať proteíny, peptidy alebo iné aktívne zložky, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní pevnosti a pružnosti pokožky. Lipozómy pôsobia spoločne s bunkami epidermy, do ktorých uvoľňujú svoj obsah. PML (Plurilamelárne multivezikulárne lipozómy) s obsahom Na-hyaluronátu, sú polycentrické fosfolipidové mechúriky, ktoré obsahujú hyaluronát sodný a majú schopnosť uvoľňovať aktívnu látku do epidermy. Hyaluronát sodný sa kvôli svojim vynikajúcim zvlhčujúcim a lubrikačným vlastnostiam používa pri liečbe suchej pokožky. Zohráva hlavnú úlohu v zadržiavaní vlhkosti a zachovávaní integrity štruktúry pokožky. Zjemňuje pokožku vystavenú slnečnému žiareniu, vracia jej pružnosť a pôsobí ako veľmi účinná a regeneračná zložka v procese starnutia, pri poraneniach a poruchách metabolizmu.

Hydroceutical biotechnologické sérum obsahuje aktívnu zložku, ktorá podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu. Účinná látka prípravku je kombinácia peptidov a proteínov, ktoré poskytujú účinnú liečbu za účelom prinavrátenia hodnôt hladín kolagénov pre mladú aj dospelú pokožku. Jeho aktivita môže byť opísaná v rámci troch základných funkcií:
a). Podpora kolagénu
Počas procesu starnutia dochádza k postupnému poklesu syntézy kolagénu.
b). Usporiadanie kolagénu
Usporiadanie fibrilogenézy vyúsťuje do vytvorenia kolagénových záväzkov, ktoré sú zodpovedné za pevnosť a pružnosť pokožky.
c). Kolagénová ochrana
Účinná látka pôsobí počas života kolagénu na troch rôznych stupňoch: syntéza, formácia a degradácia. Peptidová kombinácia účinnej látky si udržiava adekvátnu dlhodobú funkciu kolagénu, čo zabezpečuje zdravú a mladistvú pokožku.

Ďalšími účinnými látkami prípravku sú peptidy, ktoré pôsobia na mimické vrásky. Spolu s neustálym skvalitňovaním informácií o procese tvorby vrások, sa zvyšuje aj naša schopnosť tomuto procesu zabrániť. Vrásky, ktoré sa tvoria v dôsledku mimiky, opakovaných pohybov, škodlivých vplyvov životného prostredia a prirodzeného starnutia pokožky už ďalej nepredstavuje neriešiteľný problém.

Hydroceutical biotechnologické sérum obsahuje pentapeptid, ktorý pôsobí v okolí presynaptického neurónu skôr, ako hexapeptid a heptapeptid. Telo má mierny elektrický náboj. Pri opakovaných pohyboch sa elektrický náboj v danej časti tela zvýši. Pentapeptid pomáha zmierňovať uvoľňovanie acetylcholinu v okamihu SNARE komplexu, znižovaním elektrického náboja pokožky v oblasti aplikácie, čím sa zaťaží aktivita neurónov. Neuróny vyvolávajú pohyb svalov naviazaním acetylcholinu do svalových buniek, t.j. schopnosť pentapeptidu zmierniť elektrický náboj, odosielanie do oblasti aplikácie, má zásadný vplyv na zmenšovanie a uvoľňovanie svalových kontrakcií. Z dôvodu oslabenia svalových kontrakcií vyzerá pokožka mladšie, vrásky sa zmierňujú a vytvárajú sa v menšom množstve.

Hydroceutical biotechnologické sérum obsahuje heptapeptid – prirodzenú aminokyselinu, ktorá obsahuje sedem aminopeptidov. Jeho vyspelá peptidická štruktúra dokáže zastaviť tvorbu pórov a uvoľňovanie neurotransmiteru účinnejšie ako ktorýkoľvek iný aminopeptid. Heptapeptid je v podstate aminopeptidom vyššej úrovne, ktorý pôsobí rýchlejšie a redukuje hĺbku vrásky, čo by pomocou iných peptidov nebolo možné dosiahnuť. Heptapeptid to dokáže vďaka svojmu viazaniu na existujúci Snap-25 receptor s cieľom blokovať uvoľňovanie acetylcholinu. Neuróny v dôsledku toho nedokážu efektívne prenášať signály, vyvolávajúce svalové kontrakcie. Ak sa opakované pohyby obmedzia, je možné tvorbu jemných línií a vrások zredukovať, alebo jej úplne zabrániť.
Proces napínania pokožky a sťahovania svalov, kvôli ktorému sa vrásky vytvárajú, závisí na jemnom neurotransmitačnom procese, ktorý sa nazýva komplex SNARE. Komplex SNARE tvoria tri proteíny (snap 25, vamp a syntaxín), vďaka ktorým môžu neuróny previesť exocytózu. Exocytóza je uvoľňovanie chemikálií napriek synapsii neurónov, ktorá vyvoláva svalovú kontrakciu. Ak sa exocytóze zabráni a/alebo sa preruší, svalové kontrakcie sa zastavia, alebo zmiernia, čím sa existujúce vrásky uvoľnia a zabráni sa tvorbe nových vrások. Hydroceutical biotechnologické sérum je revolučným krokom v hydratácii a omladzovaní pokožky, v prevencii tvorby vrások, kedy účinky bežných prípravkov nie sú dostatočne uspokojivé.
Spoločnosť Herb-pharma AG naväzuje na najnovšie výsledky farmakologického a dermatologického výskumu.

Zloženie:
Aqua; Pentapeptide-3, Caprylyl Glycol; Acetyl Hexapeptide-8; Acetyl Heptapeptide-4; Glycerin; Xanthan Gum, Carrageenans, Glucose, Phenoxyethanol; Erythritol – Homarine HCI; Hydrolyzed Milk Protein – Propylene Glycol; Betaine; Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid; Polysorbate 20; Pseudoalteromonas Ferment Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tripeptide-10 Citrulline, Tripeptide-1; Lecithin; Propylene Glycol; Phospholipids, Carrageenan (Chondrus Crispus), Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA; Carbomer; Triethanolamine; Panthenol; Tocopherol Acetate; Retinyl Acetate; Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Hexylcinnamal, Limonene, Linalool, Lilial, Parfum; CI 42051; Sodium Chloride (Dead Sea Salt); Phenoxyethanol; Methyl-; Ethyl-; Propyl-; Butyl-; Isobutylparaben; Imidazolidinyl Urea

Výrobca: Herb-pharma AG Schweiz, Kirchgasse 3, 9450 Zürich, Switzerland
Dovozca pre SR: Herb-Pharma Sk s.r.o., 935 65 Veľké Ludince, Slovenská republika
www.herb-pharma.com, www.f-cos.com

Recenzie

Recenzie HYDROCEUTICAL MIX EXT 30ML

Diskusia

Diskusia HYDROCEUTICAL MIX EXT 30ML

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam