Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Prípravky s vitamínmi a minerálmi » Prípravky s mirerálmi a stopovými prvkami » Prípravky s mirerálmi a vápnikom

CALCIUM CHLORATUM - IVAX sol por 1x100 ml

Liek
Kód výrobku: 115417
CALCIUM CHLORATUM-TEVA sa užíva na pokrytie zvýšenej potreby vápnika, najmä v období rastu u detí, počas rekonvalescencie, v období tehotenstva a dojčenia. Na odporučenie lekára sa používa ako súčasť liečby pri rednutí, prípadne mäknutí kostí, na urýchlenie hojenia zlomenín a ako podporná liečba pri alergických reakciách.

Viac informácií

Bežná cena: 4,70 €
4,25 €
Ušetríte: 10 % (0,45 €)

Skladom viac ako 5 kusov

V pondelok 27. 1. odosielame, u vás v utorok 28. 1.

V pondelok 27. 1. odosielame, u vás v utorok 28. 1.

Doprava už od 1,50 €, nad 30 € zadarmo

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie CALCIUM CHLORATUM - IVAX sol por 1x100 ml

CALCIUM CHLORATUM-TEVA sa užíva na pokrytie zvýšenej potreby vápnika, najmä v období rastu u detí, počas rekonvalescencie, v období tehotenstva a dojčenia. Na odporučenie lekára sa používa ako súčasť liečby pri rednutí, prípadne mäknutí kostí, na urýchlenie hojenia zlomenín a ako podporná liečba pri alergických reakciách.

Liek obsahuje vápenatú soľ, z ktorej sa v organizme uvoľňujú ióny vápnika. Ióny vápnika majú vplyv na normálnu činnosť nervového a svalového tkaniva, tvorbu a pevnosť kostí a znižujú chorobne zvýšenú priepustnosť krvných kapilár sprevádzajúcu reakcie z precitlivenosti (alergické reakcie). Základný význam má pre činnosť srdca, obličiek, pre respiračnú funkciu, krvnú koaguláciu.

Liek sa používa na pokrytie zvýšenej potreby vápnika, najmä v období rastu u detí, počas rekonvalescencie, v období tehotenstva a dojčenia. Na odporučenie lekára sa používa ako súčasť liečby pri rednutí, prípadne mäknutí kostí, na urýchlenie hojenia zlomenín a ako podporná liečba pri alergických reakciách, pri zápalových ochoreniach a ochoreniach prejavujúcich sa mravčením prstov alebo jazyka, prípadne v ťažších prípadoch bolestivými svalovými kŕčmi (tetania).

Liek je predovšetkým vhodný pre deti a pacientov, ktorí majú ťažkosti pri prehĺtaní tabliet. Liek môžu užívať dospelí, mladiství aj deti, taktiež tehotné a dojčiace ženy. Viac na adcc.sk

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

<p>

</p>

Písomná informácia pre používateľa

CALCIUM CHLORATUM-TEVA

perorálny roztok

dihydrát chloridu vápenatého

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je uvedené v tejto informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik.

- Túto písomnú informáciu si uschovajte. Možno bude potrebné, aby ste si ju znovu prečítali.

- Ak potrebujete ďalšie informácie alebo radu, obráťte sa na svojho lekárnika.

- Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa. Pozri časť 4.

- Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

V tejto písomnej informácii pre používateľa sa dozviete:

  Čo je CALCIUM CHLORATUM-TEVA a na čo sa používa

  Čo potrebujete vedieť predtým, ako užijete CALCIUM CHLORATUM-TEVA

  Ako užívať CALCIUM CHLORATUM-TEVA

  Možné vedľajšie účinky

  Ako uchovávať CALCIUM CHLORATUM-TEVA

  Obsah balenia a ďalšie informácie

  Čo je CALCIUM CHLORATUM-TEVA a na čo sa používa

CALCIUM CHLORATUM-TEVA je liek s obsahom vápenatej soli, z ktorej sa v organizme uvoľňujú ióny vápnika. Ióny vápnika majú vplyv na normálnu činnosť nervového a svalového tkaniva, tvorbu a

pevnosť kostí a znižujú chorobne zvýšenú priepustnosť krvných kapilár sprevádzajúcu reakcie z precitlivenosti (alergické reakcie). Základný význam má pre činnosť srdca, obličiek, pre respiračnú funkciu, krvnú koaguláciu.

Liek je predovšetkým vhodný pre deti a pacientov, ktorí majú ťažkosti pri prehĺtaní tabliet.

CALCIUM CHLORATUM-TEVA sa užíva na pokrytie zvýšenej potreby vápnika, najmä v období rastu u detí, počas rekonvalescencie, v období tehotenstva a dojčenia. Na odporučenie lekára sa používa ako súčasť liečby pri rednutí, prípadne mäknutí kostí, na urýchlenie hojenia zlomenín a ako podporná liečba pri alergických reakciách, pri zápalových ochoreniach a ochoreniach prejavujúcich sa mravčením prstov alebo jazyka, prípadne v ťažších prípadoch bolestivými svalovými kŕčmi (tetania).

Liek CALCIUM CHLORATUM-TEVA môžu užívať dospelí, mladiství aj deti, taktiež tehotné a dojčiace ženy.

  o potrebujete vedieť predtým, ako užijete CALCIUM CHLORATUM-TEVA

CALCIUM CHLORATUM-TEVA

- ak ste alergický na dihydrát chloridu vápenatého alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto

lieku (uvedených v časti 6).

  ak máte zvýšenú činnosť prištítnych teliesok,

  ak máte hypervitaminózu vitamínu D (nadbytok vitamínu D),

- ak máte hyperkalciúriu (zvýšené vylučovanie vápnika močom)

  ak máte nádor s odvápnením kostí,

  ak máte obličkové kamene,

  ak trpíte nadmerným ukladaním vápnika do tkanív (napr. do obličiek),

  ak máte nedostatočnú funkciu obličiek

  ak máte sarkoidózu (granulomatózne zápalové ochorenie neznámeho pôvodu)

Upozornenia a opatrenia

Predtým, ako začnete užívať CALCIUM CHLORATUM-TEVA, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika

  ak užívate vysoké dávky vitamínu D

  ak máte sklon k tvorbe močových kameňov (v tomto prípade sa odporúča vyšší príjem tekutín).

Iné lieky a CACLCIUM CHLORATUM-TEVA

Ak teraz užívate alebo ste v poslednom čase užívali, či práve budete užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

  Kortikoidy (lieky na zápalové a alergické ochorenia) môžu znižovať vstrebávanie vápnika. Pri súbežnej liečbe kortikoidmi je možné na odporučenie lekára dávku lieku CALCIUM CHLORATUM-TEVA zvýšiť.

  Liek sa nesmie užívať v rovnakom čase s niektorými antibiotikami (tetracyklíny, kanamycín, fluorochinolóny), perorálnymi bisfosfonátmi (skupina liekov na liečbu osteoporózy), levotyroxínom (liek podávaný pri zníženej funkcii štítnej žľazy) a lieky s obsahom železa, pretože znižuje vstrebávanie týchto liečiv. Medzi podaním uvedených liečiv a lieku CALCIUM CHLORATUM-TEVA je nutné zachovať minimálne 3-hodinový interval.

  Pri súbežnom užívaní fenytoínu (liek na epilepsiu) a liekov s obsahom vápnika môže dôjsť k zníženiu účinku oboch liekov. Rovnaké vzájomné pôsobenie je pri súbežnom podávaní fluoridu sodného a kalcia. Liek CALCIUM CHLORATUM-TEVA sa preto môže podávať v odstupe minimálne 3 hodín po užití fenytoínu alebo fluoridu sodného.

  Pri súbežnom užívaní s liečivami povzbudzujúcimi srdcovú činnosť (predovšetkým digitalisové glykozidy) môže dôjsť k poruchám srdcového rytmu.

  Liek môže znižovať účinok liečiv zo skupiny blokátorov kalciového kanála (lieky užívané na liečbu vysokého tlaku alebo porúch srdcového rytmu), preto sa nesmie s týmito liekmi súbežne užívať.

  Pri súbežnom užívaní lieku s vitamínom D alebo tiazidovými diuretikami (lieky na odvodnenie) môže dôjsť k zvýšeniu hladiny vápnika v krvi, preto by mal váš lekár sledovať koncentrácie vápnika v krvi a moči.

  Vápnik spomaľuje vstrebávanie tukov a vitamínov rozpustných v tukoch. Soli horčíka zhoršujú vstrebávanie vápnika, a preto je nutné dodržať časový odstup aspoň 2 hodiny medzi užitím CALCIUM CHLORATUM-TEVA a liekov s obsahom solí horčíka.

CALCIUM CHLORATUM-TEVA a jedlo a nápoje

Vstrebávanie vápnika môže byť znížené požitím niektorej stravy, ako je špenát, rebarbora, strukoviny, otruby, mlieko a mliečne výrobky. Preto sa podávanie lieku 2 hodiny pred a po požití týchto potravín neodporúča.

Tehotenstvo a dojčenie

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Vedenie vozidiel a obsluha strojov

CALCIUM CHLORATUM-TEVA nemá žiadny alebo má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

CALCIUM CHLORATUM-TEVA obsahuje sacharózu.

Ak vám váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto lieku.

Liek obsahuje 67,2 g sacharózy; 1 čajová lyžička obsahuje 3,36 g sacharózy, 1 polievková lyžica obsahuje 10,08 g sacharózy. Obsahuje 10,08 g sacharózy v dávke. Musí sa to vziať do úvahy u pacientov s diabetes mellitus.

Pri dlhodobom podávaní (dlhšom ako 2 týždne) môže liek kvôli obsahu sacharózy škodiť zubom.

Tento liek obsahuje malé množstvo etanolu (alkohol), menej ako 100 mg na dávku.

  Ako užívať CALCIUM CHLORATUM-TEVA

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Odporúčaná dávka je:

Deti: do 1 roku - 1/2 čajovej lyžičky 1 krát denne

1- 6 rokov - 1 čajová lyžička 1 krát denne

6 -15 rokov - 2 čajové lyžičky 1 krát denne.

Dospelí užívajú zvyčajne 1 polievkovú lyžicu 3 krát denne.

Pri osteoporóze (rednutí kostí) podľa znášanlivosti 1-2 polievkové lyžice 3 krát denne. Medzi jednotlivými dávkami musí byť časový odstup najmenej 3 hodiny.

Liek sa podáva lyžicou a zapíja sa dostatočným množstvom nápoja. Neodporúča sa zapíjať mliečnymi nápojmi. Užíva sa 1 hodinu pred jedlom.

Bez porady s lekárom sa môže liek užívať najdlhšie 1 rok. Deti do 6 rokov môžu liek užívať len na odporučenie lekára.

Ak máte dojem, že účinok CALCIUM CHLORATUM-TEVA je priveľmi silný alebo priveľmi slabý, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Ak užijete viac Calcium chloratum–TEVA, ako máte

Predávkovanie sa môže prejaviť nechutenstvom, malátnosťou, bolesťami svalov a kĺbov, depresiami, vracaním, smädom, nadmerným močením a poruchami srdcového rytmu. Pri výskyte týchto ťažkostí alebo požití väčšieho množstva lieku dieťaťom sa ihneď poraďte s lekárom.

Ak zabudnete užiť Calcium chloratum–TEVA

Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.

  Možné vedľajšie účinky

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Liek môže vyvolať podráždenie žalúdka, prejavujúce sa nevoľnosťou alebo bolesťami žalúdka, a preto by sa mal zapíjať dostatočným množstvom nápoja. Pri užívaní vyšších dávok sa môže objaviť zápcha, nechutenstvo a nutkanie na vracanie. Pri dlhodobom podávaní vysokých dávok môže dôjsť k ukladaniu vápnika v obličkách a ich poškodeniu alebo tvorbe obličkových kameňov.

Hlásenie vedľajších účinkov

Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa. Vedľajšie účinky môžete hlásiť aj priamo prostredníctvom národného systému hlásenia uvedeného v Prílohe V. Hlásením vedľajších účinkov môžete prispieť k získaniu ďalších informácií o bezpečnosti lieku.

5. Ako uchovávať CALCIUM CHLORATUM-TEVA

Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.

Uchovávajte pri teplote do 25° C, v pôvodnom vnútornom obale, na ochránenu pred svetlom. Neuchovávajte v mrazničke.

Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuľke po EXP. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

6. Obsah balenia a ďalšie informácie

Čo CALCIUM CHLORATUM-TEVA obsahuje

  Liečivo je dihydrát chloridu vápenatého 8,72 g (zodpovedá 2,4 g vápnika) v 100 ml.

V 1 lyžičke (5 ml) je obsiahnuté 120 mg vápnika.

  Ďalšie zložky sú monohydrát kyseliny citrónovej, benzoan sodný, silica oplodia sladkého pomaranča, sacharóza, karamel, etanol 96 %, čistená voda.

Ako vyzerá CALCIUM CHLORATUM-TEVA a obsah balenia

Hnedá sklenená fľaška 100 ml, opatrená bielym uzáverom z PP alebo PE s tesniacou vložkou z PE, písomná informácia pre používateľa, papierová škatuľka.

Veľkosť balenia: 100 ml.

Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca

Teva Czech Industries s.r.o.

Ostravská 29

747 70 Opava - Komárov

Česká republika

Táto písomná informácia pre používateľa bola naposledy aktualizovaná v júli 2015

<p> 
4  
</p>

Informácie o produkte

Výrobca: TEVA PHARMACEUTICALS
Značka: TEVA PHARMACEUTICALS
Kód výrobku: 115417
Kód EAN: 8594737016813
kód ŠUKL: 00676
Držiteľ rozhodnutia: TEVA PHARMACEUTICALS

Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

Príbalový leták CALCIUM CHLORATUM - IVAX sol por 1x100 ml

Príbalovú informáciu k produktu CALCIUM CHLORATUM - IVAX sol por 1x100 ml zobrazíte alebo stiahnete tu: CALCIUM CHLORATUM - IVAX sol por 1x100 ml.doc

Recenzie

Recenzie CALCIUM CHLORATUM - IVAX sol por 1x100 ml

Diskusia

Diskusia CALCIUM CHLORATUM - IVAX sol por 1x100 ml

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam