Úvodná strana Krása a osobná hygiena Telová kozmetika Starostlivosť o nohy

BIODEUR NECHTY A POKOŽKA NOHY 1G

Kód výrobku: 3837
100 %
dezodorant s antimykotickým účinkom, ktorý spoľahlivo zamedzuje zápachu nôh, obmedzuje potivosť a má výrazné antimykotické vlastnosti na pokožku, medzi prstami a pod nechtami

Viac informácií

Skladom

Pozajtra odosielame, u vás v utorok 26. 1.

Pozajtra odosielame, u vás v utorok 26. 1.

Bežná cena: 7,70 €
5,29 €
Ušetríte: 31 % (2,41 €)

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

BIODEUR NECHTY A POKOŽKA NOHY 1G

Mykózy na nohách, zápach nôh

BIODEUR dezodorant je ekologicky čistý kozmetický prípravok obsahujúci Múdru hubu (Pithium Oligandrum) s antimykotickým účinkom, ktorý spoľahlivo zamedzuje zápachu nôh, obmedzuje potivosť a má výrazné antimykotické vlastnosti na pokožku, medzi prstami a pod nechtami.

Nie je aromatizovaný a jeho jednoduchá, spoľahlivá a osviežujúca aplikácia, uľahčuje život deťom, tehotným ženám, ľuďom trpiacim cukrovkou alebo po chemoterapii, HIV pozitívnym, ľuďom s onemocnením vnútorných orgánov, či nedokrvením končatín...

Prípravok je dodávaný v suchej zmesi s inertným nosičom, kde účinnou látkou je originálna kompozícia mikroorganizmov s dominantným zastúpením mikromycélia , ktorý mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromycélie např. Trichophytum rubrum, Scopulariopsis brevicaulis a ďalšie patogénne druhy, do ktorých mycélia penetruje svojimi parazitickými hyfovými vláknami a čerpá pre svoju výživu N a C.
Táto antagonistická mikromycélia eliminuje tiež kvasinkový organismus Candida albicans, z jeho tuku čerpá steroly pre svoji zvýšenou fruktifikáciu a vlastný reprodukčný proces.
Táto kompozícia mikroorganizmov na podklade výživovej a priestorovej kompetície vytlačuje z priestoru na nohách patogénnu mikroflóru. Po splnení tejto úlohy mizne z tejto lokality a uvoľňuje sa priestor pre znovuosídlenie tzv. normálnej mikroflórou.

Mykózy nôh

BIODEUR- mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromycety a kvasinkové organizmy na pokožke nohou a pod nechtami. Obmedzuje potivosť, odstraňuje zápach.

Aplikácia:
oplachom nôh alebo zábalom nechtov

Zásah proti:
pachovým symptómom, hidrotickým stavom, kvasinkám a dermatofytickým hubám na pokožke a v medziprstovom priestore.

Návod:

 • 1. Ampulku prepichneme víčkom a otvorom nasajeme vlažnú vodu, pretrepeme a suspenziu ďalej riedime do 2-3 l vlažnej vody. (Obsah sáčku rozmiešame v malom množstve vlažnej vody a ďalej riedime do 2-3 litrov vlažnej vody.)
 • 2. Po dobu 20-40 minút omývame chodidlá a medziprstné priestory (čím je dlhšia doba kúpeľa, tým je zreteľnejší účinok).
 • 3. Nohy neutierame a necháme prirodzene uschnúť.
 • 4. V roztoku namočíme tampón a vytrieme nosenú obuv.
 • 5. Roztok ponecháme do druhého dňa a opakujeme body číslo 2-4, potom roztok vylejeme.
 • 6. Po šiestich dňoch opakujeme body 1 - 5.
 • 7. Po nových šiestich dňoch opakujeme body 1 - 5.

Príklad:
Zásah proti rozvinuté onychomykóze
Po a Ut, za týždeň Po a Ut, za týždeň Po a Út. Aplikáciu je najlepšie prevádzať večer pred spaním.

 • 1. Ampulku prepichneme víčkom a otvorom nasajeme vlažnú vodu, pretrepeme a suspenziu ďalej riedime do 0,05 litru vlažnej vody. (Obsah sáčku rozmiešame v malom množstve vlažnej vody 0,05 litru.)
 • 2. Zahustenú suspenziu nalejeme na vatu (tampón, gázu, z ktorej vytvoríme obklad na zabalení nechtov )a s dostatočne nasatou suspenziou (0,025 litru na jednu nohu či ruku) zabalíme nechty. Obklad priložíme tak, aby bol v styku aj s prstami zo spodní strany.
 • 3. Na nohu (ruku) nasadíme mikrotenový sáčok, oblečieme ponožku a necháme pôsobiť po celú noc.
 • 4. Úkony 1 - 3 opakujeme po dobu dvoch po sebe nasledujúcich dní (na dva dni 1 ampulka).
 • 5. Za dva týždne opakujeme body 1 - 4.
 • 6. Za ďalšie dva týždne opakujeme body 1 - 4.

Príklad:
Po - Ut, za dva týždne Po - Ut, za dva týždne Po – Ut
Upozornenie: Po úspešných aplikáciách dochádza v niektorých prípadoch k rozpadu napadnutých častí nechtu! Od nechtového lôžka však odrastá zdravý necht! Na vytrenie obuvi sa používa zbytok rozriedenej suspenzie, ktorý zostane v nádobe, v ktorej prípravok pripravujeme.
Po dobu aplikácie nepoužívame iné prípravky k ošetrovaniu nôh.

Ako Biodeur účinkuje?
Biodeur je na trhu uvádzaný ako prírodný kozmetický preparát, obsahujúci originálnu aktívnu kompozíciu mikroorganizmov, ktorá účinne pôsobí na vláknité parazitické huby (pliesne) a kvasinky vyvolávajúce ochorenia kože. Mikroorganizmy v prípravku Biodeur prenikajú svojími vláknami do buniek parazita a čerpajú z neho pre svoju výživu potrebné látky. Na podklade výživovej a priestorovej kompetície tak vytlačujú z priestorov na nohách patogénne kožné huby. Podstatou účinnosti prípravku je produkcia enzýmov a parazitovanie na pliesňových chorobách. Medzi tým ďalšie zložky preparátu pomáhajú vo vysúšaniu nôh potlačením ich potivosti. Po splnení tejto úlohy mizne z tejto lokality a uvoľňuje sa priestor pre znovuosídlenie tzv. normálnou mikroflórou. Zlepšuje stavy pachových symptómov, hyperhidróz a na povrchu kože obmedzuje v propagácii vláknité druhy húb a kvasinky. Výsledný efekt tak závisí už len na dodržaní aplikácie a časových intervaloch medzi nimi.

Príčiny vzniku mykóz nôh
Spoločným menovateľom pre naštartovanie vlastného mykotického ochorenia je nosenie nepriedušnej, alebo málo priedušnej obuvi, potenie nôh a nedostatočná starostlivosť o takto zaťažované chodidlá. Vlhké zaparenie, macerácia kože a mechanická mikrotraumatizácia , spoločne s pomnožením fekálnej mikrobiálnej flóry zvlášť Gr- baktérií, tak vedľa nepríjemných pachových vnemov pripravuje tiež vhodné prostredie pre uplatnenie mikroskopických hub. Pokiaľ sa tomuto stavu nevenuje dostatočná pozornosť, môže v ďalšom období dôjsť aj k postihnutiu nechtových platničiek.
Osoby postihnuté dermatomykózami nôh sa nájdu v dosť veľkých počtoch. Podľa rozsiahlej štúdie z posledných rokov sa zistilo, že len v SR trpí mykotickým postihnutím nôh viac než 60 % dospelej populácie s medziročným nárastom 2,5 – 8 %. Pokiaľ ide o pliesňové postihnutie nechtovej platničky, to sa vyskytuje zhruba u 2,5 % populácie, čo predstavuje najmenej 50 % všetkých onemocnení nehtov a nie je to považovať len za kozmetický problém. Postihnutí ľudia sú sužovaní značným počtom recidív, prejavy môžu byť veľmi bolestivé a svojími dôsledkami viesť dokonca i k psychickým traumám a výraznému obmedzeniu kvality života. Zhoršuje sa manuálna zručnosť alebo mobilita, sťažuje výkon niektorých povolaní, je obmedzená realizácia určitých rekreačných aktivít. Onemocnenie ďalej zhoršuje sociálne kontakty, prináša zníženú sebaistotu, strach z rozšírenia nákazy na ďalšie prsty alebo z jej prenosu na ostatných členov rodiny, vrátane detí nebo vnúčat.

Kde sú riziková miesta k nákaze infekciou?
Z epidemiologického hľadiska väčšina postihnutí nôh má svoj pôvod v zanedbané, nebo prehliadnutej mykotickej infekcii práve meziprstových priestoroch. Mnoho mužov si toto onemocnenie prináša zo základnej vojenskej služby , ďalší sa môžu nakaziť nosením cudzej obuvi (návštevy), na rohožiach v spoločných umyvárňach či sprchách, na kúpaliskách, na kobercoch v hotelových izbách apod.. . Paradoxne sa tak môže jednať tiež o stavy z „posadnutosti zo zdravého života“, privádzajú stále väčšie počty ľudí do bazénov, sáun a ďalších športových zariadení. Ani rozpálená sauna však nemusí byť zárukou mykologicky čistého a zdravého prostredia .

Kdy používat BIODEUR?
Prípravok je možné použiť už pri náznakoch pachových, hyperhidrotických (nadmerná potivosť - primerané potenie je zdravé a žiadúce) a mykotických ťažkostiach, kde k obmedzeniu zápachu a potivosti dochádza po jeho použití až v 100%. Rýchle sa tiež zastavuje rozvoj a šírenie mykózy na chodidlách, v medziprstovom priestore a koži nôh i v topánkach. Pri nepríjemnom odere starších nebo športových topánok. Pri dlhodobom nosení uzavretej obuvi. Po návšteve rizikových miest, kde sa najčastejšie šíria mykózy.

Aktivácia BIODEURU
Biodeur je mikroflóra dodávaná v suchej zmesi s inertným nosičom.
Biodeur sa aktivuje pri styku s tekutinou (vodou) a jeho pôsobnosť je podmienená prítomnosťou patogénnych pliesní alebo kvasiniek. Bez prítomnosti nežiadúcich pliesní alebo kvasiniek zaniká.

Výhody prípravku BIODEURU
Biodeurem sa nie je možné predávkovať. Je na vonkajšie použitie, jeho lokálne nasadenie nie je závislé na kvalite krvného obehu v mieste pôsobenia. Prípravok je založený na biologickom procese existujúcom v prírode už stovky rokov. Jeho živé zložky priamo parazitujú na patogénnych pliesňach a kvasinkách, iný živný substrát nie sú schopné využívať, nemôžu preto ohrozovať ľudský organizmus. Vďaka jeho biologickej podstate nevznikajú tiež pri použití prípravku žiadne rezistencie a je účinný prakticky na celé spektrum vyvolávateľov kožných mykóz človeka.

 • 1. desaťročná skladovateľnosť ekologického prípravku
 • 2. jednoduchá príprava k použití
 • 3. rýchla a účinná aplikácia.
 • 4. použitie pri náznakoch pachových, hyperhidrotických a mykotických ťažkostiach.
 • 5. vysoká a rýchla účinnosť proti zápachu až 100% (záleží na dĺžke času a správnosti aplikácie).
 • 6. účinnosť proti Tinea pedis, Tinea unguium
 • 7. výrazné obmedzenie hyperhidrotických stavov až 100% ( záleží na dĺžke a správnosti aplikácie).
 • 8. vysoká a rýchla účinnosť proti pliesňam a candidám na chodidlách, v medziprstových priestoroch a na koži až 100% ( záleží na dĺžke a správnosti aplikácie).
 • 9. možnosť použitia prípravku aj pri zasiahnutí jediného nechtu.
 • 10. samovoľné odstraňovanie ztvrdnutej kože z nôh. Obmedzenie a úprava tvorby zrohovatenej pokožky.
 • 11. využívanie preparátu k odstraňovaniu zápachu a mykóz z nosenej obuvi.
 • 12. Pri používaní prípravku nebolo zistené vyvolávanie vedľajších reakcí.
 • 13. prípravkom sa nie je možné predávkovať.
 • 14. lokálne nasadenie prípravku nie je závislé na krvnom obehu.
 • 15. existujúci proces overený v prírode veky.
 • 16. je na vonkajšie použitie, preto nepoškodzuje dôležité ľudské orgány (ľadviny, pečeň...)
 • 17. po tridsiatich rokoch výskumu nie je zaznamenané, že by parazitoval na ľudskom tele.
 • 18. odoberá živiny patogénom ,až ich úplne vyťaží z miest, kde je nasadený a potom bez ďalších živín sám zaniká.
 • 19. priamo parazituje na patogénoch (pliesňach, kvasinkách), preto nevznikajú rezistencie.
 • 20. mikrobiálny prípravok, ktorý nie je pre ovzdušie, rastliny, zvieratá alebo človeka patogénny ani nijak škodlivý.
 • 21. balení, ktoré je vždy po ruke.

Kto môže prípravok BIODEUR používať?

 • deti
 • tehotné ženy
 • ľudia trpiaci cukrovkou
 • ľudia so žltačkou alebo po chemoterapii
 • ľudia s oslabenou imunitou
 • ľudia s onemocnením vnútorných orgánov, či nedokrvením končatín...
 • ostatní

Výrobok skladovať v suchu pri izbovej teplote 15-25 C a relatívnej vlhkosti 40%

Upozornenie:
Skladujte mimo dosah dětí.

Ingredience (Ingredients):
Silicia,Panicum miliaceum,Chromista-(Stramenopila)

Balenie:
1x1g

Najčastejší pôvodcovia nepríjemných postihnutí nôh:
V Európe sú najčastejší pôvodcovia ťažkostí na nohách v percentách:

 • Trichophyton rubrum 85%
 • Trichophyton mentagrophytes 10-12%
 • Epidermophyton floccosum 3%
 • Candida albicans 3%

Anketové overovanie účinnosti mikroflóry obsiahnutej v prípravku Biodeur pod odborným vedením kožných špecialistov v ordináciách na klinikách a v nemocniciach preukázalo tieto výsledky:

 Zhojenézlepšenénezlepšené
Pachové symptomy78,6%19%2,4%
Hidrotický syndrom67,4%27,9%4,7%
Dermatomykóza(*82,8%7,2%-
Onychomykóza15,9%68,2%15,9%
(*…………Tinea pedis, Tinea interdigitalis
Onychomykóza hodnotenie 16 mesiacov po začatí aplikačnej kúry

Pre spokojnosť je dôležité:

 • 1) osobná hygiena
 • 2) vlastné hygienické pomôcky
 • 3) používanie vlastnej vhodnej obuvi (pri papuče), ktorá neobsahuje patogény
 • 4) dbať zvýšenú pozornosť po návštevách, kde by sa mohli patogény vyskytovať

Pri overovacích klinických testoch bolo preukázané, že Biodeur dezodorant zlepšuje stavy, alebo celkovo odstraňuje z povrchu kože a pod nechtami tieto druhy húb a kvasiniek:

 • Trichophyton rubrum
 • Trichophyton mentagrophytes
 • Scopulariopsis brevicaulis
 • Microsporum gypseum
 • Microsporum canis
 • Trichosporon sp.
 • Candida albicans
 • Candida parapsilosis
 • i jiné Candidy (Candida species)
 • Alternaria alternata (Dematiaceae)
 • Phoma sp. (Sphaeropsidales)
 • Cladosporium cladosporioides

Informácie o produkte

Výrobca: Bio Agens Research and Develop
Značka: PYTHIE - Chytrá houba
Kód výrobku: 3837
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: Bio Agens Research and Develop

Recenzie (2)

BIODEUR NECHTY A POKOŽKA NOHY 1G

Recenzie od 2 užívateľov s celkovým hodnotením 100 %.

Pridať recenziu produktu

100 %

Věřím, že výsledek bude dle mého očekávání.

Zatím produkt používám velmi krátce, proto jsou vidět jen drobné výsledky

Prečo je to po česky?

100 %

Funguje! Zahojila se mi vleklá mykoza na nehtu, kterou jsem předtím jinými přípravky neúspěšně léčila rok. Za tři měsíce mám už krásný zdravý nehet.

Prečo je to po česky?

Diskusia

BIODEUR NECHTY A POKOŽKA NOHY 1G

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika