MojaLekáreň.sk

POZOR! VRÁŤTE DO LEKÁRNE!

Na základe zistení Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), vás informujeme o stiahnutí lieku OLYNTH HA 0,1 %, aer nao 1x10 ml (liek.HDPE), č. šarží: F144450A a F144460A, kód ŠÚKL: 36097 z trhu.

Ak tento prípravok vlastníte, môžete ho vrátiť do ktorejkoľvek lekárne do 30.4.2019 - najlepšie však do tej, v ktorej ste ho zakúpili. Nezáleží pritom, či je balenie otvorené, alebo použité. V žiadnom prípade už uvedenú šaržu nepoužívajte.

Iných šarží tohto lieku sa sťahovanie netýka.

Veľkou výhodou online MojaLekáreň.sk je, že dokážeme identifikovať klienta, ktorému boli zaslané závadné šarže. Preto budeme postupne kontaktovať tých z vás, ktorým boli závadné šarže lieku poslané.

Závadný liek nám môžete zaslať na naše náklady späť a my vám pošleme nezávadné balenie. V prípade nedostupnosti nezávadnej šarže lieku vám budeme liek kompenzovať čiastkou 5 EUR.

Balenie môže byť aj otvorené. V tom prípade prosíme o zaslanie na našu adresu: Lékárna.cz, Píšťovy 864, 537 01 Chrudim, Česká republika. A nezabudnite uviesť vaše kontaktné údaje, kam bude kompenzácia zaslaná.

S prípadnými otázkami sa môžete obracať na našu Zákaznícku linku, tel. 0221 201 380, Po - Pia: 8 - 15.30.

Najčastejšie otázky a odpovede

Prečo je liek Olynth® HA 0,1% sťahovaný z trhu?

Dôvodom stiahnutia je riziko mikrobiálnej kontaminácie.

Môže závada v kvalite ohroziť zdravie?

ŠÚKL nezaevidoval žiadne hlásené prípady podozrení na nežiaduci účinok súvisiaci s týmto nedostatkom. V prípade výskytu nežiaducich účinkov je potrebné ich nahlásiť Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv buď e-mailom na adresu neziaduce.ucinky@sukl.sk, alebo prostredníctvom elektronického webového formulára: https//portal.sukl.sk/eskadra/.

Ako má verejnosť postupovať?

Ak používate sťahované šarže lieku Olynth HA 0.1%, ihneď ich prestaňte používať a vráťte ich v akejkoľvek lekárni, najlepšie však v tej, kde ste prípravok zakúpili. Vrátiť môžete aj otvorené a už použité balenie. Ak u vás došlo k výskytu nežiaducich účinkov po používaní tohto lieku, navštívte svojho ošetrujúceho lekára a výskyt nežiaducich účinkov nahláste buď e-mailom na adresu neziaduce.ucinky@sukl.sk, alebo prostredníctvom elektronického webového formulára: https//portal.sukl.sk/eskadra/.

Je dostupná náhrada za sťahovaný liek?

K liečbe možno namiesto lieku OLYNTH HA 0.1% použiť iné prípravky z farmakoterapeutickej skupiny dekongestívnych a iných nosových liečiv na lokálne použitie s obsahom účinnej látky xylometazolín. Pacientom odporúčame použitie OLYNTH® 0,1%.

Má verejnosť nárok na vrátenie peňazí?

Kompenzácia bude predstavovať výmenu vo forme rovnakého lieku inej šarže. V prípade nedostupnosti nezávadnej šarže, vo forme finančnej kompenzácie vo výške 5 EUR.

Môže verejnosť vrátiť aj načaté balenie?

Áno, do lekární je možné vrátiť aj načaté balenie.

Do kedy je možné doniesť liek do lekárne?

Sťahovaný liek môžete vrátiť v lekárňach do 30.4.2019.

 

Ďakujeme za pozornosť,
Vaša MojaLekáreň.sk

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.