MojaLekáreň.sk

Dôležité informácie k online platbám

Platenie kartou na internete je teraz bezpečnejšie. Od 1. 1. 2021 sa zmenili a sprísnili pravidlá pre platenie online. Začiatkom tohto roka vošla do platnosti nová podmienka nariadená Európskou úniou, ktorá má slúžiť k lepšiemu zabezpečeniu pri platbách cez internet. Poďme sa pozrieť, čo pre nás táto zmena znamená.

Nová podmienka v zabezpečení platieb je vnímaná ako "silné zákaznícke overenie", ktoré po vás môže banka vyžadovať pri platení online a jedná sa o tzv. dvojfázové overenie (prvé overenie vašej identity vyplýva z toho, čo používateľ vie a druhé z toho, čo používateľ vlastní).

Nové zabezpečenie

Teraz sú online platby štandardne overované zadaním čísla karty, doby platnosti, troch číslic zo zadnej strany karty pri prúžku s podpisom a jednorazového kódu zaslaného v SMS. Podľa nových pravidiel Európskej smernice PSD2, nám pribudne overenie cez mobil prostredníctvom bankového kľúča a to odtlačkom prsta, rozpoznaním tváre alebo zadaním hesla.

Keď nemám inteligentný telefón

Zložitejšie to budú mať klienti, ktorí nemajú inteligentný telefón. Overovanie pre nich bude menej užívateľsky prívetivé a klienti si budú musieť zapamätať špeciálne heslo alebo PIN, ktorým budú celú transakciu overovať.

Čo to znamená?

  • Pri vytvorení objednávky na MojaLekáreň.sk a jej následnom platení, po vás môže banka vyžadovať dvojfázové overenie. Takže budete absolvovať viac krokov na potvrdenie vašej identity.
  • Jednotlivé kroky sú závislé na vašej banke a karte. Odporúčame sa informovať u svojej banky o možnostiach zabezpečenia a aplikácii, ktorá vám môže uľahčiť platenie. Niektoré banky môžu novo inštaláciu týchto aplikácií vyžadovať.
  • Proces online platenia sa môže zdať pomalší a komplikovaný, ale účelom tohto nariadenia je zvýšiť bezpečnosť internetových platieb a znížiť riziko podvodných aktivít. 

Sme tu pre vás

Ospravedlňujeme sa za vzniknuté problémy, ale veríme, že aj túto situáciu spoločne zvládneme. Keď si nebudete vedieť rady, obráťte sa na naše zákaznícke oddelenie (tel. 0221 201 380 (Po - Pia: 8:00 - 15:30), mojalekaren@mojalekaren.sk).

Pre viac informácií o smernici PSD2 Silnej zákazníckej autorizácii (SCA), navštívte stránku Európskej centrálnej banky.

 

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.