PharmDr. Kamila Horníčková
Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Zdenka Morvai
Mgr. Ondřej Pleskot
Vaše zdravie je našou najvyššou prioritou. Počúvame vás a rešpektujeme vaše želania týkajúce sa starostlivosti o vaše zdravie. Či už potrebujete pomôcť s výberom správneho lieku, výživového doplnku alebo vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s konvenčnými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinkovou terapiou, Bachovými esenciami alebo homeopatiou.
Pavla HorákováV pracovných dňoch medzi 10. a 14. hodinou sa môžete s našimi lekárnikmi spojiť aj prostredníctvom online chatu.
V inom čase môžete našich lekárnikov kontaktovať prostredníctvom e-mailu- v tomto prípade očakávajte odpoveď v priebehu nasledujúcich 24 hodín (v pracovných dňoch).
Poradia vám nielen s konvenčnými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinkovou terapiou, Bachovými esenciami alebo homeopatiou.
Pavla HorákováV pracovných dňoch medzi 10. a 14. hodinou sa môžete s našimi lekárnikmi spojiť aj prostredníctvom online chatu.
V inom čase môžete našich lekárnikov kontaktovať prostredníctvom e-mailu- v tomto prípade očakávajte odpoveď v priebehu nasledujúcich 24 hodín (v pracovných dňoch).
Každý pracovný deň
v 10 - 14 h
Zápal dutín bakteriálneho pôvodu sa lieči pomocou antibiotík, a preto treba navštíviť lekára. Liečba zvyčajne trvá 10 dní. Pri zápale dutín je vždy potrebné uvoľniť nos. V prípade „upchatého nosa“ sa používajú spreje alebo kvapky s obsahom tzv. lokálnych dekongestív, ktoré zmierňujú opuch nosovej sliznice. Vhodná je aj kombinácia s morskou vodou, ktorá nos vyčistí, a tieto látky budú lepšie pôsobiť. Prípravky s obsahom dekongestív sa môžu používať maximálne 7 dní. Pre rýchlejší efekt liečby je potrebné zaistiť dostatok tekutín. Na uvoľnenie dutín možno použiť aj tablety so špeciálnej zmesi…
Krv v moči môže byť príznakom závažných ochorení a jej liečba je preto vždy viazaná na návštevu lekára, na ktorú je nutné so sebou zobrať aj vzorku moču. V rôznych prípadoch sa líši množstvo a vzhľad krvi. Moč môže byť ľahko až sýto červený, dokonca môže mať farbu „čierneho čaju“ alebo sa v ňom môžu objaviť krvné zrazeniny. Krv v moči často sprevádza ďalšie príznaky, ako je bolesť v nadbrušku, pálenie pri močení, kŕče, zvýšená teplota alebo horúčka. Farba moču sa môže zmeniť aj bez prítomnosti krvi, napr. po konzumácii červenej repy, černíc alebo rebarbory sa môže zafarbiť do ružova. Farbu…
S domácou liečbou začíname až potom, čo vylúčime iné možnosti pocitu tlaku na hrudi (akútny infarkt myokardu, pľúcna embólia, zápal pľúc, reflux a ďalšie). Tieto problémy sú určené pre lekárov. Na riešenie nám teda zostáva väčšinou tlak na hrudi spôsobený preťažením či natiahnutím buď medzirebrového svalstva, či hrudnej chrbtice. Práve tieto problémy bývajú často spojené s bolesťou chrbta. Ideálna je návšteva fyzioterapeuta, ktorý odporučí najvhodnejšie domáce cviky. Cvičenie môžeme podporiť použitím suchého tepla, hrejivej náplasti či natieraním. Od ťažkostí nám môže pomôcť aj zmena pozície…
Doba trvania horúčky môže byť rôzna. Vo väčšine prípadov je krátka, záleží ale predovšetkým na vyvolávajúcej príčine – v prípade infekcie je rozhodujúce, ako rýchlo sa telo s patogénom dokáže vysporiadať (môže to byť pár dní aj týždeň), horúčka po očkovaní väčšinou ustúpi počas 1-2 dní. Sú aj prípady, keď zvýšené teploty či horúčky trvajú dlhšie ako 3 týždne. Horúčky nad 38 °C už nie sú pre organizmus prospešné a je vhodné ich tlmiť liekmi na to určenými, buď s obsahom paracetamolu, alebo ibuprofénu. Zároveň je potrebné dbať na dostatočný pitný a kľudový režim, ktorý môžete doplniť o vitamíny…
Dobrý deň, Ventoliber je liek obsahujúci účinnú látku clenbuterol, ktorá pomáha uvoľňovať dýchacie cesty a znižuje problémy spojené s dýchavičnosťou a kašľom. Je predpisovaný iba na recept, predovšetkým pri obštrukčných ochoreniach dýchacích ciest, ako je astma alebo chronická bronchitída. Funguje tak, že uvoľňuje hladké svalstvo v prieduškách, čo uľahčuje dýchanie. Ventoliber sirup pre deti lekári predpisujú deťom, ktoré majú ťažkosti s dýchaním alebo trpia dráždivým kašľom spojeným s obštrukčnými problémami dýchacích ciest. U detí je dôležité dodržiavať správne dávkovanie podľa veku a váhy,…
Dobrý deň, kožné výrastky sa vyskytujú u ľudí rôzneho veku a môžu mať niekoľko podôb, ako sú fibrómy (mäkké kožné výrastky), bradavice alebo seboroické keratózy. Tieto výrastky sú väčšinou nezhubné, ale niekedy môžu byť esteticky alebo funkčne obťažujúce. Typy kožných výrastkov a ich ošetrenie Fibrómy - Jedná sa o mäkké, často stopkaté výrastky, ktoré sa objavujú hlavne na krku, v podpazuší alebo na ďalších miestach, kde dochádza k treniu. Sú nezhubné a väčšinou nevyžadujú liečbu. Ak však spôsobujú nepohodlie, je možné ich odstrániť, obvykle chirurgicky alebo laserom. Bradavice – Infekčné…
Dobrý deň, výskyt pupienkov alebo vriedkov v oblasti genitálií môže mať rôzne príčiny av mnohých prípadoch nejde o nič závažné. Môže ísť napríklad o bežné mazové žľazy, upchaté póry alebo drobné podráždenie kože, ku ktorému často dochádza napríklad po holení. Biele pupienky môžu tiež byť malé cysty alebo zarastené chĺpky. V prípade, že pupienok spôsobuje bolesť, svrbenie, alebo sa objavujú ďalšie symptómy, ako je opuch alebo začervenanie, je vhodné zvážiť konzultáciu s gynekológom, pretože príčinou môžu byť aj infekčné problémy, napríklad kvasinková infekcia alebo bakteriálny zápal. Na úľavu…
Zápal nosohltana je spravila vírusové ochorenie, teda naň nezaberie liečba antibiotikami a telo si s ním musí poradiť samo. Najčastejšie ho spôsobujú niektoré z respiračných vírusov –adenovírusy, RS vírusy, rhinovíry a pod. Prejavy tohto ochorenia sú väčšinou typické pre virózy – nádcha, pálenie nosohltana, zvýšená teplota, bolesť hlavy, únava. Prenos prebieha ako pri iných vírusových infekciách kvapôčkami, infikovanými predmetmi (riad, madlá v MHD, poháre atď.) a je vysoko infekčný. Aj keď zápal nosohltana nepatrí medzi závažné ochorenia a vo väčšine prípadov sám odznie, je dôležité dodržať…
Zápal nosohltana je spravila vírusové ochorenie, teda naň nezaberie liečba antibiotikami a telo si s tým musí poradiť samo. Najčastejšie ho spôsobujú niektoré z respiračných vírusov – adenovírusy, RS vírusy, rhinovíry a pod. Prejavy tohto ochorenia sú väčšinou typické pre virózy – nádcha, pálenie a bolesť nosohltana, zvýšená teplota, bolesť hlavy, únava. Prenos prebieha ako u iných vírusových infekcií kvapôčkami, infikovanými predmetmi (riad, madlá v MHD, poháre atď.) a je vysoko infekčný. Od samotnej nádchy si môžete pomôcť nosovými sprejmi s obsahom dekongestív, ktoré ale možno užívať…
Akné je zapríčinené zápalom mazových žliaz a trápi nielen „puberťákov“. Objaviť sa môže aj u dospelých v podobe začervenaných vyrážok, pľuzgierikov s hnisom alebo hlbokých dutín v pokožke, po ktorých zostávajú jazvy. Najčastejšie sa vyskytujú na tvári, ale niekoho trápia aj na chrbte, hrudníku či ramenách. Medzi hlavné príčiny akné patrí zvýšená produkcia kožného mazu (predovšetkým vplyvom mužských pohlavných hormónov) a zvýšená produkcia rohoviny. Ďalšími príčinami môžu byť stres, hormonálne zmeny (dospievanie, tehotenstvo), baktérie či nevhodná strava – obmedziť by ste mali sladkosti,…
E-knihy, které reagujú na často diskutovaná témy.
Zobraziť e-knihy
Najskôr sa musíte prihlásiť.
Pre zaslanie nového hesla je nutné zadať e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri svojej registrácii. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocou ktorého si budete môcť zadať nové heslo.