Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Zažívání » Žlčník

Žlčník

Bolesť žlčníka je nepríjemná zdravotná komplikácia. Ak ide iba o podráždenie žlčníka, riešenie môžete nájsť sami. Od bolesti uľaví správna strava, bylinky alebo voľne dostupné lieky.

Žlčník je dôležitý vnútorný orgán, ktorý napomáha tráveniu potravy. Je uložený na pravej strane brucha, na spodnej strane pečene. Slúži ako zásobník žlči, ktorá je potom žlčovodom vedená do tenkého čreva a to po požití jedla.

Nevhodné stravovanie – najmä nevhodná skladba potravín a prílišná konzumácia tučných či vyprážaných jedál žlčník zbytočne zaťažuje. To môže viesť k jeho podráždeniu, žlčníkovému záchvatu, tvorbe žlčových kameňov alebo k poškodeniu správneho fungovania žlčníka. Podráždený žlčník je nepríjemná zdravotná komplikácia, ktorá môže stretnúť takmer každého. Prejavuje sa hlavne bolesťou brucha, bolesť môže vystreľovať až k lopatke a do chrbta. Objaviť sa môže i nadúvanie, štikútanie, pocit plnosti, zvracanie, nechutenstvo či hnačka.

Najčastejšie príčiny podráždenia žlčníka

 • tučné a vyprážané jedlá
 • príliš alkoholu a kávy
 • dráždivé a pálivé jedlá
 • nadúvacie jedlá
 • stres, nervozita.

Ako si pomôcť pri podráždenom žlčníku

Jednou z možností, ako si sám pomôcť, je žlčníková diéta. Tu je potrebné dodržiavať dovtedy, kým problémy nezmiznú. V niektorých prípadoch je diéta vhodnou prevenciou pred vznikom žlčníkových problémov a je dobré ju pestovať dlhodobo.

Bolesť žlčníka vám pomôžu odstrániť i lieky. Vybrať si môžete medzi klasickými tabletkami, kapsulami, napr. značky Rowachol alebo kvapkami, napr. Iberogast. Podporiť účinky voľne dostupných liečív je možné pitím žlčníkového čaju, najmä odvaru z repíka lekárskeho, púpavy lekárskej, harmančeka pravého či mäty priepornej. Vyskúšať môžete už hotové čajové zmesi, napr. od výrobcov Megafyt, Váňa, Grešík a ďalších.

K vážnejším komplikáciám pri žlčníku patrí žlčníkový zápal, ktorý obvykle začíná žlčníkovým záchvatom. Ten sa prejavuje náhlymi urputnými bolesťami nadbruška, ktoré vystreľujú do chrbta, k lopatke. Tento stav je okrem nevoľnosti často sprevádzaný zvracaním. V prípade, že všetko nasvedčuje zápalu žlčníka, konzultujte svoj stav s lekárom.

Žlčník je dôležitým orgánom, o ktorý je nutné sa starať. Keď už sa problémy s ním dostavia, zahájte liečbu ihneď a predídete tak žlčníkovému záchvatu a zápalom.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Forma výrobku

Počet ks

Jednotkové množstvo

 • NO-SPA 40 mg tbl 24x40 mg Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 1 - 2 ks

  4,44 €

 • NO-SPA 40MG TBL 60X40MG Registrovaný liečivy prípravok

  skladom > 5 ks

  9,27 €

 • ISOCHOL TBL OBD 30X400MG Registrovaný liečivy prípravok

  skladom > 5 ks

  5,21 €

 • HERBATA Koreň púpavy bal.50g

  2 dni

  Použitie Púpava lekárska má veľké využitie. Používá se pri reumatizme, pri poruchách trávenia, pri ochorení ladvin a sleziny, pri chronických ekzémoch, pri zvýšenej hladine cholesterolu, zápale žlčníka a žlčových ciest a pri dne. Má diuretické a mierne preháňacie účinky. Je vhodná pri zlom trávení spojenom so zápchou, znižuje nadúvanie. Je pomocným prostriedkom pri liečbe cukrovky. Dávkovanie Užíva sa obvykle vo forme odvaru, ktorý sa pripravuje z jednej čajovej lyžičky koreňovej drogy na 100 ml vody, varí sa asi 1 minutu, pije sa 2x až 4x denne po 200 ml. Je možné podávať aj vo forme čerstvej šťavy z koreňov, podáva sa 4x denne po 1 až 2 čajových lyžičkách. Vnútorne sa niekedy užíva proti hemeroidom. Púpava Droga povzbudzuje tráviace orgány, pôsobí mierne hnačkovito a žlčovodne a celkovo je považovaná za posilňujúci prostriedok s priaznivým účinkom na metabolizmus. Priaznivo ovplyvňuje funkcie pečene, žalúdka, pankreasu, čriev, obličiek a krvného ústrojenstva. Ďalej ju môžeme použiť pri liečbe močových kameňov, napomáha pri cukrovke (znižuje hladinu cukru v krvi), pri chronickej únave, pri opuchnutých lymfatických uzlinách, pri zväčšení sleziny, pôsobí proti degeneratívnych zmenách na kostiach a chrupavkách, pomáha vyvolať menštruáciu. Doporučuje sa aj pri zápale močových ciest, žltačke, febrilnom zápale čriev alebo zápale sliznice žalúdka keď je zápal.

  1,63 €

 • HERBEX Šalvia lekárska 20x3 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Zvonka čaj využijete na obklady a ako kloktadlo. V ľudovej medicíne sa šalvia používa na zníženie sekrécie materského mlieka v období laktácie. Dávkovanie 1 čajová lyžička sa zaleje šálkou (1/4 l) vriacej vody a po 5-10 min. vylúhovaní v otvorenej nádobe sa scedí. Pije sa ako čaj alebo sa používa na výplachy ústnej dutiny. Užívaná časť Šalvia lekárska - list Príznaky Bolesti zubov, zápaly - ústna dutina. Nadúvanie. Brušné koliky, kŕče. Kontraindikácie: Nevhodné pre gravidné ženy. Nepoužívajte dlhodobo.

  1,53 €

 • PAMPELISKA kořen s natí 50g HERBATA

  2 dni

  Použití Smetanka lékařská má velké využití. Používá se při revmatismu, při poruchách trávení, při nemocech ledvin a sleziny, při chronických ekzémech, při zvýšené hladině cholesterolu, při zánětech žlučníku a žlučových kamencích a pří dně. Má močopudné a mírně projímavé účinky. Je vhodná při špatném zažívání spojeným se zácpou, snižuje plynatost. Je pomocným prostředkem při léčbě cukrovky. Dávkování Užívá se obvykle ve formě odvaru, který se připravuje z jedné čajové lžičky kořenové drogy na 100 ml vody, vaří se asi 1 minutu, pije se 2x až 4x denně po 200 ml. Lze podávat i ve formě čerstvé šťávy z kořenů, podává se 4x denně po 1 až 2 čajových lžičkách. Zevně se někdy užívá proti nežidům či na hemeroidy. Pampeliška Droga povzbuzuje trávicí orgány, působí mírně močopudně a žlučopudně a celkově je považována za posilňující prostředek s příznivým účinkem na metabolismus. Příznivě ovlivňuje funkce jater, žaludku, slinivky, střev, ledvin i krvetvorných orgánů. Dále ji lze použit při léčbě močových kamenů, napomáhá při cukrovce (snižuje hladinu krevního cukru), při chronické únavě, při opuchlých lymfatických žlázách, při zvětšení sleziny, působí proti degeneraci kostí a chrupavek, pomáhá vyvolat menstruaci. Doporučuje se i při zánětu močových cest, žloutence, horečnatém střevním zánětu nebo zánětu žaludeční sliznice, při zácpě.

  1,34 €

 • HERBEX Pečeň a žlčník 20x3 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Dávkovanie 1 vrecúško sa zaleje 0,5l vriacej vody a nechá sa 10 min vylúhovať. Účinné látky Artičok záhradné Mäta pieporná Fenikel obyčajný Pestrec mariánsky Rebríček obyčajný  

  1,70 €

 • Grešík kapky Žlučníkové 50 ml Devatero bylin Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Dávkování: 20-30 kapek po jídle. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Kontraindikace: Není určeno pro děti. Složení: 10% výtažek ze směsi bylin (máta peprná nať, smetanka list, čekanka nať, ostružiník list, měsíček květ, kurkuma kořen, řepík nať, jablečník nať, oman kořen) ve 40% lihu.

  2,75 €

 • FYTO UNGOLEN SYPANÝ 50 G Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Čaj priaznivo pôsobí pri tráviacich ťažkostiach, pečeňových a žlčníkových ochoreniach. Podporuje vylučovanie žalúdočných štiav a žlče.

  1,40 € -5% 1,48 €

 • HERBEX Mäta pieporná 20x3 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Podporný prostriedok pri zažívacích problémoch a pri ochoreniach žlčníka a žlčových ciest. Uvoľňuje kŕče hladkého svalstva, podporuje vylučovanie žlče, pomáha pri nadúvaní. Dávkovanie 1 lyžička sa zaleje 0,2 I vriacej vody a nechá sa 15 minút vylúhovať v zakrytej nádobe a potom sa scedí. Účinné látky mäta pieporná Fakty Pije sa 3-krát denne pred jedlom. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím.  

  1,53 €

 • SJH 605G Termosáček RAŠELINA

  skladom do 24 hodín

  SJH 605G Termosáček RAŠELINA Oblíbený termosáček z rašeliny. Rašelinový ohřev si drží dlouho svou teplotu a tlumí bolesti. Vynikající při bolestech zad a kloubů, krční páteře, ledvin, svalů, při žlučníkových záchvatech, při poruchách prokrvení, bolestivé menstruaci a kojenecké kolice. Rašelinové termosáčky jsou plněny jemně mletou rašelinovou směsí zaručující udržení požadované teploty. Po nahřátí dodává příjemné teplo po dobu až 4 hodin. Lze jej použít i v tzv. "studeném režimu" pro chladivé obklady. Výhodou je rychlý a praktický ohřev v mikrovlnné troubě nebo standardně v teplé vodě. Termosáčky můžete chladit v lednici nebo na pár minut v mrazáku. Oceníte v domácím prostředí pro regeneraci a relaxaci. Vhodný dárek. Parametr výrobku: Rozměr: 23cm x 17,5cm

  10,71 €

 • APOTHEKE ČAJ NA ŽLČNÍK A SLINIVKU 20 X 1,5 G

  2 dni

  Určenie pre potravinový doplnok Priaznivý vplyv pri poruchách metabolizmu v tráviacom ústrojenstve Spôsob použitia Čaj sa užíva podľa potreby. 1 nálevové vrecko sa zaleje 250ml vriacej vody a nechá 15 min. lúhovať. Čaj sa pije teplý. Pripravuje sa vždy čerstvý tesne pred použitím.

  1,39 €

 • PM Žlčníkový elixír 60 tabliet Výživový doplnok

  2 dni

  Kombinácia šiestich bylín a propolisu. Oblasť použitia: PM Žlčníkový elixír obsahuje množstvo účinných látok z liečivých rastlín (hlavne dôležitý kremík, horčík a draslík), ktoré slúžia na uľahčenie vylučovania balastných zvápenatených zlúčenín cholesterolu, oxalátov a fosforečňanov z žlčníku a žlčovodov kna ochranu pred tvorbou a rastom žlčníkových kameňov,  toxínov a škodlivých mikrokryštalických metabolitov Prípravok je určený na dlhodobé užívanie. Obsahové látky v 1 tablete (900,0 mg) extrakty (výťažky z bylín): Violka trojfarebná (50,0 mg), Praslička roľná (50,0 mg), Rdesno vtáčí-Truskavec (40,0 mg), Smetanka lekárska (40,0 mg), Trezalka bodkovaná (40,0 mg), Zemežlč horký (20,0 mg), Propolis (10,0 mg). Pomocné látky:Mikrokryštalická celulóza, polyvinylpyrrolidon, stearan horečnatý. Energetická hodnota v 1 tbl.: 1 kJ = 0,24 kcal ve 100 g: 188,5 kJ= 44,9 kcal Upozornenie:Doplnok stravy. Uchovávajte mimo dosah detí! Výrobok nie je určený na používanie ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je určený pre tehotné ženy a dojčiace matky, nie je určený pre deti. Obsahuje včelí produkt propolis a trezalku bodkovanú. Dávkovanie:1 tableta ráno a 1 večer 30 minút pred jedlom, zapiť vodou. Užívať po dobu 3 až 6 týždňov . Odporúča sa počas roka kúru zopakovať.

  8,82 €

 • AP CAJ SALVIA LEKARSKA 20X2G Výživový doplnok

  2 dni

  Šalvia priaznivo ovplyvňuje činnosť žlčníka a pečene. Používa sa pri prechladnutí. Možno ju použiť aj zvonka na kúpele a obklady.

  1,05 € -9% 1,15 €

 • LEROS Natur Pečeň, žlčník 20 x 1,5 g Výživový doplnok

  LEROS Natur Pečeň, žlčník 20 x 1,5 g

  Akcia

  2 dni

  LEROS NATUR Pečeň, žlčník Bylinný čaj. Bylinná čajová zmes, ktorá prispieva k správnej funkcii pečene (púpava, mäta pieporná, repík a kurkuma), žlčníka (mäta pieporná, repík) a tráviaceho traktu (púpava, mäta pieporná, rumanček a fenikel). Čaj je vhodný aj ako súčasť pečeňovej a žlčníkovej diéty. Zloženie: Púpavový koreň s vňaťou (30 %), vňať mäty piepornej (20 %), rumančekový kvet (20 %), feniklový plod (15 %), repíková vňať (5 %), kurkumový koreň (5 %), plod schizandry (5 %). Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti do 6 rokov. Nepoužívajte pri akútnom zápalu žlčníka, nepriechodnosti žlčových ciest a nepriechodnosti čriev (ileus). BEZ CHEMICKÝCH PRÍSAD A ARÓM. BEZ KONZERVAČNÝCH LÁTOK. Balenie:20 x 1,5 g

  1,72 € -20% 2,15 €

 • LEROS ŠALVIA LEKÁRSKA VŇAŤ 20X1,5G

  2 dni

  LEROS Šalvia lekárska vňať(VÝŽIVOVÝ DOPLNOK) Čaj zo šlavie priaznivo ovplyvňuje tráviace procesy zažívacího traktu. Podporuje zažívanie, správnu činnosť pečene, žlčníka a čriev. Priaznivo pôsobí na ženský organizmus v období prechodu (klimaktérium). Môže sa použiť zvonka na obklady, omývanie, na výplachy a kloktanie. Zloženie: Šalvěj nať (Salviae herba). Upozornenie: Vyrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. U citlivých osob možnosť alergických reakcií. Vnútorne neužívať dlhodobo. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Balenie: záparové vrecká 20 x 1,5 g

  1,22 €

 • TEEKANNE ČAJ PEČEŇ + ŽLČNÍK 10 X 2 G

  TEEKANNE ČAJ PEČEŇ + ŽLČNÍK 10 X 2 G

  Akcia

  2 dni

  Použitie Bylinná čajová zmes povzbudzujúca funkciu pečene a žlčníka. Zvyšuje vylučovanie žlče a uvoľňuje nadúvanie. Pôsobí proti zápche. Dávkovanie 1-2 šálky denne. 1 sáčok zalejte vriacou vodou (cca 150 ml) a nechajte asi 8 minút vylúhovať.

  1,75 € -16% 2,08 €

 • FYTO UNGOLEN N.S. 20X1,5G

  2 dni

  sáčky 20 x 1,5 g, sypaný 50 g

  1,59 € -9% 1,75 €

 • PM Elixír na pálení žáhy 60 tablet Výživový doplnok

  2 dni

  Originální bylinná alternativa místo syntetických antacid. Příznivě působí a neutralizuje překyselený žaludek. Oblast použití: Bylinné výtažky, které obsahuje PM elixír na pálení žáhy. Celkově zlepšuje metabolizmus a podporuje správnou funkci jater a žlučníku. Vysoký obsah flavonoidů má antioxidační účinky. Obsahové látky v 1 tabletě (900,0 mg) extrakty (výtažky z bylin): Mateřídouška úzkolistá (62,0 mg), Šalvěj lékařská (62,0 mg), Šťavel kyselý (62,0 mg), Třezalka tečkovaná (62,0 mg), Propolis standardizovaný (10,0 mg). Pomocné látky: Mikrokrystalická celulóza, polyvinylpyrrolidon, stearan hořečnatý Energetická hodnota v 1 tbl.: 1 kJ = 0,24 kcal ve 100 g:144,4 kJ= 44,4 kcal Upozornění:Doplněk stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí! Výrobek není určen k používaní jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určen pro těhotné ženy a kojící matky, není určen pro děti. Obsahuje včelí produkt propolis a třezalku tečkovanou. Dávkování:1 tabletu ráno a 1 večer 30 minut před jídlem a zapít vodou.

  8,82 €

 • DR. POPOV Hepa tea 30 g Výživový doplnok

  2 dni

  PRÍRODNÉ BYLINNÉ ČAJE Dr. Popova Bylinné čaje firmy Dr. Popov s.r.o. sú premyslenou skladbou bylín, ktoré sa vo svojich účinkoch vhodne doplňujú. Čaje neobsahujú žiadne konzervačné látky, farbivá ani chuťové arómy. Byliny pochádzajú z ekologicky čistých oblastí. Jednotlivé výrobky sú pravidelne testované v akreditovaných laboratóriách. Bylinné čaje Dr. Popov s.r.o. majú pre zákazníkov jednu podstatnú výhodu. U každého čaju je aj krátke doporučenie týkajúce sa úpravy životosprávy, čím chce firma Dr. Popov prispieť k vyriešeniu Vašich zdravotných problémov. HEPA TEA - Bylinný čaj pri ťažkostiach s pečeňou a žlčníkom Potravina pre zvláštnu výživu. Výrobok nie je určený pre deti čaj na pečeň a žlčník vhodný aj po požití alkoholu vhodná kombinácia: Psyllium - A

  1,39 €

 • DR. POPOV Hepa tea 50 g Výživový doplnok

  2 dni

  PRÍRODNÉ BYLINNÉ ČAJE Dr. Popova Bylinné čaje firmy Dr. Popov s.r.o. sú premyslenou skladbou bylín, ktoré sa vo svojich účinkoch vhodne doplňujú. Čaje neobsahujú žiadne konzervačné látky, farbivá ani chuťové arómy. Byliny pochádzajú z ekologicky čistých oblastí. Jednotlivé výrobky sú pravidelne testované v akreditovaných laboratóriách. Bylinné čaje Dr. Popov s.r.o. majú pre zákazníkov jednu podstatnú výhodu. U každého čaju je aj krátke doporučenie týkajúce sa úpravy životosprávy, čím chce firma Dr. Popov prispieť k vyriešeniu Vašich zdravotných problémov. HEPA TEA - Bylinný čaj pri ťažkostiach s pečeňou a žlčníkom Potravina pre zvláštnu výživu. Výrobok nie je určený pre deti čaj na pečeň a žlčník vhodný aj po požití alkoholu vhodná kombinácia: Psyllium - A

  1,67 €

 • AROMATICA Bylinný čaj Játra a Žlučník 20 sáčků x 2g

  2 dni

  Bylinný čaj určený na Játra a žlučník svým unikátním složením podporuje normální trávení, činnost ledvin a tím i vylučování přebytečné vody a škodlivin z těla. Obsažené byliny, zejména pak Pampeliška, Řepík a Smil podporují normální činnost jater a žlučníku, čímž podporují detoxikaci organismu. Příprava čaje 1 sáček směsi přelijeme 4 dl vroucí vody. Necháme 8 minut louhovat. Pijeme 2 x denně. Složení Kopřiva nať, kořen a listy pampelišky, kmín plod, smil květ, nať přesličky, lékořicový kořen, řepíková nať. Balení obsahuje 20 nálevových sáčků, á 2 g.

  1,67 € -4% 1,74 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam