Úvodná strana Zdravie a lieky Ortopedické potreby Zdravotná obuv Žabky

Zdravotné žabky

Máme ich radi. Sú ľahké, pohodlné a skladné. Žabky máme spojené s letom, pobytom pri vode, s dovolenkou. Ich obľúbenost je veľká predovšetkým preto, že ich nemusíme zaväzovať, špeciálne udržiavať a veľmi často je lákavá i ich nízká cena. Žabky môžu mať ale tiež pozitívny vplyv i na naše zdravie.

Zvolenému filtru nezodpovedá žiadny tovar

Zrušiť filter

Zdravotné žabky - detailný popis

Ich naozaj dlhá história spadá až do starého Egypta. Podľa tamojších archeologických prieskumov boli nájdené topánky s tenkými pásikmi v podobnom tvare „y“, ako ich poznáme dnes. Suma sumárum je teda dnes žabkám okolo 6000 rokov. A sú stále „in“.

Prečo žabky nosiť a čo nás na nich baví

  • sú pohodlné – jednoducho sa nazúvajú a vyzúvajú
  • klasické gumové žabky sú omývateľné
  • veľký výber – kombinácia značiek, materiálov a farieb

Pri žabkách je naozaj dôležité vybrať kvalitnú stieľku (na miesto pod chodidlom) a podrážku. Pokiaľ tak neučiníte, môže častým nosením žabiek dôjsť k deformáciám chodidla. Noha v nekvalitných žabkách nemá správnu polohu a pevnú oporu, vzniká efekt kladivkového prstu a môže dôjsť k poklesu nožnej klenby. Takže je nutné nosiť naozaj kvalitné a najlepšie zdravotné žabky, ktoré môžu pomôcť s držaním klenby i tzv. vybočeným palcom.

Pokiaľ sa radíte medzi milovníkov žabiek, vyberajte starostlivo a u overených predajcov. V našej ponuke nájdete kvalitnú a zdraviu nezávadnú ponuku.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika