Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Krvný obeh » Vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak

Dva a pol milióna hláv, to je celkový počet ľudí v Českej republike, ktorí trpia na vysoký krvný tlak, tzv. hypertenziu. Pokiaľ k nim patríte i vy, pravdepodobne už viete o nepríjemnostiach, ktoré so sebou tento “tichý zabijak” prináša, a možno ste už vyhľadali pomoc lekára. Pokiaľ nie, rozhodne tak učiňte, hypertenzia predstavuje veľké zdravotné riziko.

Ako sa vysoký tlak prejavuje?

Za vysoký krvný tlak sa považuje tlak taký, kedy je systolický tlak opkavane vyšší ako 140 a diastolický opakovane vyšší než 90. Pomoc lekára je najvhodnejšia už od chvíle, kedy sa namerané hodnoty blížia týmto hraničným, hypertenzia totiž môže upozorňovať i na ochorenie vnútorných orgánov.

Každú liečbu, a obzvlášť tú chemickú (lieky na predpis), je ale vhodné podporiť ešte inou metódou. Je tomu tak preto, že sa tieto metódy (napr.farmakologické prípravky a bylinky) môžu vzájomne vhodne doplňovať a ich účinok tak môže byť silnejší, rýchlejší, efektívnejší alebo dlhodobejší.

Ako teda zraziť vysoký tlak a tým lliečbu podporiť?

 • Pomôžu bylinky! Okrem aktívneho pôsobenia na krvný tlak pôsobia rastliny, akými sí ibištek, hloh, ženšen, medovka, imelo, cesnak či petržel, tiež preventívne a zlepšujú stav ciev. Tieto byliny nájdete napr v čaji Leros.
 • Na krvný tlak pôsobí tiež rada doplnkov vo forme tabletiek.
 • Je vhodné zaradiť do jedálnička i vitamíny a minerály, hlavne draslík, vápnik a horčík. Tie prirodzene prijímate v potrave, prípadne ich hladinu v tele môžete doplniť niektorým z minerálnych doplnkov stravy

Čo by rozhodne nemalo byť súčasťou starostlivosti o váš krvný tlak, je zmena životného štýlu, ktorá je tiež najúčinnejšia z dlhodobého hľadiska. Hypertonici by mali dodržiavať dostatočnú spánkovú hygienu, menej sa stresovať a viac odpočívať. Žiadúca je tiež diéta, pri ktorej by v jedálničku mala prevažovať zelenina a ovocie, strukoviny, vláknina, ryby, kvalitné oleje či chmeľ (nie však vo forme obľúbeného nápoja). Príjem soli (i sodíka) a korenia by hypotonici mali rapídne znížiť.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Forma výrobku

Počet ks

Jednotkové množstvo

 • Gaba zelený čaj Organic syp.100g

  skladom do 24 hodín

  Výroba Jedná sa o zelený čaj s vysokým obsahom gama-aminobutyrickéj kyseliny (skratka GABA), je vyrobený z vysoko kvalitných čerstvých čajových lístkov, ktoré prechádzajú procesom anareobní úpravy sterilizácie, zvinutie a sušenia, čím sa tento čaj stáva úplne novým typom výrobku, ktorý má dvadsaťkrát väčší obsah GABA ako obyčajný zelený čaj a navyše, tento čaj sa počas výrobného procesu nestretne so žiadnymi chemickými reakciami. Účinky Gama-aminobutyrická kyselina je bezproteinová aminokyselina, ktorá má mnoho rôznych účinkov, napríklad dokáže znižovať krvný tlak, zabrániť kŕčom, dysfória či arytmii a reguluje tvorbu hormónov. Ak vezmeme ju ako medikament, možno ju použiť na zlepšenie krvného obehu v mozgu, zvýšenie okysličenia, k zlepšeniu metabolizmu mozgových buniek, alebo tiež môže pomôcť pri liečbe následkov mozgovej mŕtvice, následkov zranenia hlavy či aterómu cerebrálnych artérií, ako sú bolesti hlavy, hučanie v ušiach či stavy zmätenosti. Dnes je jasné, že využitie týchto zdraviu prospievajúcich funkcií čaju s vysokým obsahom gama-aminobutyrické kyseliny vo farmakológii je predovšetkým dôležité pre zníženie krvného tlaku, zníženie cholesterolu a rozkladanie alkoholu v krvnom obehu. Dávkovanie 5-7g čaju zalejeme 70-80 ° C teplou prevarenou vodou. Po 10-15 sekundách lúhovania môžeme čaj preliať do šálok. Toto množstvo čaju vystačí pre prípravu 5-7 nálevov s tým, že dobu lúhovania predlžujeme u každého nasledujúceho nálevu podľa chuti.

  8,96 € -1% 9,04 €

 • FYTO BYLINNÝ ČAJ NA VYSOKÝ TLAK 20x1,25G Výživový doplnok

  2 dni

  Bylinná čajová zmes na vysoký krvný tlak - doplnok stravy Bylinná čajová zmes podporujúce stabilitu krvného tlaku a priaznivo pôsobí proti stareckej skleróze. Zloženie: breza - list medovka – vňať materina dúška - vňať bez čierny - plod ľubovník – vňať imela - vňať

  1,52 €

 • BYLINÁŘ Bylinný čaj krevní tlak 40x1.6 g

  2 dni

  Složení: hloh květ, tužebník nať, meduňka nať, srdečník nať. Použití: Čaj je vyvážená bylinná směs působící celkově zklidňujícím účinkem. Ovlivňuje činnost srdce a cévního systému.

  1,74 €

 • HERBATA Plod černého bezu bal.50g

  2 dni

  Užití Plod černého bezu se v lidovém léčitelství používá vnitřně ve formě horkého nálevu jako diaforetikum a antineuralgikum při onemocnění z nachlazení a při horečnatých onemocněních dýchacích cest. Působí jako analgetikum při neuralgiích např. při bolestech trojklaného nervu, páteře a kloubů, kde se projevuje i účinek protizánětlivý. Má mírně projímavé účinky a snižují krevní tlak. Dávkování: 2 čajové lžičky na 1 hrneček, zalít vařící vodou a nechat přikryté 10 minut ustát. Pije se 3-5 šálků denně. Čaj je velice chutný a má se pít co nejteplejší. Efekt pocení je až po 3 šálcích. S medem je vhodný i pro kojence. Černý bez Plody černého bezu obsahují faktor, který se dobře uplatňuje při léčbě příznaků některých bolestivých stavů. Vnitřně v nálevu při onemocněních z nachlazení a při horečnatých onemocněních dýchacích cest. Zevně k vyplachování úst. Šťáva čerstvých plodů nebo extrakt či macerát plodů sušených slouží ke zmírnění bolesti při migréně, neuralgiích apod. Dále se užívá k tišení křečovitých stavů trávícího traktu a při nadýmání. Složení Zralý plod obsahuje organické kyseliny, tříslovinu, antokyanová barviva, vitamín A a C a silici.

  1,34 €

 • AROMATICA Bylinný čaj Vysoký krvný tlak 20 vrecúšok x 1,5g

  2 dni

  Púpava spolu s praslička roľná podporujú normálnu činnosť žalúdka a pečene a tým podporujú trávenie, Praslička navyše napomáha normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému, pružnosti ciev a udržiavanie hladiny krvného tlaku. Zloženie výrobku Kokošková, zlatobýlová, prasličková, rebríčková a benedyktová vňať, imelo vňať, púpavový list. Príprava čaju 1 sáčok zmesi prelejeme 4 dl vriacej vody. Necháme 8 minút lúhovať. Pijeme 2 x denne. Balenie obsahuje 20 nálevových sáčkov, á 1,5 g.

  1,53 € -17% 1,84 €

 • Sencor Digitálny tlakomer na pažu SBP 901

  2 dni

  Grafické rozlíšenie výšky tlaku (nízky / normálny / zvýšený / kritický) Meranie srdečného pulzu Indikácia arytmie Nastaviteľný obvod tlakovacej manžety 22 - 42 cm Extra veľký LCD displej (150 x 34 mm) s modrým podsvietením Dotykové tlačítka Pamäť na 60 meraní (pre 1 užívateľa) vrátane záznamu dátumu a času merania Napájanie bateriami (4x AAA) alebo sieťovým adaptérom Oscilometrická metóda merania   Rozsah merania:  tlak 0 - 300 mmHG, pulz 40 - 199 tepov/min. Možnosť voľby jednotiek tlaku (mmHG nebo kPa) Varovná indikácia pri roztrasenej paži pri meraní Indikácie slabej batérie   Súčasť balenia: 4x AAA batérie, sieťový adaptér Rozmery bez manžety (dĺžka x hĺbka x výška): 200 x 60 x 56 mm Hmotnosť: 300 g (bez batérií a manžety)  

  34,95 € -13% 40,00 €

 • WALMARK Optitensin 30 tabliet : VÝPRODEJ exp. 2017-07-31 Výživový doplnok

  WALMARK Optitensin 30 tabliet : VÝPRODEJ exp. 2017-07-31

  Akcia

  2 dni

  OptiTensin® je prípravok obsahujúci extrakt z listu olivovníka. Zloženie Extrakt z listov olivovníka 5:1 obsahuje oleuropein, min. 16 % (to zodpovedá 1750,0 mg a 3500,0 mg čistej rastliny) - 350,0 mg Olea europaea extrakt z listov, plnidlo (hydrogénforsforečnan vápenatý), protihrudkujúce látky (mikrokryštalická celulóza, talok, stearát horečnatý), stabilizátory(hydroxypropylmetylcelulóza, karboxymetylcelulóza), farbivá (oxid titaničitý, oxid železitý, indigotín), triglyceridový olej Dávkovanie 1 - 2 tablety denne, užívajte minimálne počas 8 týždňov Balenie 30 tabliet

  5,90 € -50% 11,90 €

 • Pulzní oxymetr Beurer PO 80

  2 dni

  Pulzní oxymetr Beurer slouží k neinvazivnímu měření saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální části krevního řečiště (SpOi) a srdeční frekvence (tepové frekvence). Saturace hemoglobinu kyslíkem udává, kolik procent hemoglobinu v arteriální krvi je nasyceno kyslíkem. Proto je důležitým parametrem pro posouzení funkce dýchání. Jestliže nebudou dosaženy individuálně nastavené hranice alarmu nebo budou překročeny, ozve se akustický varovný signál. Díky integrované paměti je možný plynulý záznam až 24 hodin denně. Pulzní oxymetr lze prostřednictvím integrovanému USB konektoru připojit k počítači. Dodávaný software umožňuje podrobné vyhodnocení záznamů. Pulzní oxymetr používá k měření dva světelné paprsky rozdílné vlnové délky, které dopadají na prst vložený dovnitř přístroje. Nízká hodnota saturace hemoglobinu kyslíkem poukazuje převážně na choroby jako onemocnění dýchacích cest, astma, srdeční insuficience atd. U člověka s nízkou hodnotou saturace hemoglobinu kyslíkem se ve větší míře objevují tyto příznaky: dušnost, zvýšení srdeční frekvence, pokles výkonnosti, nervozita a náhlé pocení. Chronická a známá snížená saturace kyslíkem vyžaduje sledování pomocí pulzního oxymetru a kontroly u lékaře. Náhlé snížení saturace kyslíkem, s průvodními symptomy nebo bez nich, je nutno ihned řešit s lékařem, může se jednat o život ohrožující situaci. Pulzní oxymetr je vhodný zejména pro rizikové pacienty, např. osoby s onemocněním srdce, astmatiky, ale také pro sportovce a zdravé osoby, které se pohybují ve velkých výškách (např. horolezci, lyžaři nebo sportovní letci). Pulzní oxymetr je vhodný k použití jak v soukromém prostředí (doma, na cestách), tak i ve zdravotnické oblasti (nemocnice, zdravotnická zařízení). Údaje naměřené pulzním oxymetrem můžete přenášet pomocí přiloženého softwaru do počítače. Software se skládá z „SpOi-Viewer“ a „SpOi-Manager“. Pomocí „SpOi-Viewer“ můžete na obrazovce počítače zobrazovat hodnoty během měření v reálném čase. Pomocí „SpOi-Manager“ můžete uložené naměřené údaje přenášet do počítače a spravovat je. Nastavení: zobrazení na displeji: požadovaný formát displeje (na výšku, na šířku) můžete si vybrat jeden ze čtyř různých formátů displeje jas displeje nastavení alarmu aktivace / deaktivace přenosu dat uložení dat a stažení dat do počítače Příslušenství: řemínek na krk mini CD (SpOi-Viewer/Manager Software) datový kabel USB nabíječka pouzdro na opasek návod k použiti

  153,62 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam