Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na krvný obeh » Prípravky na vysoký krvný tlak

Prípravky na vysoký krvný tlak

Dva a pol milióna hláv, to je celkový počet ľudí v Českej republike, ktorí trpia na vysoký krvný tlak, tzv. hypertenziu. Pokiaľ k nim patríte i vy, pravdepodobne už viete o nepríjemnostiach, ktoré so sebou tento “tichý zabijak” prináša, a možno ste už vyhľadali pomoc lekára. Pokiaľ nie, rozhodne tak učiňte, hypertenzia predstavuje veľké zdravotné riziko.

Ako sa vysoký tlak prejavuje?

Za vysoký krvný tlak sa považuje tlak taký, kedy je systolický tlak opkavane vyšší ako 140 a diastolický opakovane vyšší než 90. Pomoc lekára je najvhodnejšia už od chvíle, kedy sa namerané hodnoty blížia týmto hraničným, hypertenzia totiž môže upozorňovať i na ochorenie vnútorných orgánov.

Každú liečbu, a obzvlášť tú chemickú (lieky na predpis), je ale vhodné podporiť ešte inou metódou. Je tomu tak preto, že sa tieto metódy (napr.farmakologické prípravky a bylinky) môžu vzájomne vhodne doplňovať a ich účinok tak môže byť silnejší, rýchlejší, efektívnejší alebo dlhodobejší.

Ako teda zraziť vysoký tlak a tým lliečbu podporiť?

  • Pomôžu bylinky! Okrem aktívneho pôsobenia na krvný tlak pôsobia rastliny, akými sí ibištek, hloh, ženšen, medovka, imelo, cesnak či petržel, tiež preventívne a zlepšujú stav ciev. Tieto byliny nájdete napr v čaji Leros.
  • Na krvný tlak pôsobí tiež rada doplnkov vo forme tabletiek.
  • Je vhodné zaradiť do jedálnička i vitamíny a minerály, hlavne draslík, vápnik a horčík. Tie prirodzene prijímate v potrave, prípadne ich hladinu v tele môžete doplniť niektorým z minerálnych doplnkov stravy

Čo by rozhodne nemalo byť súčasťou starostlivosti o váš krvný tlak, je zmena životného štýlu, ktorá je tiež najúčinnejšia z dlhodobého hľadiska. Hypertonici by mali dodržiavať dostatočnú spánkovú hygienu, menej sa stresovať a viac odpočívať. Žiadúca je tiež diéta, pri ktorej by v jedálničku mala prevažovať zelenina a ovocie, strukoviny, vláknina, ryby, kvalitné oleje či chmeľ (nie však vo forme obľúbeného nápoja). Príjem soli (i sodíka) a korenia by hypotonici mali rapídne znížiť.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam