Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na problémy s vlasmi » Prípravky na vši a hnidy

Prípravky na vši a hnidy

Kedysi to bola hanba, dnes sú vši a hnidy tak trochu na dennom poriadku, Aj v súčastnosti pretrváva pocit, že sme niečo zanedbali, ako je to možné, keď to naše dieťa je tak čistotné a umývame mu vlasy pravidelne.

Nezanedbali , nezúfajte, stretnutie sa so všami dnes neminie skoro žiadne dieťa v škôlke, ani dieťa školou povinné. A vši si zďaleka nevyberajú len deti, a preto je dobré mať doma prípravok, ktorý vás vší a hníd zaručene zbaví.

Dieťa za vši a hnidy nemôže

Vši sú tvory ľahko prenosné, veľmi schopné a odolné a dokonca to, čo na ne kedysi spoľahlivo zaberalo, dnes nefunguje.

Vedeli ste, že tento obávaný parazit sa živý ľudskou krvou a keď ju nemá, umiera do 24 hodín. Krv saje minimálne 3x denne. Samičky žijú najviac 4 týždňov, ale za tú dobu nelenia a nakladú 50 až 150 vajíčok alebo hníd do vlasov tesne pri pokožke. A pretože sú hnidy pekne prilepené, nemožno ich len tak odstrániť. Predtým napadnutie všami znamenalo postrach pre dievčatá s dlhými vlasmi. Museli sa zmieriť s tým, že na nejaký ten čas budú “nakrátko”. Dnes už strihať nemusíte.

Čo na vši zaberá

Nekompromisný boj. Nič iného nepomôže. A opäť platí, že pripraveným šťastie praje. Majte oči na stopkách- všímajte si, či sa dieťa často škrábe vo vlasoch.

V niektorých domácnostiach vyhlasujú poplach a púšťajú sa do kompletnej dezinsekcie, ktorá začína vypraním všetkých textílií až po záclony. Neverte tomu, že máte väčšiu šancu na vyhraný boj. Miesto zúrivého upratovania vyberte špeciálny šampón proti všám. Je ich celá rada. Medzi favority patrí šampón Capissan forte alebo vysoko účinný šampón a sérum Liquido duo forte.

Babské rady na vši a hnidy

Medzi tie najdrsnejšie patrí rada - namočiť hlavu slivovicou alebo octom, pekne hlavu zaviazať a nechať niekoľko hodín. Viete si to predstaviť?

Iná rada znie- namiešať tri diely bežného stolového oleja a jeden diel klasickej francovky, pekne premastiť, zakryť igelitom a vydržať tak aspoň hodinu, potom si hlavu umyť a použiť normálny šampón. Hoci sú vši už zvyknuté na hocičo a odolávajú, jednoznačne im nevonia tea tree olej, a tak šampón s ním má tiež celkom veľkú šancu.

Na svete existuje viac než 200 druhov vší. Sú to paraziti, ktorí dokážu pekne potrápiť. Na druhej strane, pokiaľ budete na boj proti nim vyzbrojený, do 14 dní ste víťazi.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam