Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Tlakomery

VEROVAL Tonometer digitálny s EKG

Zdravotnícka pomôcka Viac o legislatíve
Kód výrobku: 369113

Tlakomer s EKG je vhodný na meranie krvného tlaku a EKG.

Viac informácií

Bežná cena: 148,00 €
129,29 €
Ušetríte: 13 % (18,71 €)

Skladom viac ako 5 kusov

Pozajtra odosielame, u vás v utorok 9. 6.

Pozajtra odosielame, u vás v utorok 9. 6.

ZITENAX

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie VEROVAL Tonometer digitálny s EKG

Tlakomer s EKG Veroval® je prístroj na meranie krvného tlaku a EKG. Je to kvalitný výrobok k plne automatickému meraniu tlaku na paži dospelých osôb a k mobilnému záznamu EKG (elektrokardiogram). Prístroj na meranie krvného tlaku a EKG je vhodný na použitie v klinickej praxi aj v domácnostiach. Tento prístroj umožňuje bez predchádzajúceho nastavenia, vďaka pohodlnému automatickému napumpovaniu, ľahké, rýchle a presné meranie systolického a diastolického krvného tlaku a tepovej frekvencie. Navyše môžete oboma elektródami zachytávať srdcový rytmus v podobe elektrokardiogramu (záznamu EKG).

Použitie

Plne automatický ramenný tlakomer s EKG Veroval s oscilometrickou metódou merania tlaku a s automatickým vyhodnotením srdcovému rytmu. Zmeranie srdcového rytmu počas 30 sekúnd. Extra veľký dotykový displej, kapacita pamäte pre uloženie 64 nameraných hodnôt. Jednoduché ovládanie, pamäť pre 2 užívateľov, kapacita batérií 1000 meraní. Indikátor správneho utiahnutia manžety, klasifikácia nameraných hodnôt podľa WHO. Plne automatický ramenný tlakomer s EKG Veroval s univerzálnou manžetou s ergonomickým nasadzovaním a technológiou Secure fit pre pohodlné automatické nafukovanie. Presné spoľahlivé meranie krvného tlaku a tepovej frekvencie s vysokou presnosťou, veľký displej, jednoduché ovládanie, pamäť pre meranie.

Dávkovanie

Podľa potreby.

Fakty

Pre zistenie krvného tlaku musia byť namerané dve hodnoty:

  • Systolický (horný) krvný tlak: Táto hodnota vzniká v momente srdcového sťahu, kedy je krv vtlačená do ciev.
  • Diastolický (dolný) krvný tlak: Táto hodnota vzniká, ak je srdcový sval roztiahnutý a opäť sa plní krvou.

Namerané hodnoty krvného tlaku sa uvádzajú v milimetroch ortuti (mmHg). Elektrokardiogramom možno posúdiť postupy elektrických vzruchov v srdci. Sťah srdcového svalu je vždy spôsobený elektrickým vzruchom. Výsledkom sú zmeny napätia a tie možno detekovať na povrchu tela a možno zaznamenať a graficky zobraziť ich priebeh. U prístroja na meranie krvného tlaku a EKG Veroval® ide o jednokanálové EKG, ktoré môže detekovať rôzne arytmie. Záruka na výrobok je 5 rokov od dátumu zakúpenia. Presnosť merania bola overená podľa noriem EN 1060-4 a EN 81060-2. Prístroj je validovaný Európskou spoločnosťou pre hypertenziu (ESH) podľa protokolu ESH-IP2.

Vysoký krvný tlak (arteriálna hypertenzia) nastáva vtedy, ak systolický arteriálny tlak opakovane dosahuje hodnôt na 140/90 mmHg. Pri dlhodobom vysokom tlaku sú ohrozené cievy, srdce a ďalšie orgány a tento stav je potrebné liečiť. Nízky krvný tlak (arteriálna hypotenzia) nastáva vtedy, ak sú hodnoty systolického tlaku krvi dlhodobo pod 100/65 mm Hg. Nízky krvný tlak má za následok zníženie prekrvenia tkanív a orgánov ľudského tela. Sprievodným javom nízkeho tlaku sú závraty, potivosť, pocit hladu.

Zloženie

Obsah balenia: prístroj na meranie krvného tlaku a EKG, univerzálna manžeta, batérie, textilný obal na uloženie prístroja, návod na použitie so záručným listom

Údaje o firme

www.hartmann-rico.cz

 

Informácie o produkte

Výrobca: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: VEROVAL
Produktová rada: VEROVAL krvný tlak
Kód výrobku: 369113
Kód EAN: 4052199272382
Kód ŠUKL: P97708
Držiteľ rozhodnutia: HARTMANN - RICO a.s.

Recenzie

Recenzie VEROVAL Tonometer digitálny s EKG

Diskusia

Diskusia VEROVAL Tonometer digitálny s EKG

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam