Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Doplnky stravy » Doplnky stravy na trávenie » Doplnky stravy na podporu trávenia a vylučovania

VALOSUN rehydratačný roztok 1 x 10 vrecúšok - recenzie

Výživový doplnok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 292880
Rehydratačný roztok Valosun obsahuje zloženie cukrov a iontov, ktoré je odporúčané ESPGHAN (Európskou spoločnosťou pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu).

Viac informácií

3,93
Bežná cena: 4,40 €, Ušetríte: 11 % (0,47 €)

Dostupnosť: skladom

Tovar odošleme 19. 7. 2018, predpokladaný termín doručenia 20. 7. 2018.

Doprava od 1 € alebo zadarmo
 
Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - VALOSUN rehydratačný roztok 1 x 10 vrecúšok

Rehydratačný roztok Valosun obsahuje zloženie cukrov a iontov, ktoré je odporúčané ESPGHAN (Európskou spoločnosťou pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu).

Informácie o produkte

Výrobca: WALMARK A.S.
Značka: VALOSUN
Kód výrobku: 292880
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: WALMARK A.S.

Rehydratačný roztok Valosun obsahuje zloženie cukrov a iontov, ktoré je odporúčané ESPGHAN (Európskou spoločnosťou pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu). Používa sa na doplnenie vody, energie a minerálnych látok pri stavoch hroziacich dehydratáciou (odvodnením) organizmu, ako sú ťažké hnačkové ochorenia a časté zvracanie.

Stupne dehydratácie dieťaťa podľa lekárskej klasifikácie:
Ľahký
Strata hmotnosti menej ako 5 % oproti pôvodnému stavu. Dieťa je pri vedomí, ale nepokojné, častejšie vyžaduje pitie. Sliznice sú vlhké, močenie a stav kože v normále. Veľká fontanela (mäkké miesto vpredu na hlave) nie je prepadnutá.

Stredný
Strata hmotnosti 5 až 10 %. Pozorujeme veľký nepokoj až ochabnutosť dieťaťa. Sliznice sú suché, močenie menej časté. Koža javí známky zníženého obsahu vody (ak vezmeme kožu na bruchu medzi prsty a vytvoríme tzv. kožnú riasu, vracia sa do pôvodnej polohy len pozvoľna). Fontanela je ľahko prepadnutá.

Ťažký
Strata hmotnosti je väčšia ako 10 %. Dieťa je spavé, má ochabnuté končatiny. Sliznice sú zreteľne suché, močenie takmer žiadne. Kožná riasa sa vracia do pôvodnej polohy veľmi pozvoľna. Fontanela a oči sú výrazne prepadnuté.

Hlavné zásady rehydratácie (zavodnenia):
Pri liečbe akútnych hnačkových ochorení je najdôležitejšia náhrada strát tekutín a minerálov.
K zavodneniu je potrebné používať na tento účel určené rehydratačné roztoky. Optimálne zloženie odporučila Európska spoločnosť pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu a Rehydratačný roztok Valosun toto zloženie spĺňa.
Postihnutý musí dostatočne piť, jeho zavodnenie musí byť také, aby bola zachovaná tvorba moču. Ak postihnutý nemočí, je zavodnenie nedostatočné a hrozí poškodenie obličiek. V takom prípade je nutné vyhľadať lekársku pomoc!
Dávkovanie rehydratačného roztoku vychádza zo stupňa odvodnenia a hmotnosti dieťaťa/poškodeného. Stavy ťažkej dehydratácie si vyžadujú liečbu v nemocnici!
U dojčených detí nikdy neprerušujte dojčenie počas hnačky a rehydratačnej terapie.

Dávkovanie:
Obsah 1 vrecúška rozpusťte v 200 ml prevarenej vody. Množstvo vody je nutné dodržať, aby bol obsah solí a cukrov optimálny! Podávajte vychladené buď ako nápoj, alebo po lyžičkách. Pripravený roztok ihneď spotrebujte.

Stupeň odvodneniaMnožstvo roztoku v ml/kg telesnej hmotnosti/4 hodinyMnožstvo roztoku v ml/kg telesnej hmotnosti navyše na každú vodnatú stolicu
Ľahké 30 - 50 10
Stredné 50 - 100 10
Ťažké Hospitalizácia

Počas najmenej 4 hodín podávajte pripravený roztok po lyžičkách alebo ako nápoj postupne po malých dávkach. Ak po 4 hodinách podávania roztoku naďalej trvajú príznaky odvodnenia, podávajte roztok ešte ďalších 6-12 hodín v rovnakom režime.

Zloženie:

 100 g zmesi1 vrecúško
Glukóza 77,7 g 4,00 g
Citrónan sodný 9,7 g 0,50 g
Chlorid sodný 6,8 g 0,35 g
Chlorid draselný 5,8 g 0,30 g
Výživové hodnoty:
Energetická hodnota 1297 kJ/305 kcal 66,8 kJ/15,7 kcal
Bielkoviny 0,0 0,0
Sacharidy 77,7 g 4,0 g
Tuky 0,0 0,0

Osmolalita: 240 ± 10 mOsm / kg
Obsah glukózy / iontov: glukóza 110 mmol/l, Na+ 60 mmol/l, K+ 20 mmol/l, Cl- 0 mmol/l, citrónan3+ 10 mmol/l

Upozornenie:
Množstvo a dobu podávania rehydratačného roztoku určí lekár, lekárnik alebo nutričný terapeut. Vhodné pre dospelých a deti od ukončeného 1. týždňa života. Prípravok nie je vhodný ako jediný zdroj výživy a nie je určený pre parenterálne použitie. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tehotné a dojčiace ženy môžu prípravok užívať po porade s lekárom.

Recenzie

Recenzie produktu VALOSUN rehydratačný roztok 1 x 10 vrecúšok

Diskusia

Diskusia k produktu VALOSUN rehydratačný roztok 1 x 10 vrecúšok

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám