Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Chrípka, nachladnutie » Uvoľnenie dutín

Uvoľnenie dutín

Chcete sa vysmrkať a nejde to. Ten pocit bezmocnosti, kedy sa snažíme aspoň trochu uvoľniť upchaté nosné dutiny, pozná asi každý z nás. V tej chvíli by sme dali čokoľvek za zázračný recept, ktorý nám nos prefúkne a prestane tá otravná bolesť hlavy i v ušiach.

Nie ste v tom sami. Ročne ochorie na zápal dutín okolo 15 % populácie. Zápal dutín sa dá vyliečiť i doma, ale je nutné mať pripravených vhodných pomocníkov. Upchaté dutiny majú svojho predskokana – nádchu, teda odborne zápal nosnej sliznice. A keď sa nádcha dostane ďalej do nosných dutín, môže spáchať peknú paseku. Na rozdiel od protivnej nádchy zápal dutín už taká sranda nie je. Pocit bezmocnosti je umocnený i bolesťou tváre, krku, najčastejšie máme skôr pocit, že máme upchatú celú hlavu. Jedno je isté, i keď nás upchaté dutiny obťažujú, môžeme čiastočne fungovať, ale nálada je pod psa. Nie je nad to, že viete, že nemusíte nikam chodiť a doma zahájite na upchaté nosné dutiny tvrdý protiútok. To ale len vtedy, keď ste pripravený a máte dostatok munície.

7 super rád, ako sa zbaviť upchatých dutín

 • Nahriať a inhalovať – to vyzerá ako celkom príjemná procedúra, ale naozaj len na začiatku, najlepšie ešte v štádiu nádchy, neskôr môže mať nahriatie i opačný efekt. A čo inhalovať? S menšou nadsázkou – čokoľvek, od obyčajnej horúcej vody až po inhaláciu pre odvážlivcov napr. tigriu masť z lekárne dať v množstve na špičku noža, zaliať horúcou vodou. Účinná je tiež inhalácia klasickej alpy (asi 5 lyžíc) s cibuľou a soľou. Vyskúšať môžete tiež inhaláciu eukalyptového oleja, ktorý vaše dutiny prefúkne i prevonia.
 • Výplach dutín – do toho sa každému nechce, to je jasné, ale funguje. Vedeli ste, že si je možné kúpiť i špeciálnu konvičku na výplach nosu slanou vodou – skvelá a osvedčená je Rhino Horn Konvička na výplach nosu a s ňou zvládne výplach upchatých dutín i šikovný predškolák.
 • Nosné kvapky – je ich pekné množstvo. V poslednej dobe je jasným favoritom Sinupret alebo tradičný rastlinný liečivý prípravok Biotussil.
 • Nosný sprej – jednoduchá aplikácia. Veľmi dobré skúsenosti sú s nosným sprejom Olynth alebo sprejom s extraktom aloe vera a eukalyptu Sinex Vicks aloe a eukalyptus. Úľavu celkom iste prinesie i ďalší liek na uvoľnenie dutín - nosný sprej Otrivin. Neznámy, ale skutočne účinný je prírodný nosný sprej Physiomer, ktorý je i vo forme pre bábätká.
 • Nosný gél - možno menej známy liek na uvoľnenie dutín, ale osvedčený. Za vyskúšanie iste stojí napr. Nosný gél Vibrocil, kde stačí malé množstvo gélu aplikovať priamo do každej nosnej dierky.
 • Tablety – niektoré voľne predajné lieky nájdete v rôznych formách. Obľúbený Sinupret môžete podávať i ako doplnenie liečby vo forme tabletiek.
 • Sirup – liek na uvoľnenie dutín podávaný v podobe chutného sirupu. Medzi favoritov patrí iste voľne predajný Nasivin Sinus sirup, ktorý je vhodný i pre deti už od 3 rokov.

Strašiakom upchatého nosu a následne zápalu dutín je zápal stredného ucha. Špeciálne u detí je tento strašiak zároveň nočnou morou, pretože ako je známe, na „pichanie uší“ sa robia výjazdy dosť často v noci. Niekedy sa nedá vyhnúť. Nepríjemný zákrok prináša okamžitú úľavu, ale je jasné, že to len ťažko vysvetlíte malému dieťaťu. Veľmi často, keď nedôjde k uvoľnenie dutín, predpíše lekár antibiotiká. Ďalším stupňom je prevedenie punkcie a odsávanie hlienu pomocou špeciálnej ihly. Práve punkcia je tou hrozbou, ktorej sa mnohí z nás boja. Nič moc zážitok to nie je, ale výsledok je zaručený. Pokiaľ mu ale môžete predísť okamžitou domácou liečbou, tak doporučujeme.

Bylinky a rady babky bylinkárky 

 • Cibuľa – vie vraj zázraky a mnohí z nás na ňu nedáme dopustiť. Vyskúšajte si len napríklad čerstvú cibuľu nakrájať na tanier a dať blízko postele, kde ležíte.
 • Zázvor – tiež ste si všimli, že skôr sa takej obľube netešil? Dnes už zázvorový čaj berieme ako prvú pomoc pri nachladení a fakt pomáha, takže inhalácia zázvorového odvaru nič nepokazí.
 • Skúste tiež namočiť lakte do čo najteplejšej vody, akú znesiete.
 • Horúci zemiak rozkrájajte, dajte do šatky a priložte na dutiny.

To či skúsite osvedčené produkty alebo babské rady, je na vás. U nás rozhodne nájdete široký výber liečivých pomocníkov, ktorí dutiny uzdravia. A ten zemiak a zázvor môžete mať pre istotu doma tiež.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Forma výrobku

Počet ks

Jednotkové množstvo

 • LIBENAR PRE DETI AMPULE 15X5ML

  LIBENAR PRE DETI AMPULE 15X5ML

  Akcia

  skladom

  Nosové kvapky Libenar sú určený pre každodennú hygienu nosaonovorozenců a detí. Je vhodný najmä pri nádchu a alergické nádchu. Odstaňuje z nosa hlien a tím uľahčuje dojčenie a spánok u dojčiat. Prípravok je vhodný na čistenie nosa u detí, ktoré ešte nevedia smrkať. Pomáha odstraňovať prebytočnú nosovým používaný Dlhodobo, podľa potreby niekoľkokrát denne. Použitie: Otočte motýlkový uzáverom a oddeľte od ampulky. Nakloňte hlavu doprava a vsuňte opatrne plastový konus ampulky dolevénosní dierky. Stlačíte ampulku až vytečie požadované množstvo roztoku. Nakloňte hlavu do leva a opakujte rovnaká postup do pravej nosovej dierky. Ampulku zatvorte.

  3,28 € -30% 4,70 €

 • Rhino Horn Konvička na výplach nosu - modrá

  skladom

  Výplach nosa slanou vodou otužuje nosovú sliznicu a robí ju tak odolnejšia voči vírusovým či bakteriálnym infekciám. Ďalej pomáha pri ťažkostiach s upchatým nosom následkom nádchy, prechladnutia, sennej nádchy alebo chronickej nádchy. U osôb trpiacich chronickou alergickou nádchou (hlavne. V dôsledku alergie na peľ a prach) dôjde pri výplachu nosa na odstránenie alergénov, a tým k zmierneniu ťažkostí. Výplachy kanvičkou sú veľmi prospešné aj pre deti, ktoré tento proces zvládajú asi od 5 rokov veku (šikovnejší aj o niečo skôr). Dôležitý je tu samozrejme dohľad dospelej osoby a dieťa tiež musí vedieť správne smrkať. Vyplachovanie prispieva k uvoľneniu tzv. Zadnej nádchy a môže predchádzať zápalom stredného ucha. Návod na použitie: Prostredie vo vnútri nosa je prirodzene slané a teplé a preto by čistá studená voda dráždila nosovej sliznice. Na výplach nosa použite teda mierne slanú vodu, ktorá je ohriata zhruba na telesnú teplotu. Telesné tekutiny obsahujú 0,9% soli, to zodpovedá 2,7 g kuchynskej soli (1 odmerka) na 3 dl vody v kanvičke Rhino Horn. Ak si nie ste istí kvalitou teplej vody z kohútika, odporúčame používať vodu prevarenú. Nasypte jednu odmerku (= 2,7 g) kuchynskej soli (NaCl) do kanvičky. Nepoužívajte náhrady soli alebo soľ dochucovanie apod. Nádobu úplne doplňte vlažnou vodou (cca 37 ° C). Kanvičku môžete potriasť alebo vodu zamiešať napr. Odmerkou, aby sa soľ rýchlejšie rozpustila. Pritlačte ústie kanvičky k nosovej dierke zo strany - nie spredu - a ľahko zatlačte tak, aby bol nosový otvor uzatvorený špičkou lievika. Roztok by touto nosnou dierkou nemal unikať. Dýchajte ústami. Ústa musí byť otvorená. V priebehu preplachovania nedá dýchať nosom. Ľahko sa predkloňte tak, aby Vaša hlava bola nad umývadlom, brada by mala pokiaľ možno smerovať k hrudi - nemala by byť vystrčená dopredu. Hlavu pritom pootočte na stranu, takže sa budete pozerať bokom. Nakloňte kanvičku smerom nahor a voda začne za chvíľu samovoľne pretekať vnútrom nosa a vytekať druhou dierkou von. Keď pretečie asi polovica obsahu kanvičky, zdvihnite hlavu a nádobu odoberte. Väčšia časť vody z nosa samovoľne vytečie, zvyšok dá vytlačiť ľahkým vydýchnutím nosom alebo jemným vysmrkáním. Zvyšnú polovicu roztoku použite na prepláchnutie cez druhú nosovú dírku.Po ukončenie preplachovanie by v nose a prínosových dutinách nemala zostať žiadna voda. Najmä v zime by to mohlo spôsobiť problémy. Bežne postačuje k dokonalému odstráneniu tekutiny z nosa obyčajné vysmrkanie. Ak by však ešte zostala nejaká tekutina vnútri, postupujte nasledovne: Predkloňte sa, takže hlava bude smerovať nadol. Hlavu otočte bokom a vysmrkajte hornú dierku. Hlavu otočte tvárou smerom k podlahe a znovu vysmrkajte rovnakú nosovú dierku. Ak je to nutné, opakujte postup viackrát. Potom sa narovnajte a niekoľkokrát sa nadýchnite a vydýchnite nosom.

  8,92 € -9% 9,77 €

 • STÉRIMAR nosný sprej 100 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom > 5 ks

  STÉRIMAR - Prírodný produkt bez konzervačných látok. Fyziologický roztok morskej vody v mikrospreji. PRE CELÚ RODINUČistý nos je základom dobrého dýchania, zdravá nosná sliznica chráni organizmus pred vstupom infekčných organizmov. pomáha pri infekčnej nádche – vírovej aj bakteriálnej pomáha pri nádche z nachladnutia uvoľňuje a spriechodňuje dýchacie cesty odstraňuje opuch nosovej sliznice umožňuje šetrné čistenie nosných dutín a dobré vstrebávanie stopových prvkov bráni rozvinutiu komplikácii nádchy Čistý nos je základom dobrého dýchania a prevenciou pred infekciami vedľajších nosných dutín a zápalov stredného ucha. Nos a nosová sliznica majú dôležitú funkciu– zvlhčujíú, ohrievajú a čistia vdychovaný vzduch. Keď je sliznica nosu vysušená a nos nepriechodný, nemôžu plniť tieto základné fyziologické funkcie. Neliečená nádcha býva často príčinou zápalu vedľajších nosných dutín, zápalu stredného ucha a tiež zápalu nosohltanu. Tieto komplikácie sú veľmi časté najmä u detí, ktoré ešte nevedia poriadne smrkať. STÉRIMAR prináša okamžitú úľavu od nepriechodnosti nosa, ktorá je spôsobená zdurením slizníc a to aj pri alergickej nádche. Sterimar obsahuje také stopové prvky, ktoré zvyšujú obranyschopnosť nosnej sliznice voči patogénom horných ciest dýchacích. STÉRIMAR je produkt určený na bežnú hygienu nosa. Uľahčuje smrkanie a obnovuje prirodzenú vlhkosť nosovej sliznice. STÉRIMAR POMÁHA: PRI NÁDCHE PRI ALERGICKEJ NÁDCHE PO OPERÁCII NOSNÝCH A KRČNÝCH MANDLÍ, VEDĽAJŠÍCH DUTÍN NOSNÝCH A NOSOVEJ PREPÁŽKY PRI SUCHÝCH ZÁPALOCH NOSNEJ SLIZNICE – POMÁHA ODSTRAŇOVAŤ CHRASTY ZVYŠUJE OBRANYSCHOPNOSŤ NOSNEJ SLIZNICE ( zvlhčená sliznica je odolnejšia voči infekcii ) ZNIŽUJE RIZIKO KOMPLIKÁCII NÁDCHY STÉRIMAR – pri každodennom používaní nepáli, nedráždi a nemá vedľajšie účinky. Čistý objem: 50 ml / 100 ml Balenie obsahuje približne 150 dávok / 300 dávok Výrobca: SOFIBEL Laboratoires Fumouze, Francúzsko

  8,13 € -2% 8,27 €

 • PHYSIOMER Baby 115 ml Zdravotnícky prostriedok

  PHYSIOMER Baby 115 ml

  Akcia

  skladom

  Jemný sprej s aplikačnou tryskou, ktorej tvar je prispôsobený detskému nosu. Vďaka očisteniu nosových ciest pomáha predchádzať nosovým infekciám a ich šíreniu do uší a celých dýchacích ciest. Používa sa pri upchatí nosa, najmä pri nádche, pri nachladnutí, pre predchádzanie komplikácií spôsobených nádchou, pri suchej nosovej sliznici a ako súčasť dennej hygieny nosa. Výhody výrobku Je úplne bezpečný. Nie je návykový. Bez prídavkov liečiv. Bez rizika interakcií s liekmi. Nevysušuje ani nepoškodzuje nosovú sliznicu. Neovplyvňuje chuť. Zloženie výrobku Prírodná izotonická morská voda. Sterilné. Neobsahuje konzervačné ani chemické látky. Koncentrácia soli zodpovedá 9g / l Odporúčané použitie Physiomer Baby je určený pre deti od 2 týždňov do 3 rokov. Jedno vstreknutie do každej nosovej dierky 1x denne ako súčasť dennej hygieny. V prípade nádchy a upchatého nosa zvýšte dávkovanie na jedno vstreknutie 2 - 4-krát denne do každej nosovej dierky. Veľkosť balenia 115 ml.

  6,16 € -43% 10,80 €

 • PHYSIOMER Hypertonický Alergia a nosné dutiny 135 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom

  Physiomer Hypertonický je 100% prírodný hypertonický nosný sprej, ktorý uvoľní upchaný nos pri prechladnutí, zápale vedľajších nosných dutín a alergickej nádche. Znižuje opuch tým, že odvádza nadbytočnú tekutinu zo zdurenej nosnej sliznice. Urýchluje úľavu od symptómov nádchy. Vhodný pri chronických problémoch. Je tiež účinnou alternatívou liečiv, určených k uvoľneniu upchaného nosu. Pre koho je určený Pre dospelých a deti od 2 rokov. Bezpečný počas tehotenstva a kojenia, pre osoby s vysokým krvným tlakom, ochorením srdca alebo štítnej žľazy. Zloženie prípravku 100% prírodný, neriedená morská voda v hypertonickej koncentrácii (22g/l). Sterilné balenie bez dráždivých hnacích plynov. Bez konzervačných látok Odporúčané použitie Vhodný i pre dlhodobé užívanie (až 3 mesiace). Nevysušuje ani nespôsobuje podráždenie.

  6,72 €

 • MEGAFYT Bylinková lékárna Maliník 20x1,5 g

  skladom

  Složení 1 nálevový sáček obsahuje: Maliníkový list 1,5 g Příprava 1 nálevový sáček (1,5 g) se přelije 250 ml vroucí vody a nechá se 3 min vyluhovat v přikryté nádobě. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Balení 20 nálevových sáčků á 1,5 g = 30,0 g netto Uchovávání V suchu, při teplotě do 25 °C a vlhkosti do 70 %. Uchovávejte mimo dosah dětí.

  1,26 €

 • QUIXX nosový sprej 30 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom > 5 ks

  QUIXX® je hypertonický nosový sprej (2,6%), ktorý obsahuje morskú vodu z Atlantického oceánu s cennými minerálmi a stopovými prvkami. Použitie prípravku QUIXX® je jednoduché a pohodlné Hlavné účinky lieku QUIXX® Účinne uvoľňuje upchatý nos a dutiny v dôsledku prechladnutia, chrípky alebo alergií Aktívne čistí nosové cesty Zvlhčuje nosnú sliznicu Hlavný prínos lieku QUIXX® QUIXX® uvoľňuje upchatý nos a dutiny v dôsledku prechladnutia, chrípky alebo alergií a zároveň čistí a zvlhčuje nosnú sliznicu. QUIXX® je hypertonický roztok - vďaka unikátnej koncentrácii solí (2,6%), ktorá je vyššia ako v nosovej sliznici, z nej nosový sprej QUIXX® účinne odstraňuje prebytočnú tekutinu, čím mierni opuch sliznice a uvoľňuje upchatý nos a dutiny. QUIXX®nosní sliznicu zároveň čistí a zvlhčuje. QUIXX® je vhodný pre dospelých a deti od 6 mesiacov, ak netrpí precitlivenosťou alebo alergiou na morskú vodu. QUIXX® môžu používať tehotné a dojčiace ženy. Narozdiel od chemických nosových sprejov sa QUIXX® môže používať dlhodobo bez rizika závislosti. QUIXX® je možné používať v kombinácii s ďalšími liekmi.

  5,22 € -11% 5,84 €

 • Čaj Váňa Při nachlazení n.s. 40 x 1.6 g

  skladom

  Složení: lípa květ, tužebník nať, bez černý květ, heřmánek květ, jitrocel list, maliník list. Použití: Tato bylinná směs se používá v období výskytu nemocí z nachlazení. 40 x 1,6g

  1,74 €

 • STÉRIMAR Bébé sprej 100 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom > 5 ks

  Prírodný produkt bez konzervačných látok. Zdravotnícky prostriedok. Stérimar bébé je určený pre deti vo veku 0-3 roky, ktoré ešte nevedia smrkať. Stérimar bébé je vybavený špeciálnym bezpečnostným nástavcom, ktorý zaisťuje veľmi šetrný mikrorozptyl prírodnej morskej vody a tým umožní vstrebávanie minerálnych látok a morských iontov. Stérimar bébé pomáha šetrne vyčistiť detský nos uvolniť nos pri nádche a alergickej nádche chrániť pred komplikáciami nádchy (zápal vedlľajších nosných dutín, zápal stredného ucha) urýchliť hojenie po operáciach v oblasti horných ciest dýchacích zvlhčovať vysušenú nosnú sliznicu obnovovať porušenú nosnú sliznicu posilovať obranyschopnosť nosnej sliznice zaistiť kľudné kojenie a kľudný spánok Stérimar bébé je fyziologický roztok, má koncentráciu soli podobnú jako je v bunkách ľudského organizmu, preto v nose nepáli a neštípe. Zloženie Morská voda vo fyziologickej koncentrácii. 31,82 ml morskej vody / 100 ml čistenej vody Inertní hnací plyn: dusík. Aseptické balenie. Bez konzervačných látok. Dávkovanie 2 – 6 vstrekov denne do každej nosnej dierky.Možno ho používať bez obmedzení. Návod na použitie: na spustenie systému mikrorozptylu urobte prvý rozstrek dieťa položte na bok alebo ho posaďte s hlavou naklonenou na jednu stranu jemne vsuňte nástavec do nosnej dierky vstreknite roztok, zbytok nechajte odtiecť spoločne s hlienmi utrite nos kapesníčkom nástavec umyte v mydlovej vode a osušte rovnakým spôsobom vyčistite druhú nosnú dierku Upozornenie Nádobka je pod tlakom. Nevystavujte slnečnému žiareniu a teplotám nad 50°C. Ani vyprázdnenú nádobku nevhadzujte do ohňa. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Objem: 100 ml, približne 300 dávok.

  9,62 € -2% 9,78 €

 • STÉRIMAR Cu 50 ml Zdravotnícky prostriedok

  STÉRIMAR Cu 50 ml

  Akcia

  skladom

  STÉRIMAR Cu - nosný sprej Mikrosprej s morskou vodou – OBOHATENÝ O MEĎ – špecialista na infekčné nádchy PRE CELÚ RODINU Čistý nos je základom dobrého dýchania – zdravá nosná sliznica chráni organizmus pred vstupom infekčných organizmov. MEĎ MÁ DOKÁZATEĽNÉ ANTIBAKTERIÁLNE A ANTIVIROTICKÉ ÚČINKY Stérimar OBOHATENÝ O MEĎ je prírodný produkt bez konzervačných látok pomáha pri infekčnej nádche – vírovej aj bakteriálnej pomáha pri nádche z nachladnutia uvolňuje a spriechodňuje dýchacie cesty odstraňuje opuch nosnej sliznice umožňuje šetrné čistenie nosných dutín a dobré vstrebávanie stopových prvkov bráni rozvinutiu komplikácii nádchy Zloženie: Morská voda 31,82 ml/100 ml roztoku Pentahydrát síranu meďnatého, čistená voda Hnací plyn: dusík Dávkovanie a spôsob použitia PRÍPRAVOK JE VHODNÝ PRE NOVORODENCOV, KOJENCOV, DETI A DOSPELÝCH. 2 až 4x denne vstreknúť do každej nosnej dierky po dobu 10 až 15 dní. Stérimar obohatený o meď je možné kombinovať s ďalšími liekmi na nádchu. Návod na použitie Odstráňte ochranný klobúčik v kolmej polohe. Jemne vsuňte trysku do vchodu nosnej dierky. Krátko stlačte trysku.To isté opakujte aj v druhej nosnej dírke. Nadbytok roztoku nechajte volne odtiecť po sliznici nosa a potom sa vysmrkajte. Nástavec umyte vodou so saponátom, starostlivo prepláchnite a vysušte. Upozornenie Nádobka je pod tlakom. Nevystavujte slnečnému žiareniu a teplotám nad 50°C. Ani vyprázdnenú nádobku nevhadzujte do ohňa.Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Čistý objem: 50 ml Balenie obsahuje približne 150 dávok Výrobca: SOFIBEL Laboratoires Fumouze, Francúzsko

  7,79 € -18% 9,50 €

 • QUIXX soft nosový sprej 30 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom > 5 ks

  Nos slúži ako vstupná brána dýchacích ciest a chráni naše pľúca. Zdravý nos filtruje vzduch obsahujúci rôzne malé častice, napríklad peľové zrná, zvlhčuje vdychovaný vzduch a ohrieva studený vzduch na telesnú teplotu skôr, než sa dostane do pľúc. Uvedené funkcie nosa sú zhoršené pri prechladnutí, chrípke a alergiách, ktoré sú sprevádzané upchatím nosa alebo nádchou. Quixx napomáha uvoľniť upchatý nos, obnoviť prirodzenú funkciu nosa a priaznivo pôsobiť na dýchanie nosom. Prípravok Quixx je hypertonický nosový sprej (koncentrácia solí zodpovedá približne 26 g NaCl na jeden liter). Obsahuje prírodnú morskú vodu z Atlantického oceánu s hodnotnými minerálmi a stopovými prvkami. Slúži ako prírodný prostriedok na upchatý nos a dutiny a na upokojenie citlivej nosovej sliznice, ktorá je mimoriadne dôležitá pre udržanie zdravého dýchacieho systému. Napomáha obnoviť funkciu nosa, a tým napomáha k zníženiu rizika komplikácií (zápal dutín, zápal stredného ucha) a zlepšuje dýchanie. Vlastnosti QUIXX nosový sprej 30 ml Priaznivo pôsobí na uvoľnenie upchatého nosa a dutín v dôsledku nachladenia, chrípky alebo alergií. Aktívne napomáha čistiť nosové cesty. Zvlhčuje nosovú sliznicu. Hlavné prednosti nosového spreja QUIXX? Vhodný aj pre dojčatá od 6. mesiaca veku, tehotné ženy a dojčiace matky. Obsahuje len prírodné zložky. Bez konzervačných činidiel. Nie je návykový. Bezpečný pri dlhodobom používaní.

  5,22 € -11% 5,84 €

 • STOPNÁDCHA Dr. Weiss bylinný nosný spray 30 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom

  Originálny nosový spray obsahujúci unikátnu kombináciu 10 bylinných extraktov, kyseliny hyalurónovej a extraktu Bosswellia serrata. STOPNÁDCHA Dr. Weiss prispieva k okamžitému spriechodneniu upchatého nosa, k prečisteniu, regenerácii a zvlhčení nosovej sliznice. Výhody výrobkov Účinkuje okamžite a je možné ho užívať dlhodobo. Kombinácia účinných látok HERBALMEDICTM, prináša rýchle uvoľnenie upchatého nosa, regeneráciu a skľudnenie nosnej sliznice. Je vhodný tiež pre tehotné, dojčiace ženy a deti od troch rokov. Vyznačuje sa prírodným zložením a veľmi príjemnou sviežou vôňou. Odporúčané dávkovanie Odporúča sa aplikovať opakovane v priebehu dňa, obvykle 2 - 3 dávky naraz do každej nosnej dierky.

  4,86 €

 • PHYSIOMER <> Gentle Jet & Spray 135 ml Zdravotnícky prostriedok

  PHYSIOMER <> Gentle Jet & Spray 135 ml

  Akcia

  skladom

  Díky jemnému proudu poskytuje důkladnou očistu nosních cest a pomáhá předcházet nosním infekcím a jejich šíření do celých dýchacích cest. Kdy se má používat Physiomer Gentle Jet? Používá se při ucpání nosu, zejména při rýmě při nachlazení pro předcházení komplikací způsobených rýmou při suché nosní sliznici jako součást denní hygieny nosu Výhody přípravku Je zcela bezpečný. Není návykový. Bez přídavků léčiv. Bez rizika interakcí s léky. Nevysušuje ani nepoškozuje nosní sliznici. Neovlivňuje chuť. Složení výrobku Přírodní izotonická mořská voda. Sterilní. Neobsahuje konzervační ani chemické látky. Koncentrace soli odpovídá 9g/ l Informace k použití Jedno vstříknutí do každé nosní dírky 1krát denně jako součást denní hygieny. V případě rýmy a ucpaného nosu zvyšte dávkování na jedno vstříknutí 2 – 4krát denně do každé nosní dírky. Physiomer Gentle Jet je určen pro dospělé a děti od 6 let. Obsah balení 135 ml.

  6,72 € -18% 8,24 €

 • GOËMAR Physiomer kids nosný sprej 115 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom

  Kedy sa má používať Physiomer Kids? Používa sa pri upchatí nosa, najmä: pri nádche pri nachladnutí pre predchádzanie komplikácií spôsobených nádchou pri suchej nosovej sliznici ako súčasť dennej hygieny nosa Jemne zbavuje nosovú sliznicu od nečistôt a dráždivých látok. Odstraňuje nadbytočný hlien v prípade nádchy a upchatého nosa. U dieťaťa sa môže nádcha objaviť 6 - 8-krát ročne. V prípade, že dieťa dochádza do školy či škôlky aj viackrát! Výhody: Jemný sprej s aplikačnou tryskou, ktorej tvar je prispôsobený detskému nosa. Vďaka očistenie nosových ciest pomáha predchádzať nosovým infekciám a ich šírenie do uší a celých dýchacích ciest Zloženie: Prírodná izotonická morská voda. Sterilné. Neobsahuje konzervačné ani chemické látky. Koncentrácia soli zodpovedá 9g / l Physiomer Kids je určený pre deti od 3 rokov. Obsah balenia: 115 ml Použitie: Jedno vstreknutie do každej nosovej dierky 1-krát denne ako súčasť dennej hygieny. V prípade nádchy a upchatého nosa zvýšte dávkovanie na jedno vstreknutie 2 - 4-krát denne do každej nosovej dierky. Výsledky klinických štúdií preukázali: Rýchlejšie zlepšenie symptómov sprevádzajúcich nádchu a prechladnutie! Zníženie spotreby medikácie (nosových dekongestíva, mukolytiká, a ďalších)! Značné zlepšenie zdravotného stavu pri nádche a prechladnutí! Skrátenie dĺžky ochorenia! Zníženie rizika vzniku a frekvencie komplikácií v priebehu choroby Dobrú toleranciu prípravku Physiomer 100% morská voda Je úplne bezpečný. Nie je návykový. Bez rizika interakcií s liekmi. Nevysušuje ani nepoškodzuje nosovú sliznicu. Neovplyvňuje chuť

  6,72 €

 • Vincentka Nasalis štartovacia sada Zdravotnícky prostriedok

  Vincentka Nasalis štartovacia sada

  Akcia

  skladom

  Startovací sada Vincentka Nasalis obsahuje přírodní, léčivý, velmi silně mineralizovaný koncentrát, určený k proplachu nosních dutin a plastovou konvičku, která umožňuje proplachování nosní dutiny a nosohltanu. Vincentka Nasalis z koncentrátu přírodní léčivé silně mineralizované, jodové, uhličité minerální vody Vincentka, hydrogenouhličitano-chlorido-sodného typu, je určen k proplachování nosních dutin a nosohltanu pomocí proplachovací plastové konévky. Príznaky Bakteriálne infekcie horných ciest dýchacích, chronická rhinitida, sinuisitida Kontraindikácie: Nie sú známe, alergická reakcia po aplikácii Vincentka Nasalis na sliznice dýchacích ciest nie je známa. Teoreticky je možné predpokladať výskyt precitlivelosti na niektorú z častí roztoku. U niektorých pacientov sa pri nadmerne intenzívnej aplikácii môže objaviť prímes krvi vo výplašku, inokedy pocit svrbenia alebo pálenia a pálčivosti v nose. To nemusí byť dôvodom prerušenia aplikácie, ale úpravy spôsobu a početnosti preplachov. Dávkovanie: Podľa potreby. Zloženie Prírodné, liečivá, veľmi silne mineralizovaná, jódová, uhličitá minerálna voda hydrogenuhličitano -chlorido - sodného typu so zvýšeným obsahom fluoridov a kyseliny bóritej. studená, hypotonická, odželeznená.

  11,25 € -16% 13,35 €

 • Nasodrill nosovej výplach v spreji 100 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom

  NasoDrill 100ml, nosový sprej, NasoDrill je izotonický roztok pripravený z termálnej vody sa sírou z francúzskych kúpeľov Luchon. Neštípe, je bez parfumácie, pachuti a konzervačných látok, keďže je voda zachytávaná pod povrchom v hĺbke 130 metrov pri teplote 65-75 ° C, nemusí sa čistiť ani inak upravovať. Francúzskej kúpele Luchon existujú viac ako 2000 rokov a špecializujú sa na liečbu respiračných ochorení a ochorení v oblasti ORL. Síra má na nosovú sliznicu blahodarné účinky rozpúšťa hlien a pomáha vysmrkávat, má dezinfekčné a antibakteriálne vlastnosti, obnovuje bunky nosovej sliznice, pomáha eliminovať vznik infekcie. NasoDrill je zdravotnícka pomôcka, pomáha znižovať známky lokálneho zápalu a posilňuje obranné mechanizmy sliznice horných dýchacích ciest. Prostriedok je určený na čistenie nosných dutín a ich ošetrenie v prípade chronickej alebo opakujúce sa infekcie, napríklad nádchy alebo zápalu nosohltanu. Termálna voda so sírou pomáha tiež alergikom, pravidelným vyplachovaním nosa odplavuje alergény a upokojuje nosovú sliznicu. NasoDrill má šetrný aplikátor, ktorý vodu v nose jemne rozprašuje, takže jeho používanie je príjemné a vhodné aj pre dojčatá a veľmi malé deti. NasoDrill môžete používať neobmedzene ku každodennej a pravidelnej hygiene nosa celej rodiny. Odporúčané použitie NasoDrillu Vstrekujeme prípravok do každej nosovej dierky 1-3x denne (podľa závažnosti nosové infekcie). Dojčatá a malé deti pri aplikácii klaďte na pevnú podložku na chrbát a držte im hlavičku, aby si prudkým otočením neublížili. Kontraindikácie - Prípravok nie je určený pre osoby alergické na síru.

  8,79 €

 • DR. POPOV Respiran 50 ml

  skladom

  Směs přírodních silic vhodná jako účinný osvěžovač vzduchu při dýchacích potížích a rýmě. Aktivní látky působí příznivě na lidský organizmus. při dýchacích potížích (rýma, chřipka, kašel, bronchitida a pod.) vhodná kombinace: Islandský vánek, Antigrip tea, Prsní balzám pro děti nebo Prsní balzám pro dospělé

  3,48 €

 • NISITA NOSNÁ MASŤ 10 G

  skladom

  Účinné látky: Chlorid sodný. Hydrogenuhličitan sodný. Dávkovanie: Niekoľkokrát denne vpraviť do každej nosovej dierky 1 cm dlhý prúžok masti. Ochrana: Usadzovanie alergénov zo vzduchu. Vedľajšie príznaky: V ojedinelých prípadoch ľahké pálenie na nosovej sliznice. Neobsahuje konzervačné prípravky.

  4,63 €

 • STÉRIMAR na upchatý nos 50 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom > 5 ks

  Stérimar "Na upchatý nos" je určený pre deti od 3 rokov a dospelých. Prírodný produkt bez konzervačných látok. Zdravotnícky prostriedok. Stérimar "Na upchatý nos" pomáha prirodzene uľaviť od upchatého nosa (vírusová aj alergická nádcha, rinofaringitida, zápal prínosových dutín) znižovať riziko superinfekcie z nosových dutín čistiť nosnú dutinu pre lepší účinok v prípade následnej aplikácie liečiva chrániť pred komplikáciami nádchy (zápal prínosových dutín, zápal stredného ucha) Zloženie Čistená morská voda v hypertonickej koncentrácii (obsahuje vyššiu koncentráciu soli než bunky ľudského tela). Bohatý na stopové prvky. Obohatený meďou a mangánom. Inertný hnací plyn: dusík. Aseptické balenie. Bez konzervačných látok. Dávkovanie 2 - 6 vstrekov denne do každej nosnej dierky. Určené pre krátkodobé použitie. Po ukončení užívania odporúčame pokračovať s prípravkom Stérimar. Návod na použitie odstráňte ochranný kryt jemne vsuňte nástavec do nosovej dierky nástavec krátko zatlačte rovnakým spôsobom použite pre druhú nosovú dierku nadbytok roztoku nechajte voľne odtiecť po sliznicu nosa, potom sa vysmrkajte nadstavec umyte v mydlovej vode a osušte Upozornenie Nádobka pod tlakom. Nevystavujte slnečnému žiareniu a teplotám nad 50 ° C. Ani vyprázdnenú nádobku nevhadzujte do ohňa. Uchovávajte mimo dosahu detí. Objem 50 ml, približne 150 dávok.

  7,80 €

 • PHYSIOMER Eucalyptus nosní sprej 20ml

  skladom

  PHYSIOMER Eucalyptus nosní sprej Složení: hypertonická mořská voda - KONCENTRACE 22g/ l Esenciální olej z Eukalyptu (Eukalyptus globulus) Přírodní extrakt z máty rolní Bez konzervantů Sterilizovaný Kdy použít physiomer eukalyptus? Okamžitě uvolňuje ucpaný nos při: nachlazení rýmě sinusitidě rhinosinusitidě rhinofaringitidě - zánět hcd Benefity: První kombinovaná forma: Dekongstant ( hypertonická mořská voda) S esenciálním olejem z eukalyptu a divoké máty 100% přírodní bez chemikálií a konzervantů bez vedlejších účinků 3 účinky pro okamžitou úlevu a dlouhotrvající efekt volného dýchání uvolňuje (dekongesce) čistí osvěžuje Přírodní a efektivní aleternativa vazokonstrikce ( stažení cév) složky z tradiční medicíny Určeno pro dospělé a děti od 6 let

  3,75 €

 • ACC nosný sprej 20 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom > 5 ks

  ACC nosný sprej 20ml s kontrolovaným pH pre nosovú hygienu.

  1,89 € -21% 2,40 €

 • QUIXX extra nosový sprej 30 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom

  Ak hľadáte sviežosť, správnou voľbou pre Vás je prípravok QUIXX® extra. QUIXX® extra uvoľňuje upchatý nos a zároveň prináša silný osviežujúci účinok. QUIXX® extra je prírodný nosový sprej, ktorý obsahuje morskú vodu z Atlantického oceánu s cennými minerálmi a stopovými prvkami a eukalyptovou silicu. Osviežujúci eukalyptová silica prináša pocit čistého a priechodného nosa aj dutín a uľahčuje dýchanie. Použitie QUIXX® extra je jednoduché a pohodlné. Hlavné účinky lieku QUIXX® extra Uvoľňuje upchatý nos a dutiny pri nádche alebo chrípke Aktívne čistí nosné dýchacie cesty Má silný osviežujúci účinok vďaka eukalyptové silicu Hlavné výhody prípravku QUIXX® extra QUIXX® extra uvoľňuje upchatý nos a dutiny a čistí nosné dýchacie cesty. Eukalyptová silica má silný osviežujúci účinok. QUIXX® extra je hypertonický roztok (2,6%) - to znamená, že koncentrácie solí v tomto prípravku je vyššia ako ich koncentrácia v nosovej sliznici, ktorá je izotonická (0,9%). Vďaka tomuto tzv. Osmotickému účinku QUIXX® extra nielen oplachuje a čistí nos, ale tiež odstraňuje prebytočnú tekutinu z nosnej sliznice, čím znižuje opuch a uvoľňuje upchatý nos a dutiny a uľahčuje tak dýchanie. QUIXX® extra môžu používať dospelí, dospievajúci a deti od 6 rokov, ak netrpí precitlivenosťou alebo alergiou na morskú vodu a eukalyptovou silicu.

  5,75 € -1% 5,83 €

 • STÉRIMAR nosní sprej 50 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom > 5 ks

  STÉRIMAR -Přírodní produkt bez konzervačních látek. Fyziologický roztok mořské vody v mikrospreji. PRO CELOU RODINU Čistý nos je základem dobrého dýchání, zdravá nosní sliznice chrání organismus před vstupem infekčních organismů. pomáhá při infekční rýmě – virové i bakteriální pomáhá při rýmě z nachlazení uvolňuje a zprůchodňuje dýchací cesty odstraňuje otok nosní sliznice umožňuje šetrné čištění nosních dutin a dobré vstřebávání stopových prvků brání rozvinutí komplikací rýmy Čistý nos je základem dobrého dýchání a prevencí před infekcemi vedlejších nosních dutin a zánětů středního ucha. Nos a nosní sliznice mají důležitou funkci – zvlhčují, ohřívají a čistí vdechovaný vzduch. Když je sliznice nosu vysušená a nos neprůchodný, nemohou plnit tyto základní fyziologické funkce. Neléčená rýma bývá často příčinou zánětu vedlejších dutin nosních zánětů středouší a také zánětů nosohltanu. Tyto komplikace jsou velmi časté obzvláště u dětí, které neumí dostatečně smrkat. STÉRIMAR přináší okamžitou úlevu od neprůchodnosti nosu, která je způsobena zduřením sliznic a to i při alergické rýmě. Sterimar obsahuje také stopové prvky, které zvyšují obranyschopnost nosní sliznice vůči patogenům horních cest dýchacích. STÉRIMAR je produkt určený na běžnou hygienu nosu. Ulehčuje smrkání a obnovuje přirozenou vlhkost nosní sliznice. STÉRIMAR pomáhá PŘI RÝMĚ PŘI ALERGICKÉ RÝMĚ PO OPERACI NOSNÍCH A KRČNÍCH MANDLÍ, VEDLEJŠÍCH DUTIN NOSNÍCH A NOSNÍ PŘEPÁŽKY PŘI SUCHÝCH ZÁNĚTECH NOSNÍ SLIZNICE – POMÁHÁ ODSTRAŇOVAT KRUSTY ZVYŠUJE OBRANYSCHOPNOST NOSNÍ SLIZNICE ( zvlhčená sliznice je odolnější vůči infekci ) SNIŽUJE RIZIKO KOMPLIKACÍ RÝMY STÉRIMAR – při každodenním používání nepálí, nedráždí a nemá vedlejší účinky. Čistý objem: 50 ml Balení obsahuje přibližně 150 dávek / 300 dávek Výrobce: SOFIBEL Laboratoires Fumouze, Francie

  6,95 €

 • NASIVIN 0,05% INT NAS 1X10ML Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 3 - 5 ks

  3,11 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam