Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Chrípka, nachladnutie » Uvoľnenie dutín

Uvoľnenie dutín

Chcete sa vysmrkať a nejde to. Ten pocit bezmocnosti, kedy sa snažíme aspoň trochu uvoľniť upchaté nosné dutiny, pozná asi každý z nás. V tej chvíli by sme dali čokoľvek za zázračný recept, ktorý nám nos prefúkne a prestane tá otravná bolesť hlavy i v ušiach.

Nie ste v tom sami. Ročne ochorie na zápal dutín okolo 15 % populácie. Zápal dutín sa dá vyliečiť i doma, ale je nutné mať pripravených vhodných pomocníkov. Upchaté dutiny majú svojho predskokana – nádchu, teda odborne zápal nosnej sliznice. A keď sa nádcha dostane ďalej do nosných dutín, môže spáchať peknú paseku. Na rozdiel od protivnej nádchy zápal dutín už taká sranda nie je. Pocit bezmocnosti je umocnený i bolesťou tváre, krku, najčastejšie máme skôr pocit, že máme upchatú celú hlavu. Jedno je isté, i keď nás upchaté dutiny obťažujú, môžeme čiastočne fungovať, ale nálada je pod psa. Nie je nad to, že viete, že nemusíte nikam chodiť a doma zahájite na upchaté nosné dutiny tvrdý protiútok. To ale len vtedy, keď ste pripravený a máte dostatok munície.

7 super rád, ako sa zbaviť upchatých dutín

 • Nahriať a inhalovať – to vyzerá ako celkom príjemná procedúra, ale naozaj len na začiatku, najlepšie ešte v štádiu nádchy, neskôr môže mať nahriatie i opačný efekt. A čo inhalovať? S menšou nadsázkou – čokoľvek, od obyčajnej horúcej vody až po inhaláciu pre odvážlivcov napr. tigriu masť z lekárne dať v množstve na špičku noža, zaliať horúcou vodou. Účinná je tiež inhalácia klasickej alpy (asi 5 lyžíc) s cibuľou a soľou. Vyskúšať môžete tiež inhaláciu eukalyptového oleja, ktorý vaše dutiny prefúkne i prevonia.
 • Výplach dutín – do toho sa každému nechce, to je jasné, ale funguje. Vedeli ste, že si je možné kúpiť i špeciálnu konvičku na výplach nosu slanou vodou – skvelá a osvedčená je Rhino Horn Konvička na výplach nosu a s ňou zvládne výplach upchatých dutín i šikovný predškolák.
 • Nosné kvapky – je ich pekné množstvo. V poslednej dobe je jasným favoritom Sinupret alebo tradičný rastlinný liečivý prípravok Biotussil.
 • Nosný sprej – jednoduchá aplikácia. Veľmi dobré skúsenosti sú s nosným sprejom Olynth alebo sprejom s extraktom aloe vera a eukalyptu Sinex Vicks aloe a eukalyptus. Úľavu celkom iste prinesie i ďalší liek na uvoľnenie dutín - nosný sprej Otrivin. Neznámy, ale skutočne účinný je prírodný nosný sprej Physiomer, ktorý je i vo forme pre bábätká.
 • Nosný gél - možno menej známy liek na uvoľnenie dutín, ale osvedčený. Za vyskúšanie iste stojí napr. Nosný gél Vibrocil, kde stačí malé množstvo gélu aplikovať priamo do každej nosnej dierky.
 • Tablety – niektoré voľne predajné lieky nájdete v rôznych formách. Obľúbený Sinupret môžete podávať i ako doplnenie liečby vo forme tabletiek.
 • Sirup – liek na uvoľnenie dutín podávaný v podobe chutného sirupu. Medzi favoritov patrí iste voľne predajný Nasivin Sinus sirup, ktorý je vhodný i pre deti už od 3 rokov.

Strašiakom upchatého nosu a následne zápalu dutín je zápal stredného ucha. Špeciálne u detí je tento strašiak zároveň nočnou morou, pretože ako je známe, na „pichanie uší“ sa robia výjazdy dosť často v noci. Niekedy sa nedá vyhnúť. Nepríjemný zákrok prináša okamžitú úľavu, ale je jasné, že to len ťažko vysvetlíte malému dieťaťu. Veľmi často, keď nedôjde k uvoľnenie dutín, predpíše lekár antibiotiká. Ďalším stupňom je prevedenie punkcie a odsávanie hlienu pomocou špeciálnej ihly. Práve punkcia je tou hrozbou, ktorej sa mnohí z nás boja. Nič moc zážitok to nie je, ale výsledok je zaručený. Pokiaľ mu ale môžete predísť okamžitou domácou liečbou, tak doporučujeme.

Bylinky a rady babky bylinkárky 

 • Cibuľa – vie vraj zázraky a mnohí z nás na ňu nedáme dopustiť. Vyskúšajte si len napríklad čerstvú cibuľu nakrájať na tanier a dať blízko postele, kde ležíte.
 • Zázvor – tiež ste si všimli, že skôr sa takej obľube netešil? Dnes už zázvorový čaj berieme ako prvú pomoc pri nachladení a fakt pomáha, takže inhalácia zázvorového odvaru nič nepokazí.
 • Skúste tiež namočiť lakte do čo najteplejšej vody, akú znesiete.
 • Horúci zemiak rozkrájajte, dajte do šatky a priložte na dutiny.

To či skúsite osvedčené produkty alebo babské rady, je na vás. U nás rozhodne nájdete široký výber liečivých pomocníkov, ktorí dutiny uzdravia. A ten zemiak a zázvor môžete mať pre istotu doma tiež.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • QUIXX nosový sprej 30 ml Registrovaný liečivy prípravok

  QUIXX nosový sprej 30 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  QUIXX® je hypertonický nosový sprej (2,6%), ktorý obsahuje morskú vodu z Atlantického oceánu s cennými minerálmi a stopovými prvkami. Použitie prípravku QUIXX® je jednoduché a pohodlné Hlavné účinky lieku QUIXX® Účinne uvoľňuje upchatý nos a dutiny v dôsledku prechladnutia, chrípky alebo alergií Aktívne čistí nosové cesty Zvlhčuje nosnú sliznicu Hlavný prínos lieku QUIXX® QUIXX® uvoľňuje upchatý nos a dutiny v dôsledku prechladnutia, chrípky alebo alergií a zároveň čistí a zvlhčuje nosnú sliznicu. QUIXX® je hypertonický roztok - vďaka unikátnej koncentrácii solí (2,6%), ktorá je vyššia ako v nosovej sliznici, z nej nosový sprej QUIXX® účinne odstraňuje prebytočnú tekutinu, čím mierni opuch sliznice a uvoľňuje upchatý nos a dutiny. QUIXX®nosní sliznicu zároveň čistí a zvlhčuje. QUIXX® je vhodný pre dospelých a deti od 6 mesiacov, ak netrpí precitlivenosťou alebo alergiou na morskú vodu. QUIXX® môžu používať tehotné a dojčiace ženy. Narozdiel od chemických nosových sprejov sa QUIXX® môže používať dlhodobo bez rizika závislosti. QUIXX® je možné používať v kombinácii s ďalšími liekmi.

  5,22 € -11% 5,84 €

 • QUIXX soft nosový sprej 30 ml Registrovaný liečivy prípravok

  QUIXX soft nosový sprej 30 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Nos slúži ako vstupná brána dýchacích ciest a chráni naše pľúca. Zdravý nos filtruje vzduch obsahujúci rôzne malé častice, napríklad peľové zrná, zvlhčuje vdychovaný vzduch a ohrieva studený vzduch na telesnú teplotu skôr, než sa dostane do pľúc. Uvedené funkcie nosa sú zhoršené pri prechladnutí, chrípke a alergiách, ktoré sú sprevádzané upchatím nosa alebo nádchou. Quixx napomáha uvoľniť upchatý nos, obnoviť prirodzenú funkciu nosa a priaznivo pôsobiť na dýchanie nosom. Prípravok Quixx je hypertonický nosový sprej (koncentrácia solí zodpovedá približne 26 g NaCl na jeden liter). Obsahuje prírodnú morskú vodu z Atlantického oceánu s hodnotnými minerálmi a stopovými prvkami. Slúži ako prírodný prostriedok na upchatý nos a dutiny a na upokojenie citlivej nosovej sliznice, ktorá je mimoriadne dôležitá pre udržanie zdravého dýchacieho systému. Napomáha obnoviť funkciu nosa, a tým napomáha k zníženiu rizika komplikácií (zápal dutín, zápal stredného ucha) a zlepšuje dýchanie. Vlastnosti QUIXX nosový sprej 30 ml Priaznivo pôsobí na uvoľnenie upchatého nosa a dutín v dôsledku nachladenia, chrípky alebo alergií. Aktívne napomáha čistiť nosové cesty. Zvlhčuje nosovú sliznicu. Hlavné prednosti nosového spreja QUIXX? Vhodný aj pre dojčatá od 6. mesiaca veku, tehotné ženy a dojčiace matky. Obsahuje len prírodné zložky. Bez konzervačných činidiel. Nie je návykový. Bezpečný pri dlhodobom používaní.

  5,22 € -11% 5,84 €

 • ACC nosný sprej 20 ml Zdravotnícky prostriedok

  ACC nosný sprej 20 ml

  Výpredaj Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  ACC nosný sprej 20ml s kontrolovaným pH pre nosovú hygienu.

  3,15 €

 • NASIVIN 0,05% INT NAS 1X10ML Registrovaný liečivy prípravok

  NASIVIN 0,05% INT NAS 1X10ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Liek je určený na lokálnu aplikáciu do nosa a pôsobí proti nádche. Liek obsahuje liečivo oxymetazolín, ktoré znižuje prekrvenie a opuch sliznice, uvoľňuje priechodnosť horných dýchacích ciest, znižuje bolestivosť pri zápale stredného ucha a katare Eustachovej trubice. Liek sa používa: pri akútnej nádche, nádche prejavujúcej sa vo forme opakovaného výtoku z nosa na uvoľnenie odtoku nosového hlienu pri zápaloch prinosových dutín pri nedoslýchavosti v dôsledku opuchu Eustachovej trubice (katar Eustachovej trubice) pri zápale stredného ucha pod dohľadom lekára sa liek môže použiť taktiež pri chronickej nádche a na odpuchnutie sliznice pri diagnostických zákrokoch. Liek je určený pre dospelých a deti od 6 rokov. Viac na adcc.sk

  3,11 €

 • NASIVIN SOFT 0,025% AER NAO 10ML Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 1 - 2 ks

  Liek je určený na lokálnu aplikáciu do nosa a pôsobí proti nádche. Liek obsahuje liečivo oxymetazolín, ktoré znižuje prekrvenie a opuch sliznice, uvoľňuje priechodnosť horných dýchacích ciest, znižuje bolestivosť pri zápale stredného ucha a zápale Eustachovej trubice. Liek sa používa: pri akútnej nádche, nádche prejavujúcej sa vo forme opakovaného výtoku z nosa na uvoľnenie odtoku nosového hlienu pri zápaloch prinosových dutín pri nedoslýchavosti v dôsledku opuchu Eustachovej trubice (zápal Eustachovej trubice) a pri zápale stredného ucha pod dohľadom lekára sa taktiež môže použiť pri chronickej nádche a na odpuchnutie sliznice pri diagnostických zákrokoch. Liek je určený pre deti od 1 do 6 rokov. Viac na adcc.sk

  4,76 €

 • OTRIVIN 0,1%.AER NAO 1X10ML (DAVK.) : Výpredaj Registrovaný liečivy prípravok

  OTRIVIN 0,1%.AER NAO 1X10ML (DAVK.) : Výpredaj

  Výpredaj Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Liek je nosový dekongestant (znižuje nadmerné prekrvenie nosovej sliznice), obsahuje liečivo xylometazolíniumchlorid. Obsahuje tiež zvlhčujúce a upokojujúce zložky, ktoré pomáhajú predchádzať suchosti a podráždeniu sliznice nosa. Je určený pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov. Používa sa: na obnovenie priechodnosti upchatého nosa pri nádche z prechladnutia, sennej nádche alebo iných druhoch alergickej nádchy a pri zápale prinosových dutín (sinusitída). Rýchlo uvoľní upchatý nos, napomáha odchodu sekrétu a uľahčí dýchanie. po podaní do nosa pri ušných zápaloch na zníženie opuchu nosohltanovej sliznice (výstelka nosových prieduchov a hrdla). na odporučenie lekára pred odborným vyšetrením nosa (rinoskopia). Viac na adcc.sk

  4,71 €

 • NASIVIN 0,01% INT NAS 1X5ML Registrovaný liečivy prípravok

  NASIVIN 0,01% INT NAS 1X5ML

  Výpredaj Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Liek je určený na lokálnu aplikáciu do nosa a pôsobí proti nádche. Liek obsahuje liečivo oxymetazolín, ktoré znižuje prekrvenie a opuch sliznice, uvoľňuje priechodnosť horných dýchacích ciest, znižuje bolestivosť pri zápale stredného ucha a katare Eustachovej trubice. Liek sa používa: pri akútnej nádche, nádche prejavujúcej sa vo forme opakovaného výtoku z nosa na uvoľnenie odtoku nosového hlienu pri zápaloch prinosových dutín pri nedoslýchavosti v dôsledku opuchu Eustachovej trubice (katar Eustachovej trubice) pri zápale stredného ucha pod dohľadom lekára sa liek môže použiť taktiež pri chronickej nádche a na odpuchnutie sliznice pri diagnostických zákrokoch. Liek je určený novorodencom a dojčatám do 1 roku. Viac na adcc.sk

  2,61 €

 • Čaj Váňa Při nachlazení n.s. 40 x 1.6 g

  Čaj Váňa Při nachlazení n.s. 40 x 1.6 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Složení: lípa květ, tužebník nať, bez černý květ, heřmánek květ, jitrocel list, maliník list. Použití: Tato bylinná směs se používá v období výskytu nemocí z nachlazení. 40 x 1,6g

  1,74 €

 • NASIVIN SOFT 0,01% INT NAO 1x 5 ml Registrovaný liečivy prípravok

  NASIVIN SOFT 0,01% INT NAO 1x 5 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Liek je určený na lokálnu aplikáciu do nosa a pôsobí proti nádche. Liek obsahuje liečivo oxymetazolín, ktoré znižuje prekrvenie a opuch sliznice, uvoľňuje priechodnosť horných dýchacích ciest, znižuje bolestivosť pri zápale stredného ucha a zápale Eustachovej trubice. Liek sa používa: pri akútnej nádche, nádche prejavujúcej sa vo forme opakovaného výtoku z nosa na uvoľnenie odtoku nosového hlienu pri zápaloch prinosových dutín pri nedoslýchavosti v dôsledku opuchu Eustachovej trubice (zápal Eustachovej trubice) a pri zápale stredného ucha pod dohľadom lekára sa taktiež môže použiť pri chronickej nádche a na odpuchnutie sliznice pri diagnostických zákrokoch. Liek je určený pre novorodencov a dojčatá do 1 roku. Viac na adcc.sk

  4,76 €

 • Vincentka Nasalis štartovacia sada Registrovaný liečivy prípravok

  Vincentka Nasalis štartovacia sada

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Startovací sada Vincentka Nasalis obsahuje přírodní, léčivý, velmi silně mineralizovaný koncentrát, určený k proplachu nosních dutin a plastovou konvičku, která umožňuje proplachování nosní dutiny a nosohltanu. Vincentka Nasalis z koncentrátu přírodní léčivé silně mineralizované, jodové, uhličité minerální vody Vincentka, hydrogenouhličitano-chlorido-sodného typu, je určen k proplachování nosních dutin a nosohltanu pomocí proplachovací plastové konévky. Príznaky Bakteriálne infekcie horných ciest dýchacích, chronická rhinitida, sinuisitida Kontraindikácie: Nie sú známe, alergická reakcia po aplikácii Vincentka Nasalis na sliznice dýchacích ciest nie je známa. Teoreticky je možné predpokladať výskyt precitlivelosti na niektorú z častí roztoku. U niektorých pacientov sa pri nadmerne intenzívnej aplikácii môže objaviť prímes krvi vo výplašku, inokedy pocit svrbenia alebo pálenia a pálčivosti v nose. To nemusí byť dôvodom prerušenia aplikácie, ale úpravy spôsobu a početnosti preplachov. Dávkovanie: Podľa potreby. Zloženie Prírodné, liečivá, veľmi silne mineralizovaná, jódová, uhličitá minerálna voda hydrogenuhličitano -chlorido - sodného typu so zvýšeným obsahom fluoridov a kyseliny bóritej. studená, hypotonická, odželeznená.

  11,25 € -16% 13,35 €

 • APOTEX Aspecton sprej do nosa 30 ml Zdravotnícky prostriedok

  APOTEX Aspecton sprej do nosa 30 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  ASPECTON nosový sprej je sprej s kombináciou osvedčených látok používaný na podporu liečby nádchy a pri upchatom nosa. kombinácia hypertonického roztoku morskej soli, hypromelózy, dexpanthenolu a zmesi éterických olejov čistí, ošetruje, zvlhčuje a pomáha regenerovať sliznicu nosa silný, ale šetrný Aspecton nosový sprej je regenerujúce a ošetrujúci nosový sprej, ktorý sa používa ako podporný prostriedok pri nádche a / alebo upchatom nosa. Užívanie a dávkovanie Pre dospelých a deti staršie ako 8 rokov podľa potreby niekoľkokrát denne vstreknite 1-2x Aspecton nosový sprej do každej nosovej dierky.

  5,29 € -2% 5,40 €

 • HUMER Stop Virus nosní sprej 15 ml Zdravotnícky prostriedok

  HUMER Stop Virus nosní sprej 15 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Složení nosního oleje kombinuje technologii mikropovlaku a kyselého pH. Jedná se o výrobek na 100% přírodní bázi, který je vhodný i pro děti a těhotné. Dávkování Aplikujte 2-3 vstřiky do každé nosní dírky 3-4x denně. Používejte s odstupem 4 hodin. Po každém použití opláchněte trysku vlažnou vodou. 

  6,25 €

 • VIBROCIL int nao 15 ml Registrovaný liečivy prípravok

  4 dni

  5,94 €

 • MUCONASAL PLUS AER DOS 1X10ML Registrovaný liečivy prípravok

  5 dní

  Liek obsahuje liečivo tramazolín, ktoré zužuje cievy a tým zmenšuje opuch nosovej sliznice, čo vedie k dlhodobému spriechodneniu nosa. Účinok sa zvyčajne dostaví do 5 minút po vstrektnutí do nosa a vydrží 8-10 hodín. Liek sa používa na zmenšenie opuchu nosovej sliznice spojeného s bežnou nádchou a sennou nádchou a na základe lekárskeho odporúčania na uvoľnenie hlienov pri zápale prínosových dutín a infekcii stredného ucha. Liek sa môže používať u dospelých a detí od 6 rokov. Viac na adcc.sk

  4,98 €

 • Olynth HA 0,1% nosový sprej 10 ml Registrovaný liečivy prípravok

  5 dní

  Liečivo v lieku je xylometazolín, ktorý vyvoláva v mieste svojho účinku stiahnutie ciev, čím znižuje opuch sliznice a následne uľahčuje dýchanie cez nos a zlepšuje uvoľnenie hlienov. Účinok sa obvykle dostaví o 5-10 minút. Kyselina hyalurónová chráni a zvlhčuje sliznicu nosa, a tým vytvára optimálne prostredie pre hojivý proces. Liek je určený na zníženie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche, pri nadmernej tvorbe hlienu spôsobenej vazomotorickou nádchou a pri alergickej nádche. Liek je taktiež určený na urýchlenie uvoľnenia hlienu pri zápale prinosových dutín a pri zápale sluchovej trubice spojenom s nádchou. Liek je určený dospelým a deťom od 6 rokov. Viac na adcc.sk

  4,94 €

 • OLYNTH HA 0,05% spray 10 ml Registrovaný liečivy prípravok

  5 dní

  Liečivo v lieku je xylometazolín, ktorý vyvoláva v mieste svojho účinku stiahnutie ciev, čím znižuje opuch sliznice a následne uľahčuje dýchanie cez nos a zlepšuje uvoľnenie hlienov. Účinok sa obvykle dostaví o 5-10 minút. Kyselina hyalurónová chráni a zvlhčuje sliznicu nosa, a tým vytvára optimálne prostredie pre hojivý proces. Liek je určený na zníženie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche, pri nadmernej tvorbe hlienu spôsobenej vazomotorickou nádchou a pri alergickej nádche. Liek je taktiež určený na urýchlenie uvoľnenia hlienu pri zápale prinosových dutín a pri zápale sluchovej trubice spojenom s nádchou. Liek je určený deťom od 2 do 6 rokov. Viac na adcc.sk

  4,94 € -8% 5,39 €

 • NASIVIN 0,025% INT NAS 1X10ML Registrovaný liečivy prípravok

  5 dní

  Liek je určený na lokálnu aplikáciu do nosa a pôsobí proti nádche. Liek obsahuje liečivo oxymetazolín, ktoré znižuje prekrvenie a opuch sliznice, uvoľňuje priechodnosť horných dýchacích ciest, znižuje bolestivosť pri zápale stredného ucha a katare Eustachovej trubice. Liek sa používa: pri akútnej nádche, nádche prejavujúcej sa vo forme opakovaného výtoku z nosa na uvoľnenie odtoku nosového hlienu pri zápaloch prinosových dutín pri nedoslýchavosti v dôsledku opuchu Eustachovej trubice (katar Eustachovej trubice) pri zápale stredného ucha pod dohľadom lekára sa liek môže použiť taktiež pri chronickej nádche a na odpuchnutie sliznice pri diagnostických zákrokoch. Liek je určený deťom od 1 roku do 6 rokov. Viac na adcc.sk

  3,11 €

 • OTRIVIN COMPLETE (AER NAO 1X10ML) Registrovaný liečivy prípravok

  4 dni

  5,89 €

 • OTRIVIN 0.1%.INT NAO 10ML/1MG : Výpredaj Registrovaný liečivy prípravok

  5 dní

  4,25 €

 • Olynth 0,05% AER NAO 10 ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 1 - 2 ks

  Liečivo v lieku je xylometazolín, ktorý vyvoláva v mieste svojho účinku stiahnutie ciev, čím znižuje opuch sliznice a následne uľahčuje dýchanie cez nos a zlepšuje uvoľnenie hlienov. Účinok sa obvykle dostaví o 5-10 minút. Liek je určený na zníženie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche, pri nadmernej tvorbe hlienu spôsobenej vazomotorickou nádchou a pri alergickej nádche. Liek je taktiež určený na urýchlenie uvoľnenia hlienu pri zápale prinosových dutín a pri zápale sluchovej trubice spojenom s nádchou. Liek je určený deťom od 2 do 6 rokov. Viac na adcc.sk

  3,76 € -8% 4,10 €

 • SINUPRET GTT POR 1X50ML Registrovaný liečivy prípravok

  SINUPRET GTT POR 1X50ML

  Výpredaj Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Liek uvoľňuje hustý (väzký) hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý sa nemôže dostatočne alebo vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom (kašľaním, smrkaním). Obsahuje rastlinné výťažky: výťažok z prvosienky a štiavca, ktoré majú protizápalový účinok.  výťažok z bazy čiernej, ktorý zmenšuje opuch sliznice. Spolu so sekretolytickým účinkom rastlinných látok, ktoré obsahuje, priaznivo vplýva na jej regeneráciu, uľahčuje vykašliavanie a „vysmrkanie sa“.  Liek sa používa pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest, ako aj podporná liečba pri antibakteriálnej liečbe. Možno ho užívať dlhodobo. Viac na adcc.sk

  4,83 €

 • STÉRIMAR nosný sprej 100 ml Registrovaný liečivy prípravok

  STÉRIMAR nosný sprej 100 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  STÉRIMAR - Prírodný produkt bez konzervačných látok. Fyziologický roztok morskej vody v mikrospreji. PRE CELÚ RODINUČistý nos je základom dobrého dýchania, zdravá nosná sliznica chráni organizmus pred vstupom infekčných organizmov. pomáha pri infekčnej nádche – vírovej aj bakteriálnej pomáha pri nádche z nachladnutia uvoľňuje a spriechodňuje dýchacie cesty odstraňuje opuch nosovej sliznice umožňuje šetrné čistenie nosných dutín a dobré vstrebávanie stopových prvkov bráni rozvinutiu komplikácii nádchy Čistý nos je základom dobrého dýchania a prevenciou pred infekciami vedľajších nosných dutín a zápalov stredného ucha. Nos a nosová sliznica majú dôležitú funkciu– zvlhčujíú, ohrievajú a čistia vdychovaný vzduch. Keď je sliznica nosu vysušená a nos nepriechodný, nemôžu plniť tieto základné fyziologické funkcie. Neliečená nádcha býva často príčinou zápalu vedľajších nosných dutín, zápalu stredného ucha a tiež zápalu nosohltanu. Tieto komplikácie sú veľmi časté najmä u detí, ktoré ešte nevedia poriadne smrkať. STÉRIMAR prináša okamžitú úľavu od nepriechodnosti nosa, ktorá je spôsobená zdurením slizníc a to aj pri alergickej nádche. Sterimar obsahuje také stopové prvky, ktoré zvyšujú obranyschopnosť nosnej sliznice voči patogénom horných ciest dýchacích. STÉRIMAR je produkt určený na bežnú hygienu nosa. Uľahčuje smrkanie a obnovuje prirodzenú vlhkosť nosovej sliznice. STÉRIMAR POMÁHA: PRI NÁDCHE PRI ALERGICKEJ NÁDCHE PO OPERÁCII NOSNÝCH A KRČNÝCH MANDLÍ, VEDĽAJŠÍCH DUTÍN NOSNÝCH A NOSOVEJ PREPÁŽKY PRI SUCHÝCH ZÁPALOCH NOSNEJ SLIZNICE – POMÁHA ODSTRAŇOVAŤ CHRASTY ZVYŠUJE OBRANYSCHOPNOSŤ NOSNEJ SLIZNICE ( zvlhčená sliznica je odolnejšia voči infekcii ) ZNIŽUJE RIZIKO KOMPLIKÁCII NÁDCHY STÉRIMAR – pri každodennom používaní nepáli, nedráždi a nemá vedľajšie účinky. Čistý objem: 50 ml / 100 ml Balenie obsahuje približne 150 dávok / 300 dávok Výrobca: SOFIBEL Laboratoires Fumouze, Francúzsko

  8,13 € -2% 8,27 €

 • MAR RHINO 0,05% NOS.SPR.AER NAO 15ML Registrovaný liečivy prípravok

  MAR RHINO 0,05% NOS.SPR.AER NAO 15ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Nosový sprej obsahuje liečivo xylometazolín. V mieste svojho účinku vedie k zúženiu ciev, a tým znižuje opuch slizníc a následne uľahčuje dýchanie nosom a zlepšuje uvoľnenie hlienov. Účinok sa zvyčajne dostaví v priebehu 5-10 minút. Nosový sprej sa používa na zníženie opuchu nosovej sliznice pri akútnej nádche, pri záchvate nadmernej tvorby hlienu spôsobeného nádchou a pri alergickej nádche, na urýchlenie uvoľnenia hlienu pri zápale prinosových dutín, ako i pri zápale Eustachovej trubice spojeného s nádchou. Liek je určený pre deti od 2 do 6 rokov. Viac na adcc.sk

  3,51 €

 • QUIXX extra nosový sprej 30 ml Zdravotnícky prostriedok

  QUIXX extra nosový sprej 30 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Ak hľadáte sviežosť, správnou voľbou pre Vás je prípravok QUIXX® extra. QUIXX® extra uvoľňuje upchatý nos a zároveň prináša silný osviežujúci účinok. QUIXX® extra je prírodný nosový sprej, ktorý obsahuje morskú vodu z Atlantického oceánu s cennými minerálmi a stopovými prvkami a eukalyptovou silicu. Osviežujúci eukalyptová silica prináša pocit čistého a priechodného nosa aj dutín a uľahčuje dýchanie. Použitie QUIXX® extra je jednoduché a pohodlné. Hlavné účinky lieku QUIXX® extra Uvoľňuje upchatý nos a dutiny pri nádche alebo chrípke Aktívne čistí nosné dýchacie cesty Má silný osviežujúci účinok vďaka eukalyptové silicu Hlavné výhody prípravku QUIXX® extra QUIXX® extra uvoľňuje upchatý nos a dutiny a čistí nosné dýchacie cesty. Eukalyptová silica má silný osviežujúci účinok. QUIXX® extra je hypertonický roztok (2,6%) - to znamená, že koncentrácie solí v tomto prípravku je vyššia ako ich koncentrácia v nosovej sliznici, ktorá je izotonická (0,9%). Vďaka tomuto tzv. Osmotickému účinku QUIXX® extra nielen oplachuje a čistí nos, ale tiež odstraňuje prebytočnú tekutinu z nosnej sliznice, čím znižuje opuch a uvoľňuje upchatý nos a dutiny a uľahčuje tak dýchanie. QUIXX® extra môžu používať dospelí, dospievajúci a deti od 6 rokov, ak netrpí precitlivenosťou alebo alergiou na morskú vodu a eukalyptovou silicu.

  5,75 € -1% 5,83 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam