Úvodná strana Trápi ma Vlasy Mastné vlasy

Mastné vlasy

Vlasy sú ozdobou ženskej krásy, ale čo robiť, keď ich deň po umývaní máte opäť mastné? Nadmerne mastné vlasy trápia až štvrtinu populácie.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Mastné vlasy - detailný popis

Prečo sa mastia vlasy?

Mastné vlasy má na svedomí nadmerná produkcia mazových žliaz. Úlohou mazu je udržiavať pokožku hlavy hydratovanú, chrániť ju pred vonkajšími vplyvmi a tiež pôsobí antibakteriálne. Mazové žľazy ľudí, ktorých trápia mastné vlasy, však pracujú až príliš intenzívne. Medzi mastné vlasy radíme tie, ktoré strácajú sviežosť už deň po umytí.

Príčiny mastných vlasov

Dôvodov, kvôli ktorým sa ľuďom viac mastia vlasy, je hneď niekoľko:

  • Hormonálne zmeny (napr. puberta, tehotenstvo, vysadenie hormonálnej antikoncepcie),
  • genetické predispozície,
  • stres,
  • zlá starostlivosť (časté sahanie do vlasov, nesprávne fénovanie, kefovanie a časté česanie ...),
  • používanie nevhodnej vlasovej kozmetiky, ktorá nie je určená pre váš typ vlasov,
  • nevhodná strava,
  • nosenie pokrývky hlavy,
  • zapoteniu pokožky hlavy a vlasov (napr. pri športe),
  • kožné ochorenia (sebroická dermatitída, lupienka, ekzém).

Akú zvoliť vlasovú kozmetiku?

Najdôležitejším pomocníkom v boji s mastnými vlasmi je výber správnej vlasovej kozmetiky presne podľa vášho typu pokožky a vlasov. Ak vás trápia spľasnuté a mastné vlasy niekoľko hodín po umytí, siahnite po šampóne alebo špeciálnej vlasové maske určenej špeciálne na mastné vlasy. Takýto šampón by mal byť schopný odstrániť všetok nadbytočný maz a tiež prípadné zvyšky iných vlasových prípravkov.

Na mojalekareň.sk nájdete napríklad značky ako je NATURA SIBERICA, VICHI, DR. MÜLLER, CANNADERM, BIODERMA.

Doplnkové boží

Starostlivosť o pleť, vlasy a nechty nám zaberie veľa času. Už dávno neplatí, že stav pokožky i vlasov riešia len ženy a tak sú produkty, ktoré nám s tým pomáhajú, stále obľúbenejšie. Rad doplnkov stravy obsahuje vitamíny, minerály a prvky, ktoré napomáhajú zlepšeniu stavu našich vlasov, nechtov i pokožky a potom ich udržujú v skvelej kondícii.

TIP! Základom krásnych vlasov je kvalitný hrebeň. Vyskúšajte napríklad TANGLE TEEZER, ktorý rozčeše Vašu hrivu bez zbytočného ťahania.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika