Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícka technika » Zdravotnícke teplomery

THERMOVAL Duo scan ušný čelný teplomer - recenzie

Zdravotnícka pomôcka Viac o legislatíve
Kód výrobku: 264101

Thermoval Duo scan ušný čelný teplomer.

Viac informácií

31,79
Bežná cena: 39,00 €, Ušetríte: 18 % (7,21 €)

Dostupnosť: skladom

Tovar odošleme 23. 7. 2018, predpokladaný termín doručenia 24. 7. 2018.

Doprava od 1 € alebo zadarmo
 
Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - THERMOVAL Duo scan ušný čelný teplomer

Thermoval Duo scan ušný čelný teplomer.

Informácie o produkte

Výrobca: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: THERMOVAL
Kód výrobku: 264101
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: HARTMANN - RICO a.s.

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Prvým signálom začínajúcej choroby je zvyčajne horúčka. Zmerať kričiacemu a krútiacemu sa dieťaťu horúčku však môže byť aj pre skúsených rodičov orieškom. Z banálneho úkonu meranie teploty sa potom môže vykľuť traumatický zážitok pre dieťa i rodičia.

Výhody meranie teploty infračervenými teplomermi.

Spôsobov, ako zmerať teplotu existuje niekoľko - podľa typu teplomera. V poslednej dobe mamičky objavujú výhody teplomerov využívajúcich princípov infračerveného žiarenia.

 • Infračervené teplomery umožňujú rýchle a jednoduché meranie telesnej teploty.
 • Pri meraní teploty sa využíva infračervené žiarenie vyžarované ušným bubienkom alebo žiarenie, ktoré vydáva z kože v oblasti čela, spánkov a okolité tkanivá.
 • Tento spôsob merania je výhodný napr. u spiacich, plačúcich alebo inak nespolupracujúcich detí.
 • Drobnou nevýhodou meranie infračervenými teplomery môže zo začiatku byť osvojenie si iného spôsobu merania teploty, než býva zvykom u ďalších typov teplomerov.

Pre spríjemnenie života detí i mamičiek prichádza spoločnosť HARTMANN - RICO na trh s novinkou - infračerveným teplomerom Thermoval duo scan. Teplotu dieťaťu zmeria len za niekoľko sekúnd. Meranie je možné vykonávať, aj keď dieťa spí, čo sa môže stať pre rodičov veľkým uľahčením. Teplotu je možné merať dvoma spôsobmi - na čele, čo zaberie tri sekundy, alebo v uchu - v tomto prípade je teplota zmeraná za obyčajnú jednu sekundu. Thermoval duo scan sa ľahko ovláda iba jedným tlačidlom, priebeh merania je možné sledovať na displeji, ukončenie merania je ohlásená akustickým signálom a zobrazením nameranej teploty. Teplomer sám spozná, či meria teplotu v uchu alebo na čele a má pamäť na uloženie poslednej nameranej hodnoty. Thermoval duo scan sa vyznačuje vysokou životnosťou batérie - jej kapacita vystačí až na tisíc meraní.

Teplota nameraná ľahko a rýchlo
A ako teda teplotu namerať? Pomocou teplomeru Thermoval duo scan možné teplotu merať dvoma spôsobmi. Pri meraní teploty v uchu treba zatiahnuť za ušnica mierne nahor a dozadu, jemne vložiť teplomer do zvukovodu a stlačiť tlačidlo SCAN. Potom sa ozve krátke pípnutie potvrdzujúce začatia merania. Teplomer je potrebné vo zvukovode držať po dobu jednej sekundy. Dlhé pípnutie signalizuje ukončenie merania, ktorého výsledok je viditeľný na displeji teplomera. Pri meraní teploty na čele je potrebné nasadiť nadstavec teplomera doprostred čela, cca 1 cm nad úrovňou obočie a stlačiť tlačidlo SCAN. Na čele je následne potrebné pomaly pohybovať teplomerom smerom k spánku cca tri sekundy. Dlhé pípnutie opäť ukončí meranie ..

Ucho alebo čelo?
Nie ste si istí, či merať teplotu v uchu alebo na čele? Koža na čele je vystavená vonkajším teplotným vplyvom častejšie ako zvukovod, preto je odporúčané vykonávať merania prednostne v uchu. Ak má však vaše dieťa nepríjemné zážitky s tzv. "Pichaním uší" alebo ho trápi zápal stredného ucha, využite meranie teploty na čele. Thermoval duo scan tak zmeria teplotu vášho dieťaťa za pár sekúnd jednoduchým jemným dotykom.

Výhody teplomeru Thermoval duo scan

Dva spôsoby merania: v uchu a na čele
Thermoval duo scan meria teplotu v uchu a na čele. Vyberať môžete z dvoch režimov podľa toho, ktorému dávate prednosť. Prístroj automaticky pozná, či sa jedná o ušné alebo čelovej merania.

Vysoká presnosť merania vďaka najnovšej technike využívajúce meracích senzorov.
Najnovšia generácia meracích senzorov zaručuje veľmi vysokú presnosť pri meraní teploty v uchu aj na čele.

Rýchly vďaka infračervenej technológii
Meracie senzor detekuje infračervené žiarenie vychádzajúce z ušného bubienka alebo z povrchu čela a oznámi výsledok merania počas jednej sekundy (pri čelovej meraní v priebehu troch sekúnd).

Jednoduché použitie
Prístroj má iba dve tlačidlá, a tak je jeho použitie veľmi jednoduché a bezpečné. Tlačidlom O / I prístroj zapnete (resp. Vypnete), tlačidlom SCAN spustíte meranie. Obrázky na úschovnom plastovom puzdre navyše vysvetľujú, ako správne merať.

Robustný a spoľahlivý vďaka vysokej kvalite spracovania
Tento prístroj bol vyvinutý na základe prísnych smerníc firmy HARTMANN pre zaistenie kvality. Je zameraný na potreby zákazníkov a spĺňa najvyššie požiadavky na stabilitu.

Aby ste sa pri meraní vyvarovali nepresných výsledkov, je dôležité dodržať nasledujúce pokyny:

 • Pamätajte si, prosím, že lekársky teplomer a meraná osoba by sa aspoň 30 minút pred meraním mali nachádzať v priestore, v ktorom panuje izbová teplota.
 • Aby ste u meraní nasledujúcich po sebe dosiahli čo najvyššiu presnosť, počkajte 30 sekúnd medzi dvoma meraniami.
 • Po spanie sa odporúča s meraním teploty pár minút počkať.
 • Nemerajte teplotu bezprostredne po sprchovaní, plávanie atď., Keď je ucho alebo čelo mokré.
 • Pred meraním teploty nejedzte, nepite ani nešportujte.
 • Nemerajte teplotu počas dojčenia ani bezprostredne po dojčení bábätka.
 • Teplomer odstráňte z meranej zóny až vtedy, keď počujete konečný zvukový signál a LED kontrolka už nebude svietiť.
 • V nasledujúcich situáciách odporúčame vykonať tri merania teploty a za výsledok merania považovať najvyššiu nameranú hodnotu:

U detí do troch rokov s oslabeným imunitným systémom (najmä keď je rozhodujúce, či dieťa má či nemá horúčku).
U používateľov, ktorí ešte nie sú oboznámení s prístrojom, kým nebudú získavať konštantnej namerané hodnoty.
Pri podozrivo nízkej nameranej hodnote.

 • Ak máte o nameranej teplote pochybnosti a teplota nezodpovedá tomu, ako sa pacient cíti, doporučujeme meranie po niekoľkých minútach zopakovať. Prečítajte si tiež pokyny v kapitole 8 "Čistenie a údržba prístroja". Ďalej odporúčame zmerať teplotu inou nezávislou metódou, prípadne vyhľadať lekára.

Pri ušnom merania teploty je dôležité:

 • Dávajte pozor, aby bol senzor nasmerovaný priamo na ušný bubienok, nie do zvukovodu.
   Ak sa na meracom senzore hahromadí ušný maz, môže to viesť k nepresnostiam pri meraní teploty alebo dokonca k infekcii, ktorá sa môže rozšíriť medzi rôznymi užívateľmi. Preto je nevyhnutné, aby meracie senzor bol pri každom meraní čistý. Pokyny na čistenie nájdete v kapitole 8 "Čistenie a údržba prístroja".
 • Po očistení meracieho senzora obrúsky napustenými liehom počkajte 15 minút, než vykonáte ďalšie merania, aby teplomer mohol dosiahnuť potrebnej prevádzkovej teploty.
 • Namerané hodnoty môžu byť v každom uchu odlišné. Preto, prosím, merajte teplotu vždy v rovnakom uchu.
 • Na meraceí senzor nepotrebujete žiadne jednorazové ochranné kryty. Nepoužívajte jednorazové ochranné kryty, pretože skresľujú výsledok merania.
 • Ak ste ležali na uchu, môže byť teplota nameraná krátko potom v tomto uchu zvýšená.
 • Meranie nesmie byť vykonávané v uchu, ktoré vykazuje nejaké zápalové ochorenie, ani po poranení ucha (napr. Poškodenie ušného bubienka) alebo vo fáze liečenia po operatívnych zákrokoch. Merať teplotu v uchu nemôžete ani v prípade, že do ucha boli aplikované lieky. V takýchto prípadoch sa najskôr poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.

Pri čelovej meraní je dôležité:

 • Odporúčame merať teplotu vždy na rovnakom mieste, inak sa môžu zobrazované hodnoty líšiť.
 • Odstráňte z čela vlasy, pot, kozmetické prostriedky alebo nečistotu, aby meranie bolo čo najpresnejšie.
 • Dlhší pobyt vonku (napr. na chladnom vzduchu v zime alebo na slnku v lete) a nosenie pokrývky hlavy môže mať vplyv na teplotu čela
  .
 •  odporúča merať teplotu na čele najskôr 30 minút pobytu v miestnosti s izbovou teplotou.
 • pri meraní teploty treba zachytiť tiež arteria temporalis (spánková tepna), je potrebné skenovať celú oblasť až po spánky vrátane spánkov.

K prepínaniu z ušného na čelové merania (resp. obrátene) dochádza automaticky prostredníctvom kontaktného senzora na hrote teplomeru. Teplomer rozpozná automaticky, v akom režime sa nachádza.

Čistenie a údržba prístroja:
Meracie senzor je najdôležitejšie a najcitlivejšie častí prístroja. Musí byť vždy čistý a neporušený, aby sa zabezpečilo čo najpresnejšie meranie.
Merací hrot a senzor čistite výhradne jemnými čistiacimi obrúsky Soft-Zellin dodanými súčasne s výrobkom, mäkkou navlhčenou utierkou alebo 70% liehom (izopropanol). Zvyšky ušného mazu je možné opatrne odstrániť vatovou tyčinkou. Nepoužívajte žiadne agresívne čistiace prostriedky alebo rozpúšťadlá, pretože môžu poškodiť prístroj a spôsobiť, že displej bude nejasný. Presvedčte sa, že sa do vnútra teplomera nedostala žiadna kvapalina. Na ochranu pred vonkajšími vplyvmi teplomer uchovávajte v úschovnom plastovom puzdre.

Recenzie

Recenzie produktu THERMOVAL Duo scan ušný čelný teplomer

Diskusia

Diskusia k produktu THERMOVAL Duo scan ušný čelný teplomer

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám