Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Chrípka, nachladnutie » Bolesť v krku » Krčné liečivá

TANTUM VERDE (MINT) P 3MG PAS POR 20

Registrovaný liečivy prípravok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 114705
Používať pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Liek môžu používať dospelí, mladiství a deti od 4 rokov, ktoré sú schopné pomaly cmúľať pastilku.

Viac informácií

6,38

Dostupnosť: skladom > 5 ks

Tovar odošleme 18. 1. 2018, predpokladaný termín doručenia 19. 1. 2018.

Doprava od 1 € alebo zdarma
 
Podrobné informácie
Príbalový leták
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Používať pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Liek môžu používať dospelí, mladiství a deti od 4 rokov, ktoré sú schopné pomaly cmúľať pastilku.

Informácie o produkte

Výrobca: CSC Medicom
Značka: TANTUM VERDE
Kód výrobku: 114705
Kód EAN: 8594044140379
Držiteľ rozhodnutia: CSC Medicom

Liek vo forme pastiliek obsahuje liečivo benzydamín, ktoré má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti a preto je určený na liečbu zápalov a opuchov dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri konzervatívnom a extraktívnom zubnom ošetrení a zápaloch sliznice ústnej dutiny. Viac na adcc.sk


Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

Príloha č.3 k prevodu v registrácii lieku, ev.č. 2010/06148-TR
Príloha č.3 k notifikácii o zmene registrácie lieku, ev.č. 2010/06132-Z1B

Písomná informácia pre používateľov

Tantum Verde Mint
benzydamini hydrochloridum
tvrdé pastilky

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
CSC Pharmaceuticals Handels GmbH, Bisamberg, Rakúsko

Zloženie
liečivo: 1 pastilka obsahuje: 3 mg benzydamini hydrochloridum (hydrochlorid benzydamínu).
pomocné látky: isomaltum (izomalt), aspartamum (E 951) (aspartám), levomentholum (levomentol), acidum citricum (kyselina citrónová), aroma citri (citrónová príchuť), aroma mentholum (mentolová príchuť), flavum chinolini (E 104) (chinolínová žlť), indigotinum (indigotín).

Farmakoterapeutická skupina
Nesteroidové antiflogistikum, analgetikum, antiseptikum na lokálne použitie, otorinolaryngologikum.

Charakteristika
Liečivo benzydamín má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti. Na základe lokálneho podania a rýchleho nástupu účinku v zapálenom tkanive sa onedlho po podaní dostaví úľava a ústup ťažkostí. Pastilky na cmúľanie Tantum Verde Mint sa lokálne dobre znášajú a sú účinnou terapiou zápalových prejavov spojených s bolesťou v ústnej dutine a v krku.

Indikácie
Pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri konzervatívnom a extraktívnom zubnom ošetrení a zápaloch sliznice ústnej dutiny. Liek môžu používať dospelí, mladiství a deti od 4 rokov, ktoré sú schopné pomaly cmúľať pastilku. Keďže pastilky neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre pacientov s cukrovkou.

Kontraindikácie
Precitlivenosť na benzydamín alebo niektorú inú zložku obsiahnutú v lieku. Liek sa nesmie používať pri fenylketonúrii.
Aj keď štúdie nepreukázali účinky lieku na poškodenie plodu, má sa liek v tehotenstve používať iba v lekárom indikovaných prípadoch. Pretože nemožno vylúčiť prienik benzydamínu do materského mlieka, nemá sa Tantum Verde Mint používať v dobe kojenia.

Nežiaduce účinky
Aj keď je liek zvyčajne dobre tolerovaný, niekedy sa môžu nežiaduce účinky vyskytnúť. Bezprostredne po použití pastiliek Tantum Verde Mint sa môže vyskytnúť pocit stŕpnutosti v ústach a hrtane. Tento účinok po krátkej dobe vymizne.
V ojedinelých prípadoch môže po užití Tantum Verde Mint dôjsť k ľahkému páleniu ústnej sliznice, vo výnimočných prípadoch k nevoľnosti alebo nutkaniu na vracanie.
Prekročenie dávky (pri prehltnutí Tantum Verde Mint vo väčších dávkach) môže viesť k prechodným nežiaducim účinkom ako sú poruchy spánku, nepokoj, optické halucinácie (hmlisté videnie, farebné a biele plochy pred očami).
Tieto príznaky po vysadení lieku všeobecne ustupujú sami.
Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií na liek sa o ďaľšom používaní lieku poraďte s lekárom.

Interakcie
Liek pôsobí iba miestne. Interakcie s inými liekmi nie sú známe.
Oznámte svojmu lekárovi, ktorý Vám predpíše Tantum Verde Mint, ktoré iné lieky užívate, vrátane voľnopredajných.

Dávkovanie
Zvyčajne sa 1 pastilka nechá pomaly rozpustiť v ústach. Užíva sa až 6-krát denne každých 1,5 až 3 hodiny.
Pokiaľ nedôjde k ústupu alebo zmierneniu príznakov choroby do 7 dní alebo sa stav zhorší, prípadne príde k výskytu nežiaducich účinkov alebo nezvyčajných reakcií, vyhľadajte lekára. Bez porady s lekárom nepoužívajte liek dlhšie ako 14 dní.

Upozornenie
Náhodné prehltnutie pastilky nie je nebezpečné. Ak príde náhodne k prehltnutiu väčších dávok (zvlášť u detí), vyhľadajte ihneď lekára. Ako prvý krok sa pokúste vyvolať vracanie.
Liek obsahuje aspartám, ktorý je zdrojom fenylalanínu.
Hoci na základe doterajších klinických testov lieku Tantum Verde Mint neboli zistené žiadne účinky vedúce k poškodeniu plodu, majú sa pastilky Tantum Verde Mint používať v tehotenstve len po konzultácii s lekárom.
Pretože nemôže byť vylúčené preniknutie benzydamínu do materského mlieka, nemajú sa pastilky Tantum Verde Mint používať v dobe kojenia.
Pretože pastilky neobsahujú cukor, sú vhodné i pre pacientov s cukrovkou.
Oznámte svojmu lekárovi všetky nežiaduce účinky, ktoré sa u Vás počas liečby vyskytnú, a to aj tie, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii.

Varovanie
Nepoužívajte po čase použiteľnosti uvedenom na obale.

Balenie
Každá pastilka je balená individuálne v papieri. Každých 10 pastiliek je uložených v samostatnom papierovo-hliníkovom obale, ktorý je vložený do papierovej škatuľky. Balenie je doplnené písomnou informáciou pre používateľov.

Veľkosť balenia:
1 x 10 pastiliek
1 x 20 pastiliek
1 x 30 pastiliek

Uchovávanie
Uchovávajte pri teplote do 25C.
Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

Dátum poslednej revízie
Január 2011

Recenzie

Recenzie produktu TANTUM VERDE (MINT) P 3MG PAS POR 20

Diskusia

Diskusia k produktu TANTUM VERDE (MINT) P 3MG PAS POR 20

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam