Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Bolesť » Celkové tlmenie bolesti

REPARIL Dragées 20 mg 40 tabliet - recenzie

Registrovaný liečivy prípravok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 117139
Liek sa používa na liečbu porúch žilovej funkcie končatín, opuchov, bolestivých syndrómov chrbtice, pri bolestiach hlavy pri otrase mozgu.

Viac informácií

7,74

Dostupnosť: skladom > 5 ks

Tovar odošleme 22. 1. 2018, predpokladaný termín doručenia 23. 1. 2018.

Doprava od 1 € alebo zdarma
 
Podrobné informácie
Príbalový leták
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Liek sa používa na liečbu porúch žilovej funkcie končatín, opuchov, bolestivých syndrómov chrbtice, pri bolestiach hlavy pri otrase mozgu.

Informácie o produkte

Výrobca: MADAUS AG, KÖLN
Značka: REPARIL
Kód výrobku: 117139
Kód EAN: 4030041000086
Držiteľ rozhodnutia: MADAUS AG, KÖLN

Liek sa používa na liečbu miestnych opuchov, opuchov po poraneniach, na liečbu a prevenciu pooperačných opuchov, na liečbu bolestivých syndrómov chrbtice (medzistavcové platničky, bolesti šije, úsad, ischias), pri bolestiach hlavy pri otrase mozgu, na liečbu porúch žilovej funkcie končatín, na liečbu kŕčových žil, zápalov žíl, vredov predkolenia, na podpornú liečbu zápalov šľachových pošiev. Liek môžu užívať dospelí i deti. Viac na adcc.sk


Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

PRÍLOHA Č. 2 K NOTIFIKÁCII O ZMENE V REGISTRÁCII, EV. Č. 2108/11784

Písomná informácia pre používateľov

REPARIL-Dragées
obalené tablety

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
MADAUS GmbH, Kolín nad Rýnom, SRN

Zloženie lieku
1 obalená tableta obsahuje:
Liečivo: escinum (escín) 20,00 mg.

Pomocné látky: lactosum monohydricum (monohydrát laktózy), povidonum (povidón), magnesii stearas (magnéziumstearát), saccharosum (sacharóza), talcum (mastenec), acaciae gummi (arabská guma), titanii dioxidum (oxid titaničitý, E 171), silica colloidalis anhydrica (koloidný oxid kremičitý), copolymerum MA/MMA 1:1 (kopolymér MA/MMA 1:1), macrogolum 8000 (makrogol 8000), natrii hydroxidum (hydroxid sodný), carmellosum natricum (sodná soľ karmelózy), triethylis citras (trietylcitrát), dimeticoni emulsio SE4 (dimetikonová emulzia SE4), cera alba (biely vosk), cera carnauba (karnaubský vosk).

Farmakoterapeutická skupina
Antiflogistikum, venofarmakum.

Charakteristika
Escín je liečivo z pagaštanu konského (Aesculus hippocastanum). Znižuje tvorbu opuchov, odvodňuje a má protizápalový účinok. Rýchle odstraňuje ťažkosti spôsobené miestnym opuchom (pocit tlaku, bolesť a pod.), pričom však negatívne neovplyvňuje látkovú výmenu minerálov a krvotvorný systém.

lndikácie
Liek sa používa na liečbu miestnych opuchov, opuchov po poraneniach, na liečbu a prevenciu pooperačných opuchov, na liečbu bolestivých syndrómov chrbtice (medzistavcové platničky, bolesti šije, úsad, ischias), pri bolestiach hlavy pri otrase mozgu, na liečbu porúch žilovej funkcie končatín, na liečbu kŕčových žil, zápalov žíl, vredov predkolenia, na podpornú liečbu zápalov šľachových pošiev. Liek môžu užívať dospelí i deti.

Kontraindikácie
Liek sa nesmie užívať v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Na použitie lieku v ďalších mesiacoch tehotenstva alebo počas dojčenia musia byť zvlášť závažné dôvody. Preto je nutné, aby pacientky o vzniku týchto stavov počas liečby týmto liekom ihneď informovali lekára. Liek sa nesmie užívať pri precitlivenosti na escín alebo pomocné látky obsiahnuté v lieku.
Liek sa ďalej nesmie užívať pri závažnej poruche funkcie obličiek, u pacientov so sklonom k trombóze (tvorba krvných zrazenín) a u pacientiek, ktoré užívajú hormonálnu steroidovú antikoncepciu. Liek sa nepoužíva na liečbu iných ako poúrazových opuchov.

Nežiaduce účinky
Ojedinele sa môžu vyskytnúť žalúdočné alebo črevné ťažkosti (napr. nevoľnosť, hnačka, vracanie), reakcie precitlivenosti (napr. žihľavka), znížený krvný tlak, výrazné menštruačné krvácanie. Pri výskyte nežiaducich účinkov, alebo iných neobvyklých reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.

lnterakcie
Účinky lieku Reparil-Dragées a iných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Váš lekár by mal byť preto informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnej dobe užívate, alebo ktoré začnete užívať a to na lekársky predpis ako aj bez neho. Ak začnete súbežne s užívaním lieku Reparil-Dragées užívať nejaký iný voľnopredajný liek, poraďte sa s vaším ošetrujúcim lekárom. Reparil-Dragées môže zvýšiť účinok liekov, ktoré znižujú zrážavosť krvi.

Dávkovanie a spôsob podávania
Ak lekár neurčil inak, dospelí užívajú na začiatku liečby 3x denne 2 obalené tablety, neskôr udržiavaciu dávku 3x denne 1 obalenú tabletu. Deti užívajú 2-3x denne 1 obalenú tabletu.
Tablety sa užívajú po jedle a zapíjajú sa tekutinou.

Upozornenie
Pri náhodnom užití lieku dieťaťom alebo pri predávkovaní sa okamžite poraďte s lekárom.

Varovanie
Liek sa nesmie používať po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na obale.

Balenie
40, 100 obalených tabliet.

Uchovávanie
Uschovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.
Uchovávajte pri teplote 15 - 25°C, v pôvodnom obale, aby bol liek chránený pred vzdušnou vlhkosťou.

Dátum poslednej revízie textu
apríl 2009

Recenzie

Recenzie produktu REPARIL Dragées 20 mg 40 tabliet

Diskusia

Diskusia k produktu REPARIL Dragées 20 mg 40 tabliet

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam