Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Prírodná kozmetika » Bylinná kozmetika » Bylinná kozmetika s rebríčkom

Bylinná kozmetika s rebríčkom

Rebríček obyčajný, ktorý všetci dobre poznáme z lúk a strání Slovenska, bol už u našich predkov obľúbeným pomocníkom predovšetkým v prípadoch ako poranenie kože, popáleniny a rôzne zle sa hojacie kožné neduhy. I dnes je veľmi cenenou liečivou bylinou a to nielen pre vonkajšie užitie, ale tiež pre významné pozitívne účinky pri použití vnútornom.

Bylinná kozmetika s rebríčkom - detailný popis

Vnútorne je rebríček využívaný pri mnohých obtiažach od zlého trávenia alebo nechutenstvo cez nachladenie, bolestivú menštruáciu až po vysoký krvný tlak.

Rebríček má mierne dezinfekčné a protizápalové účinky a výrazne urýchľuje zrážanlivosť krvi, je možné ho teda použiť ako prvú pomoc pri poranení kože. Stačí na odreninu alebo reznú ranu priložiť pokrčené listy a nechať pôsobiť. Pre tieto vlastnosti býva rebríček používaný tiež ako súčasť ústnych vôd a zubných pást.

Masti a krémy s výtažkami rebríčku majú priaznivý vplyv pri problémoch ako kožné ekzémy, vyrážky alebo kŕčové žily. Pokožku čistia a zbavujú ju odumretých častí a zároveň obmedzujú produkciu mazu a zužujú rozšírené póry. Odvar je preto využívaný pri problémoch s mastnou pleťou a akné. Rebríčková masť blahodárne pôsobí na rozpraskané päty, ruky alebo na pokožku podráždenú po štipnutí hmyzom. Je možné ju tiež použiť k staroslivosti o análnu oblasť.

Pozor, rebríček nie je vhodný k dlhodobému pravidelnému vnútornému užívaniu. Pri vonkajšom použití sa môže objaviť precitlivenosť kože na svetlo pri dlhodobej aplikácii.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam