Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Bylinná kozmetika » Bylinná kozmetika s rebríčkom

Bylinná kozmetika s rebríčkom

Rebríček obyčajný, ktorý všetci dobre poznáme z lúk a strání Slovenska, bol už u našich predkov obľúbeným pomocníkom predovšetkým v prípadoch ako poranenie kože, popáleniny a rôzne zle sa hojacie kožné neduhy. I dnes je veľmi cenenou liečivou bylinou a to nielen pre vonkajšie užitie, ale tiež pre významné pozitívne účinky pri použití vnútornom.

Vnútorne je rebríček využívaný pri mnohých obtiažach od zlého trávenia alebo nechutenstvo cez nachladenie, bolestivú menštruáciu až po vysoký krvný tlak.

Rebríček má mierne dezinfekčné a protizápalové účinky a výrazne urýchľuje zrážanlivosť krvi, je možné ho teda použiť ako prvú pomoc pri poranení kože. Stačí na odreninu alebo reznú ranu priložiť pokrčené listy a nechať pôsobiť. Pre tieto vlastnosti býva rebríček používaný tiež ako súčasť ústnych vôd a zubných pást.

Masti a krémy s výtažkami rebríčku majú priaznivý vplyv pri problémoch ako kožné ekzémy, vyrážky alebo kŕčové žily. Pokožku čistia a zbavujú ju odumretých častí a zároveň obmedzujú produkciu mazu a zužujú rozšírené póry. Odvar je preto využívaný pri problémoch s mastnou pleťou a akné. Rebríčková masť blahodárne pôsobí na rozpraskané päty, ruky alebo na pokožku podráždenú po štipnutí hmyzom. Je možné ju tiež použiť k staroslivosti o análnu oblasť.

Pozor, rebríček nie je vhodný k dlhodobému pravidelnému vnútornému užívaniu. Pri vonkajšom použití sa môže objaviť precitlivenosť kože na svetlo pri dlhodobej aplikácii.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • DR. POPOV Řebříčková mast 100 ml

  skladom do 24 hodín

  Mast blahodárně působí na rozpraskané paty, ruce a při štípnutí hmyzem. Lze ji také s úspěchem zevně použít k péči o anální oblast. Výborně stahuje, čistí, regeneruje a změkčuje pokožku. Kvalitu zaručuje vyvážené složení bylin. na hluboce rozpraskané paty k péči o anální oblast (začínající hemoroidy) při štípnutí hmyzem vhodná kombinace: Hemorin tea

  3,66 €

 • DR. POPOV Rebríčková masť 50 ml

  skladom do 24 hodín

  Masť blahodárne pôsobí na popraskané päty, ruky a pri uštipnutí hmyzom. Možno ju tiež s úspechom zvonka použiť k starostlivosti o análnu oblasť. Výborne sťahuje, čistí, regeneruje a zmäkčuje pokožku. Kvalitu zaručuje vyvážené zloženie bylín. Na hlboko popraskané päty. K starostlivosti o análnu oblasť (začínajúce hemoroidy). Pri uštipnutí hmyzom.

  2,30 € -3% 2,36 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam