Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Rany, vredy

Rany, vredy

Napadlo vás niekedy, že len ťažko by ste našli dve rovnaké rany? Jednoducho nie je rana ako rana. Avšak i oko laika pozná, či sa jedná len o povrchovú ranu alebo ranu závažnejšiu. A podľa toho tiež môžeme zvážiť, či ju zvládneme vydezinfikovať a vyliečiť vlastnými silami.

Čo je rana, čo je vred

Rana je povrchové narušenie kože. Pokiaľ nie je ošetrená, nastanú najlepšie podmienky pre vznik vredu. Vred by sa teda dal vysvetliť i tak, že je to rana „do hĺbky“. Najčastejšie počujeme slovo vred v spojení vred predkolenia, žalúdočné vredy alebo vredy na tele.

Rany i vredy potrebujú krytie – samozrejme sterilné. Bežná náplasť s vankúšikom je celkom fajn, ale s krytím väčšej rany, nieto ešte vredu, si neporadí. Práve preto by ste mali mať v zásobe špeciálne sterilné krytie, ktoré ranu nielen kryje, ale i dezinfikuje a často i zmierni bolesť.

 • Gázové kompresy – nejpoužívanejšie, ich výhodou je, že majú vďaka sterilizácii pomerne dlhú dobu expirácie (doby trvanlivosti), výbornú službu vám urobí napr. kompresná gáza sterilná Sterilux 5x5 cm.
 • Sterilný hydrogél – v prípade hlbokých rán, vredov a napr. veľmi dlho hojacich sa preležanín je sterilný hydrogél tou najlepšou voľbou. Tak napr. sterilný VIACELL hydrogélové hojivé krytie na rany výrazne urýchľuje hojenie rán a vredov a tiež znižuje možnosť vzniku jaziev. Hydrogély zvlhčujú ranu, sú príjemne chladné, nelepia sa na ranu a stopercentne chránia rany a vredy pred vniknutím baktérií a kyslíka.
 • Maste – voľba vhodnej masti na rany a vredy poskytne pacientovi okamžitú úľavu, napr. masť na rany CICATRIDINA obsahuje kyselinu hyalurónovú, vďaka ktorej sú rana či vred vyživované a hoja sa rýchlejšie.
 • Roztoky – roztok na rany asi doma mať nebudete, je dobré jeho výber konzultovať s lekárom, ale pokiaľ chcete „mať aspoň niečo“, potom vsaďte na starú dobrú a osvedčenú „Jarišovú vodu“. Je skvelá, dezinfikuje a pôsobí protizápalovo. Nájdete ju jednoducho pod názvom Solutio Jarisch sine parabenis.
 • Spreje – možno si názov Akutol pamätáme už od detstva, je jasné, že s tým „skorším“ Akutolom má dnes vyrábaný Akutol Hydrogél sprej len málo, ale predsa niečo spoločné. Sprej na rany sa ľahko aplikuje a je potrebné ich potom ešte sterilne kryť.

V podvedomí asi máme, že zásypy do rán nepatria. Ale mnohí z nás si iste pamätajú povestný žltý prášok, ktorý nám ako malým deťom sypali rodičia na každé rozbité koleno. Volal sa Dermatol, ten už sa však nevyrába. Najbežnejšou dezinfekciou rán je dnes používaný Betadine roztok alebo Septonex.

Zásypy na rany je možné použiť, ale len také, ktoré sú na poranenú kožu vhodné. Bez obáv môžete na podporu hojenia použiť napr. púder zásypový Stomahesive.
Takže výber je široký a prevencia je v prípade rán a vredov nezanedbateľná, pretože sterilné a čisté prostredie na ranu patrí ihneď, akonáhle je to možné, aby nedošlo k vzniku infekcie.

Akú dezinfekciu máte v svojej domácej lekárni vy?

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Forma výrobku

Typ pleti

Počet ks

Jednotkové množstvo

 • ROSEN HA gél 16 ml Zdravotnícky prostriedok

  ROSEN HA gél 16 ml

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Sterilizovaný gél z kyseliny hyalurónovej v praktickom 16 ml balení. Použitie HA gélu k hojeniu rán, zaparenín, odrenín u ľahších popálenín vrátane slnečných pri preležaninách a prasklinách pri poranení pri pôrode, u pošvovej suchosti na lubrikáciu pri cievkovanie a endoskopických výkonoch Aplikácia - podľa potreby nanášať na postihnuté miesto niekoľkokrát denne Výhody HA gélu nemastí, chladí, lepšie sa vstrebáva vysoká koncentrácia kyseliny hyalurónovej bez konzervantov a prídavných látok sterilizovaný praktické malé balenie 16 ml hliníková tuba zamedzí spätnému nasatiu vzduchu a tým aj oxidácii

  5,05 € -18% 6,14 €

 • Flamigel 50 g hydrokoloidní gel na hojení ran

  skladom 1 - 2 ks

  Flamigel Popis: baktericidní hydrokoloidní gelové krytí na popáleniny, chronické a akutní rány, inteligentní tvůrce vlhkého prostředí - vlhká terapie, aktivní a pasivní polymery - schopnost absorpce i hydratace, účinně kontroluje mikrobiální hodnoty v okolí rány, pH 4,5, podporuje granulaci a tvorbu nového epitelu. Balení: 50 g

  15,13 €

 • Mastný tyl sterilní krytí 5x5cm/1ks Steriwund

  skladom 1 - 2 ks

  Sterilní mastný tyl je vyroben z obvazové textilie S20 - vysoce porézní hydrofobní obvaz z chemických vláken, určený pro impregnaci léčiv v tekutém nebo masťovém základu. Vaselinum album je farmaceutická pomocná látka, bílá průsvitná roztíratelná hmota, která po roztavení slabě fluoreskuje v denním světle, prakticky bez pachu, neobsahuje aktivní látky. Účel použití: je vhodná zvláště v dermatologii u pacientů s kožní a lékovou přecitlivostí, v chirurgické praxi k ošetření povrchových popálenin.

  0,40 €

 • 2DERM Reha special barierový krém 20 ml

  skladom 1 - 2 ks

  Účinok emulzného systému 2DERM:a) krycí - zabraňuje abnormálnemu vysušeniu kožného povrchub) ochranný - obmedzuje nežiaduce pôsobenie faktorov prostredia vrátane mikrobiálnej infekcie a nežiaduceho pôsobenia UV svetlac) ochladzujúcid) znižujúci citlivosť kože - odstraňuje svrbivé prejavy (obmedzuje škrabanie kože)e) epitelizačný - podporujúci hojenie Aplikácia:Tvár, telo, ruky. 1 - 2x denne, podľa stavu a potreby bez časového obmedzenia. Nezanecháva na koži žiadne viditeľné mastné stopy ani lepivý "film". Bez obsahu kortikoidov, parabénov a parfumácie!

  9,97 € -5% 10,51 €

 • Ovin. hydrofil.pletené sterilné 10cmx5m 3004100

  skladom do 24 hodín

  Pletené obinadlo vhodné k fixaci ran. Je složeno ze 67% bavlny a 33% viskózové stříže. Díky široké škále velikostí jej lze použít na všechny části těla.

  0,53 €

 • APOTEX HemaGel 5 g Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  HEMAGEL ponúka výnimočné riešenie pri hojení rán ako akútnych (popálenín, rezných rán a pod.) tak i chronických rán typu vredov prekolenia, spoôsobených poškodením žilného či tepenného systému, diabetických nôh, preležanín, pooperačných a ostatných poškodení kože. Chemicky viaže kyslíkové radikály, ktoré vznikajú pri zápalových procesoch, vytvára optimálne Ph v ranách a tým zabraňuje tvorbe chrást. Znižuje bolestivosť a podporuje uzatváranie rán jazvou. Má saciu schopnosť a tým čistí znečistené rany. Dávkovanie: každých 24 hodín, podľa potreby častejšie. Prevencia: pri akomkoľvek zranení či poškodení kože preventívne naniesť na postihnuté miesto malé množstvo gelu a prelepiť náplasťou Kontraindikácie: neboli zistené žiadne príznaky alebo alergické reakcie ani ďalšie kontrindikácie. Vedľajšie príznaky: neboli zistené žiadne vedľajšie príznaky. Fakty: doterajšia prax a klinické skúšky dokázali, že vlhké prostredie výrazne urýchľuje proces hojenia, podporuje delenie a pohyb buniek v rane. Zároveň udržuje stálu teplotu v rane, čo je veľmi dôležité pri procese hojenia. Pri liečbe komplikovaných a infikovaných rán je nevyhnutné dodržať ďalšie požiadavky na liečbu, napr. čistotu rany, dostatočnú výživu a dodržiavanie všetkých liečebných pokynov lekára. Zloženie: hemagel je hydrofilný metakrylátový gél na báze sieťovaného kopolyméru 2 hydroxyetylmetakrylátu obsahujúceho polymérne viazané stericky tienené aminoskupiny, vyvinutý Ústavom makromolekulárnej chémie AVČR.

  5,59 € -2% 5,70 €

 • BIODERMA Cicabio lotion 40 ml

  skladom > 5 ks

  Cicabio Lotion vysušuje mokvajúce rany a pomáha pri každej etape epidermálnej rekonštrukcie s cieľom dosiahnuť úplného zahojenia pokožky. Vlastnosti BIODERMA Cicabio lotion Kombinácia oxidu zinočnatého a kremičitanov vysušuje mokvajúce rany. Inovačná BIODERMA zložka Antalgicine obsiahnutá v Cicabio Lotion rýchlo upokojuje pokožku a znižuje nutkanie sa poškrabať. Kombinácia resveratrolu a medi prispieva k úplnému uzdraveniu pokožky. Patentovaná prírodná zložka D.A.F. (Dermatological Advanced Formulation) zvyšuje úroveň znášanlivosti výrobku. Poranenie pokožky sa úplne zahoja. Ako BIODERMA Cicabio lotion  používať Pred použitím Cicabio Lotion fľaštičku dobre pretrepte. Odlomte ochranný kryt, zatočte viečkom kým neklikne. Následne môžete otvárať a zatvárať podľa potreby. Aplikujte sterilnou gázou, alebo použite aplikačný hrot a aplikujte priamo na očistené poranené miesto. Používajte 2x denne dokiaľ rana úplne nezmizne. Môžete ho používať na telo aj na tvár,je vhodný pre dospelých aj deti. Nemal by sa používať na vnútornú sliznicu (ústa, konečník, vagína), ani na krvácajúce rany. Zloženie WATER (AQUA), FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, ZINC OXIDE, SILICA, BUTYLENE GLYCOL, LITHIUM MAGNESIUM SODIUM SILICATE, XYLITOL, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, ZINC SULFATE, COPPER SULFATE, VITIS VINIFERA (GRAPE) VINE EXTRACT, ASIATICOSIDE, ASIATIC ACID, MADECASSIC ACID, SODIUM HYALURONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, LAURETH-3, HYDROXYETHYLCELLULOSE, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, CITRIC ACID. Neparfumovaný. Bezfarebný. Béžové zafarbenie je prirodzené a súvisí s použitými účinnými látkami. Antibakteriálny, hypoalergénny.

  10,11 € -9% 11,16 €

 • 3M SPOFAPLAST Kusová textilná náplasť 76x51 mm 3 ks

  3M SPOFAPLAST Kusová textilná náplasť 76x51 mm 3 ks

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Tradičná textilná náplasť v novom a lepšom prevedení. Vankúšik v jej strede spoľahlivo chráni ranu pred nečistotami a nikdy sa neprilepí. Náplasť navyše neobsahuje latex a je hypoalergénna. Náplasť je hypoalergénna, elastická, silne lepiace a šetrná. Praktický a úsporný obal. Rozmer: 76 × 51 mm

  0,39 € -49% 0,76 €

 • AVENE Cicalfate lotion 40 ml

  skladom 1 - 2 ks

  Má vysušující a reparační účinky. Cicalfate Lotio je vhodný pro poškozenou a mokvající pokožku dospělých, dětí i kojenců. Užívá se lokálně na poškozená místa se sklonem k mokvání (kůže, kožní záhyby). Vysoký obsah termální vody Avene se zklidňujícími a protizánětlivými účinky přináší úlevu citlivé pokožce a zmírňuje zánětlivé projevy. Obsažené přírodní silikáty urychlují vysušování rány a pomáhají hojení poškozeného místa. Mikronizovaný sukralfát, originální a výjimečná aktivní látka se zklidňujícími a hojivými účinky, umožňuje rychlou regeneraci kůže. Kombinace koncentrátu síranu, mědi a zinku zajišťuje antibakteriální účinnost. Tyto uvedené vlastnosti zabraňuji dalšímu mokvání a zajišťují rychlou obnovu poškozené pokožky. Bez barviv, bez alkoholu. Nezanechává skvrny na oblečení. Neváhejte a obraťte se na svého lékaře, pokud nenastane zlepšení. Návod k použití: Lahvičku před použitím dobře protřepte. Ulomte špičku aplikátoru palcem. Otočením uzávěru lahvičky (do čtvrtiny) doleva produkt otevřete, napravo uzavřete. Naneste Cicalfate Lotio 2x denně na předem očištěná místa. Aplikujte buď jemným poklepáním za pomoci tampónu nebo přímo na kůži. Naneste Cicalfate Lotio 2x denně v množství dle své vlastní potřeby.

  10,85 €

 • Krytí Mepilex abs.silik.ster.10x10cm 5ks 294100

  skladom 1 - 2 ks

  Absorpční krytí se selektivní mikroadherencí Minimalizuje trauma rány a bolest pacienta během převazu krytí Safetac vlastnosti chrání Mepilex před přilepením do vlhké rány zatímco jemně adheruje k okolní suché kůži Účinně absorbuje, snižujie riziko macerace Jak Mepilex funguje Mepilex efektivně absorbuej exsudát a minimalizuje riziko macerace. krytí udržuje v ráně vlhké prostředí pro optimální hojení rány. Safetac vlastnosti umožňují výměnu krytí bez další bolesti pacienta a bez traumatizace rány nebo okolní kůže. Oblasti použití Mepilex je určen pro celou řadu exsudujících ran, bolestivé rány a rány s narušenou nebo citlivou kůží jako jsou: bércové vředy a vředy na chodidlech dekubity Výhody Mepilexu Nepřilepí se do rány, ale jen k suché kůži Může zůstat na místě až 7 dnů v závislosti na stavu rány Nízké riziko macerace Udržuje vlhkost v ráně Zvyšuje pacientovo pohodlí během použití Exsudát je viditelný přes povrch krytí, funguje jako vizuální indikátor pro převaz Může být stříhán na potřebnou velikost Mepilex je sterilní, jednotlivě balený Rozměry: 10x10 cm 10x20 cm 15x15 cm 20x20 cm Upozornění: Mepilex by neměl být používán na infikované rány bez konzultace s lékařem

  32,62 €

 • HEMA GÉL 30G Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Doporučuje se pro ošetření zejména chronických ran jako jsou, bércové vředy, proleženiny, diabetická noha a další nehojící se defekty kůže jako je pásový opar, ekzémy a další Výhody používání gelu HEMAGEL  urychlení hojení širokého spektra ran snižuje bolestivost rány a tvorbu strupu zlepšuje vzhled jizvy pohodlnáě a jednoduše se aplikuje obvaz díky HemaGelu nepřischne k ráně – převaz je bezbolestný Díky své struktuře neprostupuje do organismu, je tedy vhodný pro všechny věkové kategorie. Tedy děti od 0. měsíce věku, těhotné a kojící ženy, pacienty s další medikací. Doporučený postup při nanášení gelu Ránu opláchneme pod tekoucí vodou (pokud jsou na ráně zbytky HemaGelu jemně odstraníme), poté ránu osušíme nebo necháme oschnout. Na ránu naneseme tenkou vrstvu HemaGelu – cca 1-2 mm tak, aby mírně přesahovala na zdravou kůži. a) Pokud je rána na místě, kde nehrozí setření HemaGelu, nemusíme krýt náplastí ani obvazem. b) Pokud je rána na místě, kde hrozí setření HemaGelu, musíme HemaGel překrýt nesavým krytím, jako je např. mastný tyl (zn. Atrauman). Následně mastný tyl překryjeme gázovým čtvercem nebo obvazem – tzv. „sekundární krytí“ Jako druhou možnost nesavého krytí můžete použít PRODYŠNOU FOLIÍ (zn. Dermafoil).

  19,66 € -6% 20,84 €

 • Krytí Aquacel AG -hydrofibre 10x10cm 10ks

  skladom 1 - 2 ks

  Užití Aquacel hydrobiber krytí na rány je jemné, sterilní krytí ve formě netkaného polštářku nebo proužku složeného z hydrokoloidních vláken (sodium carboxymethylcellulose). Krytí reaguje s exsudátem rány a vytváří se gel, který podporuje vlhké prostředí v ráně a tím její optimální hojení. Krytí může zůstat na ráně až sedm dní. Jestliže rána silně exsuduje nebo z jiného léčebného důvodu je možné krytí vyměňovat častěji. Dávkování Před aplikací ránu důkladně vyčistěte. Aplikujte Aquacel Hydrofiber krytí na rány a překryjte Granuflexem (případně použijte Granuflex extra tenký, Granuflex s adhesivním okrajem) nebo jiné sekundární krytí. Kontraindikace Nedoporučuje se používat u pacientů se zjištěnou přecitlivělostí na tyto obvazy nebo jejích složky. Fakta Aquacel Hydrobiber krytí na rány je vhodné pro: exsudující rány - patři k nim chronické rány jako např. dekubity a bércové vředy. Akutní rány jako např. odřeniny, tržné a řezné rány, místa po darování kůže, popáleniny prvního a druhého stupně. Aquacel hydrofiber kryti na rány je také určeno pro chirurgické a traumatické rány. Používá se při krvácejících ranách vzniklých mechanicky nebo chirurgicky. Aquacel Hydrofiber je možné použit i na mírně krvácející rány. Poznámka Pouze pro jednorázové použití. Sterilizováno zářením. Sterilizace je garantovaná do okamžiku otevření balení.

  72,09 €

 • MEGAFYT Bylinková lékárna Maliník 20x1,5 g

  skladom do 24 hodín

  Složení 1 nálevový sáček obsahuje: Maliníkový list 1,5 g Příprava 1 nálevový sáček (1,5 g) se přelije 250 ml vroucí vody a nechá se 3 min vyluhovat v přikryté nádobě. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Balení 20 nálevových sáčků á 1,5 g = 30,0 g netto Uchovávání V suchu, při teplotě do 25 °C a vlhkosti do 70 %. Uchovávejte mimo dosah dětí.

  1,26 €

 • MEDELA PURELAN MASŤ NA BRADAVKY 37G

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku PureLan100 37 g Hojivá masť na ošetrenie boľavých, odřených či citlivých bradaviek vyrobená zo 100% čistého lanolínu (ovčí tuk) bez chemických a konzervačných látok. PureLan nie je nutné odstraňovať pred dojčením, čím sa predchádza ďalšiemu mechanickému dráždeniu bradavky. V priebehu používania nedochádza k výskytu alergických reakcií či precitlivenosti kože. Možno použiť aj na sparenina zadoček dieťaťa alebo suchú či podráždenú pokožku.

  11,40 €

 • Gáza kompr.ster.Steriko 7.5x7.5/25x2 8 vrstev

  skladom do 24 hodín

  2,16 €

 • Promogran 28cm2 pro nehojící se rány

  skladom 1 - 2 ks

  Užití Výrazné urychlení léčby všech chronických ran ve fázi granulace a epitelizace bez přítomnosti nekrotických tkání. Dávkování Převaz á 2-3 dny. Kontraindikace Nekróza a klinické projevy infekce v ráně. Účinné látky Kolagen Regenerovaná oxidovaná celulóza

  11,63 €

 • Gáza hydrofilní skl. kompr. sterilní Gazin 5x5 cm 50x2 ks

  skladom do 24 hodín

  2,06 €

 • HERBACOS CALCIUM PANTOTENÁT MASŤ 30 G

  skladom do 24 hodín

  Masť podporuje obnovu poškodenej pokožky a účinne ju premasťuje. Podporuje hojenie najmä drobných nehnisavých poranení, ako sú odreniny, praskliny na pokožke, popáleniny. Vďaka mastnému základu je vynikajúca na premastenie miest, náchylných k zvýšenej tvorbe keratínu (rohovatenie pokožky), kde sa tvoria praskliny a zádery (okolie nechtov na rukách a nohách, piet aj.) Je vhodným prípravkom k premasteniu pokožky.

  1,72 €

 • Tyl mastný s vaselinum album sterilní 7.5cmx7.5cm/1ks

  skladom do 24 hodín

  Nepřilnavý mastný tyl, připravený k použití. Je napuštěn hydrofobním neutrálním masťovým základem. K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány. Neutrální masťový základ dává možnost dodatečné aplikace lokálních léčiv.

  0,47 €

 • Vliwazell 20x20cm sterilní 30ks

  Vliwazell 20x20cm sterilní 30ks

  Výpredaj

  skladom 1 - 2 ks

  Vhodná pro krytí rány s vysokou savostí, na silně secernující rány. Ze všech stran uzavřená savá komprese s jemným vlisem na povrchu, se silně savým vatovým jádrem s nepropustnou fólií. Vliwazell je určen k ošetření silně secernujících ran. Ranný sekret je rychle odveden do savé vrstvy z buničinových vloček, která je vložena do dvou vrstev tkaniny a jejíž sací kapacita je ve srovnání s mulovým krytím mnohonásobná. Vrstva z netkané textilie na zadní straně, bránící průchodu tekutiny, chrání oděv. Používejte dle potřeby k ošetření na silně secernující rány, komprese je určena k jednorázovému použití.

  27,62 €

 • Tyl mastný s vaselinum album sterilní 10cmx10cm/1ks

  skladom do 24 hodín

  Nepňlnavý mastný tyl, připravený k použití. Je napuštěn hydrofobním neutrálním masťovým základem. K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány. Neutrální masťový základ dává možnost dodatečné aplikace lokálních léčiv.

  0,64 €

 • Rychloobvaz Cosmopor 10x8 cm 1 ks

  skladom do 24 hodín

  Samolepicí obvaz na rány, který se díky novému typu kombinace materiálů odlišuje od stávajících druhů obvazů a umožňuje optimální pooperační ošetření ran. Rozhodující předností obvazu Cosmopor steril je hydrofóbní mikrosíťka, která tvoří vrstvu přiléhající k ráně. Síťka rychle odvádí sekret do savého polštářku, tvořícího další vrstvu, sama ale zůstává suchá a zabraňuje spolehlivě přilepení obvazu k ráně. Výměna obvazu probíhá bezbolestně. Polštářek ze 100 % čisté bavlněné vaty s vysokou savostí a výborným mechanickým ochranným účinkem je možné velmi dobře řasit. Měkký netkaný textil propouští vzduch a vodní páry, takže Cosmopor steril nenarušuje přirozené funkce pokožky. Zaoblené rohy zabraňují i při delší aplikaci nepříjemnému shrnutí netkaného textilu. Široké lepicí okraje, umožňující bezpečné připevnění obvazu, stejně jako i hydrofóbní úprava zevní strany netkaného textilu, zajišťují dostatečnou ochranu rány před kontaminací. Díky vrstvě hypoalergenního polyakrylátového lepidla je Cosmopor steril dobře snášen pokožkou. Speciálně pro pooperační ošetření ran, ale také pro sterilní ošetření banálních poranění, např.v rámci první pomoci.

  0,61 €

 • VIACELL HYDROGEL NA HOJENIE 55x60MM 2KS (R 211)

  skladom do 24 hodín

  Hojivé hydrogelové krytí vytváří po přiložení na ránu vlhké prostředí, je sterilní a obsahuje desinfekci. Hydrogel má absorpční schopnosti, takže mokvající ránu čistí. Je vhodný pro ošetření drobných poranění i vleklých ran, byl testován na hojení bércových vředů. Po přiložení na ránu mírní bolest a nedráždí okolní pokožku, je třeba fixovat dodatečnou fixací cívkovou náplastí nebo obvazem. V balení jsou dva sáčky s hydrogelovým krytím velikosti 65x50 mm.

  2,21 €

 • Traumacel S Dry spray

  skladom do 24 hodín

  Spoľahlivý prostriedok na zastavenie krvácania - plne absorbovateľné práškové hemostatiká. Okamžite a spoľahlivo zastavuje krvácanie - do 2-3 minút po aplikácii. Je plne vstrebateľný, nemusí sa odstraňovať z rany. Nedráždivý, použitie je bezbolestné. Nevyvoláva nežiaduce imunitné reakcie. Použiteľný pri drobných povrchových ranách, porezaní sa, tržných ranách, odreninách. POZOR - nie je vhodný na zastavenie masívneho krvácania z veľkých tepien alebo žíl. Užitočný ako v domácnosti, tak pri pobyte v prírode.

  5,83 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam