MojaLekáreň.sk
Hľadať

Prípravky na hemoroidy AROMATICA
Objem (ml): 25 ml

Pôvod slova hemoroidy hľadajme v gréckom výraze Haimorrhoides flebes, kde haima znamená krv, rheo sloveso tiecť a flebes žily. Vžilo sa tiež ľudové označenie "hemoroidy", zlatá žila alebo kŕčové žily v konečníku.

AR KOSMÍN BYLINNÝ EMULGEL PRI HEMOROIDOCH 25 ML

AR KOSMÍN BYLINNÝ EMULGEL PRI HEMOROIDOCH 25 ML

na žilový systém

Na sklade

3,79 € 3,49 € -8 %

Prípravky na hemoroidy - detailný popis

Hemoroidy sú teda ochorenia hemoroidálneho pletenca, pri ktorom vplyvom zvýšeného žilového tlaku a ďalších vplyvov vzniká pod sliznicou aj kožným epitelom konečníka rozšírenie v podobe uzlov. Problémy uzly spôsobujú iba pri opuchu, zápale alebo vzniku krvnej zrazeniny. Správne by sme teda nemali hovoriť o liečbe hemoroidov, ale o liečbe hemoroidálnej choroby. Napriek tomu sa pomenovanie "hemoroidy" vžilo, a keď o nich hovoríme, myslíme tým ťažkosti a komplikácie, ktoré spôsobujú zväčšené uzly.

Typy hemoroidov

Vonkajšie hemoroidy - sú kožné riasy, výbežky okolo ritného otvoru zistiteľné voľným okom. Sú skôr hygienickým problémom a spôsobujú svrbenie, vlhkosť oblasti, dráždenie kože.

Vnútorné hemoroidy - sú uložené vo vnútri a sú zistiteľné pri anoskopii alebo kolonoskopii. Podľa veľkosti a vysunutí k ritnému otvoru sa rozlišujú na 4 stupne:

  • I. stupeň - uzly sú len nepatrne zväčšené, pri vyprázdnení sa nevydúvajú navonok. Sú sprevádzané pocitom tlaku a krvácaním. Sú viditeľné.
  • II. stupeň - uzly počas defekácie sa vysúvajú vonku mimo kanál, ale po ukončení defekácie sa spontánne vracajú dovnútra. Sú sprevádzané tupým tlakom, svrbením, pálením, krvácaním.
  • III. stupeň - uzly sú trvale vyskočené mimo kanál. Možno ich tlakom prstov zasunúť. Prejavujú sa hlavne pocitom zdurenia, vlhnutia, výtoku, krvácaním a špinením bielizne po úniku stolice.
  • IV. stupeň - uzly sú trvalo vytlačované vonku, fixované a fibrózne a komplikované často zápalom, tvorením vredov a opuchom.

Prevencia

Doporučovaný je rad preventívnych opatrení, medzi ktoré patrí vyhýbanie sa usilovnému tlačeniu pri pokuse o vyprázdnenie, prevencia zápchy a hnačky buď príjmom potravy s vysokým obsahom vlákniny či dostatočným príjmom tekutín alebo príjmom doplnkov stravy s vlákninou, či dostatok pohybu (niektoré pohybové aktivity sú však nevhodné, napríklad jazda na bicykli). Takisto sa odporúča tráviť menej času pokusmi o vyprázdnenie, napríklad nečítať si na toalete, nedvíhať ťažké bremená alebo znížiť telesnú hmotnosť (u osôb s nadváhou). Nežiadúca je tiež konzumácia alkoholu a pálivých jedál a fajčenie.

MojaLekáreň.sk ponúka prostriedky na hemoroidy

MojaLekáreň.sk ponúka:

  • Gély - chladivé bylinné gély uľavujú pri hemoroidoch a inom podráždení oblasti konečníka. Upokojujú, čistia a regenerujú.
  • Masti - kombinácia prírodných látok s rýchlou úľavou a účinkom pri hemoroidoch.
  • Čapíky - sú zdravotníckym prostriedkom, určeným na použitie pri hemoroidoch. Čapíky zmierňujú ťažkosti, ako podráždenie, svrbenie, pálenie a mokvanie, ktoré sa často vyskytujú pri ochorení hemoroidmi a podporujú hojenie.
  • Obrúsky - vlhčené hygienické obrúsky poskytujú komfortnú a príjemnú hygienu pri problémoch s hemoroidmi.
  • Bylinný kúpeľ - kúpeľ z bylinnej zmesi priaznivo pôsobí pri ošetrovaní hemoroidov, má sťahujúci a protizápalový účinok, napomáha hojeniu.

Doplnkový tovar

Pri problémoch je nutná úprava jedálnička. Mali by sme vypiť aspoň dva litre tekutín denne, obmedziť korenené, tučné a údené pokrmy a naopak vyberať jedlá bohaté na vlákninu, rutín, vitamín C, Vitamín E a zinok. Ako prísadu do jedla odporúčame najmä rastlinný olej tekvicový. Je prírodným zdrojom zinku, vitamínu E a optimalizuje činnosť tráviaceho traktu a vyprázdňovanie.

TIP! Pomôcť si môžete vhodnou stravou s dostatkom tekutín a vlákniny.

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.