Podrobné informácie

Panadol Junior čapíky sú určené na zníženie horúčky. Liek je určený pre deti s telesnou hmotnosťou nad 15 kg.

Informácie o produkte

Výrobca: GSK -OTC
Značka: PANADOL
Kód výrobku: 117773
Kód EAN: 8590335002371
Držiteľ rozhodnutia: GSK -OTC

Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

PRÍLOHA Č. 1 K NOTIFIKÁCII ZMENY, EV.Č. 2108/07436

Písomná informácia pre používateľov

Informácie o použití, čítajte pozorne!

Panadol Junior
(Paracetamolum)
Čapíky

Držiteľ rozhodnutia o registrácii: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Veľká Británia

Výrobca: Farmaclair, 440 avenue du Général de Gaulle, Herouville Saint-Clair, Francúzsko

Zloženie lieku:
Liečivo: paracetamolum (paracetamol) 250 mg v jednom čapíku
Pomocné látky: tuhý tuk

Farmakoterapeutická skupina: analgetikum, antipyretikum

Charakteristika: Panadol Junior čapíky obsahujú paracetamol, liečivo proti bolesti (analgetikum) a na zníženie horúčky (antipyretikum).

Indikácie: Panadol Junior čapíky sú určené na zníženie horúčky sprevádzajúcej chrípku a prechladnutie, rovnako ako infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, rubeola, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie. Panadol Junior čapíky sú tiež vhodné na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov, bolesti zubov, bolesti v krku a bolesti hlavy. Liek je určený pre deti s telesnou hmotnosťou nad 15 kg.

Kontraindikácie: Liek sa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na paracetamol alebo jeho pomocné látky. Vzhľadom na obsah liečiva nie je liek určený pre deti s telesnou hmotnosťou do 15 kg. Ďalej sa paracetamol nesmie podávať pri ťažkom ochorení pečene alebo obličiek, pri žltačke, pri súčasnom podávaní liekov poškodzujúcich pečeň, pri krvácaní z konečníka, zápale hrubého čreva (proktokolitída) alebo po operačnom zákroku. Panadol Junior sa nesmie podávať súčasne s inými liekmi, ktoré poškodzujú činnosť pečene.

Nežiaduce účinky: Liek Panadol Junior čapíky je pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania dobre znášaný, ale môže sa vyskytnúť kožná vyrážka, vzácne zúženie priedušiek, poruchy pečeňových funkcií a krvotvorby. Pri prípadnom výskyte týchto alebo iných nezvyčajných reakcií prestaňte liek podávať dieťaťu a poraďte sa s lekárom.

Interakcie: Ak dieťa užíva iné lieky (na lekársky predpis aj bez neho), poraďte sa o vhodnosti súčasného podávania tohto lieku s lekárom. Ak podávate tento liek dieťaťu, oznámte to lekárovi pri predpisovaní iných liekov. Súčasné dlhodobé užívanie lieku s niektorými liekmi na spanie, proti epilepsii, niektorých antibiotík môže viesť k poškodeniu pečene.

Dávkovanie a spôsob podávania: Ak lekár neurčí inak, deťom s telesnou hmotnosťou 15-30 kg sa podáva 1 čapík až 4-krát denne v časových odstupoch najmenej 6 hodín. Deťom s telesnou hmotnosťou nad 30 kg sa podávajú 1-2 čapíky až 4-krát denne v časových odstupoch najmenej 6 hodín. Vzhľadom na obsah liečiva sa liek nepodáva deťom s telesnou hmotnosťou do 15 kg.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Čapík vyberte z obalu a jemne zaveďte do konečníka. Po zavedení čapíka stlačte na 1-2 minúty zadoček rukou k sebe a uistite sa, že čapík zostal v konečníku.


Špeciálne upozornenia: Užívanie vyšších než odporučených dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Obsahuje paracetamol, nepodávajte s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Ak do 3 dní nedochádza k zmierneniu príznakov, poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom. Bez porady s lekárom nepodávajte liek dlhšie ako 3 dni. U dojčiat ihneď konzultujte každé horúčkovité ochorenie s lekárom. Vysoká horúčka, silná alebo trvajúca bolesť v krku, kašeľ, bolesť hlavy, nevoľnosť alebo zvracanie s bolesťami brucha môžu byť príznakom vážnejšieho ochorenia, preto okamžite vyhľadajte lekára. Vo všetkých prípadoch podozrenia na predávkovanie alebo pri náhodnom požití čapíka dieťaťom ihneď vyhľadajte lekára, aj keď nemožno pozorovať žiadne príznaky.

Uchovávanie: Uchovávajte pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom.

Varovanie: Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.
Liek uschovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

Balenie: 10, 50 čapíkov.

Dátum poslednej revízie textu:
August 2008

Recenzie

Recenzie produktu PANADOL junior čapíky 250mg 10 kusov

Diskusia

Diskusia k produktu PANADOL junior čapíky 250mg 10 kusov

Pridať nový príspevok do diskusie