Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Chrípka, nachladnutie » Zvýšená teplota, horúčka

PANADOL Pre deti JAHODA 24 mg/100 ml - recenzie

Registrovaný liečivy prípravok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 117885
Panadol Baby suspenzia je určený na zníženie horúčky a bolesti pri chrípke, prechladnutí, infekčné ochorenia detského veku a očkovanie. Tlmí aj bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov alebo bolesti zubov. Vhodný pre deti od 3 mesiacov do 12 rokov.

Viac informácií

3,46

Dostupnosť: skladom do 24 hodín

Tovar odošleme 18. 1. 2018, predpokladaný termín doručenia 19. 1. 2018.

Doprava od 1 € alebo zdarma
 
Podrobné informácie
Príbalový leták
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Panadol Baby suspenzia je určený na zníženie horúčky a bolesti pri chrípke, prechladnutí, infekčné ochorenia detského veku a očkovanie. Tlmí aj bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov alebo bolesti zubov. Vhodný pre deti od 3 mesiacov do 12 rokov.

Informácie o produkte

Výrobca: GSK -OTC
Značka: PANADOL
Kód výrobku: 117885
Kód EAN: 8590335014602
Držiteľ rozhodnutia: GSK -OTC

Liek obsahuje paracetamol, čo je liečivo proti bolesti (analgetikum) a na zníženie horúčky (antipyretikum). Liek nedráždi žalúdok a ľahko sa podáva deťom. Paracetamol sa po podaní rýchlo vstrebáva, účinok sa dostavuje do 30 minút, vrcholí zhruba za 2 hodiny po podaní a doznieva počas 4 hodín.

Liek je určený na zníženie horúčky a bolesti sprevádzajúcej chrípku, prechladnutie, infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, ružienka, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie.

Liek je tiež vhodný na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov a na bolesť zubov.

Liek je vhodný pre deti od 3 mesiacov do 12 rokov.
Na zníženie horúčky po očkovaní sa môže podať deťom od 2 mesiacov. Viac na adcc.sk


Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

PRÍLOHA Č. 1/A K NOTIFIKÁCII ZMENY, EV. Č. 2108/07434

Písomná informácia pre používateľov

Informácie o použití, čítajte pozorne!

Panadol Baby
(Paracetamolum)
Perorálna suspenzia

Držiteľ rozhodnutia o registrácii: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Veľká Británia

Výrobca: Farmaclair, 440 avenue du Général de Gaulle, Hérouville-Saint Clair, Francúzsko

Zloženie:
Liečivo - paracetamolum (paracetamol) 120 mg v jednej odmerke s obsahom 5ml.
Pomocné látky roztok maltitolu, xantánová guma, azorubín, jahodová príchuť, kyselina jablčná, čistená voda, sorbitol 70% kryštalizujúci, zmes sodných solí parabénov, sorbitol, kyselina citrónová.

Farmakoterapeutická skupina: analgetikum, antipyretikum

Charakteristika: Panadol Baby suspenzia obsahuje paracetamol, liečivo proti horúčke a bolesti u detí. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovú, preto nehrozí riziko komplikácií spojených s jeho užívaním, neobsahuje alkohol, vhodný aj pre diabetikov. Paracetamol sa po podaní rýchlo vstrebáva, účinok sa dostavuje do 30 minút, vrcholí približne za 2 hodiny po podaní a doznieva počas 4 hodín. Jeho premena prebieha v pečeni, vylučuje sa obličkami.

Indikácie: Panadol Baby suspenzia je určený na zníženie horúčky a bolesti sprevádzajúcej chrípku, prechladnutie, infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, ružienka, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie. Panadol Baby je tiež vhodný na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov alebo bolesti zubov.
Liek je vhodný pre deti od 3 mesiacov do 12 rokov. Na zníženie horúčky po očkovaní môže byť podaný deťom od 2 mesiacov.

Kontraindikácie: Precitlivenosť na paracetamol je veľmi vzácna, pri známej precitlivenosti na paracetamol alebo ďalšie zložky liek nepodávajte. Ďalej sa paracetamol nesmie podávať pri ťažkom ochorení pečene alebo obličiek a pri žltačke. Deťom so zníženou funkciou pečene a obličiek ho možno podávať iba na odporúčanie lekára. Liek nie je určený deťom do 3 mesiacov s výnimkou zníženia horúčky po očkovaní, kedy môže byť podaný deťom od 2 mesiacov.

Nežiaduce účinky: Pri dodržiavaní odporučených liečebných dávok sú nežiaduce účinky u tohto lieku výnimočné. Pri prípadnom výskyte neobvyklej reakcie (napr. kožná alergická reakcia - vyrážka) sa poraďte s lekárom.

Interakcie: Závažné liekové interakcie sú u paracetamolu zriedkavé. Súčasné dlhodobé užívanie lieku Panadol s niektorými liekmi na spanie, proti epilepsii a niektorých antibiotík môže viesť k poškodeniu funkcie pečene.

Dávkovanie a spôsob podávania: Pokiaľ lekár neodporučí inak užívajú deti vo veku 3-6 mesiacov: 1/2 odmerky 3-4x denne podľa potreby. Deti 6-12 mesiacov: 1/2-1 odmerka 3-4x denne podľa potreby.
Deti 1-6 rokov: 1-2 odmerka 3-4x denne podľa potreby. Deti 6-9 rokov: 2 odmerky 3x denne. Deti 9-12 rokov: 3-4 odmerky 3x denne. Medzi jednotlivými dávkami treba dodržiavať časový odstup najmenej 6 hodín.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie (max. jednotlivá dávka 15 mg/kg telesnej hmotnosti, celková denná dávka 60 mg/kg telesnej hmotnosti u detí do 6 rokov a 1500 mg u detí od 6 do 12 rokov). Bez porady s lekárom nepodávajte tento liek dieťaťu dlhšie ako 3 dni.
Deti od 2 do 3 mesiacov môžu užívať liek len na zníženie teploty po očkovaní v jednotlivej dávke 2,5 ml (120 mg/5 ml). Ak teplota pretrváva aj po druhej dávke lieku Panadol Baby treba vyhľadať lekára, ktorý určí ďalšiu liečbu. Odstup medzi dávkami je najmenej 6 hodín.
Pred podaním potraste. Odmerku s obsahom 5 ml je súčasťou balenia.

Špeciálne upozornenia: Obsahuje paracetamol. Nepodávajte s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Ak dieťa užíva iné lieky (na lekársky predpis i bez neho), poraďte sa o vhodnosti súčasného podávania tohto lieku s lekárom. Ak podávate dieťaťu tento liek, oznámte to lekárovi pri predpisovaní iných liekov. Pokiaľ do 3 dní ťažkosti neustúpia alebo naopak dôjde k zhoršeniu alebo sa objavia nežiaduce účinky, poraďte sa o ďalšom podávaní lieku s lekárom.
Ak podávate tento liek dojčaťu, vždy sa poraďte s lekárom. Vysoká horúčka, silná alebo trvajúca bolesť v krku, kašeľ, bolesti hlavy, vyrážka, nevoľnosť alebo zvracanie s bolesťami brucha môžu byť príznakom vážnejšieho ochorenia, preto vyhľadajte lekára. Bez konzultácie s lekárom nepodávajte tento liek dieťaťu dlhšie ako 3 až 5 dní. Užívanie vyšších než odporúčaných dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Nepodávajte tento liek dieťaťu bez odporúčania lekára, pokiaľ trpí pečeňovým ochorením alebo užíva akékoľvek lieky obsahujúce paracetamol.
Liek obsahuje ako pomocnú látku azorubín, ktorá môže ojedinele spôsobiť u precitlivených jedincov alergickú reakciu vrátane záchvatu prieduškovej astmy. Alergická reakcia býva častejšia u pacientov so známou precitlivenosťou na kyselinu acetylsalicylovú.
Vo všetkých prípadoch podozrenia na predávkovanie alebo pri náhodnom požití suspenzie dieťaťom ihneď vyhľadajte lekára, aj keď nie je možné pozorovať žiadne príznaky. Predávkovanie paracetamolom môže viesť k zlyhaniu funkcie pečene.

Uchovávanie: Uchovávajte v pôvodnom vnútornom obale pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom.

Varovanie: Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale. Liek uschovajte mimo dosahu a dohľadu detí.

Balenie: 1000 ml suspenzie

Dátum poslednej revízie textu:
August 2008

Recenzie

Recenzie produktu PANADOL Pre deti JAHODA 24 mg/100 ml

Diskusia

Diskusia k produktu PANADOL Pre deti JAHODA 24 mg/100 ml

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam