Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Výživové doplnky » Imunita » Vitamín C

Orthomol Immun 30 denných dávok

Výživový doplnok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 246002
100 %

Orthomol? Immun je dietetická potravina pre zvláštne lekárské účely.

Viac informácií

57,89 €

Skladom zajtra

Vo štvrtok 9. 7. odosielame, u vás v piatok 10. 7.

Vo štvrtok 9. 7. odosielame, u vás v piatok 10. 7.

ZITENAX

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie Orthomol Immun 30 denných dávok

Zloženie: Vitamin C, vitamín E a zmes karotenoidov, bioflavonoidy, Vitamin A, stopové prvkyo, selén, železo, meď a mangán, B-vitamíny.

Balenie: 30 denných dávok

Informácie pre spotrebiteľa: Prípravok  je voľnopredejný.

Aké sú vlastnosti a účinky obsiahnutých mikroživín?

Vitamin C, vitamín E a zmes karotenoidov zachytáva a zneškodňuje voľné radikály, prispieva k ochrane buniek a podporuje imunitný systém.

Bioflavonoidy ako prirodzené antioxidanty podporujú účinok vitamínu C.

Vitamin A prispieva k ochrane pokožky a sliznice.

Stopové prvky zinok, selén, železo, meď a mangán ako dôležité súčasti antioxidačně pôsobiacich enzýmov pozitívne ovplyvňujú aktivitu imunitných buniek.

B-vitamíny podporujú energetický metabolizmus.

Použitie:
Orthomol Immun je dietetická potravina na zvláštne lekárske účely. Orthomol Immun je vhodný na dietetickú liečbu nutrične podmienených imunitných deficitov, ktoré sa môžu vyskytovť napr. po chemoterapii alebo rádioterapii.

Dávkovanie:
Denne vmiešať obsah jedného vrecka (= denná dávka) do 100 - 150 ml neperlivej vody alebo do ovocnej šťavy a užiť s jídlom alebo po jedle.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!

Ako dlho sa prípravok Orthomol Immun užíva?
Na pokrytie špecifických zvýšených požiadaviek na mikroživiny odporúčame pravidelné a dlhodobé užívanie. Dĺžku užívania konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

Dôležité upozornenia k prípravku Orthomol Immun
Prípravok  používajte iba pod lekárskym dohľadom.
Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej a vyváženej stravy, ale je doplnkovou dietetickou potravinou na zvláštne lekárske účely.
Ak trpíte poruchami glukózovej tolerancie, užívajte dietetickú potravinu iba pri súbežnej pravidelnej kontrole látkovej výmeny.
Ak trpíte zvýšenou činnosťou štítnej žľazy (hypertyreóza), konzultujte užívanie s vašim lekárom. Vhodnou alternatívou môže byť forma tablety/ tobolky Orthomol Immun so separátnou jódovou tabletou, ktorej užívanie nie je nutné.
Orthomol Immun nenahradí iné lekárske terapie alebo medikáciu.
Ak trpíte ľadvinovými kameňmi zloženými z oxalátov alebo ochoreniami, pri ktorých sa v tele hromadí nadbytočné množstvo železa, či nedostatkom glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, odporúčame prípravok užívať až po konzultácii s lekárom.

Ďalšie užitočné informácie k prípravku Orthomol Immun
Orthomol Immun vo forme prášku neobsahuje laktózu ani lepok.
Z dôvodu koncentrácie vitamínu B2 môže dôjsť k zažltnutiu moču.
Príležitostne vedie množstvo vitamínu C obsiahnutého v prípravku Orthomol Immun k častejšej stolici.
Prípravok obsahuje silne farbiaci beta-karotén (provitamín A). Eventuelne sa môže objaviť škvrny, napr. na odeve, a dajú sa len ťažko odstrániť.
Doplnková diétna potravina na zvláštne liečebné účely bez makroživín ako je prípravek Orthomol Immun nepredstavuje žiadny prísun energie do organizmu a je preto treba, aby Vaša denná individuálna výživa zodpovedala priemernému množstvu energetických požiadaviek, ktoré činia u dospelého človeka 2.000 kcal = 8,374 kJ.
Pri imunitnej reakcii tela je produkovené veľké množstvo voľných radikálov. Za účelom ochrany buniek a tkanív obsahuje prípravok Orthomol Immun antioxidanty C a E v množstve prekračujúcom horné hranice určené v nariadeniach o diétnych potravinách. V prípade infekcie sa bunky imunitného systému musia často deliť a potrebujú potom pre svoj metabolizmus obzvlášť vysoké množstvo vitamínov B1, B2 a B6. Preto obsah týchto vitamínov v prípravku Orthomol Immun prekračuje maximálne hranice určené nariadením o diétných potravinách (DiätV).

Ako sa prípravok Orthomol Immun skladuje?
Orthomol Immun uchovávajte v chlade a v suchu.
Prípravok uchovávajte mimo dosahu detí!

Zloženie
Dextróza, maltodextrin, okyselovací prostriedok kyselina citrónová, natrium askorbát, kyselina askorbová, tokoferol alfa, modifikovaný škrob, stabilizátor arabská guma, aróma, zink-glukonát, glukonan železnatý, nikotinamid, thiamin nitrát, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, sladidlo sacharin, pantothenan vápenatý, extrakt z citrusových plodov, extrakt z rajčiat obohatený lykopenom, síran manganatý, betakarotén, síran meďnatý, kyselina listová, lutein, retinol-acetát, emulgátor cukrový ester mastných kyselin, emulgátor sójový lecitin, jodid draselný, biotin, chlorid chromitý, molybdenan sodný, selenan sodný, fytomenadion, kyanobalamin, cholekalciferol.

Informácie o produkte

Výrobca: ORTHOMOL GMBH.
Značka: ORTHOMOL
Kód výrobku: 246002
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: ORTHOMOL GMBH.

Recenzie (2)

Recenzie Orthomol Immun 30 denných dávok

Recenzie od 2 užívateľov s celkovým hodnotením 100 %.

Pridať recenziu produktu

100 %

kvalitní

účinný

Prečo je to po česky?

100 %

kvalitní

účinný

Prečo je to po česky?

Diskusia

Diskusia Orthomol Immun 30 denných dávok

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam