Obľúbené položky

Úvodná stránka » Odborné poradenstvo » Ženské problémy na dovolenke. Poradíme vám, ako na ne.

Ženské problémy na dovolenke. Poradíme vám, ako na ne.

Ako si mám poradiť, ak ma na dovolenke prepadnú intímne problémy v podobe pálenia či svrbenia pošvy?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Snáď každá žena niekedy zažila problémy intímnych partií ako je pálenie, svrbenie alebo výtok. O to viac nepríjemné to je, keď vás postihnú na dovolenke. Teplo, častejší pobyt vo vode, vlhké plavky, dehydratácia - to všetko podporuje v sezóne vznik bakteriálnych či kvasinkových infekcií a zápalov, ktoré môžu prejsť aj k zápalu močových ciest.

Najideálnejším riešením je predchádzať vzniku týchto gynekologických problémov.

Máme pre vás pár rád ako na to:

1. Po kúpaní si nenechávajte na sebe mokré plavky. V teplom a vlhkom prostredí sa vyžívajú kvasinky. Ideálne je sa vždy prezliecť a zvoliť vzdušnú bavlnenú bielizeň.

2. Vyhýbajte sa prírodným vodným plochám a termálnym kúpaliskám. V teple sa darí siniciam, ktoré tiež môžu spôsobovať problémy v intímnej oblasti. Môžete využiť aj tzv. kúpacie tampóny.

3. Obmedzte sladké, snažte sa vyhýbať nadmernému stresu a častejšiemu užívaniu antibiotík. To všetko negatívne ovplyvňuje vaginálnu mikroflóru a pH pošvy, ktoré pomáhajú chrániť sliznicu pred usadením patogénov.

4. Dostatočne pite.

5. Ak trpievate na vaginálne infekcie, je ideálne používanie preparátov, ktoré obsahujú probiotiká, kyselinu mliečnu či vitamín C.

6. Používajte vhodné prostriedky pre intímnu hygienu. Nevhodné je mydlo a klasické sprchové gély. Ideálne sú umývacie gély na intímnu hygienu s nižším pH (ideálne v rozmedzí 3,8-4,5) a s obsahom tea tree či kyseliny mliečnej.

7. V prípade, že sa už pálenie, svrbenie či výtok objavili, môžete siahnuť po čapíkoch či mastiach s antimikrobiálnou účinnou látkou. Keď aj napriek tomu problémy pretrvávajú niekoľko dní či sa zhoršujú, je vhodná návšteva lekára.

Rady lekárnika

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam