MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Poďte s nami chatovať :). Našich lekárnikov sa môžete pýtať každý pracovný deň v čase od 10 do 14 hodín

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

Načítavam filtre...
Filtrovanie
10 otázok a odpovedí

Lupienka na pokožke hlavy, známa aj ako psoriáza na pokožke hlavy, môže byť nepríjemná, ale existuje niekoľko spôsobov, ako ju zmierniť a kontrolovať. Tu sú niektoré tipy, ako sa zbaviť lupienky vo vlasoch: Správna starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy: Mierne šampóny: Používajte mierne šampóny a kondicionéry, ktoré sú určené pre citlivú pokožku. Vyhnite sa agresívnym šampónom s ostrými chemickými látkami. Nečistite vlasy príliš často: Pravidelné umývanie vlasov môže zhoršiť lupienku. Skúste zvoliť frekvenciu umývania, ktorá vám najviac vyhovuje. Mäkká voda: Ak je to možné, používajte…

Celá odpověď

Najlepší prípravok proti vypadávaniu vlasov môže závisieť od individuálnych faktorov, ako sú príčina vypadávania vlasov, genetika, zdravotný stav a iné. Nie existuje jednoznačný "najlepší" prípravok, pretože rôzne produkty môžu mať rôzne účinky na rôznych ľudí. Alopécia liečba: Minoxidil: Tento liečebný prostriedok je jedným z mála, ktoré je schválené a odporúčané na liečbu mužskej aj ženskej androgénnej alopécie (genetická plešatosť). Je dostupný vo forme náplastí, kvapiek alebo peny, a môže pomôcť spomaliť vypadávanie vlasov a podporiť rast nových vlasov. Finasterid: Toto liečivo je pre…

Celá odpověď

Biotín (vitamín B7): Biotín je známy ako "vitamín krásy", pretože je dôležitý pre rast vlasov, nechtov a pokožky. Nedostatok biotínu môže prispieť k vypadávaniu vlasov. Vitamín A: Vitamín A je dôležitý pre tvorbu mazu na pokožke hlavy, ktorý udržuje vlasy hydratované. Nadmerný príjem vitamínu A však môže byť škodlivý, pretože môže spôsobiť toxicitu. Vitamín C: Vitamín C je antioxidant, ktorý pomáha v boji proti voľným radikálom a podporuje tvorbu kolagénu. Kolagén je dôležitý pre zdravie vlasov, kože a tkanív. Vitamín D: Vitamín D je dôležitý pre zdravie vlasov a pokožky a jeho…

Celá odpověď

Vypadávanie vlasov u žien môže byť spôsobené rôznymi faktormi, ktoré sa môžu líšiť od príčin u mužov. Medzi najčastejšie príčiny vypadávania vlasov u žien patria: Alopécia u žien je termín, ktorý opisuje stratu vlasov alebo znížený rast vlasov u žien. Genetika: Aj u žien môže genetická predispozícia ovplyvniť vypadávanie vlasov. Tento typ vypadávania vlasov sa nazýva ženská androgénna alopécia. Ak sú v rodine prípady vypadávania vlasov, je pravdepodobnejšie, že sa s tým stretnete aj vy. Hormonálne zmeny: Hormonálne fluktuácie počas rôznych fáz života môžu ovplyvniť rast vlasov. Napríklad…

Celá odpověď

Vypadávanie vlasov u mužov je často spôsobené genetickej predispozícii a hormonálnym vplyvom. Tento druh vypadávania vlasov je známy ako androgénna alopécia, alebo mužská plešatosť. Okrem toho existuje aj niekoľko ďalších faktorov, ktoré môžu prispieť k vypadávaniu vlasov u mužov: Genetika: Genetická predispozícia je jedným z hlavných faktorov vypadávania vlasov u mužov. Ak máte v rodine prípady mužskej plešatosti, je pravdepodobnejšie, že ju aj sami zažijete. Androgény: Hormóny nazývané androgény, najmä dihydrotestosterón (DHT), môžu ovplyvniť rast vlasov. U osôb s genetickou…

Celá odpověď

Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené rôznymi faktormi, vrátane genetiky, veku, životného štýlu, stravy a zdravotného stavu. Hoci úplne zabrániť vypadávaniu vlasov nie je vždy možné, existuje niekoľko opatrení a zmen životného štýlu, ktoré môžu pomôcť minimalizovať vypadávanie vlasov: Zdravá strava: Zabezpečte si vyváženú stravu bohatú na vitamíny, minerály a bielkoviny. Zahrňte do jedálnička ovocie, zeleninu, celozrnné produkty, morské plody, hydinu, vajcia, mliečne výrobky a orechy. Dostatočný príjem vody: Udržujte sa hydratovaní tým, že pijete dostatočné množstvo vody denne. Hydratácia…

Celá odpověď

Rozpoznanie vší u detí môže byť niekedy ťažké, pretože deti často nemajú trpezlivosť sedieť, čo sťažuje prehliadku. Avšak, existujú niektoré znaky, ktoré vám môžu pomôcť rozpoznať vši u detí: Svrbenie na hlave: Svrbenie je často prvým a najvýraznejším príznakom vší. Deti sa môžu často sťažovať na svrbenie na hlave alebo za ušami. Viditeľné vši alebo hnidy: Ak si dôkladne prezriete vlasy dieťaťa, môžete uvidieť dospelé vši alebo hnidy (vajíčka vší) prichytené ku korienkom vlasov. Časté výskyty vší u iných detí: Ak má vaše dieťa kamarátov alebo spolužiakov, ktorí majú vši, je…

Celá odpověď

Hnidy sú vajíčka vší, ktoré sú prilepené na vlasy blízko korienkov. Sú malé, oválne a majú bielu alebo žltkastú farbu. Hnidy sú veľmi odolné a môžu prežiť až niekoľko týždňov na vlasoch, pokiaľ nie sú odstránené. Pre správnu starostlivosť o hnidy a ich odstránenie môžete zvážiť nasledujúce kroky: Mokrá metóda: Namočte vlasy do kondicionéra alebo vody a potom ich postupne prečesávajte jemným hrebeňom na vši alebo hrebeňom na hnidy. Mokré vlasy uvoľňujú lepivú látku, ktorá drží hnidy prilepené na vlasoch, čo uľahčuje ich odstránenie. Použitie špeciálneho hrebeňa: Existujú špeciálne…

Celá odpověď

Rozlíšenie vší od lupín môže byť niekedy ťažké, pretože oba problémy sa môžu prejavovať vo forme drobných bielych častíc na vlasoch. Avšak, existujú niektoré kľúčové rozdiely, ktoré vám pomôžu rozpoznať rozdiel medzi všetkými a lupinami: Farba a tvar: Vši: Dospelé vši sú šedohnedé a majú oválny tvar. Môžu byť veľké asi 2-3 mm. Lupiny: Lupiny sú biele alebo šedivé a majú oválny tvar. Sú menšie ako vši a majú tendenciu byť viac drobné a krehké ako vši. Pohyblivosť: Vši: Vši sú pohyblivé a aktívne sa pohybujú po vlasoch, najmä blízko pokožky, pretože sa živia krvou. Lupiny: Lupiny sú…

Celá odpověď

Voš detská alebo voš hlavová (Pediculus humanus capitis) je ľudský ektoparazit. Parazituje výhradne na ľuďoch, vo vlasoch, kde saje krv. Voš šatová žije v záhyboch šatstva, kde lepí hnidy do tvaru venca, a na koži sa nachádza len v čase cicania. V mieste poštípania postupne vzniká začervenanie, ktoré je sprevádzané intenzívnym svrbením. Na koži bývajú čiarkovité škrabance, ktoré sa môžu následne infikovať. Vši sú malý parazitický hmyz, ktorý žije na ľudskej hlave a prichytáva sa k vlasom. Príznaky vší zahŕňajú: Svrbenie: Najčastejším a najviditeľnejším príznakom vší je svrbenie na hlave.…

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.