Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na oči » Prípravky na očné problémy

Prípravky na očné problémy

Suché oči, nepríjemné pálenie, červené bielka a ďalšie očné problémy trápia predovšetkým ľudí pri počítači a profesionálnych vodičov. Niekoľkohodinové sústredené sledovanie obrazovky oči veľmi unavuje. Tým, že menej žmurkáte, oči nedostatočne zvlhčujeme a tie sú potom vysušené. Pokiaľ navyše trpíte očnými problémami, ako je ďalekozrakosť alebo krátkozrakosť, mali by ste svojím očiam venovať zvýšenú starostlivosť. Pomôžu vám šetrné očné kvapky, ktoré vám poskytnú úľavu a zároveň oči ochránia.

Najčastejšie očné problémy:

  • Začervenané bielka (červené oči) – príčinou je najčastejšie nedostatok spánku, unavené oči z počítača, alergie či mechanické a chemické podráždenie.
  • Jačmenné zrno – oko páli, svrbí a na očnom viečku sa vytvorí malá hrčka. Príčinou je zápal a upchanie mazovej žľazy rias. Vo väčšine prípadov jačmenné zrno samo zmizne, nikdy ho nevymačkávajte!
  • Zápal spojiviek – signálom je silné začervenanie oka, oči svrbia a môže sa objaviť i hnisavý výtok. V prípade, že zápal spojiviek po niekoľkých dňoch sám neodznie, predpíše vám lekár očné kvapky s antibiotikami.
  • Suché oči – jedná sa hlavne o unavené oči z počítača, príčinou je tiež pobyt v klimatizovaných mastnostiach. Na takto podráždené oko pomáhajú tzv. umelé slzy.

Tieto krátkodobé očné problémy vám pomáhajú riešiť očné kvapky. Vytvoria na rohovke ochranný zvlhčujúci film, ktorý zabraňuje páleniu a svrbeniu očí a zmierňuje i začervenané bielka. Očným problémom môžete predísť tiež pravidelnými pauzami od počítača či šoférovania. Miestnosť, v ktorej pracujete, dobre vetrajte a dostatočne pite. Vyvarujte sa zafajčeným priestorom.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám