Podrobné informácie

Špeciálna kaša pre deti i dospelých, ktorí trpia alergiou na bielkovinu kravského mlieka, sójové bielkoviny či celiakiou.

Informácie o produkte

Výrobca: NESTLE
Značka: NESTLÉ
Produktová rada:
Kód výrobku: 7265
Kód EAN: 4005500038085
Držiteľ rozhodnutia: NESTLE

špeciálna kaša pri alergii na bielkoviny kravského mlieka, bielkoviny sóje a celiakii

Je nemliečny, prirodzene bezlepkový príkrm pre kdojčatá od ukončeného 4. mesiaca veku, staršie deti, ale aj dospelé osoby so zvláštnymi požiadavkami na výživu. Základom je ryžová a karobová múka, ktorá je hlavným zdrojom bielkovín. Použitím tejto múky v źložení Sinlac-u je ľudskému organizmu presným dávkovaním dodáné potrebné množstvo bielkovín vo vysokej kvalite. Okrem základných zložiek sú súčasťou receptúry aj ostatné nevyhnutné živiny - rastlinné oleje, minerálne látky, stopové prvky a vitamíny.

Táto kaše je určená najmä pre výživu v prípade dokázanej alergie na bielkoviny kravského mlieka, bielkoviny sóje, pri celiakii, výživu pri ďaľších potravinových alergiách, výskytoch ekzémov spojených s potravinovými alergiami.

V týchto prípadoch je potrebné pripravovať kašu do vody alebo do extenzívnych mliečnych hydrolyzátov určených pre osoby s dokázanou alergiou (Alfaré – viď vyššie).

Táto kaša je taktiež určená na výživu dojčiat a detí so zvýšeným rizikom vzniku alergie na bielkoviny kravského mlieka príp. iných potravinových alergií a tiež pre výživu detí a osôb s výhradne vegetariánskou stravou pre optimálne pokrytie výživových nárokov (príjem kvalitných bielkovín, vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov).

Vlastnosti

energia: 1720kJ (412 kcal)/ 100ml

bielkoviny: 15,5 g/ 100 g

Karobová múka je v tomto výrobku hlavným zdrojom hodnotných proteínov s vysokou efektivitou využitia organizmom. Bielkoviny pochádzajúce s karobovej múky sú zdrojom esenciálnych a semiesenciálnych aminokyselín v dostatočných množstvách na pokrytie potrieb detí aj dospelých. Okrem týchto bielkovín sa tu nachádzajp aj bielkoviny ryžové. Obidva typy sú považované za proteíny s minimálnou schopnosťou vyvolania alergií.

sacharidy: 67,2 g/ 100 g

22,4 % sacharózy´, 70,6 % ryžového škrobu a 7,4 % karobového škrobu a ostatních cukrov

tuky: 9,0 g/ 100 g

Výrobok je obohatený o rastlinné oleje, ktoré sú zdrojom všetkých nevyhnutných mastných kyselín (vrátane esenciálnych). Prevažujúcou zložkou je upravený palmový a kukuričný olej, zvyšok tvoria pôvodné tuky z ryžovej a karobovej múky.

vitamíny, minerálne látky a stopové prvky:

Sinlac obsahuje 10 druhov vitamínov a ostatné látky v množstvách zodpovídajúcich mezinárodným odoporúčaniam. Výrobok je obohatený o železo, zinok, meď a jód.

Recenzie

Recenzie produktu NESTLÉ Sinlac špeciálna kaša 650 g

Diskusia

Diskusia k produktu NESTLÉ Sinlac špeciálna kaša 650 g

Pridať nový príspevok do diskusie