Obľúbené položky

Úvodná strana » Potreby pre deti a mamičky » Detská výživa » Nápoje pre deti » Vody pre deti » Neochutené vody pre deti

Neochutené vody pre deti

Na existenciu vody je viazaný život. Voda je unikátna kvapalina. Má množstvo úžasných vlastností, medzi ktoré patrí napríklad schopnosť viazať a rozpúšťať a transportovať iné látky. Vďaka tomu je veľmi prospešná, pretože pomáha odvádzať z tela škodlivé elementy, prebieha v nej taktiež väčšina biochemických reakcií.

Ľudské telo obsahuje 40–60 % vody. Ich kolobeh, rovnako ako v prírode, funguje i v našom tele. Vylučujeme vodu močom, kožou a dýchaním. Preto je treba vodu telu pravidelne a dostatočne dodávať. A to nielen dospelým, ale i našim najmenším. Tie sú o to viac citlivejšie na správne zloženie potravy i tekutín, ktoré prijímajú. Dojčenská voda zaručí, že svojmu dieťaťu dávate presne to, čo potrebuje. Je totiž špeciálnou technológiou zbavená nežiaducich látok, zachovaný však zostal nevyhnutný obsah minerálov.

K úbytkom vody v tele dochádza i v noci. Vhodný pitný režim by tak mal pokryť nielen denný ale i nočný výdaj. Objem prijatej vody potrebnej k udržaniu jej správnej hladiny v tele sa líši, závisí od staroby človeka a jeho fyzické aktivite a v neposlední rade i na ročnom období. Dá sa však povedať, že by mal byť pre človeka 2–3 litre denne.

Pokiaľ je telo dehydrované, začínate cítiť smäd, máte suché pery či pokožku, bolí vás hlava a cítite únavu. Napriek tomu, že sme bez vody schopný niekoľko dní prežiť, rozhodne to nie je dôvod na akúkoľvek nestriedmosť.

Pokračovať

Mohlo by sa vám páčiť...


Načítavam

V tejto kategórii momentálne nie sú žiadne produkty

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám