Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na nervovú sústavu » Prípravky na nedostatok vitamínov a minerálov

Prípravky na nedostatok vitamínov a minerálov

Počúvame to skoro na každom kroku a pri tom prehliadame zaručené rady, o odborných článkoch ani nehovoriac. Máme dosť marketingovej masáže, že práve ten či onen vitamínový prípravok je pre nás to najlepšie. Pravda je niekde uprostred. Nič sa nemá preháňať, ale naše telo vitamíny i minerály skrátka potrebuje.

Nedostatok vitamínov a minerálov spôsobuje často zdravotné i psychické komplikácie. Niektoré chýbajúce prvky v našom tele môžu mať za následok časté choroby, kožné problémy, únavu, stres i fyzické a psychické vyčerpanie. 

Najdôležitejšie vitamíny pre naše telo

 • Vitamín C - Jeho nedostatok spôsobuje slabšie cievne steny, vypadávanie zubov, nedostatočnú tvorbu bielych krviniek i zastavenie rastu človeka. Pokiaľ vám bude chýbať tento vitamín, môžete pocítiť tiež zvýšenú únavu, žalúdočné problémy i lámavosť vlásočnicových žiliek.
 • Vitamín E - Nedostatok vitamínu E spôsobuje poruchy vstrebávania tukov, môže viesť až k cystickej fibróze, spôsobuje neurologické problémy a u dojčiat anémiu spôsobenú skrátením životnosti červených krviniek.
 • Vitamín A - Nedostatok vitamínu A má vplyv predovšetkým na oči. Môže spôsobiť atrofiu zrakového nervu, zápaly spojiviek a poškodenie sietnice. Ďalej má vplyv na sexuálny apetít a imunitu.
 • Vitamín B (B2, B3, B6, B12) - Každý z vitamínov B má svoje špecifika, ale celkovo majú veľký vplyv na ľudský metabolizmus.
 • Vitamín D - Má veľký vplyv na vaše kosti. Jeho nedostatok spôsobuje mäknutie kostí a krivicu.
 • Vitamín K – Pokiaľ ho nie je dosť, vedie to k poruchám zrážanlivosti krvi a k slabnutiu kostí. Súvis má taktiež s osteoporózou a s prejavmi menopauzy.

Pokiaľ neviete ako na tom s vitamínmi ste, je dôležité ich dopĺňať predovšetkým pokiaľ ste nedávno zažili infekčné ochorenie, často jedávate v kantíne, reštauráciách alebo v obľúbených rýchlych občerstveniach. Taktiež, pokiaľ je vaša práca fyzicky i psychicky náročná, ak ste profesionálny športovec, čakáte bábätko či už dojčiaca matka alebo pokiaľ ste vegetariáni či vegáni.

V našej ponuke nájdete jednotlivé vitamíny i populárne multivitamíny, ktoré majú tú výhodu, že doplnia nedostatok hneď niekoľkých vitamínov naraz. U nás zoženiete vitamíny ako tabletky, tobolky, šumivé tabletky, kvapky, nápoje, želé vitamíny pre deti, sirupy, kapsule či bylinné a vitamínové cukríky.

Minerály a ich význam pre ľudský organizmus

Minerály sú látky, ktoré si naše telo samo nevyrobí, a napriek tomu ich potrebuje. Sú to látky, ktoré sú prítomné v potrave- záleží teda na tom aká bohatá je vaša strava na minerály. Keď telo minerály prijme, časť si ukladá „na horšie časy“, keď bude musieť fungovať zo zásob. Minerály sú obsiahnuté v živočíšnych potravinách, v ovocí, v zelenine a v minerálnej vode.

Pre ľudský organizmus existuje 5 nenahraditeľných minerálov a ich nedostatkom riskujeme svoje vlastné zdravie.

 • Keď chýba vápnik (kalcium) – najväčším nebezpečenstvom je tzv. osteoporóza –choroba rednutia kostí, lámavosť kostí, problémy so zubami ale aj insomnia alebo svalové kŕče.
  Tip: GENERICA CALCIUM 500 FORTE 20 ŠUMIVÝCH TABLIET
 • Keď chýba železo – priama spojitosť s únavou, búšením srdca a chudokrvnosťou.
  Tip: SALUS FLORADIX ŽELEZO 84 TABLIET
 • Keď chýba jód – jeho nedostatok sa môže prejaviť celkovým útlmom, zväčšenou štítnou žľazou, ekzémom a veľmi často na jeho potrebu upozornia suché, lámavé vlasy.
  Tip: WALMARK KELP JÓD 100 TABLIET
 • Keď chýba fosfor – prejaví sa u vás nechutenstvo, bolesti kĺbov a celková únava.
  Tip: VIESTE MACA BIO ORGANIC 90 TABLIET
 • Keď chýba draslík – objavia sa u vás rôzne nevoľnosti, opuchy, únava, bolesť kĺbov a svalov a pokiaľ je vitamínu dlhodobo nedostatok môže dôjsť i k srdečnej zástave.
  Tip: JAMIESON DRASLÍK 50 MG 100 TABLIET
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky
Určené pre:

Rozbaliť filter

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam