Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke prostriedky » Zdravotnícke prostriedky na bolesť » Bolesť svalov, kĺbov a chrbta

NATURMOOR Rašelinový termofor ľadvinový

Kód výrobku: 104586
100 %
Rašelinový vankúšik na obličky, bedrá, svaly, kĺby. Ľadvinový termofor má šírku v najširšom mieste 36 cm a výšku v najvyššom mieste 19 cm.

Viac informácií

17,09 €

Skladom zajtra

V stredu 8. 7. odosielame, u vás vo štvrtok 9. 7.

V stredu 8. 7. odosielame, u vás vo štvrtok 9. 7.

ZITENAX

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie NATURMOOR Rašelinový termofor ľadvinový

Rašelina zatavená v špeciálnej fólii, opatrená bavlneným poťahom na suché zipsy a úchytným pásom. Je v tvare písmena D. Ohrev v mikrovlnnej rúre 2 - 3 minúty, alebo v horúcej vode / 90oC / po dobu 7 minút, hreje 2 hodiny horúcim sálavým teplom.

Termofor je určená do oblasti bedier alebo brucha, pomáha pri bolestiach bedrovej chrbtice, obličiek, zápaloch močového mechúra, menštruačných bolestiach.

Ohrieva sa buď 2 minúty v mikrovlnnej rúre, alebo 8 minút v horúcom kúpeli. Udrží príjemné teplo po dobu až 4 hodin.Používá sa k balneologické terapii ako podporný prostriedok pri syndrómoch svalového preťaženia pri športe, pracovnom zaťažení a degeneratívnych procesoch pohybového ústrojenstva. Termofor možno po vložení na 10 min do chladničky použiť ik chladivým aplikáciám.

POUŽITIE:

  • chronické reumatické ochorenia pohybového ústrojenstva a degeneratívne ochorenia kĺbov (svalový a kĺbový reumatizmus, artritída, poškodenie platničiek a i.)
  • neuralgia, stuhnuté svalstvo
  • ischias
  • poruchy prekrvenia periférií
  • následky nehôd
  • náchylnosť k chorobám a kataru
  • prechladnutiu

TEPLÁ aplikácie - ohrev sa vykoná vo vodnom kúpeli 8 minút pri 80 ° C, alebo v mikrovlnnej rúre max. 2 minúty pri 600 W, alebo max. 5 minút pri 360 W, alebo 8 minút pri 180 W. Pri ohreve zložte bavlnený poťah. Zahriatí je vhodné pri bolestiach krčnej chrbtice, chrbta, obličiek, svalov, kĺbov, poruchy prekrvenia, pri nachladnutí, menštruácii, masážach, rehabilitáciu. Termofor oceníte tiež ak Vaše dieťatko trpí na koliky.

CHLADIVÁ aplikácie - schladenie vykonajte v chladničke po dobu cca 10 minút. Nedávajte do mrazničky. Po ochladení vložíme thermofor do bavlneného poťahu a priložíme na indikovanej miesto. Ochladenie je vhodné napr. Na pomliaždeniny, pre uľahčenie a podporu liečby pri svalovom napätí. Termofor možno tiež využiť na ochladenie nápojov.

Využiteľná doba je v oboch prípadoch až 4 hodiny.

rašelinové termofor
Rašelinový termofor výrazne eliminuje bolesti a nepríjemné pocity, získané športom alebo jednostranným zaťažovaním. Dlhodobo pôsobí a to ako teplom tak i chladom s intenzívnym lokálnym účinkom, ktorý navodí uvoľnenie a prispeje k prirodzenej rovnováhe postihnutého miesta. Možno ho použiť aj pri bolesti kĺbov, obličiek, svalov, pri nachladení, reumatizme, poruchách prekrvenia, ischiase, svalových kŕčoch. Prírodné látky, ktoré obsahujú rašelinové termofory (tzv. Rašelinové obklady alebo tiež rašelinové vankúšiky), majú blahodarné účinky na kožu a podkožného tkaniva. Energia prírody obsiahnutá v obkladoch, umocnená teplom, Vám plošne zregeneruje a upraví svalové kontraktúry, ktoré sú jednou z príčin tzv. "Boľavého tela" a upraví pokožku k postupnému obmedzovaniu celulitídy a obezity.

Rašelina má silné regeneračné a hojivé účinky, ktoré sa využívajú aj v lekárstve a sú mimoriadne vhodné pre regeneráciu celého tela. Prečo to tak je? Rašelina vznikla z blahodarných bylín, tráv a kvitnúcich rastlín, ktoré sa postupom času premenili na liečivú botanickú hmotu, čím získala mnoho prírodných liečivých vlastností. Príroda tisíce rokov v ekologicky čistej krajine vytvárala tento nerast, plný účinných minerálov a ten sa teraz používa na výrobu kozmetiky, kúpeľov a termofory. Všetky tieto produkty sú certifikované. Sú skúšané u Štátneho zdravotného ústavu v Prahe a majú protokol kožnej znášanlivosti u ľudí podľa medzinárodnej etické smernice (CIOMS).
V súčasnosti sa pre svoje jedinečné vlastnosti dovážajú do viac ako 10 krajín sveta.

Rašelina je liečebný prostriedok preverený storočiami, ktorý cez všetky objavy a výskumy dnešnej doby stále nebol prekonaný. Rašelinové kúpele sa používali už v starom Grécku. V strednej Európe sa používajú viac ako 200 rokov, najmä pri liečbe chronických reumatických chorôb, artrózy, svalové kontraktúry, gynekologických ochorení, hojenie jaziev, liečenie atopických ekzémov, lupienky a akné. Intenzívne štúdium biochemických vlastností rašeliny začalo v druhej polovici predminulého storočia. Bola zahájená výroba rašelinových výťažkov a extraktov, ktoré sa používali ako prísady do kúpeľov. Postupne tak bolo prakticky overené, že liečba pomocou výrobkov z balneologické rašeliny dosahuje impozantných výsledkov. Súčasné rašelinové balneopřípravky sa používajú u celého radu ochorení a športových zranení v mnohých odboroch od dermatológie až po kozmetiku.

Čo je liečivá rašelina?
Rašelina je tvorená skupinou látok, ktorá sa vytvárala zvláštnym anaeróbnym rozkladným procesom (humifikácie) prevažne zo zvyškov rašelinísk rastlín potopených následkom geologických a klimatických zmien pred 40 000 rokmi. Pri výrobe produktov pre balneoterapiu sa využíva iba rašelina zo schválených prírodných liečivých zdrojov, ktorá sa ťaží v presnej fáze huminifikace na rašeliniskách v oblastiach prírodných liečivých prameňov, nech teplých alebo chladných. Soli obsiahnuté v minerálnych prameňoch, ktoré rašeliniská napája prestupujú rašelinovým substrátom, obohacujú ich o kyselinu humínové, kremičitú, trieslovou, jantárovú, mravčej atď. Všetky tieto látky majú pozitívny vplyv na náš organizmus.

Liečivú silu rašeliny si za desiatky rokov v slovenských kúpeľoch overili tisícky ľudí. Rašelinové obklady, zábaly a kúpele dnes ponúkajú nielen kúpele, ale aj masážne a kozmetické salóny, ale aj fyzioterapeutické ústavy. Čo však v tejto oblasti chýbalo, bola možnosť využiť rašelinovou balneoterapiu aj v pohodlí domova. Bez zbytočného cestovania za procedúrami, bez trávenie času v čakárňach, s minimálnymi finančnými a časovými nákladmi.

Preložené pomocou Google Translatore

Informácie o produkte

Výrobca: TORF-ZIEGLER
Značka: TORF-ZIEGLER
Kód výrobku: 104586
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: TORF-ZIEGLER

Recenzie (1)

Recenzie NATURMOOR Rašelinový termofor ľadvinový

Recenzie od 1 užívateľa s celkovým hodnotením 100 %.

Pridať recenziu produktu

100 %

Diskusia

Diskusia NATURMOOR Rašelinový termofor ľadvinový

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam