Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na podporu trávenia a vylučovania » Prípravky na močové cesty a ľadviny

Prípravky na močové cesty a ľadviny

Zápal močových ciest, močového mechúra alebo dokonca obličiek je bolestivá a nepríjemná záležitosť. Pri týchto problémoch vám prinesú úľavu produkty obsahujúce prospešné látky, ktoré sa starajú o zdravie močových ciest.

Zápal močových ciest trápi z veľkej časti ženy. Medzi hlavné príznaky urologického zápalu patrí najmä časté nutkanie na močenie, opakované močenie malého množstva moču, pálenie alebo bolesť pri močení, bolesť v podbrušku. Môže sa ale tiež objaviť viditeľná krv v moči a horúčka.

Čo pomôže pri týchto problémoch?

Pokiaľ sa u vás už vyššie zmienené problémy vyskytli, je dôležité včasné podchytenie ochorenia. Vyskúšajte produkty obsahujúce brusnice, ktoré pôsobia priaznivo na močové cesty. Osvedčené sú teda tablety, u ktorých nájdete brusnice priamo v názve. Účinky tabliet podporte pitím urologického čaju. Čaj na urologické problémy najčastejšie obsahuje sušené listy brusnice, bazy, prasličky, brezy, zlatobyľa a ďalších bylín. Veľmi dôležité je dodržiavať pitný režim.

Prevencia zápalu močových ciest

Pokiaľ sa u vás už niekedy urologické problémy vyskytli, môžu sa znova vrátiť. Týmto problémom však môžete predchádzať dostatočnou prevenciou.

  • Dodržujte hygienu intímnych miest a to najmä počas menštruácie a po pohlavnom styku (keďže je moč zdravého človeka sterilný, doporučuje sa ísť po pohlavnom styku vymočiť, aby sa zamedzilo prípadnému zaneseniu baktérií do močovej trubice).
  • Pite dostatočné množstvo tekutín a pravidelne močový mechúr vyprázdňujte, tzn. nezadržiavajte moč zbytočne dlho v mechúri.
  • Dbajte na to, aby ste neprechladli. Je dôležité najmä v chladnom počasí nesadať na studené miesta, mať panvovú a bedrovú oblasť v teple.
  • Preventívne môžete pôsobiť i vnútorne – užívaním preparátov s pozitívnym účinkom na močové cesty. Také schopnosti majú napríklad brusnice, ktoré majú antibakteriálne účinky.

Pokiaľ u vás problémy i naďalej pretrvávajú, je na mieste navštíviť lekára. V prípade, že by sa tento stav neliečil, môže infekcia postúpiť až do obličiek a spôsobiť tak závažný zápal obličiek, ktorý sa ďalej prejavuje (okrem už zmienených príznakov) bolestí bedier a brucha. Tieto problémy bývajú laicky nazývané tiež ako „nachladnuté obličky“.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam