Podrobné informácie

Namáhaná pokožka vyžaduje špeciálnu starostlivosť

Informácie o produkte

Výrobca: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: MENALIND
Kód výrobku: 234831
Kód EAN: 4049500112918
Držiteľ rozhodnutia: HARTMANN - RICO a.s.

Namáhaná pokožka vyžaduje špeciálnu starostlivosť

Koža je svojou rozlohou 1,5 - 2 m2 najväčším orgánom ľudského tela. Plní niekoľko významných funkcií. Jej najdôležitejšou funkciou je ochranná bariéra medzi vonkajším a vnútorným prostredím. U inkontinentných pacientov dochádza k poškodeniu kože pôsobením moču (stolice), vonkajším tlakom aj vďaka tvorbe baktérií (u ležiaceho pacienta). Obvyklé je začervenanie kože až dermatitída v oblasti dotyku kože s plienkami, resp. plienkovými nohavičkami alebo preležaniny v prípade imobilných pacientov. Tieto kožné defekty vyvolávajú u pacienta nepríjemné pocity až bolesť. Ak je pokožka ohrozovaná inkontinenciou alebo dlhodobým ležaním na lôžku, je používanie špeciálnej kozmetiky pre zdravie a spokojnosť pacienta nevyhnutnosťou.

Menalind Professional

Čistenie pokožky - modrý rad

Umývacia emulzia s ošetrujúcim Panthenolom je určená na čistenie zrelej a inkontinenciou zaťaženej pokožky. Neobsahuje žiadne farbivá, neutralizuje pachy, má sviežu vôňu a neutrálne pH. Znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná.

Ošetrujúci šampón s Panthenolom dôkladne a jemne čistí vlasy a suchú a citlivú pokožku hlavy, uľahčuje následné rozčesávanie. Neobsahuje žiadne farbivá, neutralizuje pachy, má sviežu vôňu a neutrálne pH. Znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná.

Čistiaca pena čistí rýchlo a šetrne silne znečistené partie pokožky pri inkontinencii moču a stolice. Obsahuje Panthenol a Kreatín, ktorý podporuje prirodzený ochranný mechanizmus pokožky. Neobsahuje žiadne farbivá, neutralizuje pachy, má sviežu vôňu a neutrálne pH. Znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná.

Vlhké utierky rýchlo a šetrne čistia intímne partie pokožky pri inkontinencii. Účinne neutralizujú pachy a príjemne a sviežo voňajú.

Ošetrujúca prísada do kúpeľa s Panthenolom jemne čistí zrelú a inkontinenciou zaťaženú pokožku. Neobsahuje žiadne farbivá, neutralizuje pachy, má sviežu vôňu a neutrálne pH. Znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná.

Menalind Professional

Ošetrovanie pokožky - žltý rad

Telové mlieko s obsahom Kreatínu, ktorý podporuje prirodzený mechanizmus ochrany pokožky. Je určené pre starostlivosť o suchú zrelú pokožku, zaťaženú ležaním na lôžku a inkontinenciou. Neobsahuje farbivá, má príjemnú vôňu a dodáva pokožke vlhkosť. Znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná. Typ emulzie voda v oleji.

Olejová prísada do kúpeľa s Panthenolom a ošetrujúcimi substanciami predstavuje intenzívnu starostlivosť o veľmi suchú pokožku a pokožku zaťaženú inkontinenciou a ležaním na lôžku. Má príjemnú vôňu, neobsahuje farbivá a jej znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná.

Masážna voda s ošetrujúcim a zvlhčujúcim Panthenolom oživuje, vitalizuje a uvoľňuje svalstvo. Neobsahuje farbivá, má príjemnú vôňu.

Krém na ruky s obsahom Kreatínu, ktorý podporuje prirodzený mechanizmus ochrany pokožky. Je určený pre starostlivosť o namáhanú a vysušenú pokožku rúk. Neobsahuje farbivá, má príjemnú vôňu jeho znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná. Typ emulzie voda v oleji.

Ošetrujúci olej na pokožku intenzívne ošetruje veľmi suchú pokožku a pokožku zaťaženú inkontinenciou a ležaním na lôžku. Má príjemnú sviežu vôňu, ľahko sa nanáša a nezanecháva mastný film. Neobsahuje farbivá a jeho znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná.

Menalind professional

Ochrana pokožky - ružový rad

Olejový sprej na pokožku chráni suchú, zrelú a inkontinenciou zaťaženú pokožku pred vonkajšími vplyvmi. Obsiahnutý Panthenol jej dodáva vlhkosť. Má príjemnú vôňu, neobsahuje žiadne farbivá a jeho znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná.

Kožný ochranný krém je určený na ochranu pokožky v intímnych oblastiach. Obsahuje zinok a Kreatín, ktorý podporuje prirodzený mechanizmus ochrany pokožky. Po nanesení sa rýchlo vstrebe a vytvorí na pokožke ochranný film. Má príjemnú vôňu, ktorá pohlcuje pachy, neobsahuje farbivá a jeho znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná.

Ochranná pena na pokožku je ľahká o dobre rozotierateľná pena s obsahom Panthenolu, Aloe Vera, močoviny a Kreatínu. Chráni pokožku zaťažovanú inkontinenciou v intímnych partiách pred agresívnymi substanciami obsiahnutými v moči a stolici. Pôsobí účinne pri predchádzaní preležaninám. Jej znášanlivosť s pokožkou je dermatologicky testovaná.

Kozmetika Menalind professional Menalind professional predstavuje kompletný a ucelený kozmetický rad na čistenie, ošetrovanie a ochranu pokožky: - obsahuje kreatín, ktorý posilňuje pružnosť a obranyschopnosť pokožky, je prevenciou proti narušeniu pokožky a preležaninám - obsahuje pantenol, ktorý hydratuje, premasťuje a zvláčňuje pokožku - neobsahuje alergény - obsahuje ďalšie prírodné účinné látky ako lanolín, harmanček a bisabolol Užitoční pomocníci chránia pokožku pri inkontinencii Kožný ochranný krém na pokožku Chráni pokožku v intímnych oblastiach vystavených pôsobeniu agresívnych látok (moču a stolice) a dlhodobému tlaku (pri dlhodobom ležaní). Obsahuje pantenol a harmanček. Nanáša sa v tenkej vrstve na pokožku. Pohlcuje pachy a príjemne vonia. Čistiaca pena s kreatínom Rýchlo a šetrne čistí veľmi znečistenú pokožku pri inkontinencii moču a stolice. Vďaka kreatínu spoľahlivo pokožku chráni. Účinne neutralizuje pachy. Má neutrálne pH. Olejový sprej na pokožku Chráni pokožku zaťažovanú inkontinenciou a ležaním na lôžku. Prírodné účinné látky pantenol a harmanček podporujú regeneráciu pokožky a dodávajú jej pružnosť. Použitie je jednoduché. Nastriekajte na pokožku a zľahka rozotrite. Kozmetiku Menalind professional žiadajte vo svojej lekárni

Recenzie

Recenzie produktu MENALIND PROF TELOVÉ MLIEKO 500 ML s dávkovačom

Diskusia

Diskusia k produktu MENALIND PROF TELOVÉ MLIEKO 500 ML s dávkovačom

Pridať nový príspevok do diskusie