Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Prírodná kozmetika » Bylinná kozmetika » Bylinná kozmetika s mätou

Bylinná kozmetika s mätou

Mäta je známou liečivou trvalkou už od dôb Egypťanov. Je popísaných asi 15 druhov mäty, ktoré majú podobné účinky na naše telo, najznámejšia a najpoužívanejšia je však mäta prieporná. Využitie nemá iba v liečiteľstve, ale tiež v kozmetike a kuchyni, vo všetkých formách má blahodárné účinky na naše telo, či už pri vonkajšom alebo vnútornom použití.

Bylinná kozmetika s mätou - detailný popis

V kozmetike je mäta využívaná ako pre svoju vôňu, tak pre protizápalové a znecitlivejúce účinky. Má nezastupiteľné miesto v boji proti lupinám a svrbiacej pokožke. Vlasovú pokožku čistí, dezinfikuje a ukľudňuje, súčasne tiež stimuluje krvný obeh a napomáha tak rastu a posilneniu vlasov.

Vďaka svojim tíšiacim účinkom je mäta pridávaná tiež do chladivých gélov či mastí, ktoré pomáhajú tlmiť bolesť napr. kĺbov či natiahnutých svalov. Keď naviac pripočítame ešte chladivé účinky, nájdeme v prípravkoch s obsahom mäty ideálnych pomocníkov na ukľudnenie rozpálenej pokožky po dlhšom opaľovaní či po bodnutí hmyzom.

Nesmieme tiež zabudnúť na dôležitú rolu mäty v aromaterapii, v ktorej má rovnako ukľudňujúce účinky ako v ostatných formách použitia. V pleťovej kozmetike je využívaná na udržanie čistej pleti, predovšetkým tej mastnejšej. Veľmi populárny mätový čaj podporuje trávenie, pomáha, keď je nám po jedle ťažko či nás trápi nafúknuté brucho. Mentol obsiahnutý v mäte uľahčuje dýchanie, preto je pitie i inhalácia veľmi vhodná pri nachladení či iných chorobách dýchacích ciest. Zároveň pôsobí ako ukľudňujíci prostriedok pri strese či bolestiach hlavy, dokáže zlepšiť sústredenie a zdvihnúť náladu.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam