Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Vitamíny, minerály » Minerály, stopové prvky » Horčík

MAGNESIUM 250MG PHARMAVIT TBL EFF 20 - recenzie

Registrovaný liečivy prípravok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 115473
Liek obsahujúci horčík, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu nervového systému a svalov, pre stavbu kostí, zubov a chrupaviek. Liek môžu užívať dospelí, deti od 5 rokov, mladiství, tehotné a dojčiace ženy.

Viac informácií

2,95

Dostupnosť: skladom do 24 hodín

Tovar odošleme 18. 1. 2018, predpokladaný termín doručenia 19. 1. 2018.

Doprava od 1 € alebo zdarma
 
Podrobné informácie
Príbalový leták
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Liek obsahujúci horčík, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu nervového systému a svalov, pre stavbu kostí, zubov a chrupaviek. Liek môžu užívať dospelí, deti od 5 rokov, mladiství, tehotné a dojčiace ženy.

Informácie o produkte

Výrobca: WALMARK A.S.
Značka: WALMARK
Kód výrobku: 115473
Kód EAN: 8595165287196
Držiteľ rozhodnutia: WALMARK A.S.

Liek obsahuje horčík, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu nervového systému a svalov, pre stavbu kostí, zubov a chrupaviek. Bez odporučenia lekára sa liek môže používať ako doplnok dennej dávky horčíka pri zvýšenej námahe. Na odporučenie lekára sa liek užíva pri liečbe stavov z nedostatku horčíka a ich prevencii: pri zvýšenej spotrebe (počas tehotenstva, v období dojčenia), pri jeho zníženom prívode (pri alkoholizme, podvýžive), pri poruchách vstrebávania (pri niektorých črevných ochoreniach, pri tzv. malabsorpcii), pri zvýšených stratách horčíka (pri vracaní, hnačkách, popáleninách), pri zníženej sérovej hladine horčíka, ktorá sprevádza poruchu činnosti obličiek, pri používaní látok, ktoré môžu poškodzovať funkciu obličiek. Ďalej sa liek používa ako doplnková liečba pri Cushingovej chorobe a Connovom syndróme, pri angine pectoris, pri srdcovom infarkte, pri poruchách srdcového rytmu, pri vysokom krvnom tlaku a ako prevencia opakovanej tvorby močových kameňov zo šťaveľanu vápenatého. Viac na adcc.sk


Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

PRÍLOHA Č.1 K NOTIFIKÁCII O ZMENE V REGISTRÁCII, EV.Č.: 2108/08738


PÍSOMNÁ INFORMÁCIA PRE POUŽÍVATEĽOV


Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu skôr, ako začnete užívať Váš liek.
Túto písomnú informáciu si uschovajte. Možno bude potrebné, aby ste si ju znovu prečítali.
Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika.


MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT
Šumivé tablety

DRŽITEĽ ROZHODNUTIA O REGISTRÁCII A VÝROBCA
WALMARK a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika

ZLOŽENIE LIEKU
Liečivá: magnesii oxidum ponderosum (ťažký oxid horečnatý) 420 mg, čo zodpovedá magnesium (horčík) 250 mg, acidum ascorbicum (kyselina askorbová) 150 mg.
Pomocné látky: saccharinum natricum (sodná soľ sacharínu), aroma fragariae (jahodová aróma), maydis amylum (kukuričný škrob), saccharosum (sacharóza), natrii hydrogenocarbonas (hydrogénuhličitan sodný), acidum citricum anhydricum (bezvodá kyselina citrónová), macrogolum (makrogol), Amaranth + Ponceau 4R (zmes červených farbív).

FARMAKOTERAPEUTICKÁ SKUPINA
Minerálne doplnky, magnézium (rôzne soli v kombinácii).

CHARAKTERISTIKA
MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT je liek obsahujúci horčík, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu nervového systému a svalov, pre stavbu kostí, zubov a chrupaviek.

INDIKÁCIE
MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT sa môže používať bez odporučenia lekára ako doplnok dennej dávky horčíka pri zvýšenej námahe. Na odporučenie lekára sa liek užíva pri liečbe stavov z nedostatku horčíka a ich prevencii: pri zvýšenej spotrebe (počas tehotenstva, v období dojčenia), pri jeho zníženom prívode (pri alkoholizme, pri podvýžive), pri poruchách vstrebávania (pri niektorých črevných ochoreniach, pri tzv. malabsorpcii), pri zvýšených stratách horčíka (pri vracaní, hnačkách, popáleninách), pri zníženej sérovej hladine horčíka, ktorá sprevádza poruchu činnosti obličiek, pri používaní látok, ktoré môžu poškodzovať funkciu obličiek. Ďalej sa liek používa ako doplnková liečba pri Cushingovej chorobe a Connovom syndróme, pri angine pectoris, pri akútnom srdcovom infarkte, pri poruchách srdcového rytmu, pri vysokom krvnom tlaku a ako prevencia opakovanej tvorby močových kameňov zo šťavelanu vápenatého.
Liek môžu užívať dospelí, deti od 5 rokov, mladiství, tehotné a dojčiace ženy.

KONTRAINDIKÁCIE
MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT sa nesmie užívať pri precitlivenosti na zložky obsiahnuté v lieku, pri poruche funkcie obličiek a obličkových kameňoch, pri dehydratácii (nedostatok vody v tele), pri zníženej činnosti štítnej žľazy a pri Addisonovej chorobe (porucha funkcie nadobličiek).
Liek obsahuje cukor, preto nie je vhodný pre diabetikov.

Deti a starší ľudia musia obzvlášť starostlivo dodržiavať odporúčané dávky.

Lekára musíte upozorniť, keď trpíte poruchou funkcie obličiek, nadobličiek, štítnej žľazy alebo precitlivenosťou na niektorú zložku lieku. Poraďte sa, prosím, so svojím lekárom aj v prípade, že sa niektorý z týchto stavov u vás vyskytol v minulosti alebo nastal v priebehu užívania lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT. Lekára takisto upozornite na to, že ste tehotná alebo dojčíte. V týchto prípadoch môžete MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT užívať len na odporučenie lekára.

NEŽIADUCE ÚČINKY
MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT sa zvyčajne dobre znáša. Len zriedkavo sa môže objaviť redšia stolica, nevoľnosť alebo zvýšená únavnosť.
Precitlivenosť na liek sa môže prejaviť náhle vzniknutým opuchnutím tváre a slizníc s poruchami dýchania, vyrážkou a svrbením kože.

Čo robiť v prípade objavenia sa nežiaducich účinkov
Po znížení dávkovania lieku nežiaduce účinky ustúpia.
Pri prejavoch precitlivenosti ihneď prerušte užívanie lieku a vyhľadajte lekára.
V prípade, že sa u vás objavili akékoľvek nežiaduce účinky alebo iné neobvyklé reakcie, aj také, ktoré nie sú uvedené v tejto informácii, informujte, prosím, o tom svojho lekára, ktorý rozhodne o vašej ďalšej liečbe.

INTERAKCIE
Účinky lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Váš lekár by mal byť preto informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnej dobe užívate, alebo ktoré začnete užívať a to na lekársky predpis alebo bez neho. Predtým ako začnete súčasne s užívaním lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT užívať nejaký iný liek bez lekárskeho predpisu, poraďte sa, prosím, so svojím ošetrujúcim lekárom.

Účinky ktorých liekov môže MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT ovplyvniť
MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT znižuje vstrebávanie tetracyklínu, solí železa a fluoridu sodného z čreva. Medzi podaním ktorejkoľvek z týchto látok a podaním lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT musia uplynúť aspoň 3 hodiny.

DÁVKOVANIE
Pokiaľ vám lekár nepredpísal inak, dodržujte, prosím, tento návod na použitie, pretože inak vám liek MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT neprinesie želaný úžitok.

Ako a kedy máte užívať MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT
Deťom od 5 do 10 rokov sa podáva raz denne jedna šumivá tableta.
Dospelí a mladiství užívajú 2 až 3-krát denne jednu šumivú tabletu.

SPÔSOB PODÁVANIA
Rozpustite, prosím, šumivú tabletu v pohári vody. Potom vypite celý obsah pohára.
Liek môžete užívať v akúkoľvek dobu a nezávisle na príjme potravy.

Ako dlho máte MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT užívať
Bez odporučenia lekára neužívajte MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT dlhšie ako 10 dní.

ĎALŠIE RADY
Ak užijete väčšiu dávku ako máte
V prípade, že ste užili nadmernú dávku lieku alebo bol liek náhodne užitý dieťaťom, informujte o tom okamžite lekára.

Ak zabudnete užiť MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT
V takomto prípade nezvyšujte ďalšiu dávku na dvojnásobok v snahe nahradiť vynechanú dávku. Užite až ďalšiu dávku v obvyklom čase.

UPOZORNENIE
Liek obsahuje cukor. Jedna dávka obsahuje 61,5 mg sacharózy. Liek nie je vhodný pre pacientov s cukrovkou. Ak Váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto lieku.

Ak prestanete užívať MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT
Náhle ukončenie liečby po dlhodobejšom užívaní vyšších dávok môže vyvolať nedostatok kyseliny askorbovej (vitamínu C), preto sa dlhodobá liečba vyššími dávkami musí ukončovať postupne.

Čo musí vziať do úvahy tehotná alebo dojčiaca žena
Počas tehotenstva a dojčenia sa MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT má užívať len pod lekárskym dohľadom.

VAROVANIE
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.


BALENIE
20 šumivých tabliet

UCHOVÁVANIE
Uchovávajte pri teplote neprevyšujúcej 25°C. Uchovávajte v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom a vlhkosťou.
Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

DÁTUM POSLEDNEJ REVÍZIE
September 2008

Recenzie

Recenzie produktu MAGNESIUM 250MG PHARMAVIT TBL EFF 20

Diskusia

Diskusia k produktu MAGNESIUM 250MG PHARMAVIT TBL EFF 20

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam