Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

Bioderma 2+1

Volajte 0221 201 380

Liečba oparov 

Vyberajte z účinných liekov na opary, ktoré výrazne podporia liečenie oparu na pere (herpesu), tvári alebo pásového oparu tým, že urýchlia liečenie postihnutého miesta a zmiernia bolesť. Liek na opary tiež bráni ďalšiemu šíreniu nákazlivých herpes vírusov vo vašom organizme. O rôznych druhoch týchto liekov sa dozviete nižšie v našich tipoch.

3 užitočné tipy, ako na opary

  • používajte masť na opar s antivírusovým účinkom - pre rýchlu liečbu oparu na perách konkrétne odporúčame krém Aciclovirom, ktorý tlmí svrbenie a ničí nákazlivý vírus, ďalej napr. mastička Vectavir alebo gél na opary Viru-Merz, určený na liečbu v počiatočnom štádiu
  • vyskúšajte diskrétnu náplasť na opary - veľmi tenká, neviditeľná náplasť Compeed podporuje liečbu oparu a perfektne ho zamaskuje (môžete na ňu aplikovať aj make up), možno použiť aj na herpes v tehotenstve, ale po predchádzajúcej konzultácii s lekárom
  • menej stresu, viac pohybu - opary sa často tvoria v dôsledku oslabenia imunity, snažte sa zbaviť stresujúcich faktorov, doprajte si dostatok odpočinku a doplňte potrebné vitamíny

Pozor! Opar rozhodne neškrabte ani naň nesiahajte, vírus by sa mohol ľahko rozšíriť aj do ďalších miest na tvári. Skúste vyplachovať ústa odvarom z vňate šalvie lekárskej.

Ak máte podozrenie na pásový opar, ktorý sa prejavuje najmä boľavými pľuzgiermi, chrastami a začervenanou kožou spolu so zvýšenou teplotou, okamžite navštívte svojho lekára.

Najpredávanejšie výrobky v tejto kategórii
ZOVIRAX krém 2 g
Katalógový výpis | Zoznam

ZOVIRAX krém 2 g

ZOVIRAX krém 2 g
Kód:116296

Naša cena:  8,98 €

registrovaný liečivý prípravok
Zovirax dermálny krém je určený na liečbu oparu.
Dostupnosť: skladom

SD Pharma HERPATCH sérum 5ml

SD Pharma HERPATCH sérum 5ml
Kód:329738

Naša cena:  8,20 €

registrovaný liečivý prípravok
Sérum na opary s obsahom zinku.
Dostupnosť: dodávame do 4 dní

ZOVIRAX duo krém 2 g

ZOVIRAX duo krém 2 g
Kód:192938

Naša cena:  10,53 €

registrovaný liečivý prípravok
Zovirax Duo sa používa na liečbu včasných prejavov a príznakov (pálenie, svrbenie alebo začervenanie) oparu na perách a tvári s cieľom znížiť riziko, že sa opar zmení na pľuzgier. Môžu používať dospelí a dospievajúci vo veku 12 rokov a starší.
Dostupnosť: skladom