Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

lekarnici

Volajte 0221 201 380

Liečba akné

Trápia Vás problémy s akné? Vyskúšajte niektoré z účinných prípravkov, ktoré Vám pomôžu zbaviť sa dotieravých pupienkov na tvári. Lieky na uhry, najčastejšie vo forme krémov, výrazne obmedzia ďalší rast baktérií a odstránia z povrchu kože nadbytočný maz. Ako podporný doplnok k liečbe akné možno ďalej použiť najrôznejšie pleťové vody a krémy na báze make upu, ktoré akné spoľahlivo prekryjú. Na výber máte nasledujúce.

Čo pomáha v boji proti akné

  • krémy a gély - na liečbu akné v dospelosti aj u mladistvých vyskúšajte Akneroxid gél, veľmi obľúbený je tiež liečivá krémová pasta Aknecolor, ktorá zároveň funguje ako make up
  • tabletky - ako doplnok k liečbe akné skúste užívať tabletky Innéov, ktoré vyživujú a rozjasňujú pleť, ďalej odporúčame tiež vitamíny na pleť Dermavit (tieto prípravky nájdete v sekcii pleť, nechty, vlasy)
  • kozmetika - základom zdravej pleti je dostatočná starostlivosť, pri menej závažných formách akné vyskúšajte najrôznejšie čistiace gély, pleťové vody a masky špeciálne navrhnuté šetrnú starostlivosť o mastnú a problematickú pleť (kozmetiku na akné nájdete v sekcii prípravky na čistenie pleti)

Ak u Vás ťažkosti pretrvávajú dlhšie ako 4 týždne a akné sa nehojí, radšej navštívte lekára, ktorý Vám spoločne s lokálnou starostlivosťou môže odporučiť tiež antibiotiká.

TIP! Vyskúšali ste všetko možné, ale stále neviete, ako sa zbaviť akné? Pomôcť môže zmena životosprávy, začnite sa prečisťovať zvnútra! Pridajte viac pohybu, jedzte zdravšie a obmedzte tučné, ťažko stráviteľné jedlá, ktoré zanášajú črevá. Nechajte otravné pupienky konečne zmiznúť raz a navždy! Berte však na vedomie, že tieto odporúčania či najrôznejšie bylinky rozhodne nie sú náhradou za lieky samotné.

Katalógový výpis | Zoznam
Vo výbere nie je žiadna položka.
 
Naposledy navštívené značky