Tie najlepšie darčeky pre zdravie a veľa odmien za vianočné nákupy.

Obľúbené položky
Vybrať odmenu

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Prírodná kozmetika » Bylinná kozmetika » Bylinná kozmetika s levanduľou

Bylinná kozmetika s levanduľou

Levanduľa lekárska pochádza zo Stredomoria a je to tradičná liečivá a aromatická rastlina. Výrobky z levandule sú využívané v kozmetike, pri rôznych typoch bolestí, na ukľudnenie pocuchaných nervov, pri nachladení a naviac slúži ako odpudzovač hmyzu.

Bylinná kozmetika s levanduľou - detailný popis

Levanduľa je pravdepodobne najznámejšia pre svoje hojivé účinky. Jej prirodzené antiseptické vlastnosti prispievajú k rýchlejšej regenerácii buniek pri poranení kože a zmenšujú riziko vzniku jaziev. Jej konejšivé účinky pôsobia ako balzam pri stavoch nervového napätia, precitlivenosti, nespavosti a búšení srdca. Levanduľa povzbudí myseľ k pozitívnemu mysleniu a dokonale zrelaxuje.

Najčastejšou formou použitia je éterický olej. Je vhodný na masáže pri únave fyzickej i psychickej alebo k inhaláciám, kedy pomáha zmierniť prejavy chrípky alebo bronchitídy. Je skvelým pomocníkom i pri starostlivosti o citlivú detskú pokožku.

Pre svoje čistiace a uklidňujúce účinky a v neposlednom rade tiež pre svoju typickú vôňu je levanduľa obľúbenou prímesou v rôznych kozmetických prípravkoch. Z levanduľovej kozmetiky je tak možné u predajcov nájsť levanduľové mydlá a sprchové gély, pleťové vody, telové mlieka a krémy na ruky alebo masky na vlasy, ktoré sa výborne starajú o pleť.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam