Podrobné informácie

Prípravok LAPIS (STILUS ARGENTI NITRICI) predstavuje, na základe svojho zloženia, účelný podporný prostriedok zvyšujúci hojenie kožných defektov.

Informácie o produkte

Výrobca: K.t.& K. Group Czech
Značka: LAPIS
Produktová rada:
Kód výrobku: 230980
Kód EAN: 2577220
Držiteľ rozhodnutia: K.t.& K. Group Czech

Pôsobí ako podporný dermatologický prostriedok na odstraňovanie hyperplastických kožných útvarov.

Účinné látky
Argenti nitras
kalium nitricum

Prípravok STILUS ARGENTI NITRICI predstavuje na základe svojho zloženia účelný podporný prostriedok zvyšujúci hojenie kožných defektov. Prípravok sa najčastejšie používa pri podpore liečby niektorých dermatóz vírusového pôvodu - verrucae vulgares (bradavice) a condyloma acuminata. Aplikáciou tohto prípravku urýchľujeme granulačné a epitelizačné procesy pri hojení.

Aplikujeme vtieravým pohybom na postihnuté miesto 1-2x denne. Po odstránení parafínovej vrstvy sa tyčinka nanáša ľahkým vtieravým pohybom na postihnuté miesto 1- 2 x denne. Prípravok je možné aplikovať do doby zlepšenia kožnej poruchy.

Liek sa nesmie aplikovať na sliznice a silne prekrvená miesta.

Pri výskyte silného pálenia, prípadne bolesti sa o ďalšom postupe poraďte s ošetrujúcim lekárom alebo lekárnikom.

Pred aplikáciou Lapis na postihnuté miesto, po zložení viečka s tyčinky odstránime ochrannú parafínovú vrstvu ponorením do vlažnej vody (teplota vody 30 až 37 stupňov Celzia) po dobu 10 až 20 sekúnd. Do vody ponoríme len predpokladané spotrebované množstvo tyčinky. Po odstránení parafínovej vrstvy vlažnou vodou sa tyčinka nechá uschnúť. LAPIS aplikujte vtieravým pohybom na postihnuté miesto 1-2 x denne. Po dokončení aplikácie opäť tyčinku zasuňte do ochranného viečka. Prípravok je možné aplikovať do doby zlepšenia kožnej poruchy. Opatrnosť pri aplikácii v tvárovej oblasti a v okolí očí.

Prípravok je určený len na vonkajšie použitie! Prípravok nepoužívajte do očí! Použitie u detí konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Pri aplikovaní pripravku v tvárovej oblasti, rovnako aj na rozhraní sliznice a kože, buďte opatrní (prípravok sa nemá podávať na sliznice a výrazne prekrvené miesta) a aplikácií v týchto oblastiach konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Pri výskyte silného pálenia, prípadne bolesti sa o ďalšom postupom poraďte s ošetrujúcim lekárom.

Zloženie
Argentum nitricum 97 dielov, Kalium nitricum 3 diely

Recenzie

Recenzie produktu LAPIS tyčinka na bradavice

Diskusia

Diskusia k produktu LAPIS tyčinka na bradavice

Pridať nový príspevok do diskusie