Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na kožné problémy » Prípravky na kurie oká

Prípravky na kurie oká

Zbavte sa nepríjemných a nevzhľadných kožných problémov vďaka kvalitným a účinným liekom na kurie oká. Prípravky dokážu rozrušiť vrstvu zrohovatenej hrubej kože a odlúpnuť tkanivo. Vyberte si z najobľúbenejších produktov na domáce odstránenie kurieho oka. Ponúkame masti, náplasti, roztoky aj gély!

Ako rozoznáte kurie oko?

Kurie oko je ochorenie kože a nie je v žiadnom prípade prenosné. Tvorí ho odumretá a zrohovatená koža a najmä v oblasti kĺbov a na vystupujúcich kostiach, na pätách, malíčkoch či palcoch nôh.

Príčina vzniku kurieho oka?

Príčinou kurieho oka je spravidla nevhodná obuv, ktorá tlačí na namáhané miesta a vďaka tomu sa vytvorí kožný defekt. S týmto ochorením si poradí zručná pedikérka, v prípade väčšieho problému je treba chirurgické ošetrenie. Účinná je tiež domáca liečba, pomôcť vám môžu i voľne predajné prípravky na kurie oká.

Ako sa zbaviť kurieho oka?

S odstránením kurieho oka vám pomôžu prípravky s obsahom kyseliny salicylové, ktoré aplikujete na postihnuté miesto, po určitej dobe následne odstránite odumretú kožu pomocou skalpelu či malého nožíka. Na kurie oká zaberajú i liečivé masti, ktorými budete postihnuté miesto pravidelne potierať. Náplasti na kurie oká bránia väčšiemu namáhaniu poškodenej pokožky a postupne liečia vzniknutý problém. 

Domáce odstránenie prírodnými prísadami

Pokiaľ nechcete používať chemické produkty a roztoky na kurie oká, k ich liečbe vyskúšajte ľahko dostupné látky, ktoré nájde každá gazdinka doma. Na kurie oká zaberá:

  • kyselina salicylová
  • kyselina mravenčia
  • citrónová šťava
  • cesnak
  • cibuľa alebo kvet jazmínu
  • éterický olej z gaultérie

Postihnuté miesto natierajte vyššie uvedenými substanciami a odumretú pokožku potom odstráňte ostrým nástrojom a zalepte náplasťou. Dôležitá je však prevencia týchto kožných problémov. Mali by ste nosiť vhodnú obuv, ktorá vás nikde netlačí či neodiera.

Nohy si preventívne mažte napríklad konopnou alebo nechtíkovou masťou, pokožku nôh potom zvláčni a vy sa vyhnete nepríjemným problémov, ktoré vás môžu obmedzovať, jak vo vašom spoločenskom živote, tak i v práci.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam