Podrobné informácie

Bactigras je antiseptické nepriľnavé krytie z tylovej tkaniny impregnovanej jemným bielym parafínom s účinnou širokospektrálnou antiseptickou zložkou.

Informácie o produkte

Výrobca: SMITH & NEPHEW CONSUMER
Značka: BACTIGRAS
Kód výrobku: 7606
Kód EAN: 5000223074579
Držiteľ rozhodnutia: SMITH & NEPHEW CONSUMER

Použitie
Bactigras obsauje širokospektrálnu antiseptickú zložku (0,5% chlorhexidinacetát) na masťovom základe, ktorá sa z obväzu pomaly uvoľňuje do rany a účinne pôsobí proti grampozitívnym a gramnegatívnym baktériám vrátane MRSA, vírusom, kvasinkám a plesniam. Laboratórne a klinické štúdie preukázali dlhodobé antibakteriálne pôsobenie účinnej látky (až 8 dní), pričom nebola zaznamenaná rezistencia. Bactigras sa nelepí na spodinu rany a nevysušuje ju.
Dávkovanie
Bactigras sa prikladá na celú spodinu rany tak, aby s ňou bol v tesnom kontakte. Frekvencia výmeny obväzu závisí od klinického stavu rany. V niektorých prípadoch je nutné meniť obväz po 12 hodinách (infikovaná rana), v iných (prevencia a liečba infekcie) postačí výmena obväzu iba 2x týždenne.
Príznaky
Bactigras je indikovaný na rany s rizikom vzniku infekcie (profylaxia), rovnako ako na rany už infikované. Bactigras je vhodný na menšie popáleniny a obareniny.
Kontraindikácie
Nepoužívajte obväz na viac ako 10% povrchu tela. Nepoužívajte, ak je pacient alergický na Chlorhexidín. Bactigras nesmie prísť do kontaktu s očami, stredným uchom, meningami a mozgom.
Účinné látky
Chlorhexidin acetát

Recenzie

Recenzie produktu Krytie Bactigras antiseptické s masťou 10x10cm / 10 ks

Diskusia

Diskusia k produktu Krytie Bactigras antiseptické s masťou 10x10cm / 10 ks

Pridať nový príspevok do diskusie