Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Bylinná kozmetika » Bylinná kozmetika s kostihojom

Bylinná kozmetika s kostihojom

Kostihoj lekársky je od staroveku považovaný za veľmi dôležité liečivo. V stredoveku sa bežne používal pri hojení zlomených kostí a práve odtiaľ pochádza i jeho slovenské meno. Na výrobu podporných prostriedkov sa používa prevažne koreň.

Prípravky s extraktami z kostihoja majú tieto vlastnosti:

 • brzdia vznik zápalov,
 • tlmia opuchy,
 • kryjú rany vrátane tých krvácajúcich,
 • znižujú bolesť.

Z toho dôvodu sú stále častejšie využívané v športovej medicíne. Schopnosť tlmiť bolesť sa blíži efektom bežných analgetík, avšak bez ich vedľajších účinkov.

Priestor k použitiu kostihoja je teda najmä pri týchto problémoch:

 • bolesti, zápaly kĺbov a šliach,
 • výrony, modriny, tupé zranenia,
 • urýchlenie hojenia zlomenín,
 • kŕčové žily.

Na všetky tieto neduhy je možné použiť kostihojovú masť, ktorá je vhodná pre športovcov a ťažko pracujúcich vďaka svojim ukľudňujúcim účinkom na pohybový aparát.

Kostihoj je možné používať i pri iných problémoch než sú tie pohybové, avšak nie je doporučovaný pre vnútorné použitie.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • AR KOSTIHOJOVÁ MASŤ S GÁFROM 50ML

  AR KOSTIHOJOVÁ MASŤ S GÁFROM 50ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Masť z kostihoja obsahuje extrakt s obsahom účinných látok, ktoré priaznivo ovplyvňujú činnosť pohybového aparátu, a gáfor, ktorý pôsobí derivačne a prekrvuje. na masáže namáhaných svalov a šliach na regeneráciu pomliaždenín na regeneráciu pokožky - masť zjemňuje stvrdnutú kožu podobne ako nechtíková masť Informácie pre užívateľov Ingrediencie: Bravčová masť, včelí vosk bielený, kostihoj, gáfor, eukalyptový olej, vitamín E, chlorofyl. Informácie o zdravotnej nezávadnosti: Výrobok je Štátnym zdravotným ústavom, národným referenčným centrom pre kozmetiku, označený ako bezpečný pre zdravie osôb. Ministerstvom zdravotníctva ČR je registrovaný pod označením REG - 333 - 23. 4. 02 / 11305. Balenie: 50ml Použitie: Vtierať 2 až 3 x za deň formou jemnej masáže. Skladovanie: Skladujte pri teplote do 25 °C. Spotrebujte najlepšie do: 12 mesiacov odo dňa výroby. Upozornenie: U ľudí s citlivou pleťou odporúčame overiť znášanlivosť votrením malého množstva masti do pokožky.

  2,89 €

 • AR KOSTIHOJOVÁ MASŤ 100ML

  AR KOSTIHOJOVÁ MASŤ 100ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Zloženie Kostihoj (Symphytum peregrinum), eukalyptová silica (Eucalypti etheroleum), vitamín E (Tocopherolum), bravčové sadlo (Adeps suilus), včelí vosk (Cera flava). Pre užívateľa - Vek Dospelí a deti od 3 rokov. Aplikácia 2–3x denne vtierať formou jemnej masáže na postihnuté miesta. Obsah 100 ml Skladovanie Skladujte pri teplote 5 - 25 °C. Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale (12 mesiacov). Indikácie k masážam svalov, šliach a kĺbov ošetrenie svalov po športových výkonoch k ošetreniu stvrdnutej, prípadne rozpraskanej pokožky Pozitíva tradične vyrobená masť bez farbív a konzervačných prísad sadlo je prirodzeným základom pre bylinné masti ľahká vstrebateľnosť Zložky Kostihoj obsahuje alantoin, pyrolizidinové alkaloidy, triesloviny, steroly. Látky pôsobia blahodárne pri hojení rán, podvrtnutí, natiahnutí svalov či kĺbov, ide aplikovať na rozpraskanú pokožku, prípadne pri opuchoch, pri kŕčových žilách a vredoch, nie je vhodné používať na otvorené rany. Eukalyptus a zvlášť silica z listov obsahuje eukalyptol, zvonka sa využíva pre svoje antibakteriálne vlastnosti, znižuje svalové napätie a kŕče a prináša úľavu pri bolestiach hlavy, používa sa k masážam pri pomliaždeninách a natiahnutých svalov. Vitamín E je prírodný antioxidant, ktorý účinne chráni bunky pred oxidačným stresom a pôsobenie voľných radikálov, čím napomáha spomaľovať proces starnutia, jeho vplyv sa prejavuje pri hojení rán. Dôležité upozornenie Nevhodné pre deti do 3 rokov. U ľudí s citlivou pokožkou odporúčame pred aplikáciou overiť znášanlivosť masti votrením malého množstva do kože, neaplikovať do otvorených rán. Aký druh sadla sa používa? Od roku 2005 sa do všetkých sadlových mastí používa nové bravčové sadlo. Toto sadlo má lepšiu kvalitu, ktorá je zaručená technológiou tavenia vo vodnej páre a následným odstreďovaním. Toto sadlo je bez zápachu, preto má masť prirodzenú vôňu bylín a jej mäkká konzistencia zaručuje lepšiu roztierateľnosť. Okrem toho šetrná technológia výroby sadla zaručuje vyššiu stabilitu tohto sadla a tým dlhšiu životnosť všetkých našich sadlových mastí.

  4,49 €

 • DR. POPOV Kostihojová masť 50 ml

  DR. POPOV Kostihojová masť 50 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Zloženie Adeps Suillus, Cera albumy, Symphytum officinale, Juniperus communis, Thymus Vulgaris, Calendula officinalis, Parfum Popis Kostihojová masť je vynikajúca pre športovcov a ťažko pracujúcich. Obsiahnuté rastliny majú ukľudňujúci účinok na pohybový aparát (unavené nohy, natiahnuté svaly, šľachy, kĺby a chrbtica, výrony, podliatiny). Masť je výborným doplnkom pri rehabilitácii ak urýchleniu vstrebávanie podliatin. Masť obsahuje stabilizovanej sadlo a je preto mastnejšia.

  2,30 € -8% 2,50 €

 • AR KOSTIHOJOVÁ MASŤ 50ML

  AR KOSTIHOJOVÁ MASŤ 50ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Masť obsahuje extrakt z kostihoja s účinnými látkami, ktoré priaznivo ovplyvňujú činnosť pohybového aparátu. na masáže kĺbov, svalov, šliach na regeneráciu po športových výkonoch na regeneráciu pokožky - masť zjemňuje stvrdnutú kožu podobne ako nechtíková masť Informácie pre užívateľov Ingrediencie: Bravčová masť, včelí vosk bielený, kostihoj, eukalyptový olej, vitamín E. Informácie o zdravotnej nezávadnosti: Výrobok je Štátnym zdravotným ústavom, národným referenčným centrom pre kozmetiku, označený ako bezpečný pre zdravie osôb. Ministerstvom zdravotníctva ČR je registrovaný pod označením REG - 333 - 23. 4. 02 / 11305. Balenie: 50 ml Použitie: Vtierať 2 až 3 x za deň formou jemnej masáže. Skladovanie: Skladujte pri teplote do 25 °C. Spotrebujte najlepšie do: 12 mesiacov odo dňa výroby. Upozornenie: U ľudí s citlivou pleťou odporúčame overiť znášanlivosť votrením malého množstva masti do pokožky.

  2,77 €

 • ENERGY Artrin XXL 250 ml

  ENERGY Artrin XXL 250 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Je bioinformačný širokospektrálny regeneračný krém s vyváženým bylinným komplexom a vysokým obsahom termálnej vody zo žriedla Podhájska. Artrin obsahuje lipozómy s vysoko koncentrovanými rašelinovými výťažkami. Lipozómy majú schopnosť prenikať do hlbších vrstiev kože, kam vnášajú aj blahodarné výťažky z rašeliny. Rašelina je známa ako vynikajúci prostriedok na liečenie pohybových ťažkostí. Základ Artrinu tvorí termálna voda zo žriedla Podhájska, ktorá je svojím zložením svetovým unikátom. Obsahuje rad významných minerálov a vďaka vysokému podielu extraktu z rastlín je krém navyše obohatený o veľa ďalších prvkov. Bežné krémy obsahujú 1-3% výťažkov z rastlín, regeneračné krémy Energy 30-50%. Podľa laboratórnych analýz Artrin obsahuje tiež vysoké percentá sodíka, draslíka, vápnika, fosforu, síry, horčíka, lítia, mangánu, kremíka a bóru. Sú to práve tie prvky, ktoré sú známe svojím vysokým regeneračným efektom. Ďalej obsahuje rad stopových množstiev ďalších minerálov. Termálna voda z Podhájskej má vysoký energetický potenciál, je slaná a pochádza z treťohorného mora. Artrin obsahuje aj arašidový olej. V Artrine sú tiež obsiahnuté účinné látky ďumbiera lekárskeho, ktorý má výskumom potvrdený vplyv na rôzne mikroorganizmy. V prípravku Korolen firmy ENERGY obsahuje dostatočné množstvo jeho výťažku. Ľudia, ktorí trpia nepríjemnými pocitmi pri cestovaní dopravnými prostriedkami (tzv. kinetózou), môžu vyskúšať Korolen v kombinácii s Artrinom. Pred jazdou alebo počas nej užijeme jednu čajovú lyžičku Korolenu vnútorne a krém aplikujeme zvonka na spánky, brucho a pod nos. K zlepšeniu stavu pokožky prispieva okrem ľanového oleja tiež vitamín E, termálna voda, fytohormóny zo sladkého drievka a enzymatické výťažky z kalifornských dážďoviek. Antioxidačné účinky proti vzniku voľných radikálov sú v kréme zabezpečené obsahom prvkov, vitamínom E a prirodzeným obsahom rastlinných farbív, ktoré majú niekoľkonásobne vyšší účinok ako má samotný vitamín E. Použitie: Komplex biologicky aktívnych látok rastlín, minerálov a bioinformácií. Zloženie: Kostihoj lekársky obsahuje hojivú látku alantoín, ktorá má vynikajúci vplyv na regeneráciu. Puškvorec lekársky: Turanec kanadský: Agát biely obsahuje fytohormóny, má veľmi pozitívny vplyv na stav kĺbov. Túžobník brestový: Arnika horská: Kôpor voňavý: Pagaštan konský: Pyštek obyčajný obsahuje kyselinu mravčiu, jablčnú a octovú. Sladovka hladkoplodá: Zlatobyľ obyčajný: Vavrín vznešený: Senovka grécka pôsobí ako univerzálne tonikum. Komonica lekárska: Obsahuje alantoín, flavonoidy, zmäkčuje kožu. Ďumbier lekársky: Rašelina vynikajúca prírodná látka na celý pohybový aparát. Regeneračný postup a dávkovanie:Krém používame lokálne vo veľmi tenkej vrstve 1x až 3 x denne. Je ľahko roztierateľný a zmývateľný vodou. Aplikujeme ho na miesta uloženia orgánov alebo na oblasti ich reflexných zón a energetických dráh. Pri vážnych zdravotných problémoch sa vždy poraďte s lekárom.

  42,53 € -12% 48,10 €

 • AR KOSTIHOJOVÝ EMULGEL S GÁFROM 75ML

  AR KOSTIHOJOVÝ EMULGEL S GÁFROM 75ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Zloženie Kostihoj lekársky (Symphytum officinalis), rozmarínová silica (Rosmarinus communis), gáfor (Camphor), chlorofyl, emulgelový základ. Pre užívateľa - Vek Dospelí a deti od 3 rokov. Aplikácia Podľa potreby jemne vmasírovať do pokožky. Obsah 75 ml Skladovanie Skladujte pri teplote 5 – 25 °C. Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale (24 mesiacov). Indikácia k masážam svalov, šliach a kĺbov ošetreniu svalov po športových výkonoch k ošetreniu stvrdnutej, prípadne rozpraskanej pokožky Pozitíva kombinácia látok k relaxácií pohybového aparátu veľmi ľahké vstrebávanie nezanecháva mastný film možno aplikovať viackrát za deň Zložky Kostihoj obsahuje alantoin, pyrolizidinové alkaloidy, triesloviny, steroly. Látky pôsobia blahodárne pri hojení rán, podvrtnutí, presilených svalov či namáhaných kĺbov, možno aplikovať na rozpraskanú pokožku, prípadne pri opuchoch, pri kŕčových žilách a vredoch, nie je vhodné používať na otvorené rany. Rozmarínová silica je využívaná k podpore krvného obehu, pri bolestiach u ľudí s vyšším krvným tlakom, tiež pomáha pri bolestiach kĺbov a reumatických ťažkostiach. Gáfor je využívaný zvonka do mastí a mazaní, látka má prekrvujúci účinok na kožu. Chlorofyl protizápalové účinky, urýchlenie epitelizácie a granulácie pokožky, pri liečbe dekubitov, popálenín, hnisavých kožných infekcií, rán a nekróz. Dôležité upozornenie Nevhodné pre deti do 3 rokov. U pacientov s citlivou pokožkou odporúčame pred aplikáciou overiť znášanlivosť emulgélu vtrením malého množstva do kože, prípravok sa nesmie dostať do oka! Pozor emulgél nesmie zmrznúť!

  3,98 €

 • DR. POPOV Kostivalová mast 100 ml

  DR. POPOV Kostivalová mast 100 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Mast pro sportovce a těžce pracující. Obsažené rostliny mají blahodárný zklidňující účinek na celý pohybový aparát (unavené nohy, namožené svaly, šlachy, klouby a páteř). Mast je výborným doplňkem při rehabilitaci a k urychlení vstřebávání podlitin. Nebylo testováno na zvířatech. na proleženiny, výrony a podlitny na začínající křečové žíly k regeneraci po zlomeninách (Maca quinua) vhodná kombinace: Čaj "100 mil" Složení: kvalitní vepřové sádlo, včelí vosk, kostival, jalovec, tymián, měsíček, vitamín E, parfém (směs přírodních silic) Skladovat při teplotě 5 až 20°C. Balení: 100 ml

  3,66 €

 • VIRDE Reumafit gél 350 g

  VIRDE Reumafit gél 350 g

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Obsiahnuté extrakty upokojujú pokožku, tíšia jej napätie a podráždenie. Gél vtierame na určené miesto, ktoré môžeme aj obviazať a pre vyššiu účinnosť nechať v pokoji pôsobiť cez noc. Použitie Gél nanášajte na určené miesto podľa potreby niekoľkokrát denne. Ošetrené miesto možno po aplikácii gélu obviazať a nechať pôsobiť dlhšie (napr. cez noc). Účinok gélu je len kozmetický, klinické hodnotenie účinnosti nebolo predmetom testovania. Zloženie Aqua, Dimethyl Sulfone, Glycerin, Symphytum Officinale Root Extract, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Juniperus Oxycedrus Wood Tar. Obsah: 350 g Upozornenie: určené pre vonkajšie použitie. Zabráňte vniknutiu do očí. Skladujte mimo dosahu detí a na suchom mieste.

  3,12 € -35% 4,82 €

 • TOP GOLD 117 ARNIKOVÝ BALZAM 200ML

  TOP GOLD 117 ARNIKOVÝ BALZAM 200ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Arnikový balzam s kostihojom Topgold 117 Bylinný masážny gél - regeneračný prostriedok aktívnej starostlivosti o telo s chladivým účinkom. Je určený na rehabilitáciu pohybového aparátu formou regeneračnej masáže a automasáže kĺbov, svalov i chrbtice. Pri aplikácii sa uvoľňuje napätie svalov a zmierňuje pocit únavy. Obsahuje mentol, gáfor a bylinné prísady - extrakty z koreňa kostihoja, kvetu arniky, gaštanu konského, šalvie a ihličia. Obsah: 200 ml, plastová fľaštička s dávkovačom

  3,99 €

 • TOPVET Kostihojový masážny gél 250 ml

  TOPVET Kostihojový masážny gél 250 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Podporný prostriedok pri bolestiach kĺbov, Zle sa hojacich rán, vredov predkolenia, vyvrtnutia, hojenie zlomenín, popálenín, zaparenín a ďalších. Návod na použitie Aplikujte na postihnuté miesto niekoľkokrát denne. Neaplikujte na sliznice a otvorené rany. Pre zvýšenie účinku je vhodné naniesť na postihnutú oblasť väčšie množstvo prípravku, obviazať a nechať pôsobiť dlhodobo (napr. Cez noc). Po aplikácii nevychádzajte na priame slnko, mohlo by dôjsť k spáleniu kože.

  3,18 €

 • DR. POPOV Kostihojová masť s kafrem 50 ml

  DR. POPOV Kostihojová masť s kafrem 50 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Výborný prostriedok s obsahom gáfru k masáži stuhnutého pohybového aparátu. Vhodný po športových výkonoch, veľkej námahe, pri prechladnutí údov ap. Masť silne prehrieva a podporuje prekrvenie pokožky. Masáž vykonávajte dôkladnejšie. Nebolo testované na zvieratách. Využitie na stuhnutý a natiahnutie pohybový aparát pre športovcov a ťažko pracujúcich intenzívne prehrieva a prekrvuje pokožku Zloženie Kkvalitný bravčová masť, včelí vosk, kostihoj, jalovec, tymián, túžobník, nechtík, vitamín E, zmes prírodných silíc: gáfrová, mätová, eukalyptová, mentolovou.

  2,30 €

 • VERAL HERBAL KOSTIHOJOVA MAST 100ML

  VERAL HERBAL KOSTIHOJOVA MAST 100ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Obsahuje výťažok z koreňa kostihoja lekárskeho. Hlavnou účinnou zložkou kostihoja je alantoin, ktorý podporuje regeneráciu kostí, chrupaviek, ďalej urýchľuje bunkovú regeneráciu a odstraňuje svalovú únavu. Masť sa používa po úrazoch (napr. zlomeniny, vykĺbenia, pomliaždeniny), k masážam svalov, kĺbov a šliach a ďalej pri natiahnutí, únave a bolestiac

  4,22 € -2% 4,32 €

 • HERBACOS KOSTIHOJOVÁ MASŤ 50 ML

  HERBACOS KOSTIHOJOVÁ MASŤ 50 ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Obsahuje výťažok z koreňa kostihoja lekárskeho. Hlavnou účinnou zložkou kostihoja je alantoín, ktorý podporuje regeneráciu kostí, chrupaviek, ďalej urýchľuje bunkovú regeneráciu a odstraňuje svalovú únavu. Masť sa používa po úrazoch (napr. zlomeniny, vykĺbenie, pomliaždeniny), k masážam svalov, kĺbov a šliach a ďalej pri natiahnutí svalov, únave a bolestiach.

  2,64 € -2% 2,70 €

 • AR KOSTIHOJOVÝ EMULGEL S BORIEVKOU 75ML

  AR KOSTIHOJOVÝ EMULGEL S BORIEVKOU 75ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Zloženie Kostihoj lekársky (Symphytum officinalis), borievka obyčajná (Juniperus communis), eukalyptová silica (Eucalyptus globulus), chlorofyl, emulgelový základ. Pre užívateľa - Vek Dospelí a deti od 3 rokov. Aplikácia Podľa potreby jemne vmasírovať do pokožky. Obsah 75 ml SKladovanie Skladujte pri teplote 5 – 25 °C. Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale (24 mesiacov). Indikácie k masážam svalov, šliach a kĺbov ošetrenie svalov po športových výkonoch k ošetreniu stvrdnutej, prípadne rozpraskanej pokožky Pozitíva kombinácia látok k relaxácií pohybového aparátu veľmi ľahké vstrebávanie nezanecháva mastný film Ide aplikovať viackrát za deň Zložky Kostihoj obsahuje alantoin, pyrolizidinové alkaloidy, triesloviny, steroly. Látky pôsobia blahodárne pri hojení rán, podvrtnutí, natiahnutých svalov či namáhaných kĺbov, možno aplikovať na rozpraskanú pokožku, prípadne pri opuchoch, pri kŕčových žilách a vredoch, nie je vhodné používať na otvorené rany. Borievka obyčajná účinnými zložkami silice sú monoterpeny, katechinové triesloviny a flavonoidy, zvonka zmierňuje bolesti svalstva, využíva sa pri reumatických ťažkostiach. Eukalyptus silice z listov obsahuje eukalyptol, zvonka má antibakteriálne účinky, znižuje svalové napätie a kŕče a prináša úľavu pri bolestiach hlavy, používa sa k masážam pri pomliaždeninách a natiahnutých svalov. Chlorofyl protizápalové účinky, urýchlenie epitelizácie a granulácie pokožky, pri liečbe dekubitov, popálenín, hnisavých kožných infekcií, rán a nekróz. Dôležité upozornenie Nevhodné pre deti do 3 rokov. U pacientov s citlivou pokožkou odporúčame pred aplikáciou overiť znášanlivosť emulgélu vtrením malého množstva do kože, prípravok sa nesmie dostať do oka! Pozor emulgél nesmie zmrznúť!

  3,98 €

 • DR.DUDEK Kostivalové mazání 80 ml

  DR.DUDEK Kostivalové mazání 80 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Tekuté mazání je určeno na masáže a obklady při rehabilitační i domácí péči o namožené svaly, šlachy a klouby a na svalovou únavu po práci a sportu. Zlepšuje prokrvení pokožky a je vhodným doplňkem Tradiční kostivalové masti. Složení Aqua/voda, Alcohol denat., Symphytum Officinale Extract/výtažek z kořene kostivalu. Min. trvanlivost: 30 měsíců

  2,22 €

 • NATURFYT Kostivalový gel 200ml/220g

  NATURFYT Kostivalový gel 200ml/220g

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Kostivalový gel s obsahem regeneračních alantionů, alkaloidů, aminokyselin a tříslovin. Výrazné protizánětlivé a regenerační působení výtažku z kostivalu. Lehká masáž gelem přináší úlevu kloubům, šlachám, svalům a podporuje vstřebávání otoků. Účinné látky Kostivalový extrakt Aminokyseliny Třísloviny Allantoin Glycerin Složení Aqua, Symphytum Officinale Extract, Alcohol denat., Glycerin, Methylparaben

  3,58 €

 • Dr Müller Kostihojová masť 50 ml

  Dr Müller Kostihojová masť 50 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Obsahové látky kostihoja, najmä slizy a alantoín, majú celkové priaznivé účinky na pokožku, podporujú jej regeneráciu a zvyšujú obranyschopnosť. Kostihojová masť Dr Müller Pharma je vhodná na masáže svalov, kĺbov a šliach pri únave, na starostlivosť o povrchové či podpovrchové porušenia kože (pomliaždeniny a pod). Vďaka vysokému obsahu glycerínu prípravok obmedzuje straty vody z pokožky, čo zvyšuje jeho regeneračné schopnosti. Objem: 50 ml

  2,28 € -11% 2,55 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam