Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícky materiál » Ovínadlá, obväzy, gázy, fólie

Kompres Hydrotac sterilné 10x10cm / 3ks

Kód výrobku: 209225
HydroTac® - polyuretánové penové krytie s hydrogélom účinne hydratuje aj absorbuje zároveň, efektívne podporuje prirodzené procesy hojenia.

Viac informácií

12,73

Do 4 dní

Tovar odošleme 1. 10. 2018, predpokladaný termín doručenia 2. 10. 2018.

Tovar odošleme 1. 10. 2018, predpokladaný termín doručenia 2. 10. 2018.

Doprava za 1 €, nad 30 € zadarmo

Pridajte ešte


Načítavam
 
Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - Kompres Hydrotac sterilné 10x10cm / 3ks

HydroTac® - polyuretánové penové krytie s hydrogélom účinne hydratuje aj absorbuje zároveň, efektívne podporuje prirodzené procesy hojenia.

Informácie o produkte

Výrobca: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: KOMPRES
Kód výrobku: 209225
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: HARTMANN - RICO a.s.

Je účinný aj pod tlakom kompresívnej terapie. Sterilné.

HydroTac® kombinuje pri liečbe rán najlepšie vlastnosti vlhkého krytia a polyuretánovej peny. Vďaka technológii AquaClear ranu aktívne hydratuje, čím vytvára priaznivé prostredie pre ďalšie hojenie. Zároveň účinne absorbuje exsudát a uzamyká ho vo vnútri materiálu - bráni tak vzniku maceráciou a podporuje proces granulácie. Povrch krytia tvorí tenký polyuretánový film, ktorý bráni sekundárnej infekcii, ale umožňuje rane voľne dýchať. HydroTac® je súčasťou premysleného riešenia pre moderné ošetrovanie rán - umožňuje vysoko efektívnu liečbu suchých i exsudujících rán.

HydroTac® - Ako produkt funguje
V štruktúre hybridného polyméru polyuretánového hydrogélu je viazané až 60% molekúl vody. Po aplikácii krytia na ranu sa molekuly začnú postupne uvoľňovať a aktívne ranu hydratovať. Vďaka polyuretanovému jadru zároveň dochádza k absorpcii prebytočného exsudátu ak jeho uzamknutia vnútri materiálu. V rane sa tak vytvára optimálne prostredie pre procesy hojenia HydroTac disponuje efektom "InitialTack" - vďaka hydrogélové vrstve ľahko priľne a neposúva sa mimo oblasti rany. Pritom nedochádza k prilepeniu krytia ku tkanivu. Jednoduchú vizuálnu kontrolu absorpčnej kapacity možno vykonať bez sňatí krytia. Obväz je možné z rany bezbolestne a bezo zvyšku odstrániť.

HydroTac, HydroTac comfort vyberte podľa veľkosti rany tak, aby krytie presahovalo o 1- 2 cm cez okraj rany. V prípade potreby je možné HydroTac pristrihnúť sterilnými nožnicami. HydroTac comfort má po celom obvode samolepiaci okraj, nie je teda nutné potrebné ďalšie materiálu na fixáciu.

Typ rany: akútna, chronická, povrchová, neinfikovaná, suchá, mierne secernujúca, stredne secernujúca.

Charakteristika: spojenie polyuretánového krytia a hydrogélu, dvojitým účinkom efektívne podporuje prirodzené procesy hojenia, účinný aj pod tlakom kompresívnej terapie, dodáva nové sterilné verzii.

Výhody: hydrogels technológia AquaClear obsahuje až 60% vody, vysoká absorpcia a retencia exsudátu, ľahká fixácia s "Initial Tack" - krytie po priľnutí nezošmykuje ani nelepia, absorpčnú kapacitu možno kontrolovať vizuálne bez sňatí krytia, pre suché i exsudující rany.

zloženie
Elastická fólia prepúšťajúce vodnú paru vyrobená z polyuretánu, jadro z mäkkej absorpčnej peny z polyuretánu, vrstva aktívneho hydrogélu (hybridný polymér polyuretánu)

Preložené pomocou Google Translatore

Recenzie

Recenzie produktu Kompres Hydrotac sterilné 10x10cm / 3ks

Diskusia

Diskusia k produktu Kompres Hydrotac sterilné 10x10cm / 3ks

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam