Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícky materiál » Ovínadlá, obväzy, gázy, fólie

Kompres Hydrotac sterilné 10x10cm / 3ks

Kód výrobku: 209225

100 % 1 recenzia

HydroTac® - polyuretánové penové krytie s hydrogélom účinne hydratuje aj absorbuje zároveň, efektívne podporuje prirodzené procesy hojenia.

Viac informácií

13,49

Skladom

Tovar odošleme 11. 12. 2018, predpokladaný termín doručenia 12. 12. 2018.

Tovar odošleme 11. 12. 2018, predpokladaný termín doručenia 12. 12. 2018.

Doprava jen za 1 €, nad 30 € zadarmo

Pridajte ešte


Načítavam
 
Podrobné informácie
Recenzie (1)
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - Kompres Hydrotac sterilné 10x10cm / 3ks

HydroTac® - polyuretánové penové krytie s hydrogélom účinne hydratuje aj absorbuje zároveň, efektívne podporuje prirodzené procesy hojenia.

Informácie o produkte

Výrobca: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: KOMPRES
Kód výrobku: 209225
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: HARTMANN - RICO a.s.

Je účinný aj pod tlakom kompresívnej terapie. Sterilné.

HydroTac® kombinuje pri liečbe rán najlepšie vlastnosti vlhkého krytia a polyuretánovej peny. Vďaka technológii AquaClear ranu aktívne hydratuje, čím vytvára priaznivé prostredie pre ďalšie hojenie. Zároveň účinne absorbuje exsudát a uzamyká ho vo vnútri materiálu - bráni tak vzniku maceráciou a podporuje proces granulácie. Povrch krytia tvorí tenký polyuretánový film, ktorý bráni sekundárnej infekcii, ale umožňuje rane voľne dýchať. HydroTac® je súčasťou premysleného riešenia pre moderné ošetrovanie rán - umožňuje vysoko efektívnu liečbu suchých i exsudujících rán.

HydroTac® - Ako produkt funguje
V štruktúre hybridného polyméru polyuretánového hydrogélu je viazané až 60% molekúl vody. Po aplikácii krytia na ranu sa molekuly začnú postupne uvoľňovať a aktívne ranu hydratovať. Vďaka polyuretanovému jadru zároveň dochádza k absorpcii prebytočného exsudátu ak jeho uzamknutia vnútri materiálu. V rane sa tak vytvára optimálne prostredie pre procesy hojenia HydroTac disponuje efektom "InitialTack" - vďaka hydrogélové vrstve ľahko priľne a neposúva sa mimo oblasti rany. Pritom nedochádza k prilepeniu krytia ku tkanivu. Jednoduchú vizuálnu kontrolu absorpčnej kapacity možno vykonať bez sňatí krytia. Obväz je možné z rany bezbolestne a bezo zvyšku odstrániť.

HydroTac, HydroTac comfort vyberte podľa veľkosti rany tak, aby krytie presahovalo o 1- 2 cm cez okraj rany. V prípade potreby je možné HydroTac pristrihnúť sterilnými nožnicami. HydroTac comfort má po celom obvode samolepiaci okraj, nie je teda nutné potrebné ďalšie materiálu na fixáciu.

Typ rany: akútna, chronická, povrchová, neinfikovaná, suchá, mierne secernujúca, stredne secernujúca.

Charakteristika: spojenie polyuretánového krytia a hydrogélu, dvojitým účinkom efektívne podporuje prirodzené procesy hojenia, účinný aj pod tlakom kompresívnej terapie, dodáva nové sterilné verzii.

Výhody: hydrogels technológia AquaClear obsahuje až 60% vody, vysoká absorpcia a retencia exsudátu, ľahká fixácia s "Initial Tack" - krytie po priľnutí nezošmykuje ani nelepia, absorpčnú kapacitu možno kontrolovať vizuálne bez sňatí krytia, pre suché i exsudující rany.

zloženie
Elastická fólia prepúšťajúce vodnú paru vyrobená z polyuretánu, jadro z mäkkej absorpčnej peny z polyuretánu, vrstva aktívneho hydrogélu (hybridný polymér polyuretánu)

Preložené pomocou Google Translatore

Recenzie (1)

Recenzie produktu Kompres Hydrotac sterilné 10x10cm / 3ks

Recenzie od 1 užívateľa s celkovým hodnotením 100 %.

Pridať recenziu produktu

100 %

na doporučení kožní lékařky

úžasná věc na bercové vředy

Prečo je to po česky?

Diskusia

Diskusia k produktu Kompres Hydrotac sterilné 10x10cm / 3ks

Pridať nový príspevok do diskusie

Skúsenosti používateľov

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam