Podrobné informácie

Náplasť špeciálneho motýlikového tvaru, založená na najmodernejšej hydrokoloidnej technológii pre pohodlné a diskrétne nosenie.

Informácie o produkte

Výrobca: Johnson & Johnson s.r.o.
Značka: COMPEED
Kód výrobku: 287194
Kód EAN: 3574661047546
Držiteľ rozhodnutia: Johnson & Johnson s.r.o.

Náplasti COMPEED® sú založené na najmodernejšej hydrokoloidnéj technológii, ktorá patrí do jednej podskupiny tzv. interaktívneho krytia. Táto technológia sa vo svete (najmä v nemocniciach) používa už 20 rokov pre svoje hojivé účinky.

Výhody Compeed tyčinky na pľuzgiere a päty

  • Diskrétna prevencia vzniku pľuzgierov.
  • Okamžitá redukcia trenia na pokožke.
  • Jednoduchá aplikácia a žiadne stopy.
  • Balenie vhodné na cesty.
  • Ideálne do otvorenej obuvi.

Spôsob použitia tyčinky COMPEED®

Jednoduchá aplikacia náplastí

  1. Pred použitím pokožku umyte a osušte, v okolí pľuzgiera nepoužívejte krém ani olej.
  2. Odstráňte vrchný ochranný papier náplasti.
  3. Potom odstráňte tiež spodný papier. Nedotýkajte se lepkavej strany náplasti.
  4. Umiestnite náplasť pevne na pľuzgier a starostlivo uhlaďte okraje náplasti tak, aby dobre a rovnomerne priliehala. Nechajte náplasť na mieste pokým sa nezačne odlepovať – s postupným hojením kože se náplasť sama uvolňuje.

Jednoduché odstránenie

Náplasť neodlepujte. Akonáhle dôjde k zahojeniu, náplasť sa začne sama uvoľňovať. Avšak ak je potreba náplasť COMPEED® odstrániť, nestrhávejte ju ťahom nahor, ale pomaly napínajte pozdĺž pokožky.

Zaujíma vás v čom spočíva čaro náplastí

Náplasti COMPEED® obsahujú na svojej spodnej strane hydrokoloidné častice, ktoré sú zhora pokryté vodeodolnou a súčasne polopriepustnou (priedušnou) polyuretánovou membránou. Sila membrány je len 600 mikrónov, teda 0,6 mm. Táto tenká vrstva odpudzuje vodu, nečistoty, baktérie a úplne rovnakým spôsobom ako koža umožňuje odparovanie prebytočnej tekutiny z rany.

Hydrokoloidné častice na spodnej strane náplastí COMPEED® vytvárajú prostredie pre tzv. vlhké hojenie rany. Pri styku týchto častíc s výpotkom z rany sa tvorí biely gél, ktorý ranu chráni, zapuzdruje a tým v nej uchováva vlhkosť. Toto vlhké prostredie podporuje vlastný hojivý mechanizmus kože. Rana sa hojí bez vzniku chrasty. Zároveň dochádza tiež k zjemneniu kože.

Skosené hrany náplastí COMPEED® umožňujú pohodlné nosenie bez zhŕňania aj po niekoľko dní. Náplasti sú vodeodolné, vydržia spoľahlivo aj počas sprchovania. Počas liečby sa náplasť COMPEED® postupne automaticky uvoľňuje tak, ako dochádza k hojeniu rany. Po odpadnutí môže byť v prípade potreby nahradená ďalšou náplasťou.

Recenzie

Recenzie produktu COMPEED náplasť na pľuzgiere na päte 5 kusov

Diskusia

Diskusia k produktu COMPEED náplasť na pľuzgiere na päte 5 kusov

Pridať nový príspevok do diskusie