MojaLekáreň.sk
Hľadať
Bohužiaľ, nič sme nenašli :(

JANUÁR

 

Motivácia ako prvý krok k úspechu

Patríte medzi osoby, ktoré chcú s príchodom nového roka zmeniť svoj životný štýl, skoncovať s fajčením alebo sa zamerať viac na pohyb? Január je ako stvorený pre nový začiatok, ale dôležité je vo svojom predsvedčení vytrvať.

Aký bude váš rok 2022? Naplánujte si všetko dôležité!

Než s plánovaním, čo chcete pre tento rok zmeniť začnete, ujasnite si zopár vecí, aby ste boli správne motivovaní, vedeli dôvody svojich rozhodnutí a boli schopní predsavzatia splniť. Stiahnite si zoznam, ktorý sme pre vás pripravili, vytlačte si ho, vyplňte podľa svojich potrieb a prianí a dajte si ho napríklad na chladničku, aby ste ho mali pekne na očiach :) Na konci roka si potom môžete sami skontrolovať, čo sa vám podarilo splniť a čo nie. Držíme palce, nech vaše predsavzatia vyjdú!

 

 

 • Nastevte si reálne ciele a tie si rozdeľte na menšie míľniky, 
 • naozaj sa presvedčte, že viete čoho chcete dosiahnuť, 
 • zapisujte si svoje výsledky, 
 • vnútorne sa motivujte, 
 • za každý úspech sa odmeňte, 
 • hovorte o svojich plánoch s blízkymi,
 • a pri prvom neúspechu to NEVZDÁVAJTE.

 

Dôležité je starať sa o seba s láskou a vedomím, že ste sa rozhodli urobiť niečo pre svoje zdravie. Postupne sa vaše kroky k lepšiemu JA začnú objavovať navonok i vnútri - môžete začať pociťovať viac energie, mať lepšiu náladu, zlepší sa vám stav pokožky, obranyschopnosť alebo nebudete toľko stresovať. A myslite na to, že predsavzatie o zmene životného stýlu si môžete dať kedykoľkvek, nie len v januári.

Naša rada

Najťažšie je vytvoriť si z nových hodnôt návyky. Preto musíte mať pevnú vôlu a silnú motiváciu pre zmenu. Viete o tom, že napríklad kávu môžete nahradiť Matcha Tea?

 

 

•••

Zdravé potraviny a Lekárníkové čaje

Chcete dbať o svoje zdravie i na tanieri? To čo jeme sa odzrkadľuje nie len na našej hmotnosti, ale i na pokožke, nálade, energii, vitalite a celkovom zdraví.

Je potrebné vnímať potreby svojho tela, rešpektovať individuálnu znášanlivosť, preferencie ale tiež potravinové alergie a schopnosti nášho tela určitú potravinu dobre stráviť.

Na Mojalekáreň.sk nájdete špeciálne sladidlá, bezlepkové múky i ďalšie bezlepkové a zdravé potraviny a samozrejme zelené potraviny v BIO kvalite. Pestrú stravu je vhodné doplniť vitamínmi a minerálmi, ktoré nájdete v orechoch a semienkach. V našej širokej ponuke siahnite aj po tzv. superpotravinách a doplňte telu potrebné antioxidanty a chráňte svoje telo pred vonkajšími vplyvmi.

 

Vieme, že nie vždy sa podarí dodržiavať pestrú stravu, ktorá má byť základ každého taniera - a to je vyvážený pomer zeleniny, ovocia, obilnín a bielkovín. Nedostatok pestrej stravy je vhodné doplniť výživovými doplnkami.

Náš tip: Keď na vás príde chuť na niečo nezdravé siahnite po kešu orechoch, alebo si pridajte do kaše orechové maslo.

Príprava jedla je neodmysliteľnou súčasťou zdravého stravovania, nazrite do našej ponuky kuchynských spotrebičov a začnite už teraz.

A nezabudnite ani na pitný režim, najideálnejšia je samozrejme čistá voda, ktorú môžete doplniť o bylinné čaje. Lekárnici v Mojalekáreň.sk pripravili a namiešali čaje s čo najvyšším účinkom a najlepšou chuťou. Na doplnenie pitného režimu a posilnenie vitality vyberajte z ponuky Lekárnikových čajov.

Pre zmenu v stravovaní je dôležité začať myslieť inak:

 • jedzte pravidelne,
 • nájdite si čas na jedlo,
 • snažte sa jesť pestro,
 • myslite na kvalitu potravín 
 • a samozrejme sa odmeňte, napríklad kvalitnou čokoládou.

 

WOLFBERRY MATCHA TEA ALLNATURE LÉKÁRNÍKOVY ČAJE

 

 

Akčná ponuka zdravých potravín

 

Všetky zdravé potraviny

 

Čaje našich lekárnikov

 

•••

 

Fitness a aktívny pohyb

Každý rok si dávate predsavzatie pre aktívnejší život? Navštívíte fitness a po mesiaci vám permanentka kričí z peňaženky o záujem?

Rychlé zmeny k aktívnemu životu sú predom odsúdené na zlyhanie. Začnite pomaly, častejšie prechádzky, nájdite si šport, ktorý vás bude napĺňať, po ktorom budete šťastný a budete si chcieť dať ešte jedno kolečko. Pravidelný pohyb vo veľkej miere tlmí stres, úzkosť, depresie či negatívne emócie.

Pravidelný pohyb má pozitývny vplyv na dobrý krvný tlak, správnu hladinu cholesterolu, dobrý prietok krvi, znížené riziko osteoporózy. Vedeli ste, že ľudia ktorý sa aktívne hýbu aspoň 150 minút týždenne, žijú v priemere o 3 – 5 rokov dlhšie ako ľudia bez pohybu ?

 

Rovnako je pohyb dôležitý aj pre zdravé srdce. Správne zvolený kardio tréning ho posilní a zaručí jeho správne fungovanie. Beh, skákanie na švihadle, prechádzka do kopca či bicyklovanie poteší vaše srdce.

Aktívny pohyb pozitívne vplýva na fungovanie mozgu - aeróbne cvičenie posilňuje verbálnu pamäť, posilňovanie zas asociatívnu. My volíme jógu - podporuje kreativitu a sústredenosť.

Pri zvýšenej aktivite nezabudnite dodržiavať pitný režim, dodávať telu potrebné živiny, vitamíny a minerály, ktoré sú obsiahnuté v športovej výžive a čerešničkou na torte je vyvážený jednálniček.

Beh v zime

Roztápajúci sa sneh, nižšie teploty, tma alebo hmlisté počasie nemusí nutne zastaviť vaše bežecké aktivity. Tipy, na čo si dať pri behu v nižších teplotách pozor nájdete v našom článku.

 

Náš tip: Pri záťaži kĺbov odporúčame doplniť aj kolagén.

Aby ste si ustrážili svoju aktivitu môžete si zadovážiť smart hodinky, ktoré vám povedia aj to, že už dlho sedíte alebo ako ste spali. Pre zdravý život je dôležité dobíjanie energie a s tým spojený kvalitný spánok.

Fyzická aktivita má pro nás mnoho benefitů, díky ní máme:

 • viac energie,
 • lepšie zvládame stres,
 • sme optimistickejší,
 • lepšie spíme,
 • cítíme sa sebavedomejšie
 • a menej vahľadávame lekárov.

Hýbať by sme sa mali denne aspoň 30 minút, a neposledným benefitom je to že sa nevenujete sociálnym sieťam ale môžete do svojej aktivity zapojiť i rodinu či priateľov. Vezmite na prechádzku svojho chlpáča, z prechádzky urobte rýchlu chôdzu a myslite aj  na zdravie kĺbov svojich maznáčikov.

 
ALAVIS pro mazlíčky Hodinky a sluchátka VOLTAREN Cvičení míče

 

 

Akčná ponuka pre aktívny pohyb

 

Všetky produkty na zdravé kĺby a pohyb

 

•••

Chudnutie a jedálnček

Trápia vás kilá navyše, alebo sa necítite vo svojom tele dobre? Možno nejde o číslo na váhe ale o pomer tuku a svalov v tele, či zaťažený organizmus. Máte niekoľko možností. Buď siahnuť po overených výživových doplnkoch, zábaloch, detoxe organizmu alebo sa rozhodnete chudnúť s rozumom pomocou celkovej zmeny životného štýlu. Tento spôsob vám zaberie viac času, ale predídete tak jojo efektu.

Pokiaľ chcete naozaj rapídne znížiť váhu, napríklad kvôli problémom s chbrtom či kĺbami, poraďte sa s odborníkom. Ten vám vytvorí jedálniček na mieru a plán pohybových aktivít. Obsatarjte si fitness hodinky, vďaka ktorým si môžete nastaviť denné ciele, a krok za krokom smerovať s splneniu predsavzatia. Ubehnúť 15 km na začiatok je priveľa ale ak spravíte 5000 krokov za deň a postupne budete zvyšovať množstvo krokov, odvďačí sa vám vaše telo. Nezabudnite že so smart fitner hodinkami si pri tom môžete okrem počítania krokov strážiť i tepovú frekvenciu či kvalitu spánku pomocou hodiniek.

 

Nič ako zaručený recept, ako rýchlo schudnúť bez cvičenia či zmeny stravy, neexistuje. Rovnako sa nedá schudnúť iba z problémových partií. Proces chudnutia sa odráža na celom tele. Pokiaľ potrebujete schudnúť z brucha, je dobré si nájsť cviky kde zapojíte viac brušné svaly, ale nemali by ste zabúdať posilňovať i zbytok tela aby ste nenarušili harmóniu. Myslite na svoje telo a akceptujte svoje hendikepy, ktoré sa môžu časom zlepšiť. Cvičiť by ste mali s odborníkom, ktorý vás naučí ako správne cvičiť aby ste predišli zraneniam z nesprávnych pohybov či zapojenia svalov.

 

Ako naštartovať chudnutie a diétu?

 • Dôležité je sa zamerať na pravidlený jedálniček s vyváženým množstvom vitamínov a minerálov.
 • Obmezdit pridaný cukor a sladkosti. 
 • Jesť potraviny bohaté na vlákninu (ovesné vločky, zelenina, ovocie, orechy, celozrnné pečivo, strukoviny).
 • Jedzte veľa ovocia a zeleniny, najlepšie v surovom stave.
 • Znížte pitie alkoholu a kávy. Alkohol predstavuje velké množstvo prázdných kalorií a káva odvodňuje.
 • Zvýšte príjem bielkovín.
 • A samozrejme zaraďte do svojej dennej rutiny pravidelný pohyb.

Prečo jesť viac bielkovín?

Sú základným stavebným kameňom všetkýc tkanív v tele. Podporujú rast, obnovu tkanív a pri diéte slúžia ako náhradný zdroj energie. nedostateok bielkovín v organizme sa môže prejaviť aj na zníženej imunite.

Pamätajte, že pokiaľ chcete zredukovať tuk, naštartovať spaľovanie alebo pripomenúť zabudnutú fyzičku, je dôležité venovať sa komplexne zmene životného štýlu. Z jedálničku nemusíte odstraniť všetky vaše obľúbené potraviny - napríklad čokoláda. Môžete is ju dopriať ako odmenu, napríklad aj každý deň, ale v obmedzenom množstve, nie celé tabulky. Ani orieškov sa nemusíte zriekať, len vymeňte slané za naturalne. Rovnako nemusíte držať drastickú diétu, nenaháňajte sa za ilúziou vysnívanej postavy, ale užite si samotnú cestu. 

A nezabudnite si raz za týždeň dopriať poriadny odpočinok a čas pre seba.

 

KetoMix balíčky TOPNATUR Chlorella, Spirulina, Psyllium WOLFBERRY Matcha, sušené ovoce, semínka a ořechyg DITERPEX

 

 

Akčná ponuka na chudnutie a zdravý jedálniček

 

Celá ponuka potravín a prípravkov na chudnutie

 

•••

 

Odvykanie a zdravý životní štýl

Zmeniť dotarajšie návyky na životný štýl nieje nič jednoduché. Či sa rozhodneťe zbaviť závislosti, odložiť cigaretu, zamerať sa na svoj jedálniček, začať sa stravovať doma, obmedziť nočné nálety na chladničku a sladké alebo pitie kávy, byť ústretovejší voči okoliu či pracovať s náladovosťou. Myslite na to, že je dôležité vytrvať. Predstavte svoje rozhodnutie rodine, poproste o pomoc, zbavte sa vecí, ktoré vám váš zlozvyk pripomínajú alebo požiadajte o radu odborníka.

Myslite na to, že nič nejde zo dňa na deň. Odvykanie na nikotíne, nezdravej strave a nastolenie zdravého životného štýlu s dostatkom spánku, relaxu, venovanie sa sebe a koníčkom, je beh na dlhú trať.

Dôležité je začať s očistou tela ale i mysle, pretože negatívne myšlienky a prvé neúspechy vás môž od pôvodného zámeru odradiť.

 

NICORETTE NIQUITIN NICORETTE SPREJ PERSEN

 

 

Akčná ponuka produktov

 

Chcem prestať fajčiť a zbaviť sa ďalších závislostí

 

•••

 
 

Zdravie na prvom mieste

Odporúčame dôverovať vlastnému telu, nepreťažovať sa a zbytočne nestresovať, obmedzit sociálne site a moderné technológie, ktoré vás môžu demotivovať. Nejedzte zbytočne veľa liekov a dôverujte vlastnej imunite, starajte sa o duševné i fyzické zdravie, venujte sa pohybu a snažte sa obmedziť čas strávený pred televíziou. Tým získate i čas na svoje koníčky, dobrú knihu či priateľov. A hlavne navštevujte pravidelne lekára a starajte sa o svoje zdravie.

 

 

Spýtajte sa lekárnika

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.