Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na oči » Prípravky na jačmenné zrno

Prípravky na jačmenné zrno

Jačmenné zrno alebo hordeolum je infekcia, ktorá sa môže objaviť ako na viečku, tak pod viečkom oka. Na pohľad pripomína práve zrno jačmeňa- odtiaľ sa vzal jeho ľudováý názov. Hordeolum sa najčastejšie prejavuje bolesťou oka a pálením, ako by ste mali v oku zrnko prachu alebo mušku. V mieste zápalu sa objaví začervenalý absces (vačok), ktorý nepríjemne tlačí a svrbí i niekoľko dní.

Ako urýchlite liečbu jačmenného zrna na viečku alebo pod viečkom?

Hordeolum je infekcia bakteriálneho pôvodu. Pokiaľ sa vám teda zdá, že niekoľko dní (5-7) neustupuje, alebo sa dokonca zhoršuje, navštívte radšej lekára, ktorý vám predpíše antibiotickú masť. Niekedy však stačí vydržať pár dní, než jačmenné zrno praskne. Do tej doby používajte vhodné kvapky do očí a maste, ktoré ukľudnia podráždené oči a čiastočne vám uľavia od bolesti. Zrenie hordeola urýchlite tiež prikladaním teplých či bylinných obkladov z kamiliek a nechtíka lekárskeho. Liečbu podporíte i užívaním vitamínu B.

Ako urýchliť liečbu jačmenného zrna

 • I napriek tomu, že vás okolo svrbí, snažte sa vyvarovať jeho treniu a škrábaniu.
 • Venujte zvýšenú starostlivosť očnej hygiene- utierajte oči vatičkou namočenou v bórovej vode
 • Pri manupulácií s kontaktnými šošovkami dbajte vždy na to, aby ste mali čisté ruky a nedochádzalo tak k ďalšiemu prenosu baktérií.
 • Šetrite svoj zrak. Veľká námaha a časté pozeranie televízie a do počítača nepomáhajú.
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Dermacol Eye Gold Gel 15 ml

  skladom do 24 hodín

  Neparfumovaný očný gél na unavené oči. Excelentní výrobok Eye Gold Gél ponúka trojaký účinok: proti opuchom, únave a kruhom pod očami.

  6,89 €

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam