Podrobné informácie

Pre lepšie zvlhčenie očného povrchu pri páleni očí, alebo po operačných zákrokoch na oku.

Informácie o produkte

Výrobca: URSAPHARM S.R.O.
Značka: HYLO
Kód výrobku: 228985
Kód EAN: 4031626710772
Držiteľ rozhodnutia: URSAPHARM S.R.O.

Pre lepšie zvlhčenie očného povrchu v dôsledku porúch citlivosti, vyvolaných vplyvmi vonkajšieho prostredia, ako je suché oko, pocit cudzieho telesa v oku a alebo pri pálení očí, alebo po operačných zákrokoch na oku.

Kedy sa HYLO-COMOD® používa

 • Ak oči svrbia, pália, sú rýchlo unavené, vzniká  pocit, že je v nich piesok, prichádza do úvahy ako príčinu týchto ťažkostí nedostatočné zvlhčovanie očného povrchu. Napríklad pri dlhodobom pobyte v klimatizovaných priestoroch, alebo intenzívnym sledovaním obrazovky môže rýchlejšie dochádzať k narušeniu prirodzeného slzného filmu. Aby mohlo očné tkanivo plniť svoje funkcie, musia byť neustále zvlhčovaná.
 • Prirodzená tvorba sĺz môže byť redukovaná aj po operačných zákrokoch na oku, alebo po poraneniach oka. Regenerácia povrchových tkanív však vyžaduje neustále dostatočné zvlhčovanie. Používaním roztoku HYLO-COMOD® je rohovka a spojivka dlho a trvalo zásobovaná vlhkosťou, takže fyziologické hojivé procesy môžu optimálne prebiehať.
 • Pre optimálne používanie kontaktných šošoviek je obzvlášť dôležité, aby kontaktné šošovky boli dostatočne zvlhčované slznou tekutinou. HYLO-COMOD® možno používať počas nosenia kontaktných šošoviek. Pre užívateľov tvrdých alebo mäkkých kontaktných šošoviek je ich nosenie pri súčasnom používaní prípravku HYLO-COMOD® príjemnejšie - nedochádza k vzniku chrást a usadenín.

Ako pomáha

HYLO-COMOD® obsahuje hyaluronát sodný, prirodzenú látku, ktorá sa nachádza v oku, ale aj v iných častiach tela. Táto zlúčenina má zvláštne fyzikálne vlastnosti - na povrchu oka vytvára rovnomerný, stabilný a dlho priľnuté vlhký film, ktorý odoláva odplaveniu, pričom funkcie oka zostávajú plne zachované. Oko je dlhodobo chránené pred vysychaním a podráždením.

Čo HYLO-COMOD® obsahuje a ako je znášaný

Sterilný roztok je bez fosfátov a bez prísady konzervačné látky. Obsahuje 1 mg / ml hyaluronátu sodného, citrátu, sorbitol a vodu. Vzhľadom na neprítomnosť konzervačné prísady je HYLO-COMOD® všeobecne znamenite znáša. Okrem toho HYLO-COMOD® neobsahuje fosfáty, takže je zabránené komplikáciám pri tvorbe usadenín na rohovke.

Ako často a ako dlho by sa mal HYLO-COMOD® používať

 • Počet denných dávok lieku HYLO-COMOD® záleží na individuálnom úsudku, odporúčania lekára alebo špecialistu pre nosenie kontaktných šošoviek. Všeobecne sa kvapká 3x denne 1 kvapka do spojovkového vaku každého oka. Pri silnejších ťažkostiach možno HYLO-COMOD® počas dňa
  používať častejšie.
 • Ak by ste mal / a HYLO-COMOD® používať častejšie (napr. Viac ako 10-krát denne), nechajte si vyšetriť oči od svojho očného lekára. HYLO-COMOD® je vhodný pre dlhodobé používanie, napriek tomu by ste sa mal / a pri dlhotrvajúcich ťažkostiach opýtať aj na radu svojho očného lekára.
 • HYLO-COMOD® sa nemá používať pri precitlivenosti na akúkoľvek zložku přípavku.

Návod na použitie

1. Pred každým použitím odstráňte uzáver. Pred prvým použitím prípravku HYLO-COMOD® zatlačte,
prosím, na dno fľaše tak často, až z kvapkacej trubičky vystúpi prvá kvapka. Tým je fľaštička pripravená
na prvé použitie.

2. Držte fľaštičku  špičkou dole, palec je umiestnený vedľa  špičky, ostané prsty položte na dno
fľaštičky.

3. Ruku s fľaštičkou prípravku HYLO-COMOD® podoprite o druhú voľnú ruku tak, ako je na obrázku.

4. Mierne zakloňte hlavu, ľahko odtiahnite voľnou rukou spodné viečko od oka a stlačte rýchlo a silno stred fľaštičky. Tým sa uvedie chod mechanizmu pre výdaj jednej kvapky. Zvláštny mechanizmus ventilčeka použitý v systéme COMOD® zaručuje aj pri silnom zatlačení na dno fľaše vždy rovnakú veľkosť kvapky aj rovnakú rýchlosť vkvapkaní. Zatvorte pomaly oko, aby sa tekutina mohla rovnomerne rozdeliť po jeho povrchu.

5. Po použití fľaštičku dôkladne uzatvorte uzáverom. Uvedomte si, že  špička je vlhká. Pri kvapkaní do oka zabráňte kontaktu  špičky s okom alebo pokožkou tváre.Užívánie prípravku HYLO-COMOD® nie je časovo obmedzené. Jednu fľaštičku prípravku by mala používať len jedna osoba.

Ďalšie zásady, ktoré je pri užívaní nutné dodržiavať

 • V prípade užívania iných očných kvapiek by mal interval medzi ich aplikáciou a aplikáciou prípravku HYLO-COMOD® trvať aspoň 30 minút, pričom očné kvapky sa aplikujú ako prvé. Očná masť sa vpravuje do spojovkového vaku vždy až po podaní prípravku HYLO-COMOD®.
 • Vzhľadom k absencii konzervačné prísady je HYLO-COMOD® aj pri dlhodobom užívaní dobre znáša. Boli však hlásené ojedinelé prípady vzniku precitlivenosti (pálenie, slzný tok), ktoré po vysadení prípravky rýchlo ustúpili.
 • Neexistujú žiadne obmedzenia pre používanie prípravku Hylo-COMOD® deťmi, tehotnými alebo dojčiacimi ženami.
 • Skladujte pri izbovej teplote. Po prvom otvorení je obsah fľaštičky použiteľný 6 mesiacov. Nepoužívajte po skončení doby použiteľnosti. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Balenie obsahuje 2 x 10 ml roztoku, čo zodpovedá cca 600 kvapkám.

Recenzie

Recenzie produktu HYLO-COMOD 2 x 10 ml

Diskusia

Diskusia k produktu HYLO-COMOD 2 x 10 ml

Pridať nový príspevok do diskusie