Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Rany, vredy » Hojenie rán a vredov

Hojenie rán a vredov

Účinné prípravky na hojenie rán, liečbu popálenín a najrôznejších kožných poranení pomôžu urýchliť proces regenerácie pokožky a tiež uľavia od nepríjemného svrbenia, napríklad pri alergii na bodnutie hmyzom. Možno ich tiež aplikovať na boľavé svaly, nehojace sa rany a obareniny. Okrem prípravkov na vonkajšiu aplikáciu, teda krémov či mastí na popáleniny a zranenia, nájdete v tejto sekcii aj účinný všestranný liek Wobenzym vo forme tabliet, ktoré mimo iného urýchľujú vstrebávanie opuchov a hojenie rán po operácii.

Ako urýchliť hojenie rán rôzneho typu

 • drobné odreniny, praskliny a štípance - na drobné poranenia vyskúšajte tradičný rastlinný prípravok Cicaderma, hodí sa aj na drobné popáleniny, popraskané ruky, včelie aj osie bodnutie a popraskané päty. Na rýchle ošetrenie popáleniny vyskúšajte tiež náplasť Urgo.
 • športové úrazy, bolesť svalov a kĺbov - jedným z najúčinnejších prípravkov na pomliaždeniny a bolesť svalov nielen po športe je Traumaplant - možno ho použiť aj pri zlom hojení rán
 • vredy predkolenia a preležaniny - odporúčame sterilný hydrokoidní gél GranuGel, ktorý vytvorí v ​​rane vlhké prostredie a podporí odlúčenie neživého tkaniva
 • jazvy a strie - v sekcii kozmetika nájdete veľmi účinný krém na strie a jazvy značky Scar Esthetique, ktorý vďaka 23 aktívnym zložkám výrazne zmäkčuje a zosvetľuje nové a staršie jazvy a prispieva k ich liečbe

TIP nielen pre mamičky! Na ošetrenie rán u malých detí odporúčame vyskúšať rokmi osvedčený Infadolan, vhodný aj na zapareniny. Ocenia ho dokonca aj samy mamičky, perfektne premastí suché ruky a pomôže zahojiť popraskané ruky do krvi.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

 • MEDELA PURELAN MASŤ NA BRADAVKY 37G

  MEDELA PURELAN MASŤ NA BRADAVKY 37G

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Popis výrobku PureLan100 37 g Hojivá masť na ošetrenie boľavých, odřených či citlivých bradaviek vyrobená zo 100% čistého lanolínu (ovčí tuk) bez chemických a konzervačných látok. PureLan nie je nutné odstraňovať pred dojčením, čím sa predchádza ďalšiemu mechanickému dráždeniu bradavky. V priebehu používania nedochádza k výskytu alergických reakcií či precitlivenosti kože. Možno použiť aj na sparenina zadoček dieťaťa alebo suchú či podráždenú pokožku.

  11,40 €

 • Gáza kompr.ster.Steriko 7.5x7.5/25x2 8 vrstev

  Gáza kompr.ster.Steriko 7.5x7.5/25x2 8 vrstev

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  2,16 €

 • GAZIN KOMPRESY GÁZOVE STERILNÉ 5x5 cm 8-vrstvové, 1x2 ks Registrovaný liečivy prípravok

  GAZIN KOMPRESY GÁZOVE STERILNÉ 5x5 cm 8-vrstvové, 1x2 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Nasiakavé, priedušné, mäkké kompresy. Gázové kompresy sa použijú na ošetrenie rôznych typov rán (jednorázovo na čistenie, ale aj na krytie rán). Viac na adcc.sk

  2,06 €

 • Tyl mastný s vaselinum album sterilní 7.5cmx7.5cm/1ks

  Tyl mastný s vaselinum album sterilní 7.5cmx7.5cm/1ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Nepřilnavý mastný tyl, připravený k použití. Je napuštěn hydrofobním neutrálním masťovým základem. K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány. Neutrální masťový základ dává možnost dodatečné aplikace lokálních léčiv.

  0,47 €

 • Tyl mastný s vaselinum album sterilní 10cmx10cm/1ks

  Tyl mastný s vaselinum album sterilní 10cmx10cm/1ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Nepňlnavý mastný tyl, připravený k použití. Je napuštěn hydrofobním neutrálním masťovým základem. K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány. Neutrální masťový základ dává možnost dodatečné aplikace lokálních léčiv.

  0,64 €

 • Krytí sterilní-mastný tyl 10x10cm/1ks Steriwund

  Krytí sterilní-mastný tyl 10x10cm/1ks Steriwund

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Složení: PESh, Vaselinum album. Dodáváme ve sterilním provedení (expirace 3 roky). Použití: pro chirurgické, dermatologické a klinicko-plastické účely. Neobsahuje aktivní látky, proto je vhodný u pacientů s kožní a lékovou přecitlivělostí. Rozměry: 5 x 5cm, 7,5 x 7,5cm, 10 x 10cm, 10 x 20cm, 20 x 27cm v baleních 1, 2, 5ks

  0,64 €

 • Tyl mastný s vaselinum album sterilní 5cmx5cm/1ks

  Tyl mastný s vaselinum album sterilní 5cmx5cm/1ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Nepřilnavý mastný tyl, připravený k použití. Je napuštěn hydrofobním neutrálním masťovým základem. K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány. Neutrální masťový základ dává možnost dodatečné aplikace lokálních léčiv.

  0,41 €

 • Steriwund Obinadlo fixační elastické 6 cm x 4 m

  Steriwund Obinadlo fixační elastické 6 cm x 4 m

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Steriwund Obinadlo fixační, elastické a nesterilní o rozměrech 6 cm x 4 m.

  0,19 €

 • BIODERMA Matricium Coffret - 30 ampuliek Zdravotnícky prostriedok

  BIODERMA Matricium Coffret - 30 ampuliek

  EXTRA Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Tento komplex sa skladá z účinných látok telu vlastných, ktoré sa prirodzene vyskytujú v koži. Jedná sa najmä o nukleotidy, aminokyseliny, peptidy, sacharidy a kyselinu hyalurónovú, obohatené o zmes vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré spoločne napomáhajú vytvárať ideálne prostredie na regeneráciu kožného tkaniva. Tento komplex účinných látok je medzinárodne patentovaný. Matricium je prípravok napomáhajúci regenerácii kožného tkaniva pri povrchových nekrvácajúcich a nemokvajúcich kožných léziách, spôsobených dermatologickými zákrokmi, laserovými ošetreniami, peelingom, dermabráziami, incíziami a popáleninami prvého stupňa. Vďaka svojej hydratačnej a filmotvornej aktivite chráni mikroprostredie lézii, prispieva k bunkovej obnove a napomáha procesu prirodzenej regenerácie kožného tkaniva. Je taktiež indikovaný na kožnú reparáciu lokálnych podráždení vzniknutých v dôsledu vonkajších negatívnych vplyvov (slnečné žiarenie, vietor, chlad) a vnútorných negatívnych vplyvov (hormonálne zmeny), ktoré vedú k dehydratácii, podráždeniu alebo predčasnému stárnutiu. BALENIE: uzatvárateľné tuby s jednotlivými dávkami - 30 x 1 ml.

  38,47 € -19% 47,24 €

 • Obin. elastické Universal 15cmx5m 1ks Batist

  Obin. elastické Universal 15cmx5m 1ks Batist

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  UNIVERSAL je elastické obinadlo s tažností cca 130 % vyrobené z měkké tkaniny. Kvalitní elastická obinadla z přírodních vláken. Charakteristika: UNIVERSAL je elastické obinadlo s tažností cca 130 % vyrobené z měkké tkaniny za použití velkého podílu přírodních bavlněných vláken. Vytváří střední kompresi a dobře se přizpůsobuje tvaru končetiny. V důsledku krepovité struktury je možno UNIVERSAL použít i na oblých částech těla, kde bezpečně sedí a nesklouzává. Pro svou trvalou elasticitu se při nošení nevytahuje a lze jej vyprat a použít opakovaně. Hodí se zejména jako podpůrný a odlehčovací obvaz, především k ošetření poranění pohybového aparátu a po operacích žilních komplexů. Použití: Elastická krepová obinadla UNIVERSAL jsou výhodné řešení, protože: mají vynikající poměr kvality a ceny, lze je použít opakovaně, po zaučení je může pacient přikládat sám, bavlněná vlákna zajišťují výbornou snášenlivost.

  1,15 €

 • Pruban elast.hadic.č. 2/ 1mx15mm 4273320 Registrovaný liečivy prípravok

  Pruban elast.hadic.č. 2/ 1mx15mm 4273320

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Pruban je vysoce elastický hadicový obvaz s širokými oky určený k rychlé fixaci krytí ran na kterémkoli místě těla. Pomocí Prubanu lze zhotovit jednoduchým způsobem i složité obvazy. Díky vysoké elasticitě a pevnosti Prubanu je krytí ran pevně fixováno i při extrémních pohybech. Obvazy Pruban sedí bez záhybů a neškrtí, nesmekají se a nevytahují se. Použití Prubanu je velmi jednoduché. Hadicový obvaz je možno na libovolném místě a v kterémkoli směru nastřihnout, aniž by se třepil či dále trhal. Při výměně krytí ran se nemusí obvaz odstraňovat. Pruban se nadzvedne a krytí na ráně se vymění. Vysoký podíl bavlny zaručuje dobrou snášenlivost kůží. Pruban lze vyvářet a sterilizovat, nepoškozují ho tuky, masti ani pot. K fixačním obvazům všeho druhu a velikosti, k fixaci podložního materiálu na místech ohrožených dekubity.

  0,62 €

 • Kompres Zetuvit E nesterilní 10 x 20 cm/50 ks

  Kompres Zetuvit E nesterilní 10 x 20 cm/50 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Užití Speciálně pro ošetř. silně secernujících ran. Sestává ze čtyř různých vrstev materiálů, jež se optimálně doplňují a propůjčují kompresu jeho vlastnosti.Zetuvit je dokonale uzavřen a na koncích zvláště měkce slisován. Modré vlákno označuje vnější stranu kompresu, čímž se zabrání nesprávné aplikaci.Kompres nepřijímá žádnou tekutinu a tím brání přilepení na ránu. Vnitřní strana netkaného textilu z hydrofilních vláken viskózové stříže působí naproti tomu jako kapiláry, díky nimž se sekrety rychle odvádějí do savého jádra. Příznaky Pro ošetření silně secernujících ran ve všech lékařských oborech.

  8,05 €

 • Kompres Zetuvit E nesterilní 10 x 10 cm/50 ks

  Kompres Zetuvit E nesterilní 10 x 10 cm/50 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Užití Speciálně pro ošetř. silně secernujících ran. Sestává ze čtyř různých vrstev materiálů, jež se optimálně doplňují a propůjčují kompresu jeho vlastnosti.Zetuvit je dokonale uzavřen a na koncích zvláště měkce slisován. Modré vlákno označuje vnější stranu kompresu, čímž se zabrání nesprávné aplikaci.Kompres nepřijímá žádnou tekutinu a tím brání přilepení na ránu. Vnitřní strana netkaného textilu z hydrofilních vláken viskózové stříže působí naproti tomu jako kapiláry, díky nimž se sekrety rychle odvádějí do savého jádra. Příznaky Pro ošetření silně secernujících ran ve všech lékařských oborech.

  4,29 €

 • Kompres Atrauman ster.7.5x10cm/10ks Registrovaný liečivy prípravok

  Kompres Atrauman ster.7.5x10cm/10ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Atrauman je krytí s mastí, které účinně podporuje hojení ran ve všech fázích a díky specifickým výhodám použitých složek materiálu zajišťuje atraumatické ošetření ran. Slabý měkký síťový tyl z hydrofóbních polyesterových vláken s hladkou povrchovou strukturou brání slepení krytí se spodinou rány. Impregnační působení masti umožňuje šetrnou výměnu obvazu. Atrauman udržuje plochy a okraje ran elastické a chrání ránu před vysušením. Předchází vzniku kontraktur. Samotný základ masti je permeabilní pro plyny a propustný pro sekrety. Tím je zajištěn dostatečný přístup vzduchu k ráně a rychlý transport sekretů. Pro příjem sekretů se přes Atrauman aplikuje savý kompres. Základ masti neobsahuje žádný přídavek vazelíny nebo jiných parafinů. Nevyskytují se obtížně odstranitelné zbytky masti. Stav rány lze bezpečně posoudit, je usnadněno čištění. Základ masti je bez účinných látek a nesenzibilizuje. Podle úvahy lékaře lze cíleně a bez obav terapeuticky účinné substance přidávat. Složení: Hydrofóbní, polyesterová síťová látka, impregnovaná hmotou masti bez účinných látek. Mast obsahuje (podle CTFA): caprylic, capric, stearic triglycerides; caprylic, capric, isostearic, adicip triglycerides. Pro atraumatické ošetřování ran ve všech fázích hojení, např. na odřeniny, tržné, zhmožděné rány, na ulcus cruris, dekubitus, popáleniny, opaření, poleptání, poškození po ozáření, abscesy, furunkly, karbunkly, panaricia; k překrytí ploch u dárce a příjemce při transplantaci kůže v plastické chirurgii, při ablacích nehtů, operacích fimózy apod.; díky základu masti bez účinných látek vhodný i v dermatologii a také u osob s přecitlivělou kůží.

  7,09 €

 • Kompres Zetuvit sterilní 10x20 cm nepřilnavý / 1ks Registrovaný liečivy prípravok

  Kompres Zetuvit sterilní 10x20 cm nepřilnavý / 1ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Zetuvit byl vyvinut speciálně pro ošetření silně secernujících ran. Jako vnější obal se dobře uplatňuje efektivní dvouvrstvý netkaný textil. Vrstva přiléhající k ráně z hydrofóbních polyamidových vláken sama nepřijímá žádnou tekutinu a tím brání přilepení krytí k ráně. Vnitřní strana netkaného textilu z hydrofilních vláken viskózové střiže působí naproti tomu jako kapiláry, které sekret rychle odvádějí do savého jádra. Vysoce bělená buničina sekret rozvádí, čímž je lépe využita absorpční kapacita savého jádra. Savé jádro z měkkých buničitých vloček má vysokou absorpční schopnost a dobré protektivní působení. Vrstva buničiny na vnější straně, hydrofóbní, avšak prodyšná, zamezuje prosáknutí sekretů a slouží tak rovněž jako ochrana proti kontaminaci. Zetuvit je dokonale uzavřen a na koncích měkce slisován. Modré vlákno označuje vnější stranu krytí, čímž se zabrání nesprávné aplikaci. Na ošetření silně secernujících ran ve všech lékařských oborech.

  0,64 €

 • Krytie Mepiform silikón 5x7.5cm 5ks

  Krytie Mepiform silikón 5x7.5cm 5ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Skúsenosti s lokálne používaným silikónom ukazujú, že má priaznivý vplyv na hypertrofické jazvy a keloidy. Zlepšenie stavu starej jazvy si môže vyžiadať 3 mesiace až jeden rok v závislosti od stavu tkaniva jazvy. V ideálnom prípade by sa malo krytie Mepiform nosiť 24 hodín denne. Odporúčame krytie Mepiform raz denne zložiť, napríklad pri sprchovaní alebo kúpaní, skontrolovať kožu a umyť ju. Mepiform bol vyvinutý na starostlivosť o: staré aj nové hypertrofické jazvy a keloidy DávkovanieOptimálne by mal byť Mepiform používaný 24 hodín denne. Odporúča sa Mepiform raz denne odstrániť, napr. pri sprchovaní alebo kúpaní, na kontrolu a umytie kože. Pri profylaktickej liečbe by mal byť Mepiform používaný 2 - 6 mesiacov v závislosti na stave jazvy. KontraindikácieAlergie na silikón Výhody Mepiformu Nevyžaduje dodatočnú fixáciu Jeden kus Mepiformu možno nosiť niekoľko dní Je tenký, pružný a diskrétny Umožňuje opakovanú aplikáciu

  23,36 €

 • Krytí Cica-Care na keloidní+hypertr jizvy 6x12/1 ks

  Krytí Cica-Care na keloidní+hypertr jizvy 6x12/1 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  31,77 €

 • FYTO PRASLIČKA BYLINNÝ ČAJ SYPANÝ 30 G

  FYTO PRASLIČKA BYLINNÝ ČAJ SYPANÝ 30 G

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  sypaný 30 g

  1,16 € -3% 1,20 €

 • Obin. elast.fix.Peha-crepp 12cmx4m/20ks 3031445

  Obin. elast.fix.Peha-crepp 12cmx4m/20ks 3031445

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Elastické fixační obinadlo ze speciální měkké tkaniny s velkým podílem přírodních vláken. Jeho tažnost je cca 160% a vykazuje nejlepší vlastnosti při nošení. Délka v napnutém stavu 4 m. Díky vysoké elasticitě tkaniny je možno Peha-crepp aplikovat bez opakovaných otáček rychle a jednoduše na všechny části těla. Pouze několik málo otáček postačí k bezpečné fixaci krytí ran. Obvazy spolehlivě sedí a nesklouzávají. Elasticita zůstává zachována i při delším používání. Peha-crepp se nezařezává, nenarušuje krevní oběh a nebrání v pohybu kloubů. Obinadlo Peha-crepp je lehké, prodyšné a příjemně se nosí. Obinadla Peha-crepp jsou k dispozici v kompaktním balení po 100 kusech. Poskytují tak nejen ekonomické, ale i ekologické výhody: kompaktní balení šetří materiál, pomáhá omezovat odpad a snižuje dopravní a skladovací náklady. K fixačním obvazům všeho druhu, obzvlášť v oblasti kloubů a na kónických a oblých částech těla.

  8,30 €

 • Rychloobvaz Cosmopor 15x6 cm 1 ks

  Rychloobvaz Cosmopor 15x6 cm 1 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Samolepicí obvaz na rány, který se díky novému typu kombinace materiálů odlišuje od stávajících druhů obvazů a umožňuje optimální pooperační ošetření ran. Rozhodující předností obvazu Cosmopor steril je hydrofóbní mikrosíťka, která tvoří vrstvu přiléhající k ráně. Síťka rychle odvádí sekret do savého polštářku, tvořícího další vrstvu, sama ale zůstává suchá a zabraňuje spolehlivě přilepení obvazu k ráně. Výměna obvazu probíhá bezbolestně. Polštářek ze 100 % čisté bavlněné vaty s vysokou savostí a výborným mechanickým ochranným účinkem je možné velmi dobře řasit. Měkký netkaný textil propouští vzduch a vodní páry, takže Cosmopor steril nenarušuje přirozené funkce pokožky. Zaoblené rohy zabraňují i při delší aplikaci nepříjemnému shrnutí netkaného textilu. Široké lepicí okraje, umožňující bezpečné připevnění obvazu, stejně jako i hydrofóbní úprava zevní strany netkaného textilu, zajišťují dostatečnou ochranu rány před kontaminací. Díky vrstvě hypoalergenního polyakrylátového lepidla je Cosmopor steril dobře snášen pokožkou. Speciálně pro pooperační ošetření ran, ale také pro sterilní ošetření banálních poranění, např.v rámci první pomoci.

  0,64 €

 • Rychloobvaz Cosmopor 15x8 cm 1 ks

  Rychloobvaz Cosmopor 15x8 cm 1 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Samolepicí obvaz na rány, který se díky novému typu kombinace materiálů odlišuje od stávajících druhů obvazů a umožňuje optimální pooperační ošetření ran. Rozhodující předností obvazu Cosmopor steril je hydrofóbní mikrosíťka, která tvoří vrstvu přiléhající k ráně. Síťka rychle odvádí sekret do savého polštářku, tvořícího další vrstvu, sama ale zůstává suchá a zabraňuje spolehlivě přilepení obvazu k ráně. Výměna obvazu probíhá bezbolestně. Polštářek ze 100 % čisté bavlněné vaty s vysokou savostí a výborným mechanickým ochranným účinkem je možné velmi dobře řasit. Měkký netkaný textil propouští vzduch a vodní páry, takže Cosmopor steril nenarušuje přirozené funkce pokožky. Zaoblené rohy zabraňují i při delší aplikaci nepříjemnému shrnutí netkaného textilu. Široké lepicí okraje, umožňující bezpečné připevnění obvazu, stejně jako i hydrofóbní úprava zevní strany netkaného textilu, zajišťují dostatečnou ochranu rány před kontaminací. Díky vrstvě hypoalergenního polyakrylátového lepidla je Cosmopor steril dobře snášen pokožkou. Speciálně pro pooperační ošetření ran, ale také pro sterilní ošetření banálních poranění, např.v rámci první pomoci.

  0,77 €

 • Kompres Hydrosorb gel 15g

  Kompres Hydrosorb gel 15g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Užití Amorfní gel navodní bázi, který se používá na léčbu téměř suchých chronických ran. Průhledný gel podporuje odstranění nekrózy průběžným uvolňováním do rány. Stříkačka umožňuje rychlé čištění rány díky svému hydroaktivnímu účinku. Objem rány a množství gelu, který zbývá, lze určit přesně pomocí dvou stupnic. Rychlé čištěni rány díky výborným zvlhčujícím vlastnostem. Podporuje granulaci protože obsahuje Ringerův roztok. Šetří čas díky jednoduché manipulaci se stříkačkou. Čistá a bezpečná aplikace díky speciálně upravenému vývodu. Jednodušší dokumentace diky zpětným zoubkům. Šetří peníze, protožetéměř žádný gel nezůstáváve stříkačce. Vhodný pro: Všechny typy (téměř) suchých ranve všech fázích hojení. Speciálně vhodný pro hluboké rány. Infikované rány pouze pod lékařským dohledem. K odstranění nekrózy v hlubokých chronických ranách. K zvlhčeni hlubokých chronických ranve fázi granulace. Dávkování Na ráně lze ponechat až 3 dny. Kontraindikace Kontraindikační pro popáleniny 3. stupně.

  10,19 €

 • Kompres Medicomp sterilní 5x5 cm/25x2ks

  Kompres Medicomp sterilní 5x5 cm/25x2ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Medicomp kompres sterilní 4 vrstvy z netkaného textilu je určen ke všeobecnému ošetření ran, jako krytí či tampon při drobných operačních zákrocích a převazech. Vyznačuje se dobrou savostí, měkkostí a prodyšností. Pro hospodárné použití jsou k dispozici kompresy z netkaného textilu Medicomp s různým počtem vrstev a s rozdílnými rozměry, sterilizované pro přímé použití i nesterilizované. Složení Netkaný textil - 60 % viskóza a 34 % polyesterová vlákna s otevřenou strukturou. Je stabilizován čistě mechanicky bez pojidel a je vyroben bez optických bělicích látek.

  4,19 €

 • Kompres Grassolind Neutral sterilní 7.5 x 10 cm / 50 ks

  Kompres Grassolind Neutral sterilní 7.5 x 10 cm / 50 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Grassolind neutral Krytí s neutrální mastí Grassolind neutral tvoří bavlněná tkanina s velkými oky, impregnovaná mastí bez účinných látek, s neutrálním působením na kůži. Je vhodný k dlouhodobému ošetřování špatně se hojících ran, možno jej použít i u pacientů s citlivou kůží v okolí defektů. Grassolind neutral udržuje ve všech fázích hojení plochy a okraje rány měkké a chrání ránu před vysušením. Podporuje granulaci a reepitelizaci, předchází vzniku kontraktur. Krytí s mastí se na ránu nelepí a výměna obvazu probíhá bez bolesti. Granulační tkáň a mladý epitel se při výměně obvazu netraumatizují. Bavlněná tkanina s velkými oky umožňuje přístup kyslíku a zaručuje dobrou ventilaci. Sekret může bez omezení odtékat. Bavlněnou tkaninu lze navíc bez problému nastříhat na malé kousky, např. jako bezpečnou matrici pro epidermální štěp kůže. Nesenzibilizuje a nealergizuje ani při delší době působení. V případě potřeby lze přes síťový materiál kdykoliv aplikovat jiná léčivá externa. Složení: Bavlněná tkanina s velkými oky, impregnovaná neutrální mastí. 100g základu masti obsahuje: 76g vaselinum album, 22g adeps lanae anhydrosus, 2g paraffinum subliquidum. Použití: Pro šetrné ošetření rány a zachování její elasticity, např. u odřenin a zhmožděnin, při popáleninách, opaření, poleptání, při poškození po ozáření; v plastické chirurgii; po ablacích nehtů, operacích fimózy atd. ; k překrytí míst odběru při transplantacích kůže a k fixaci epidermálních štěpů kůže; Ideální pro ošetření ran v dermatologii a při dlouhodobém ošetřování ran se špatnou tendencí k hojení a se sklonem k iritaci kůže v okolí defektů. Upozornění: Pokud má krytí při výměně obvazu z terapeutických důvodů zůstat na ráně déle, např. při transplantacích kůže, může dojít při dlouhodobém přiložení ke spotřebování masti. Eventuální slepení lze v takových případech lehce vyřešit přiložením další vrstvy krytí s mastí. Rozměry: 7,5 x 10 cm Balení: 50 ks

  20,75 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam