Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Rany, vredy » Hojenie rán a vredov

Hojenie rán a vredov

Účinné prípravky na hojenie rán, liečbu popálenín a najrôznejších kožných poranení pomôžu urýchliť proces regenerácie pokožky a tiež uľavia od nepríjemného svrbenia, napríklad pri alergii na bodnutie hmyzom. Možno ich tiež aplikovať na boľavé svaly, nehojace sa rany a obareniny. Okrem prípravkov na vonkajšiu aplikáciu, teda krémov či mastí na popáleniny a zranenia, nájdete v tejto sekcii aj účinný všestranný liek Wobenzym vo forme tabliet, ktoré mimo iného urýchľujú vstrebávanie opuchov a hojenie rán po operácii.

Ako urýchliť hojenie rán rôzneho typu

 • drobné odreniny, praskliny a štípance - na drobné poranenia vyskúšajte tradičný rastlinný prípravok Cicaderma, hodí sa aj na drobné popáleniny, popraskané ruky, včelie aj osie bodnutie a popraskané päty. Na rýchle ošetrenie popáleniny vyskúšajte tiež náplasť Urgo.
 • športové úrazy, bolesť svalov a kĺbov - jedným z najúčinnejších prípravkov na pomliaždeniny a bolesť svalov nielen po športe je Traumaplant - možno ho použiť aj pri zlom hojení rán
 • vredy predkolenia a preležaniny - odporúčame sterilný hydrokoidní gél GranuGel, ktorý vytvorí v ​​rane vlhké prostredie a podporí odlúčenie neživého tkaniva
 • jazvy a strie - v sekcii kozmetika nájdete veľmi účinný krém na strie a jazvy značky Scar Esthetique, ktorý vďaka 23 aktívnym zložkám výrazne zmäkčuje a zosvetľuje nové a staršie jazvy a prispieva k ich liečbe

TIP nielen pre mamičky! Na ošetrenie rán u malých detí odporúčame vyskúšať rokmi osvedčený Infadolan, vhodný aj na zapareniny. Ocenia ho dokonca aj samy mamičky, perfektne premastí suché ruky a pomôže zahojiť popraskané ruky do krvi.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Forma výrobku

Typ pleti

Počet ks

Jednotkové množstvo

 • Ovin. hydrofil.pletené sterilné 10cmx5m 3004100

  skladom

  Pletené obinadlo vhodné k fixaci ran. Je složeno ze 67% bavlny a 33% viskózové stříže. Díky široké škále velikostí jej lze použít na všechny části těla.

  0,53 €

 • APOTEX HemaGel 5 g Zdravotnícky prostriedok

  skladom

  HEMAGEL ponúka výnimočné riešenie pri hojení rán ako akútnych (popálenín, rezných rán a pod.) tak i chronických rán typu vredov prekolenia, spoôsobených poškodením žilného či tepenného systému, diabetických nôh, preležanín, pooperačných a ostatných poškodení kože. Chemicky viaže kyslíkové radikály, ktoré vznikajú pri zápalových procesoch, vytvára optimálne Ph v ranách a tým zabraňuje tvorbe chrást. Znižuje bolestivosť a podporuje uzatváranie rán jazvou. Má saciu schopnosť a tým čistí znečistené rany. Dávkovanie: každých 24 hodín, podľa potreby častejšie. Prevencia: pri akomkoľvek zranení či poškodení kože preventívne naniesť na postihnuté miesto malé množstvo gelu a prelepiť náplasťou Kontraindikácie: neboli zistené žiadne príznaky alebo alergické reakcie ani ďalšie kontrindikácie. Vedľajšie príznaky: neboli zistené žiadne vedľajšie príznaky. Fakty: doterajšia prax a klinické skúšky dokázali, že vlhké prostredie výrazne urýchľuje proces hojenia, podporuje delenie a pohyb buniek v rane. Zároveň udržuje stálu teplotu v rane, čo je veľmi dôležité pri procese hojenia. Pri liečbe komplikovaných a infikovaných rán je nevyhnutné dodržať ďalšie požiadavky na liečbu, napr. čistotu rany, dostatočnú výživu a dodržiavanie všetkých liečebných pokynov lekára. Zloženie: hemagel je hydrofilný metakrylátový gél na báze sieťovaného kopolyméru 2 hydroxyetylmetakrylátu obsahujúceho polymérne viazané stericky tienené aminoskupiny, vyvinutý Ústavom makromolekulárnej chémie AVČR.

  5,59 € -2% 5,70 €

 • 3M SPOFAPLAST Kusová textilná náplasť 76x51 mm 3 ks

  3M SPOFAPLAST Kusová textilná náplasť 76x51 mm 3 ks

  Akcia

  skladom

  Tradičná textilná náplasť v novom a lepšom prevedení. Vankúšik v jej strede spoľahlivo chráni ranu pred nečistotami a nikdy sa neprilepí. Náplasť navyše neobsahuje latex a je hypoalergénna. Náplasť je hypoalergénna, elastická, silne lepiace a šetrná. Praktický a úsporný obal. Rozmer: 76 × 51 mm

  0,39 € -49% 0,76 €

 • HEMA GÉL 30G Zdravotnícky prostriedok

  skladom

  Doporučuje se pro ošetření zejména chronických ran jako jsou, bércové vředy, proleženiny, diabetická noha a další nehojící se defekty kůže jako je pásový opar, ekzémy a další Výhody používání gelu HEMAGEL  urychlení hojení širokého spektra ran snižuje bolestivost rány a tvorbu strupu zlepšuje vzhled jizvy pohodlnáě a jednoduše se aplikuje obvaz díky HemaGelu nepřischne k ráně – převaz je bezbolestný Díky své struktuře neprostupuje do organismu, je tedy vhodný pro všechny věkové kategorie. Tedy děti od 0. měsíce věku, těhotné a kojící ženy, pacienty s další medikací. Doporučený postup při nanášení gelu Ránu opláchneme pod tekoucí vodou (pokud jsou na ráně zbytky HemaGelu jemně odstraníme), poté ránu osušíme nebo necháme oschnout. Na ránu naneseme tenkou vrstvu HemaGelu – cca 1-2 mm tak, aby mírně přesahovala na zdravou kůži. a) Pokud je rána na místě, kde nehrozí setření HemaGelu, nemusíme krýt náplastí ani obvazem. b) Pokud je rána na místě, kde hrozí setření HemaGelu, musíme HemaGel překrýt nesavým krytím, jako je např. mastný tyl (zn. Atrauman). Následně mastný tyl překryjeme gázovým čtvercem nebo obvazem – tzv. „sekundární krytí“ Jako druhou možnost nesavého krytí můžete použít PRODYŠNOU FOLIÍ (zn. Dermafoil).

  19,66 € -6% 20,84 €

 • MEGAFYT Bylinková lékárna Maliník 20x1,5 g

  skladom

  Složení 1 nálevový sáček obsahuje: Maliníkový list 1,5 g Příprava 1 nálevový sáček (1,5 g) se přelije 250 ml vroucí vody a nechá se 3 min vyluhovat v přikryté nádobě. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Balení 20 nálevových sáčků á 1,5 g = 30,0 g netto Uchovávání V suchu, při teplotě do 25 °C a vlhkosti do 70 %. Uchovávejte mimo dosah dětí.

  1,26 €

 • MEDELA PURELAN MASŤ NA BRADAVKY 37G

  skladom 1 - 2 ks

  Popis výrobku PureLan100 37 g Hojivá masť na ošetrenie boľavých, odřených či citlivých bradaviek vyrobená zo 100% čistého lanolínu (ovčí tuk) bez chemických a konzervačných látok. PureLan nie je nutné odstraňovať pred dojčením, čím sa predchádza ďalšiemu mechanickému dráždeniu bradavky. V priebehu používania nedochádza k výskytu alergických reakcií či precitlivenosti kože. Možno použiť aj na sparenina zadoček dieťaťa alebo suchú či podráždenú pokožku.

  11,40 €

 • Gáza kompr.ster.Steriko 7.5x7.5/25x2 8 vrstev

  skladom

  2,16 €

 • Gáza hydrofilní skl. kompr. sterilní Gazin 5x5 cm 50x2 ks

  skladom

  2,06 €

 • HERBACOS CALCIUM PANTOTENÁT MASŤ 30 G

  skladom

  Masť podporuje obnovu poškodenej pokožky a účinne ju premasťuje. Podporuje hojenie najmä drobných nehnisavých poranení, ako sú odreniny, praskliny na pokožke, popáleniny. Vďaka mastnému základu je vynikajúca na premastenie miest, náchylných k zvýšenej tvorbe keratínu (rohovatenie pokožky), kde sa tvoria praskliny a zádery (okolie nechtov na rukách a nohách, piet aj.) Je vhodným prípravkom k premasteniu pokožky.

  1,72 €

 • Tyl mastný s vaselinum album sterilní 7.5cmx7.5cm/1ks

  skladom

  Nepřilnavý mastný tyl, připravený k použití. Je napuštěn hydrofobním neutrálním masťovým základem. K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány. Neutrální masťový základ dává možnost dodatečné aplikace lokálních léčiv.

  0,47 €

 • Tyl mastný s vaselinum album sterilní 10cmx10cm/1ks

  skladom

  Nepňlnavý mastný tyl, připravený k použití. Je napuštěn hydrofobním neutrálním masťovým základem. K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány. Neutrální masťový základ dává možnost dodatečné aplikace lokálních léčiv.

  0,64 €

 • Rychloobvaz Cosmopor 10x8 cm 1 ks

  skladom

  Samolepicí obvaz na rány, který se díky novému typu kombinace materiálů odlišuje od stávajících druhů obvazů a umožňuje optimální pooperační ošetření ran. Rozhodující předností obvazu Cosmopor steril je hydrofóbní mikrosíťka, která tvoří vrstvu přiléhající k ráně. Síťka rychle odvádí sekret do savého polštářku, tvořícího další vrstvu, sama ale zůstává suchá a zabraňuje spolehlivě přilepení obvazu k ráně. Výměna obvazu probíhá bezbolestně. Polštářek ze 100 % čisté bavlněné vaty s vysokou savostí a výborným mechanickým ochranným účinkem je možné velmi dobře řasit. Měkký netkaný textil propouští vzduch a vodní páry, takže Cosmopor steril nenarušuje přirozené funkce pokožky. Zaoblené rohy zabraňují i při delší aplikaci nepříjemnému shrnutí netkaného textilu. Široké lepicí okraje, umožňující bezpečné připevnění obvazu, stejně jako i hydrofóbní úprava zevní strany netkaného textilu, zajišťují dostatečnou ochranu rány před kontaminací. Díky vrstvě hypoalergenního polyakrylátového lepidla je Cosmopor steril dobře snášen pokožkou. Speciálně pro pooperační ošetření ran, ale také pro sterilní ošetření banálních poranění, např.v rámci první pomoci.

  0,61 €

 • VIACELL HYDROGEL NA HOJENIE 55x60MM 2KS (R 211)

  skladom

  Hojivé hydrogelové krytí vytváří po přiložení na ránu vlhké prostředí, je sterilní a obsahuje desinfekci. Hydrogel má absorpční schopnosti, takže mokvající ránu čistí. Je vhodný pro ošetření drobných poranění i vleklých ran, byl testován na hojení bércových vředů. Po přiložení na ránu mírní bolest a nedráždí okolní pokožku, je třeba fixovat dodatečnou fixací cívkovou náplastí nebo obvazem. V balení jsou dva sáčky s hydrogelovým krytím velikosti 65x50 mm.

  2,21 €

 • Traumacel S Dry spray

  skladom

  Spoľahlivý prostriedok na zastavenie krvácania - plne absorbovateľné práškové hemostatiká. Okamžite a spoľahlivo zastavuje krvácanie - do 2-3 minút po aplikácii. Je plne vstrebateľný, nemusí sa odstraňovať z rany. Nedráždivý, použitie je bezbolestné. Nevyvoláva nežiaduce imunitné reakcie. Použiteľný pri drobných povrchových ranách, porezaní sa, tržných ranách, odreninách. POZOR - nie je vhodný na zastavenie masívneho krvácania z veľkých tepien alebo žíl. Užitočný ako v domácnosti, tak pri pobyte v prírode.

  5,83 €

 • CICATRIDINA masť 30g

  skladom

  Klinické štúdie preukázali schopnosť kyseliny hyaluronovej urýchliť a zlepšiť proces reepitelizácie a obnovy tkanív. Účinné látky sodná soľ kyseliny hyalurónovej silikónový olej Imidazolidinylová močovina Pomocná liečba pri procesoch hojenia povrchových a hlbokých rán (odreniny, tržné rany, popáleniny, operačné rany, preležaniny a vredy) akéhokoľvek pôvodu. Masť CICATRIDINA? pôsobí vďaka prítomnosti kyseliny hyalurónovej, mukopolysacharidov, ktorý je hojne distribuovaný v mnohých telesných tkanivách. Kyselina hyalurónova slúži ako štrukturálna podpora a prináša tak tkanivám napätie, výživu a pružnosť. Početné klinické štúdie preukázali schopnosť kyseliny hyaluronovej urýchliť a zlepšiť proces reepitelizácie a obnovy tkanive. Aplikujte 2krát až 3krát denne podľa lekárskeho predpisu. Dĺžka použitie závisí na vývoji príznakov; v prípade potreby sa masť CICATRIDINA? môže používať po dlhú dobu. Uchovávajte mimo dosahu deti. Vyhnite sa kontaktu s očami. Neprehĺtajte. Zvlášť predĺžené  používanie všetkých lokálne aplikovaných prípravkov môže viesť k prejavom precitlivenosti. V týchto prípadoch liečbu prerušte a poraďte sa so svojím lekárom na účely začatia vhodnej liečby. Ak sa vyskytnú nežiaduce účinky, ktoré nie sú popísané v tomto príbalovom letáku, informujte svojho lekára alebo lekárnika. Pred každú aplikáciu dôkladne očistite miesto, ktoré má byť ošetrené. Naneste na postihnuté miesto 2-krát až 3-krát denne jemnými masážnymi pohybmi. V prípade potreby prekryte gázou. Z hygienického hľadiska je správne si umyť ruky pred a po použití zdravotníckej pomôcky. Zloženie Voda, tekutý parafín, cetylstearyl alkohol, olej ze sladkých mandli, polyoxyetylén (2) stearyléter, polyoxyetylén (21) stearyléter, glycerin, sorbitol 70%. silikonový olej, diglukonát chlorhexidinu 20%, imídazolidinylová močovina, sodná soľ kyseliny hyaluronové, dvojsodná soľ EDTA, BHT.

  12,59 € -13% 14,51 €

 • Obin. elast.fix.Peha-crepp 12cmx4m 3030446

  skladom

  Elastické fixační obinadlo ze speciální měkké tkaniny s velkým podílem přírodních vláken. Jeho tažnost je cca 160% a vykazuje nejlepší vlastnosti při nošení. Délka v napnutém stavu 4 m. Díky vysoké elasticitě tkaniny je možno Peha-crepp aplikovat bez opakovaných otáček rychle a jednoduše na všechny části těla. Pouze několik málo otáček postačí k bezpečné fixaci krytí ran. Obvazy spolehlivě sedí a nesklouzávají. Elasticita zůstává zachována i při delším používání. Peha-crepp se nezařezává, nenarušuje krevní oběh a nebrání v pohybu kloubů. Obinadlo Peha-crepp je lehké, prodyšné a příjemně se nosí. Obinadla Peha-crepp jsou k dispozici v kompaktním balení po 100 kusech. Poskytují tak nejen ekonomické, ale i ekologické výhody: kompaktní balení šetří materiál, pomáhá omezovat odpad a snižuje dopravní a skladovací náklady. K fixačním obvazům všeho druhu, obzvlášť v oblasti kloubů a na kónických a oblých částech těla.

  0,70 €

 • Krytí sterilní-mastný tyl 10x10cm/1ks Steriwund

  skladom

  Složení: PESh, Vaselinum album. Dodáváme ve sterilním provedení (expirace 3 roky). Použití: pro chirurgické, dermatologické a klinicko-plastické účely. Neobsahuje aktivní látky, proto je vhodný u pacientů s kožní a lékovou přecitlivělostí. Rozměry: 5 x 5cm, 7,5 x 7,5cm, 10 x 10cm, 10 x 20cm, 20 x 27cm v baleních 1, 2, 5ks

  0,64 €

 • HERBATA Květ slezu bal.50g

  skladom

  Užití Užívá se při žaludečních či dvanácterníkových vředech, jako kloktadlo při zánětu dutiny ústní či při kašli, ve formě koupele se osvědčil při ekzémech (zejména atopickém), neboť tlumí zánětlivost a svědění. Připravuje se ve formě nálevu nebo macerátu, pije se po malých dávkách v průběhu celého dne. Pasta připravená z práškovaného slézu smíchaného v trošce vody odstraňuje kruhy pod očima. Dávkování 1 kávová lžička na šálek nálevu, pije se 2x denně Sléz maurský Užívá se při žaludečních a střevních potížích, podporuje lepší odkašlávání při zánětech horních cest dýchacích a při průduškových katarech. Bývá součástí prsních čajových směsí a sirupů. Zevně slouží k přípravě bylinných změkčujících obkladů na zastaralé otoky a jako přísada do ústních vod a kloktadel podporujících hojení zanícené sliznice v dutině ústní. Drogy ze slézu jsou především prostředky slizové, působí také protizánětlivě, mírně svíravě a rozpouštějí hleny. Složení Obsahuje zejména sliz (v listech a květech), vitamín C, karoten, antokyanová barviva (v květech), třísloviny (v listech), organické kyseliny, v semenech množství oleje.

  2,28 €

 • ROSEN HA gél 16 ml Zdravotnícky prostriedok

  ROSEN HA gél 16 ml

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Sterilizovaný gél z kyseliny hyalurónovej v praktickom 16 ml balení. Použitie HA gélu k hojeniu rán, zaparenín, odrenín u ľahších popálenín vrátane slnečných pri preležaninách a prasklinách pri poranení pri pôrode, u pošvovej suchosti na lubrikáciu pri cievkovanie a endoskopických výkonoch Aplikácia - podľa potreby nanášať na postihnuté miesto niekoľkokrát denne Výhody HA gélu nemastí, chladí, lepšie sa vstrebáva vysoká koncentrácia kyseliny hyalurónovej bez konzervantov a prídavných látok sterilizovaný praktické malé balenie 16 ml hliníková tuba zamedzí spätnému nasatiu vzduchu a tým aj oxidácii

  5,05 € -18% 6,14 €

 • Tyl mastný s vaselinum album sterilní 5cmx5cm/1ks

  skladom

  Nepřilnavý mastný tyl, připravený k použití. Je napuštěn hydrofobním neutrálním masťovým základem. K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány. Neutrální masťový základ dává možnost dodatečné aplikace lokálních léčiv.

  0,41 €

 • Steriwund Obinadlo fixační elastické 6 cm x 4 m

  skladom

  Steriwund Obinadlo fixační, elastické a nesterilní o rozměrech 6 cm x 4 m.

  0,19 €

 • Hemann Vilcacora 120ks Výživový doplnok

  skladom

  Počátky vilcacory jako léčivé rostliny spadají přibližně do doby před 2 000 let. Po mnoho století se předávala tradice jejího používání především u domorodých kmenů pocházejících z oblasti dnešního Peru, i když oblast rozšíření je poměrně rozsáhlá. Moderní historie objevení léčivých účinků vilcacory však začíná teprve v 60. létech 20. století.

  17,91 €

 • BIODERMA Matricium Coffret - 30 ampuliek Zdravotnícky prostriedok

  BIODERMA Matricium Coffret - 30 ampuliek

  Akcia

  skladom

  Tento komplex sa skladá z účinných látok telu vlastných, ktoré sa prirodzene vyskytujú v koži. Jedná sa najmä o nukleotidy, aminokyseliny, peptidy, sacharidy a kyselinu hyalurónovú, obohatené o zmes vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré spoločne napomáhajú vytvárať ideálne prostredie na regeneráciu kožného tkaniva. Tento komplex účinných látok je medzinárodne patentovaný. Matricium je prípravok napomáhajúci regenerácii kožného tkaniva pri povrchových nekrvácajúcich a nemokvajúcich kožných léziách, spôsobených dermatologickými zákrokmi, laserovými ošetreniami, peelingom, dermabráziami, incíziami a popáleninami prvého stupňa. Vďaka svojej hydratačnej a filmotvornej aktivite chráni mikroprostredie lézii, prispieva k bunkovej obnove a napomáha procesu prirodzenej regenerácie kožného tkaniva. Je taktiež indikovaný na kožnú reparáciu lokálnych podráždení vzniknutých v dôsledu vonkajších negatívnych vplyvov (slnečné žiarenie, vietor, chlad) a vnútorných negatívnych vplyvov (hormonálne zmeny), ktoré vedú k dehydratácii, podráždeniu alebo predčasnému stárnutiu. BALENIE: uzatvárateľné tuby s jednotlivými dávkami - 30 x 1 ml.

  38,47 € -19% 47,24 €

 • Obin. elastické Universal 15cmx5m 1ks Batist

  skladom

  UNIVERSAL je elastické obinadlo s tažností cca 130 % vyrobené z měkké tkaniny. Kvalitní elastická obinadla z přírodních vláken. Charakteristika: UNIVERSAL je elastické obinadlo s tažností cca 130 % vyrobené z měkké tkaniny za použití velkého podílu přírodních bavlněných vláken. Vytváří střední kompresi a dobře se přizpůsobuje tvaru končetiny. V důsledku krepovité struktury je možno UNIVERSAL použít i na oblých částech těla, kde bezpečně sedí a nesklouzává. Pro svou trvalou elasticitu se při nošení nevytahuje a lze jej vyprat a použít opakovaně. Hodí se zejména jako podpůrný a odlehčovací obvaz, především k ošetření poranění pohybového aparátu a po operacích žilních komplexů. Použití: Elastická krepová obinadla UNIVERSAL jsou výhodné řešení, protože: mají vynikající poměr kvality a ceny, lze je použít opakovaně, po zaučení je může pacient přikládat sám, bavlněná vlákna zajišťují výbornou snášenlivost.

  1,15 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam