Podrobné informácie

Etenolový extrakt s 5% účinnej látky + prírodné ingrediencie proti nadmernému vysušovaniu.

Informácie o produkte

Výrobca: Globcom
Produktová rada:
Kód výrobku: 185205
Kód EAN: 85816558
Držiteľ rozhodnutia: Globcom

Herpík 5%

Použije sa v prípade výskytu pľuzgierikov na perách, ak afty v ústach sú už dlhší čas alebo kútiky úst sú viac popraskané. Keďže obsahuje vyššiu koncentráciu účinných zložiek, nastáva rýchlejší prestup do pokožky alebo sliznice. Ošetrenie sa vykoná vyššie uvedeným postupom rovnako dlho. Na afty v ústach sa tampónik prikladá 4 až 5-krát denne počas aspoň 5 minút. Pri výskyte nálezu v nose treba nos najprv dôkladne odhlieniť a prikladať tampónik počas asi 4 až 5 minút. Po odznení príznakov sa sliznica úst alebo nosa môže opláchnuť odvarom z rumančeka alebo šalvie, prípadne sa môže ošetriť vhodnou masťou, aby sa nevytvorila krusta.

APLIKÁCIA

  • apri prvých príznakoch prejavu herpesu, oparu, kútikov, ktorými sú svrbenie, mierne alebo silnejšie pálenie, treba postihnutú časť umyť vodou a mydlom a po osušení priložiť malý vatový tampónik navlhčený Herpíkom takej veľkosti ako je veľká postihnutá časť pokožky alebo úst. Priložiť na postihnuté miesto na asi 10 minút, ale netlačiť a nechať roztok prenikať do pokožky. Tento postup opakovať počas prvých 6 až 8 hodín tri- až štyrikrát. Podľa okolností alebo problematickosti situácie aj viackrát.
  • bv prípade, že sa už vytvoril pľuzgier, mokvajúca alebo hnisajúca rana, postup ošetrenia opakujeme aspoň dva až tri dni resp. do stmavnutia krusty. Po odpadnutí chrasty nezostávajú žiadne jazvy.
  • cafty v ústnej dutine na napadnutých miestach treba tampónik prikladať 4 - 5 x denne počas aspoň 5 minút. Pri aplikácii v nose tento najprv dôkladne vypláchnuť, resp. odhlieniť a 3 až 4 krát denne ošetriť vatovým tampónikom počas asi aspoň 5 až 6 minút. Po odznení bolestivých príznakov sliznicu nosa ošetriť vyplachovaním rumančekovým odvarom alebo vhodnou masťou, aby nevznikla resp. nestvrdla krusta.

Recenzie

Recenzie produktu HERPÍK SUPER 5% 5ML

Diskusia

Diskusia k produktu HERPÍK SUPER 5% 5ML

Pridať nový príspevok do diskusie